koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Agnieszka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-19, 20:10
Lokalizacja: Stryków

koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Agnieszka »

Witam wszystkich- jestem tu pierwszy raz, na internecie znam się bardzo mało ale przesył 12kb/s to chyba śmiech a taki mam w Erze. Kończy mi sie umowa /6 lat sie męcze/i doradzono mi Play. Mieszkam w dziurze pod Strykowem k/łodzi i nie wiem czy Play nie bedzie szybciej? Pomózcie co robić ,a może jakoś można przyspieszyć? Mam oryginalny modem Ery GlobeSurfer icon wielokrotnie naprawiany a czasami podłączam Nokie N95 jako modem - jestem już bezradna- przy tej szybkości korzystanie z neta to przekleństwo...
Ostatnio zmieniony 2009-02-20, 15:58 przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Blido »

Agnieszka pisze:przesył 12kb/s to chyba śmiech a taki mam w Erze
Masz na myśli kb/s (kilobity) czy kB/s (kilobajty)? Bo jeśli kilobity, to chyba cały czas korzystasz z internetu po przekroczonym limicie (Era ogranicza do około 16kb/s) W takim wypadku przydałby Ci się Play, w taryfie Play Online Extra (bez modemu) oferuje limit 10GB/mc za 45zł. Pozostaje kwestia zasięgu - ile km od Strykowa mieszkasz? W Strykowie jest zasięg 3G Play-a, ale nie wiadomo czy uda Ci się złapać sygnał.
Awatar użytkownika
cortesolo
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2008-10-30, 20:13
Lokalizacja: wawa

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: cortesolo »

Agnieszka pisze:witam wszystkich- jestem tu pierwszy raz, na internecie znam się bardzo mało ale przesył 12kb/s to chyba śmiech
Faktycznie niezbyt ciekawie.
Agnieszka pisze:Mieszkam w dziurze pod Strykowem k/łodzi i nie wiem czy Play nie bedzie szybciej?
Najbliższy nodeB Play od Twojej miejscowości znajduje się w Głownie i jest to odległość około 8 km. Do nodeB w Łodzi masz około 10km. W takich warunkach całkiem możliwe jest uzyskanie połączenia jednak nie jest powiedziane, że tak będzie. W Twoim przypadku radziłbym sprawdzić, np. za pomocą telefonu komórkowego czy masz zasięg 3G Play. Jeśli tak to można by spróbować z Play online przy zastosowaniu anteny zewnętrznej.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: adamos22 »

Wg. mapy zasięgu powinna być prędkość EDGE czyli ok. 130-215 kb/s, do nadajników Playa masz dość daleko, być może pomogłaby jakaś antena zewnętrzna.
Agnieszka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-19, 20:10
Lokalizacja: Stryków

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Agnieszka »

Wielkie dzieki za wskazówki.
Dokładnie po sprawdzeniu licznik pokazal nastepujaca szybkość down80 kbps up 33kbps- nie mam przekroczonego limitu - taki u mnie jest przesył. :) Niestety nie umiem sprawdzić na tel czy to 3D ale raczej nie bo internet w telefonie działa tak samo wolno jak przez modem w PC- czy antena pomoże? A może faktycznie PLAY?
Dokładnie mieszkam 2 km od Strykowa.
Ostatnio zmieniony 2009-02-20, 16:00 przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cortesolo
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2008-10-30, 20:13
Lokalizacja: wawa

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: cortesolo »

Agnieszka pisze:a może faktycznie PLAY?
Play działa jedynie w technologii UMTS/HSDPA więc tutaj konieczne jest sprawdzenie czy jesteś w takim zasięgu. Wg mnie kupienie w ciemno Play online mija się z celem.
Agnieszka pisze:niestety nie umiem sprawdzić na tel czy to 3D
3G :)
Agnieszka pisze:czy antena pomoże?
Antena może pomóc, ale musisz się znajdować w zasięgu danego nodeB.
Agnieszka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-19, 20:10
Lokalizacja: Stryków

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Agnieszka »

cortesolo pisze:czy antena pomoże?
Do najblizszego nodeB mam ok 10 km - czy antena da radę???
Ostatnio zmieniony 2009-02-20, 16:00 przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cortesolo
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2008-10-30, 20:13
Lokalizacja: wawa

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: cortesolo »

