Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Pamoart »

quick pisze:Problem pojawia się w momencie kiedy chce wysłać smsa, nie da rady, wyskakuje error.

Obrazek

Wie ktoś o co chodzi? To samo dzieje się z Play w wersji pre-paid. Korzystam z oprogramowania Option GlobeTrotter Conncect.

Karta Orange Free na Kartę działa.
Miałem to samo, jak zainstalowałem najnowsze stery ze strony Optiona. Zainstalowałem więc stery które są na stronie PLAY do modemu Option iCON 225, mimo że mój modem to OPTION 3G. Teraz jest ok.

[ Dodano: 2009-04-21, 11:10 ]
viatorek pisze:Witam,
czy uzytkownik ORANGE FREE na KARTE ma dostep do HOTSPOT ORANGE
tak jak w blue connect?
Dostęp ma, ale nie w ramach opłaty. Wysyła się SMSa premium i opłaca czas jaki chce się poświęcić na korzystanie z internetu, lub wprowadza sie kod z zakupionej "karty zdrapki" : http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 737841.pdf
praga5
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-12-11, 08:16
Lokalizacja: warszawa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: praga5 »

Witam,mam pytanie który net na kartę polecacie,bo miałem a właściwie jeszcze mam iplusa za 75zl czyli 3 gb,wiec ile będzie kosztowało około 3 gb na kartę bo za cholerę nie mogę się doliczyć,który operator jest najlepszy z zasięgiem(prawdopodobnie będę przez 5-6 mc w miejscowości Pacółtowo w której play według ich mapki nie działa :( a później znów warszawa ale to już wtedy będę myślał o innym internecie )
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Jo_gurt »

praga5 pisze:,wiec ile będzie kosztowało około 3 gb na kartę
Zakładając 2gr/100kB jak u Heyah (czyli relatywnie tanio), to coś około 600zł :P
praga5
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-12-11, 08:16
Lokalizacja: warszawa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: praga5 »

Jo_gurt pisze:Zakładając 2gr/100kB jak u Heyah (czyli relatywnie tanio), to coś około 600zł :P

Kurde drogo troszkę :zdziwko:

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-05-26, 12:10 ]
Wycięcie zbędnego autocytatu.
Ostatnio zmieniony 2009-05-26, 11:09 przez praga5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Jo_gurt »

No niestety, pre-paid jest przeznaczony (w ramach oferty internetowej, nie mówię o połączeniach głosowych/sms) jako "dojazdówka", do korzystania od czasu do czasu. Inaczej nikt nie wiązałby się na 2 lata umową.
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Pamoart »

praga5 pisze:Witam,mam pytanie który net na kartę polecacie,bo miałem a właściwie jeszcze mam iplusa za 75zl czyli 3 gb,wiec ile będzie kosztowało około 3 gb na kartę bo za cholerę nie mogę się doliczyć,który operator jest najlepszy z zasięgiem(prawdopodobnie będę przez 5-6 mc w miejscowości Pacółtowo w której play według ich mapki nie działa :( a później znów warszawa ale to już wtedy będę myślał o innym internecie )
Witaj,
jak widać: Porównanie ofert Internetu PRE PAID operatorzy się raczej na naszą niekorzyść umówili proponując stawkę 0.03zł/100kb
co daje ok. 950zł za 3 GB
Wykreowana marka ERY - Heyah jak zwykle postanowiła troszkę dać niższą cenę od Blueconnect, czyli 0.02zł/100kb
daje to jednak koszt ok.630zł za 3 GB
Myślę że operatorom MVNO (tzw.Operatorzy wirtualni) nie warto poświęcać tutaj miejsca, ani czasu, gdyż łatwo się domyśleć jaką kwotę może dać: GaduAIR (zasięg PLUSA) - 0,05 zł/100kb, MobiTransfer (zasięg Orange) - 0,04 zł/100kb

