BlueConnect - Predkosc po wykorzystaniu limitu...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: BlueConnect - Predkosc po wykorzystaniu limitu...

Post autor: Blido »

DarkGaret pisze:Co do limitow to raz o mnie zapomnieli na caaaaały boży miesiąc (ahh to był piękny miesiąc :<)
Mi się to nigdy nie zdarzyło, mimo że uzywam BC już od 20 miesięcy. Kiedyś zapomnieli o mnie na dwa tygodnie.
DarkGaret pisze:Jak sobie radzicie z tym transferem po wykorzystaniu limitu?
Ja ustawiłem dużą ilość dostepnej pamięci cache dla Firefoxa, dzięki czemu często odwiedzane strony wczytują się znacznie szybciej, bo wszystkie grafiki mam już na dysku. Ale nie da się ukryć że ciężko korzystać z internetu przy transferze 16kb/s
DarkGaret pisze:A wy macie może jakies fajne sposoby na nie męczenie się?
Wątpię aby dało radę "nie męczyć się" przy transferach rzędu 16kb/s (2kB/s) :] . 2x większą prędkość mają m.in terminale płatnicze w sklepach.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: BlueConnect - Predkosc po wykorzystaniu limitu...

Post autor: Sundance_kid »

DarkGaret pisze:1-4kb/s
Nie mylisz jednostek? Bo jeśli nie to coś nie tak. Powinno byc do 16 kb/s.

Co do rad: zmienić operatora (cesja), oszczędzać dane od początku okresu rozliczeniowego.
DarkGaret pisze:Jak sobie radzicie z tym transferem po wykorzystaniu limitu?
Akurat mnei tylko raz limitem potraktowali ale to w Plusie. Ale ten oferuje więcej bo 4 kB/s.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: BlueConnect - Predkosc po wykorzystaniu limitu...

Post autor: marens »

Sundance_kid pisze:Co do rad: zmienić operatora (cesja), oszczędzać dane od początku okresu rozliczeniowego.
Ewentualnie pozostaje zwiększenie abonamentu na taki z bardziej optymalnym limitem.
Sundance_kid pisze:mnei tylko raz limitem potraktowali
Jaką masz taryfę, jeśli to nie tajemnica?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: BlueConnect - Predkosc po wykorzystaniu limitu...

Post autor: Sundance_kid »

marens pisze:Jaką masz taryfę, jeśli to nie tajemnica?
Plusa 60.
DarkGaret
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-17, 10:29
Lokalizacja: Legnica

Re: BlueConnect - Predkosc po wykorzystaniu limitu...

Post autor: DarkGaret »

Sundance_Kid pisze:Nie mylisz jednostek? Bo jeśli nie to coś nie tak. Powinno byc do 16 kb/s.
Sorka źle zapisane. 1-4kB/s mam po wykorzystaniu limitu. Z czego te 3-4kB/s to wyciaga najczęściej w nocy.
Blido pisze:Ja ustawiłem dużą ilość dostepnej pamięci cache dla Firefoxa, dzięki czemu często odwiedzane strony wczytują się znacznie szybciej, bo wszystkie grafiki mam już na dysku. Ale nie da się ukryć że ciężko korzystać z internetu przy transferze 16kb/s
Wybaczcie ten mały offtop, ale mógłbyś mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działa i jak to ustawić? ;)

I jeszcze takie pytanko do użytkowników BC. Macie też tak, że podczas korzystania z neta hm nie wiem jak to nazwać. Zawiesza wam połączenie? BC mam od września i nie przypominam sobie, żebym miał takie kłopoty jak od jakiegoś czasu. Korzystam z internetu no i nazwijmy to "zawiesza połączenie" po jakimś tam czasie. W Globe Trotter Connect jest pokazane, że jestem połączony, natomiast internet nie działa, a ikonka internetu na pasku start jest bez "globusa". Gdy rozłączam i połączam się na nowo to dalej jest ta sama sytuacja. Muszę odłączać modem, lub restartować kompa, lub zmieniać z UMTS na EDGE i odwrotnie choć czasem i te rzeczy nie pomagają, a ja nie wiem co jest przyczyną.
Mając 8 lat, udając pełnoletniego pracowałem przy połowie tuńczyków...
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: BlueConnect - Predkosc po wykorzystaniu limitu...

Post autor: Jojo »

DarkGaret pisze:Macie też tak, że podczas korzystania z neta hm nie wiem jak to nazwać. Zawiesza wam połączenie?
Podobne zjawisko, także miałem, żadna strona mi się nie otwierała. Tylko nie pamiętam co ja robiłem wtedy, ale chyba to samo, czyli odłączałem terminal.
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: BlueConnect - Predkosc po wykorzystaniu limitu...

Post autor: Blido »

DarkGaret pisze:Wybaczcie ten mały offtop, ale mógłbyś mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działa i jak to ustawić? ;)
Narzędzia>>>Opcje>>>Zaawansowane>>>zakładka "sieć"
Można tam ustawić maksymalny rozmiar pamięci podręcznej. Znacznie przyspiesza wczytywanie stron, bo grafiki na często odwiedzanych stronach wczytują się z dysku, a nie ściągają z internetu. Ponadto zapraszam do zapoznania się z poradnikiem "Sposoby na przyspieszenie przeglądarki Firefox"
ODPOWIEDZ