Agnieszka pisze:do najblizszego nodeB mam ok 10 km - czy antena da radę???
Jak wspomniałem, może ale nie musi. Wpływa na to wiele czynników: ukształtowanie terenu, obciążenie sieci itp.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Blido »

cortesolo pisze:Jak wspomniałem, może ale nie musi. Wpływa na to wiele czynników: ukształtowanie terenu, obciążenie sieci itp.
Bardzo ważna też jest moc samego nodka :) Szczerze mówiąc, wątpię że zasięg uda się złapać z takiej odległości, może jakimś cudem z anteną by złapało, ale pod warunkiem że dany NodeB nie byłby czymś zainstalowanym na dachu hotelu czy bloku. A jeszcze trzeba wziąć pod uwagę "oddychanie komórki" przez co zasięg może co pewien czas zanikać. Agnieszka, zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję lepiej kup prepaid Play Online za 19 zł i przetestuj na używanym przez siebie modemie (o ile nie ma simlocka) jak to wszystko wygląda.
I jeszcze jedno - czy interesowałaś się łączem przez CDMA (Orange Freedom Pro)? Być może w twojej miejscowości miałoby znacznie lepsze możliwości.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: marens »

Agnieszka pisze: czasami podłączam Nokie N95 jako modem
Wyszukaj w ustawieniach telefonu ręcznie sieć, zobacz czy jest 3G przy jakimkolwiek operatorze.
Blido pisze:Szczerze mówiąc, wątpię że zasięg uda się złapać z takiej odległości, może jakimś cudem z anteną by złapało, ale pod warunkiem że dany NodeB nie byłby czymś zainstalowanym na dachu hotelu czy bloku
Odległość jest spora, jednak biorąc pod uwagę, że Play stawia na zasięg komórki niż pojemność dobrze rokuje. Miałem już styczność z sporą odległością od NodeB w Play, mogą pojawiać się kłopoty przy słabym sygnale i obciążonej sieci. Proponuję przeskanować w telefonie czy jest zasięg 3G, jak nie ma to nie ma co się bawić w antenę. Mogą to być utopione pieniądze.

To byłoby dla Ciebie, jak już kolega wcześniej napisał dobre rozwiązanie:
http://www.orange.pl/portal/map/map/int ... 8212175752

Doraźnym rozwiązaniem jest przetestowanie EDGE Plusa i Orange kupując karty pre-paid. Jak modem ma simlocka to sprawdź przez komórkę jako modem, pod warunkiem że nie ma simlocka:

Orange: http://www.orange.pl/portal/map/map/int ... E_DISCOVER

Plus: http://iplus.pl/indywidualni-potrzeby-i ... unkow.html
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Sundance_kid »

Agnieszka w Strykowie jest 3G z Orange.

[ Dodano: 2009-02-20, 14:33 ]
Agnieszka 2 km od Strykowa w którą stronę? Bo tak jest dużo lasów i może być lekkie utrudnienie z anteną.
Agnieszka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-19, 20:10
Lokalizacja: Stryków

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Agnieszka »

Sundance_kid pisze:Strykowie jest 3G
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc - dzięki Waszym poradom byłam w Play ale niestety 3 różnych konsultantów i 3 różne opinie. Ale dzięki Wam wiem ze muszę mieć 3G - niestety u mnie nie ma więc Play odpadł.

Pozostaje Era albo Orange
Sundance_kid pisze:2 km od Strykowa w którą stronę?
2km od Strykowa w stronę Łodzi przy 14 stce, 400m od ronda (wjazdu na autostradę)

Mam więc kolejne pytanie - czy skoro nie ma 3G pomoże antena?
A może coś innego przychodzi Wam do głowy - dziś znów zrobiłam tast łącza -
81 kbps down i 30 up - HELP!!!
Ostatnio zmieniony 2009-02-20, 16:01 przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Sundance_kid »

Agnieszka napisałam, że masz 3G Orange. A co do Playa i innych to pożycz lub kup jeśli nie masz telefon z 3G i bez Simlocka, kup prepaidy i testuj. Bo poza prędkością dochodza też inne czynniki jak np rzeciążenie nadajnika i co z tego, że jakiś będzie szybki jak będzie się co minutę zamulał?

[ Dodano: 2009-02-20, 14:56 ]
Agnieszka pisze:Mam więc kolejne pytanie - czy skoro nie ma 3G pomoże antena?
Skąd wiesz? Najlepiej samemu sprzwdzić bo konsultańci czasem sami nie wiedzą co oferują.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: adamos22 »

A pytałaś w Orange o Freedom pro ? Tak jak już było wspominane, to chyba by było najlepsze wyjście.
paszczak

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: paszczak »

Agnieszka pisze:A może coś innego przychodzi Wam do głowy
Sugeruję przesiadkę do Plusa, w Twojej okolicy mają najwięcej btsów.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Sundance_kid »

paszczak nie radzę Plusa. Pozapychane to jak autobus 69 w godzinach popołudniowych ;)
paszczak

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: paszczak »

Ja bym zaryzykował wypróbowanie startera PLus + oczywiście antena kierunkowa. W tej okolicy to powinna być najlepsza oferta.
jerek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-09, 16:38
Lokalizacja: tuszyn

play

Post autor: jerek »

