Huawei D100

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bobix
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-07-07, 17:08
Lokalizacja: Brzeźce, Warszawa

Re: Huawei D100

Post autor: bobix »

Witam!
Dziś do mnie dotarł d100 kupiony przez allegro za 240 zeta razem z przesyłką, więc mysle że cena jest ok.
Wrażenia: mam jakieś dziwne wrażenie, że internet działa jakoś szybciej niż przez modem włączony bezpośrednio do laptopa. Interfejs administracyjny działa bardzo szybko w porównaniu do Linksysa WRT54GS.
Bezproblemowo współpracuje z modemem e176g z playa.

Pytania:
1. Jaką macie wersję softu?
Bo ja mam 396.11.79.01.106.
2. Wchodzę: Adv. Settings ->Mob. Net. Settings-> Network Settings i chcę zmienić na WCDMA Only i mam komunikat: "Operation is running, and you cannot change network settings. Wait for three seconds, and then click Continue." Nie mogę w ogóle tego zmienić. Czy to znaczy, że jakoś modem jest zablokowany?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei D100

Post autor: krystianb »

Ad2. Najpierw rozłącz połącznie gsm/3g. Jak nie da rady to spróbuj z modemem bez karty sim.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Huawei D100

Post autor: guteq »

bobix pisze:1. Jaką macie wersję softu?
Ja mam 396.11.147.03.106sp02 (D100 z Ery)
bobix pisze:2. Wchodzę: Adv. Settings ->Mob. Net. Settings-> Network Settings i chcę zmienić na WCDMA Only i mam komunikat: "Operation is running, and you cannot change network settings. Wait for three seconds, and then click Continue." Nie mogę w ogóle tego zmienić.
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie po trzech sekundach przycisk "Continue" robi się aktywny (znika wyszarzenie) i można go kliknąć (sprawdzone w MSIE i Firefoxie-w obu działa)
Pozdro,
GutEQ
Awatar użytkownika
bobix
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-07-07, 17:08
Lokalizacja: Brzeźce, Warszawa

Re: Huawei D100

Post autor: bobix »

guteq pisze:Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie po trzech sekundach przycisk "Continue" robi się aktywny (znika wyszarzenie) i można go kliknąć (sprawdzone w MSIE i Firefoxie-w obu działa)
U mnie tak samo tylko nie chce przełączyć. Już sobie poradziłem. Włączyłem kod PIN na karcie potem jej nie zalogowałem do sieci i zmieniłem na WCDMA Only.
guteq pisze:Ja mam 396.11.147.03.106sp02 (D100 z Ery)
Na stronie nie mogę znaleźć tego softu...
wuja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-22, 12:40
Lokalizacja: Gliwice

Re: Huawei D100

Post autor: wuja »

witam,

czy ktoś "ćwiczył" D100 z bramką voip? Z jaką i jak to się sprawuje?
Czy są już dostępne tego typu routery z wbudowaną bramką (aby tylko podpiąć
zwykły telefon)?
Za tydzień wyłączą mi klablówkę i szukam coś zamiennego.

pzdr
pzdr wuja
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

Ćwiczyłem i nie polecam.
Jak już coś z HSPA

Działać będzie, ale jakość pozostawia pewne wątpliwości.
wuja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-22, 12:40
Lokalizacja: Gliwice

Re: Huawei D100

Post autor: wuja »

co pozostaje? np. WRT54G3GV2-VF + bramka?
A może jest coś z wbudowaną bramką i nie kosztuje 800 zł
(Option GlobeSurfer III)?

