Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
plociarz
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-22, 14:00
Lokalizacja: Polski

Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: plociarz »

Czesc otoz wertuje dzisaij oferty bezprzewodowego internetu i interesowała by mnie umowa na 12 miesiecy oraz jesli by w jakiejs sieci bylo mozliwe to bez modemu (widze ze w orange sie nie da ani bez modemu ani na 12 miesiecy chyba) Takze jesli moglby mi ktos cos podpowiedziec w kwestii co i jak co wybrac i dlaczego to bylbym wdzieczny z gory dziekuje
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: przemox.1 »

Zależy jaki operator ma naljepszy zasięg u Ciebie :)
plociarz
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-22, 14:00
Lokalizacja: Polski

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: plociarz »

Orange zdecydowanie najlepiej odbiera ale plus i era tez dobrze :)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: Sundance_kid »

plociarz na mapce wieprz.net/bts znajdź jakie BTSy są u Ciebie i co obsługują. Ewentualnie użyj strony btsearch.pl . I potestuj. A jezeli wszyscy działają dobrze i na tym samym poziomie to patrz pod kątem wielkości limitu i abonamentu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: ja.michal »

Sundance_kid pisze:na mapce wieprz.net/bts znajdź jakie BTSy są u Ciebie i co obsługują.
Sundance_kid, ta mapka jest nieaktualizowana od dawna.

Lepiej mapkę z btsearch. Jest najbardziej aktualna. http://mapa.btsearch.pl/
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: adixm »

Mialem podobne wymagania co Ty odnosnie mobilnego internetu tzn. najlepiej Orange i bez modemu i w tym wypadku wziac najlepiej internet z Aster(ta sama jakosc bo korzystaja z nadajnikow Orange) z 1gb transferu bez modemu za 29 zl, tyle ze umowa jest 24m-ce, jesli natomiast umowa 12 m-cy to chyba pozostaje tylko Era(5gb transferu, 12m-cy umowa, bez modemu) tylko ze to koszt 99zl:(
plociarz
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-22, 14:00
Lokalizacja: Polski

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: plociarz »

@Adixm Dzieki za rade wlasnie patrzylem oferte tego astera i to jest jakies nieporozumienie z tym internetem 1 giga tranferu jak sie transfer skonczy to 2 gr za kazde 100kb pobiera ja wlasnie rozwazam internet z orange oraz tego blueconnecta zobaczymy co z tego wyniknie
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: adixm »

No tak, ale jako dodatkowy net to jest jak znalazł, o połowe taniej niż w orange:)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: Sundance_kid »

ja.michal jako drugą podałam ta stonę o której napisałeś ;)

plociarz a w jakiej sieci masz telefon? Może internet jako dodatek do abonamentu?
Awatar użytkownika
tomaszmadaj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2009-02-23, 12:05
Lokalizacja: Jarocin

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: tomaszmadaj »

Witam,

Osobiście jestem abonentem blueconnect oraz iPlus. Wszystko rozbija się o cenę utrzymana, oraz profity z sieci. Najbardziej korzystną oferta na rynku jest oferta play 45 zł/ 5GB transfer danych, jednakże ogranicza nas zasięg. Jeśli jesteś mobilnym użytkownikiem to polecam iPlus-a fakt że w najniższym abonamencie 60 zł mamy 1GB transfer danych. Modemy juz od 1 zł i kaspersky IS 2009 za 1,22. Od tego miesiąca jest wprowadzone udogodnienie dla klientów Plusa którzy mają najniższy abonament, mogą oni migrować do abonamentu za 75 zł i tym samym 3Gb do wykorzystania.
Pozdrawiam, Tomek
___________________________________________
"Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce- znajdzie powód"
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: ja.michal »

plociarz pisze:wlasnie patrzylem oferte tego astera i to jest jakies nieporozumienie z tym internetem 1 giga tranferu jak sie transfer skonczy to 2 gr za kazde 100kb pobiera
To normalna praktyka w innych krajach UE. ;)

tomaszmadaj, no iPlus jaki internet mobilny (w teren) to raczej kiepska sprawa bo niedomaga. Duże plamy samego GPRS.