Warto myślę poświęcić troszkę czasu nad czwartym operatorem PLAY, którego oferta cenowa wydaje się być bezkonkurencyjna, mimo stawki 0,03zł/100kb Operator daje duże bonusy i tak:
- przy doładowaniu kwotą od 30zł - 49zł (w punktach PLAY można doładowywać konto co 1zł) dostaję bonus w wysokości 1,91 GB, co daje łącznie 2GB - ważność konta przedłużam w ten sposób o 28 dni, po 28 dniach numer jest aktywny ale nie łączy się z internetem, kwoty na koncie nie traci się, natomiast bonus przepada.
- przy doładowaniu kwotą od 50zł - 300zł dostaję bonus w wysokości 3,84 GB, co daje łącznie 4GB - ważność konta przedłużam w ten sposób o 56dni, po 56 dniach numer jest aktywny ale nie łączy się z internetem kwoty na koncie nie traci się, natomiast bonus przepada. 4GB. Przy stawce 0.03zł/100kb 4GB = ok.1 250zł (w PLAY 4GB = 50zł)
Na koncie najpierw wykorzystuje się środki z bonusu, co jest korzystne, gdyż w przypadku przekroczenia czasu na wychodzące kwota doładowania zawsze zostaje. Niewykorzystane środki z bonusów przechodzą natomiast jeśli nie przekroczymy terminu ważności doładowania na połączenia wychodzące (30zł - 28dni, 50zł-56dni). Coś jednak za coś w PLAY jest ograniczenie do 1Mbit/s, no i całkowicie zablokowane połączenia głosowe nawet do BOK.
Ponieważ każdy z operatorów przeznacza kwotę wydaną na starter całkowicie jako zasilenie konta myślę że bezboleśnie można kupić starter i go próbować, po czym można kupić, w przypadku niezadowolenia starter innego Operatora.
Odnośnie zasięgu, to niestety nie pomogę, często też narysowane mapki przez Operatorów różnią się od rzeczywistości. Jeżeli jest szansa na zasięg przy pomocy lepszej anteny to myślę że warto by było się zastanowić, gdyż niejednokrotnie można poprawić sobie zasięg nadajników oddalonych o parędziesiąt kilometrów.
Oferta anten dla praktycznie zerowych zasięgów:
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=262442
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=9766611
Ja korzystam z takiej anteny (jestem 12km. od nadajnika UMTS)
Obrazek
są to troszkę słabsze anteny niż te wyżej, ale też tańsze, wszystko zależnie od potrzeb:
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=3605244
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=7234789
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Jo_gurt »

Pamoart pisze:Warto myślę poświęcić troszkę czasu nad czwartym operatorem PLAY
Niestety:
praga5 pisze:w której play według ich mapki nie działa
A kupowanie anten na allegro to nieporozumienie.
praga5
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-12-11, 08:16
Lokalizacja: warszawa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: praga5 »

[ciach zbędny cytat]

Właśnie się zastanawiam nad play bo po rozwiązaniu umowy z plusem zostanie mi modem i pewnie wezmę play.. Ale ten zasięg w miejscu w którym będę nie pokazuje play online w ogole a samego play jest i żebym sie nie załatwił, ze wezmę play i pojadę a tam nie będzie internetu. A kupować antenę na 6 mc...A ile mniej więcej kb będzie zżerać gadu gadu????Bo w sumie najwięcej będę z tego korzystał wiec myślę, ze dziennie było by włączone przez 3-5 godzin.
Ostatnio zmieniony 2009-05-26, 21:53 przez praga5, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Jo_gurt »

praga5 pisze:nie pokazuje play online w ogole
A musi być, żeby korzystać z Internetu (w uproszczeniu).
Ale najlepiej pojechać i sprawdzić.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Jo_gurt, łącznie zmieniany 1 raz.
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Pamoart »

praga5 pisze:[ciach zbędny cytat]

zasięg w miejscu w którym będę nie pokazuje play online »»błąd ort.«« a samego play jest i żebym sie nie załatwił ze wezmę play i pojadę a tam nie będzie internetu
PLAY mimo, iż nie jest Operatorem wirtualnym MVNO, decyzją Urzędu Antymonopolowego dla umożliwienia rozwoju korzysta z nadajników sieci PLUS GSM, sam natomiast buduje infrastrukturę sieci, tylko i wyłącznie w postaci nadajników 3G UMTS, gdyż na taką infrastrukturę posiada koncesję (jak wiemy są to nadajniki o zupełnie innej częstotliwości niż GSM, telefony UMTS zawsze mają antenę GSM i oddzielną dla UMTS). umowa z PLUSem nie obejmuje ofert dostępu do Internetu, a taką właśnie jest usługa PLAY ON LINE. Zatem w przypadku ofert dostępu do Internetu możemy liczyć na nadajniki które są własnością tylko i wyłącznie PLAY.