pzdr
pzdr wuja
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei D100

Post autor: krystianb »

wuja pisze:A może jest coś z wbudowaną bramką i nie kosztuje 800 zł
(Option GlobeSurfer III)?
Wyjade mi się, że ten router nie ma bramki voip, na pewno w poprzednich wersjach gniazdo rj11 służyło do realizacji połączeń gsm, w tym jest chyba podobnie. Co do samego voip'a to raczej wątpie żeby jakość połączeń zalezała na tyle od routera, żeby trzeba było kupować droższy, no może jak się podczas połączenia voip korzysta z internetu to może być różnica, ze wgledu na lepsze zarządzanie pasmem, jeśli sie je w routerze skonfiguruje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

krystianb pisze:Wyjade mi się, że ten router nie ma bramki voip, na pewno w poprzednich wersjach gniazdo rj11 służyło do realizacji połączeń gsm, w tym jest chyba podobnie.
Tak

Jakość połączeń nie zależy od routera ale do Huaweia D100 nie wkładamy modemów HSPA.
VoIP na Playu jest tragiczny
VoIP Plus HSDPA może być, choć można mieć wątpliwości
VoIP Plus HSPA działa świetnie
Awatar użytkownika
bobix
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-07-07, 17:08
Lokalizacja: Brzeźce, Warszawa

Re: Huawei D100

Post autor: bobix »

marens pisze:do Huaweia D100 nie wkładamy modemów HSPA.
Ja mam włożony do d100 e176g i działa! To jest modem HSPA.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

Pod warunkiem, że włożymy kartę Plusa/Orange/Ery to będzie działało świetnie.
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: Huawei D100

Post autor: kszaq »

No zobacz, a mi na Playu VoIP też działa bez problemów, a na Orange strasznie rwie pomimo tego, że do nodeB mam ok. 300 m + widoczność optyczną...

Co do routerów z wbudowanym VoIPem i możliwością przyłączenia modemu, to obecnie jest ich bardzo mało na rynku, a jedyny, o którym wiem to Fritz!Box 7270 - jednak to wydatek rzędu 800-900 zł, ale wart jest swojej ceny.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

Może mi jeszcze powiesz, że za każdym razem loguje się do konta SIP?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Huawei D100

Post autor: Patryk »

kszaq pisze:mi na Playu VoIP też działa bez problemów
Pomijając jakość łącza (różną dla różnych lokalizacji) to działanie lub niedziałanie Voip w Playu zależy od tego,z jakiej puli dostanie się IP...gdy przy queringu widać nazwę hosta (działa revDNS) to porty są blokowane i bramka nie loguje się do serwera.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

Do wyboru mamy dwa typy ADSL (ANNEX A bądź B), a także dostęp przez Ethernet (wówczas modem ADSL jest wyłączony, a rolę portu WAN przejmuje pierwszy port Ethernet)

Chyba mówiliśmy o routerach HSDPA
Patryk_ pisze:Pomijając jakość łącza (różną dla różnych lokalizacji) to działanie lub niedziałanie Voip w Playu zależy od tego,z jakiej puli dostanie się IP...gdy przy queringu widać nazwę hosta (działa revDNS) to porty są blokowane i bramka nie loguje się do serwera.
Muszę niestety obalić Twoją teorię
host: 94.254.221.2

Tylko Wszyscy przekonują mnie jaki play jest "Pro"
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: Huawei D100

Post autor: kszaq »

marens, Fritz 7270 od firmware w wersji 54.04.70 umożliwia ustanowienie połączenia internetowego poprzez modem podłączony do portu USB (źródło). Z tańszych rozwiązań można wziąć wl-500gp lub najnowszą La Fonerę + osobną bramkę VoIP. Oczywiście modem na USB jest obowiązkowy w każdym z tych rozwiązań.

Patryk_, Twoja teoria może mieć coś wspólnego z rzeczywistością, bo ostatnio dostaję IP tylko z puli 188.xx.xx.xx. Wtedy za każdym razem loguję się bez problemu do konta SIP (logowanie co minutę).

