autoryzacja dostepu do netu

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ravgroup
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-01, 12:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

autoryzacja dostepu do netu

Post autor: ravgroup »

Witam.
Od jakiegos czasu moj dostawca internetu wprowadzil zabezpieczenie w postaci logowania sie przy uruchamianiu netu.Wyglada to nastepujaco.Wlaczam komputer i chcac cokolwiek zrobic z uzyciem internetu musze odpalic przegladarke i wpisac login i haslo.Autoryzacja jest wazna mniej wiecej 24h.GG tez nie polaczy sie bez wpisu w przegladarce.Nie probowalem jeszcze sposobu gdy komputer jest wlaczony non-stop i nie wiem czy jak bym uzywal jakiegos programu p2p czy nie rozlaczy mnie po ilus tam godzinach i bedzie pytal i autoryzacje.Jest to BARDZO irytujace i denerwujace gdyz zmusza to mnie do czynnosci ktorych np w danym momoncie nie chce robic.
Czy istnieje jakis sposob zeby to bylo robione automatycznie np przy uzyciu jakiegos skryptu lub ciasteczek tzn chce aby wlaczajac komputer nie bylo tego "wymuszonego" logowania.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: autoryzacja dostepu do netu

Post autor: KrissTofferr »

a) Jak już jesteś zalogowany to czy możesz po kilku minitach ponownie ręcznie uruchomić procedurę zalogowania się? Czy będzie z tym jakiś problem?
Musisz też sprawdzić czy zalogowanie się w powiedzmy 23 godzinie przedłuży czas ważności Twojej sesji o kolejne 24 godziny.

b) Strona logowania ma konkretny adres?
Czy jej adres zaczyna się od https:// ?
ravgroup
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-01, 12:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: autoryzacja dostepu do netu

Post autor: ravgroup »

1) Jak sie raz loguje to juz pozniej nie moge drugi raz uruchomic tego panelu logowania.Prawdopodobnie okres waznosci sesji wynosi 24h i po uplywie tego czasu jezeli nie ma ruchu ma laczu to wlacza sie ekran logowania.
Tutaj link kolega napisal cos takiego tylko nie wiem czy jest to dokladnie to samo bo sprawdzalem czy mam ciacho i nic nie ma o takiej domenie co ja sie loguje.
jestem zadowolony z autoryzacji jaka mam w MT, użytkownik otwiera przeglądarkę, jest automatycznie przekierowany na stronę logowania, ma wpisać login i pass i ma sesje 24h, ma wysyłane ciasteczko na komputer i po godzinie braku ruchu na łączu jest automatycznie wylogowany, jeżeli czas sesji nie został przekroczony (24h) to po wpisaniu jakiegoś adresu automatycznie jest logowany, wymaganie wpisania hasła po 24h aktywnych godzinach korzystania
2)Strone logowania jest mojego dostawcy (link) i na tym wyskakuje jakis pop-up
Co do adresu to nie jestem pewien ale sprawdze przy najblizszej okazji.
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: autoryzacja dostepu do netu

Post autor: KrissTofferr »

Używasz Firefox... Czy masz w nim dodatek Live HTTP Headers? Ten dodatek przydałby się do pozbierania wszystkich adresów które odwiedzałeś podczas aktualnej sesji Firefox, między innymi adresu panelu logowania lub byłoby widać przekierowanie lub żądanie uwierzytelnienia - w nagłówkach http. Pozyskane w ten sposób dane mógłbyś mi podesłać w pliku.

Ogólnie mam taki pomysł żeby zalogowanie powtarzać co 23 godziny wywołując poprzez harmonogram zadań zewnętrzny program - cURL w którym można zadać parametrami dowolny typ uwierzytelnienia, wysyłanie formularza metodą POST, przetwarzanie ciasteczek, itd. Istny Swiss Army Knife, jak to mówią :]
ravgroup
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-01, 12:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: autoryzacja dostepu do netu

Post autor: ravgroup »

Uzywam Firefoxa zainstalowalem wlasnie ten programik.Zaraz po autoryzacji logowania podesle ci ten pliczek.Czy jakos go specjalnie skonfigurowac czy standardowa instalka wystarczy?
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: autoryzacja dostepu do netu

Post autor: KrissTofferr »

Domyślne ustawienia Live HTTP Headers są wystarczające.
ODPOWIEDZ