Proponuję jednak tak całkowicie nie sugerować się tym:

Jo_gurt pisze:
Pamoart pisze:Warto myślę poświęcić troszkę czasu nad czwartym operatorem PLAY
Niestety:
praga5 pisze:w której play według ich mapki nie działa


Wiem, tylko moje krótkie doświadczenie z tą siecią pokazało mi że nie jest to sieć poukładania, a informacje jakie udzielają są bardzo sprzeczne, podam kilka przykładów:

1) zanim kupiłem antenę do mojego OPTIONA miałem zasięg EDGE, zgłosiłem to oczywiście, powiedziano mi że to niemożliwe moja karta SIM nie ma prawa wejść w zasięg EDGE, co najwyżej w ogóle może nie mieć zasięgu.
2) Powiedziano mi że aby doładować konto, sprawdzić jego stan itp. mam przełożyć kartę do telefonu, tyle że obowiązkowo musi być to telefon UMTS, włożyłem kartę do mojej starej NOKII 3510 2G i stał się cud zalogował się do sieci pozwolił na wysyłanie komend krótkim kodem na dodatek przychodziły komunikaty zwrotne.
3) powiedziano mi wreszcie że po przekroczeniu okresu ważności połączeń wychodzących blokada obejmuje wszystkie rodzaje połączeń, czyli także te doładowujące konto przy pomocy SMS, lub krótkiego kodu itp. Pan w punkcie PLAY powiedział że ze zdrabką praktycznie nie będę mógł nic zrobić, gdyż jedynym sposobem na doładowanie konta, w tym przypadku, jest jak on to zrobi bądź inny punkt PLAY. Tymczasem zaryzykowałem, kupiłem zdrabkę wysłałem SMS z 14cyfrowym kodem i konto się doładowało, potem spróbowałem z krótkim kodem też się udało. Kolejny cud?
4) Pan w punkcie PLAY, powiedział też że nie będzie mógł zasilić konta jak mu przyniosę zdrabkę, tymczasem kupiłem kartę z kodem który nie chciał wejść zadzwoniłem do BOK i co mi powiedzieli: "proszę się zgłosić do najbliższego punktu PLAY ze zdrabką, gdyż takie kody co się nie dają wprowadzić w punkcie wprowadzamy ręcznie"

Dodam tylko, że te sprzeczne informacje udzielali mi panowie z różnych punktów PLAY i także z BOK (mówię tu nie o różnych tematach tylko o każdym z osobna, który drążyłem pytając o to samo wielu psełdofachowców z PLAY)

Dlatego proponuję nie sugerować się mapkami wykresami, informacjami, tylko jednak zrobić tak:
Jo_gurt pisze:
praga5 pisze:nie pokazuje play online »»błąd ort.««
Ale najlepiej pojechać i sprawdzić.
Odnośnie Twoich potrzeb:
praga5 pisze:[ciach zbędny cytat]

.A ile mniej więcej kb będzie zżerać gadu gadu????Bo w sumie najwięcej będę z tego korzystał wiec myślę ze dziennie było by włączone przez 3-5 godzin.
Jeżeli to ma być tylko dla Gadu to czy przypadkiem taniej nie wyjdzie Mobilne Gadu-gadu w komórce? Nie wiem dokładnie ile ale za dużo nie bierze tych kb, podobno nawet bardzo mało no i jest jeszcze abonament za korzystanie ok 3,66zł/mies brutto przy przedłużeniu na 3 miesiące. Ponieważ nie jest to właściwy wątek żeby rozważać tą kwestię, a na pewno na forum Gadu Mobile się dowiesz jaki jest przybliżony, zużywany transfer powiem tylko że powinieneś zainteresować się czy ta oferta w połączeniu z jakimś skromnym pakietem wykupionych kb nie będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: marens »

Pamoart pisze: sam natomiast buduje infrastrukturę sieci, tylko i wyłącznie w postaci nadajników 3G UMTS, gdyż na taką infrastrukturę posiada koncesję
Na pewno?, http://www.urtip.gov.pl/uke/redir.jsp?p ... s&id=16896
Pamoart pisze:Proponuję jednak tak całkowicie nie sugerować się tym:
Jo_gurt napisał/a:
:rotfl: :rotfl: (Widzisz Jo_gurt, są ludzie którzy wiedzą lepiej niż ty)
Pamoart pisze:Dodam tylko, że te sprzeczne informacje udzielali mi panowie z różnych punktów PLAY i także z BOK (mówię tu nie o różnych tematach tylko o każdym z osobna, który drążyłem pytając o to samo wielu psełdofachowców z PLAY)
Ostatnio bardzo się poprawiło pod tym względem.
Pamoart pisze:Jeżeli to ma być tylko dla Gadu to czy przypadkiem taniej nie wyjdzie Mobilne Gadu-gadu w komórce? Nie wiem dokładnie ile ale za dużo nie bierze tych kb, podobno nawet bardzo mało no i jest jeszcze abonament za korzystanie ok 3,66zł/mies brutto przy przedłużeniu na 3 miesiące.
:papa: Płacić za aplikacje java :-)