Jeśli chodzi o abonament bez modemu i umowa krótka to najlepiej przejść się do salonu bo mogą mieć ofertę, która nie jest na stronie.
Druga opcja to przyjąć cesję od kogoś. :)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: adixm »

Kto jest rozsadniejszy nie weżnie internetu z playa, bo jak wiele osob wie już teraz jakość jest nie najlepsza...wolę zapłacić za orange i przynajmniej wiem ze u mnie bts nie bedzie nigdy obciażony, a juz na pewno na moim sektorze nie bedzie wiecej niz kilka osób nigdy:)Faktycznie najlepiej wyglada oferta orange za 60zl 1,5 gb lub 75zl za 3gb w iPlusie ale ostatnio słyszałem ze najdynamiczniej rozwija swoją infrastrukturę orange...
Awatar użytkownika
tomaszmadaj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2009-02-23, 12:05
Lokalizacja: Jarocin

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: tomaszmadaj »

ja.michal pisze: tomaszmadaj, no iPlus jaki internet mobilny (w teren) to raczej kiepska sprawa bo niedomaga. Duże plamy samego GPRS.
Cytat przycięty przez Moderatora ->ja.michal - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!



Zgadzam się z Tobą, plamy na mapach (EDGE, GPRS) są dość pokaźne, ale tez trzeba wziąć pod uwagę ich aktualizacje no i dokładność ;]

[ Dodano: 2009-02-23, 14:39 ]
adixm pisze:statnio słyszałem ze najdynamiczniej rozwija swoją infrastrukturę orange.
według badań przeprowadzonych w Polsce to najlepiej rozwija się iPlus http://www.preselekcja.pl/news?more=1031133148
Ostatnio zmieniony 2009-02-23, 23:57 przez tomaszmadaj, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam, Tomek
___________________________________________
"Kto chce znajdzie sposób, kto nie chce- znajdzie powód"
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: ja.michal »

adixm pisze:wolę zapłacić za orange i przynajmniej wiem ze u mnie bts nie bedzie nigdy obciażony, a juz na pewno na moim sektorze nie bedzie wiecej niz kilka osób nigdy:)
Nigdy nie mów nigdy. :hyhy:
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: adixm »

Nie bedzie więcej niż kilka osób z prostej przyczyny - u nas jest możliwość wzięcia radiówki(miałem ja kiedyś,ale kiepska jest i to bardzo) i wszystkiego co jest po łączach TP do 1mb/s, do tego ktoś pisał, że jest u nas OFP, zreszta ja sam mam Orange Freedom i internet mobilny będzie jedynie dodatkiem:)Poza tym wydaje mi się, że ludzie są pesymistycznie nastawieni do internetu komórkowego, choć nie wiem czemu bo Orange u nas działa rewelacyjnie(pingi przy UMTS do onet.pl na 100 prób to średnio 152ms)

[ Dodano: 2009-02-23, 15:29 ]
A i należy dodać, że ze Orange Free działa 100 razy lepiej niż ta radiówka na której nie ma limitów i internet ledwo co działa(3 osoby ściagają po całych dniach na p2p i sam mogłbym ich zawalić siekierą)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: ja.michal »

adixm pisze:Poza tym wydaje mi się, że ludzie są pesymistycznie nastawieni do internetu komórkowego
Ludzie po prostu nie znają idei i zasady tego typu rozwiązania i chcą mieć internet jak po kablu... bez kabla.
plociarz
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-22, 14:00
Lokalizacja: Polski

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: plociarz »

To tak orange propnuje umowe na rok 120 zł plus modem (niepotrzebuje) plus 6 gb transferu, era 99 zł umowa 12 miesiecy 5gb transferu bez modemu, plus 4 miesiace po 1 zł potem 110 zł umowa na rok 8 gb transferu bez modemu takze chyba skusze sie na tego iplusa :-)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: adixm »

Wystarczy że zamówisz tylko przez internet i już masz 7gb:)
Orange Free Premium
promocja 90% taniej
promocyjna opłata
przez 5 m-cy 12 zł
opłata po 5 m-cach 120 zł
limit przesyłania danych 7 GB
opłata aktywacyjna 1 zł
Oferta wygląda podobnie aczkolwiek dalej na korzyść plusa przemawia o 1gb większy transfer i cena o 10zl niższa, ale jeśli u Ciebie lepiej działa Orange to się dobrze zastanów.
plociarz
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-22, 14:00
Lokalizacja: Polski

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: plociarz »

@adixm przy umowie na rok niestety ale chyba jest bez 90% taniej poniewaz czytałem regulamin i pisze ze promocja obowiazuje przy podpisywaniu umowy na 24 lub 36 miesiecy niestety
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Iplus , blueconnect , orange free co wybrac

Post autor: adixm »

Jeśli masz podobnej jakości net w plusie co w orange, to bierz bez namysłu z plusa:)W sumie plus ma fajne oferty(bardzo dużo ciekawych promocji), ale niestety bardzo dużo nadajników ma jedynie w dużych miastach jak Warszawa...u mnie wszedzie ma tylko edge lub gprs a Era i Orange mają pełno nadajników 3G:)
ODPOWIEDZ