Radzę spróbować play (przecież możesz go wypróbować przez 7 dni a potem oddać bez żadnych problemów ) mnie też konsultant mówił że może być kiepsko ale zaryzykowałem i wziąłem :super: [/i]
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Sundance_kid »

jerek najbliższy nadajnik w Głownie. Kitowe ukształtowanie terenu, lasy. Wątpie, że zadziała.
jerek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-09, 16:38
Lokalizacja: tuszyn

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: jerek »

Przecież nie ma żadnych zobowiązań oddajesz modem i wszystko od nowa.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Sundance_kid »

jerek koleżanka z tego co się orientuje ma mała wycieczkę do salonu Playa. A to, że zadziała to będzie cud. Ale cuda się zdarzają. Ostatnio spotkałam się z takim przypadkiem, że tam gdzie teoretycznie ma być zasięg Playa go nie ma. Mapki widac przekłamują i w drugą stronę.
jerek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-09, 16:38
Lokalizacja: tuszyn

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: jerek »

A może jacyś operatorzy telefonii bezprzewodowej jak np. PILICKA Tylko u nich trzeba wykupić tez numer telefonu żeby z zeta założyć stałe łącze.
paszczak

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: paszczak »

Ja miałem Pilicką (teraz MNI Telecom), wolę normalny net gsm. :cfaniak:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Sundance_kid »

jerek mówimy tu o pół końcu świata. Zobacz sobie na mapkach google jak wygląda Stryków a bardziej okolice bo samo miasteczko bardzo się rozwija i zastanów się czy ktoś tam będzie oferował coś.
jerek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-09, 16:38
Lokalizacja: tuszyn

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: jerek »

Ale jeżeli to forum jest aby pomagać to staram się nastawić na jakiś tor, gdzie szukać jeżeli net gsm kuleje w danym rejonie , siostra ma neta w MNI Telekom i nie narzeka jest wszystko ok.
A
co do mapek to nie wierze w ich dane. Wyjeżdżając na wakacje w rejon Tucholi mapki pokazywały że tam gdzie będę jest HSDPA (ERA) i kicha tylko EDGE.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-02-21, 21:38 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-02-21, 21:38 przez jerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Sundance_kid »

jerek ja nie twierdze, że nie starasz się pomagać :) Jednak mieszkam bardzo blisko użytkowniczki i widze jakie tam są realia. Miasteczko się rozwija, powstają nowe miejsca pracy a co poniektórzy operatorzy oferują GPRS :rotfl:
A co do mapek to są bardzo orientacyjne. Oni swoje a praktyka swoje.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: marens »

Sundance_kid pisze:Miasteczko się rozwija, powstają nowe miejsca pracy a co poniektórzy operatorzy oferują GPRS :rotfl:
Pewnie Plus ;)
Zobacz na interaktywnej mapce

Radków, Łagiewniki - dolnośląskie
Rozwijające się miasteczka, ale co tam damy GPRS :D
Sundance_kid pisze:paszczak nie radzę Plusa. Pozapychane to jak autobus 69 w godzinach popołudniowych ;)
Rok temu, jak zaczynałem na poważnie przygodę z Plusem działało to bardzo dobrze (mowa o EDGE). Niestety funkcja malejąca... Powiem, że we Wrocławiu poprawili dosył do NodeB w mojej okolicy i wyciągam 3mbps w dzień, co można nazwać sukcesem.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: Sundance_kid »

marens dzisiaj wyczaiłam dwa nadajniki z UMTSem. Jeden jest na wsi gdzie kurki hodują, obgrodzone to lasami, drugi w Giecznie. A Stryków może co najwyżej anteny do Głowna wystawiać lub do Dobrej po UMTS. A że teren wybitnie pagórkowaty (wzniesienia łódzkie) to powodzenia z antenami.
darren
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-04-01, 20:11
Lokalizacja: Rząśnia

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: darren »

Osobiście korzystam z blueconnect'a w sieci Era i jestem zadowolony. Prędkość mam bardzo dobrą. Używam karty ExpressCard Merlin XU 870. W okolicach Tomaszowa Mazowieckiego nie działa zbyt dobrze ale w Rząśni gdzie mieszkam (to jest około 40 km od Bełchatowa i 60 od Częstachowy) mam nawet częśtotliwość HSDPA. Nawet po przekroczeniu limitu danych mam prędkość 40-50 kB/s.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: koniec z Blueconnect - czy Play ma dobry zasięg?

Post autor: marens »

Sundance_kid Kotkina Kłodzka i okolice a NodeB wszystkich sieci rosną jak grzyby po deszczu, teren pagórkowady.
ODPOWIEDZ