Jeszcze około pół roku temu zalogowanie się za każdym razem do konta SIP nie było możliwe (zero transmisji zwrotnej na porcie 5060), lecz po 2 interwencjach w BOKu problem ten u mnie nie występuje. Tym niemniej nie zalecam Play Online jako podstawowego łącza do telefonu VoIP - informuję tylko, że u mnie to działa.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Huawei D100

Post autor: Patryk »

marens pisze:Muszę niestety obalić Twoją teorię
host: 94.254.221.2
Z 94**** to juz większa loteria,ale najczęściej działa (przynajmniej u mnie...ciekawe,ile Play ma GGSNów s skali kraju...)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei D100

Post autor: marens »

Patryk_ pisze: (przynajmniej u mnie...ciekawe,ile Play ma GGSNów s skali kraju...)
Ja częściej we Wrocławiu nie mam hosta niż mam w kilku lokalizacjach.
Nie upieram się z P4, ale sprawdzę jak jest z logowaniem bo w Marcu-Kwietniu robiłem ostatnie testy.

Muszę kupić zewnętrzną antenę, bo modem pracuje w pozycji pionowej i loguje się do innego sektora w tym samym NodeB, co dziwne działa wydajniej udostępniony po ICS niż w samym lapku pewnie za sprawą sektora.

Problemem mogą być (i są) pingi 200ms jak już się zalogujemy.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Huawei D100

Post autor: Patryk »

I z puli 89.x.x.x (z hostem user-xxx-mobile.playmobile.pl) bramka pap2 loguje się do voip na dzień dzisiejszy.
Działają zarówno wychodzące,jak i przychodzące.
Davido2f
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-30, 11:22
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Huawei D100

Post autor: Davido2f »

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem tego sprzętu ale mam jedno pytanie.
Posiadam modem huawei e200 (działać będzie z D100) to wiem tylko problem jest inny, a mianowicie taki że ten modem jest z blue connect era gsm i jest bez sim locka. Obecnie używam play online na kartę i należało w nim wpisać ustawienia z play (wcześniejsze ustawienia z ery pozostały - wpisane są na sztywno - i przy każdej instalacji na nowym kompie są widoczne a z playa trzeba wpisać).
Teraz całe sedno sprawy czy nie będą czasami kolidować po podłączeniu do rutera ???
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Huawei D100

Post autor: SQ08 »

Nie, nie powinno byc problemu.
Ustawienia na routerach wpisujesz w webinterface i to co jest w pamieci Surfstick'u, modemie nie gra zadnej roli, jedynie co to modemy zapamietuja ustawienia co do wyboru sieci 3G/2G, czyli majac np Wl 500 gP jako router nalezy przed podlaczeniem do routera ustawic na komputerze w aplikacji jak ma byc siec wybierana, czy np tylko 3G, preferowane 3G i tym podobne.
Nie wiem jak to z D100 jest, czy mozna w webinterface zmieniac ustawienia wyboru sieci, ale mysle ze tak, bo router tylko dla huawei.
Niech ktos sie lepiej wypowie co ma D100.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Davido2f
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-30, 11:22
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Huawei D100

Post autor: Davido2f »

Dziękuje za info i proszę o potwierdzenie od posiadaczy d100. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Foxzulu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-26, 11:27
Lokalizacja: okolice W-wy

Re: Huawei D100

Post autor: Foxzulu »

Witam , no to Panowie to dopiero jest amatorka oczywiście z mojej strony.
Sprawa się ma tak. Huawei e 176 podpięty do Huawei D 100 i połączenie sieciowe z laptopem. Problem w tym że chyba przy konfiguracji coś zchrz...łem. Mam czerwony iks na połączeniu pomiędzy modemem a internetem. Wiem że na początku jest ładnie wszystko opisane ale ja niestety nie widzę u siebie zrzutów z ekranu. Jak macie trochę cierpliwości do mnie to poproszę o pomoc w konfiguracji tego czegoś. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Huawei D100

Post autor: guteq »

Davido2f pisze:Witam.
Zastanawiam się nad zakupem tego sprzętu ale mam jedno pytanie.
Posiadam modem huawei e200 (działać będzie z D100, to wiem) tylko problem jest inny, a mianowicie taki że ten modem jest z blueconnect era gsm i jest bez sim locka. Obecnie używam play online na kartę i należało w nim wpisać ustawienia z play (wcześniejsze ustawienia z ery pozostały - wpisane są na sztywno - i przy każdej instalacji na nowym kompie są widoczne a z playa trzeba wpisać).
Teraz całe sedno sprawy czy nie będą czasami kolidować po podłączeniu do rutera ???
Proszę o pomoc.
Nie będziesz miał żadnego problemu. Te ustawienia o których piszesz że są wpisane na sztywno, siedzą tylko w instalce dashboardu (Huawei'owego programu do łączenia z netem) natomiast w samym module radiowym w modemie nie są nigdzie zapisane. W modemie siedzi jedynie wybór pasma (tylko 3G/3G preferowane/EDGE preferowane/tylko EDGE) tak jak Ci napisał kolega SQ08.

W D100 możesz sobie zapisać kilka profili do połączeń i przełączać się miedzy nimi - w tym także wybrać jeden z nich jako domyślny. BTW można też na samym D100 wybrać preferowane pasmo (3G czy EDGE - 4 warianty takie jak podałem powyżej).

Podsumowując: nie powinieneś mieć najmniejszych problemów z zestawem E220+D100 :)
Pozdro,
GutEQ
Davido2f
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-30, 11:22
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Huawei D100

Post autor: Davido2f »

Dziękuje bardzo guteq za info. Na dniach zakupie wifi hehehe. pozdrawiam.
Stugraj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2008-07-03, 10:09
Lokalizacja: wrzesnia

Re: Huawei D100

Post autor: Stugraj »

A moze wie ktos czy d100 bedzie wspolpracowal z E156G bo nigdzie nie moge znalezc ?
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Huawei D100

Post autor: guteq »

Stugraj pisze:A moze wie ktos czy d100 bedzie wspolpracowal z E156G bo nigdzie nie moge znalezc ?
To chyba jest najpopularniejszy zestaw w Playu... D100+E156G. Chodzi na pewno - w kilku punktach Play Germanos widziałem że mają takie zestawy podłączone jako testowe i wszystko chodzi normalnie (sprawdzałem).
Pozdro,
GutEQ
Awatar użytkownika
Cezar1871
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2009-01-24, 18:02
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei D100

Post autor: Cezar1871 »

Panowie mam do was pytanie, czy wasze routery GSM pracują 24 godziny na dobę czy wyłączacie je gdy nie potrzebujecie korzystać z internetu ?. Czy gdy modem np. 156G pracuje cały czas, tzn jest w stanie czuwania to nic się z nim nie stanie ?
marwooj
Stały użytkownik forum
Posty: 107
Rejestracja: 2008-11-28, 14:57
Lokalizacja: Jankowice

Re: Huawei D100

Post autor: marwooj »

Cezar1871 pisze:Panowie mam do was pytanie, czy wasze routery GSM pracują 24 godziny na dobę czy wyłączacie je gdy nie potrzebujecie korzystać z internetu ?. Czy gdy modem np. 156G pracuje cały czas, tzn jest w stanie czuwania to nic się z nim nie stanie ?
mój e160 mi podziękował, już 3 miesiące w naprawie, tylko mi go odsyłają że niby naprawiony, w punkcie Play wkładamy z Panem sprzedającym do jego laptopa i odsyłamy znowu do naprawy. Już trzeci raz.

Kupiłem GT maxa na Allegro, konwerter PCMCIA do PCI, wydobyłem z szafy starego kompa z kartą wifi + ubuntu, wyniosłem na strych i już 30 dni bez restartu :-).
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: Huawei D100

Post autor: kszaq »

Mój E169 pracował w roku akademickim podłączony do routera kilka miesięcy non-stop (wyłączając przerwy na święta i krótkie wyjazdy) i żyje do dziś. ;)

Ale z drugiej strony warto wyłączać router np. na noc choćby dla samej oszczędności prądu (rzędu kilku-kilkunastu zł na rok) i wyłączenia źródła promieniowania 2.4 GHz, co dla niektórych może okazać się bardzo przemawiającym czynnikiem. :hyhy:
ODPOWIEDZ