To już jakikolwiek pakiet internetowy jakiejkolwiek sieci wystarczy i bezpłatna aplikacja (do samego GG)
Gdybyśmy chcieli na komputerze to konnekt, ew. gadu-gadu + banner killer
muszyna2
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2007-08-31, 06:25
Lokalizacja: Muszyna, Kraków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: muszyna2 »

Witam. Plus wprowadził wydaje mi się całkiem ciekawe pakiety internetowe do swojego prepaida i mixa. Tu info: http://telepolis.pl/news.php?id=14959 tylko tak się zastanawiam jak to jest gdybym chciał korzystać z simplusa i modemu. Bo żeby aktywować dany pakiet muszę "wykręcić" kod aktywacyjny i chyba dopiero mogę używać danej karty w modemi. Ale pakieciki chyba warte tej niewygody :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: wojteks »

muszyna2 pisze:Bo żeby aktywować dany pakiet muszę "wykręcić" kod aktywacyjny
Taki kod (USSD) da się wysłac z poziomu większości aplikacji obsługujących modem np. <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>
Nie pomagam na PW!
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: adamos22 »

(...)sam natomiast buduje infrastrukturę sieci, tylko i wyłącznie w postaci nadajników 3G UMTS...
Błąd, Play buduje także sieć 2G 900Mhz, ale z uwagi na jej ograniczenia nie udostępnia jej dla usługi PlayOnline.

Jeśli chodzi o mobilny internet na kartę, to w tej chwili najkorzystniej wypada GaduAIR (na inf. Plusa), Doładowując konto za 50 zł i wykupując pakiety można łącznie zyskać 485MB do wykorzystania przez 30 dni.Podobno transfer za GG jest darmowy
Czyli za 3GB zapłacimy ok. 300 zł.

Oczywiście najtańszy bezprzewodowy internet 3G na kartę ma Play, ma też najmniejszy zasięg :)

Edit:
Jak wynika z posta #muszyna2 - jednak już nie :)

Całkiem niezłe te pakiety, nie spodziewałem się, że Plus z czymś takim wyskoczy. Wreszcie jakaś realna alternatywa dla Playa
Ostatnio zmieniony 2009-05-26, 14:24 przez adamos22, łącznie zmieniany 1 raz.
muszyna2
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2007-08-31, 06:25
Lokalizacja: Muszyna, Kraków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: muszyna2 »

E to popatrzcie na ceny w nowych pakietach prepaid z plusa:
Pakiet 25 MB 5 zł 20 gr
Pakiet 100 MB 10 zł 10 gr Pakiet 250 MB 20 zł 8 gr
Pakiet 500 MB 35 zł 7 gr
Pakiety są ważne przez 720 godzin od momentu aktywacji, czyli przez 30 dni.
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Pamoart »

adamos22 pisze:Błąd, Play buduje także sieć 2G 900Mhz,(...).
Przyznaję ma kolega rację: Wyniki przetargu na dwie rezerwacje 900 MHz 8.12.2008r Wprawdzie sprawa wyjaśniła się dopiero w lutym Komunikat w sprawie przetargu na 900 MHz 3.02.2009r , nadajniki faktycznie powstają i tutaj jest odpowiedź skąd mój tajemniczy zasięg EDGE. Myślę że do moich 4 wcześniejszych przykładów należy w tym momencie dodać piąty, panowie z PLAY zarzekali się jeszcze podczas moich pytań niespełna parę tygodni temu że PLAY ma nadajniki tylko 3G tymczasem taka niespodzianka. Kolejny raz padłem ofiarą niedouczenia pracowników zatrudnionych w PLAY, kolega widzę również:
adamos22 pisze: Błąd, [cut],nie udostępnia jej dla usługi PlayOnline.
Prawdopodobnie jest tak, że karty PlayOnline rejestrują się w nadajnikach należących do PLAY niezależnie jakie są to nadajniki i ma to sens, bo przecież na EDGE mamy tylko ograniczenie transferu czyli patrząc okiem Operatora zarobić się da a że klient troszkę więcej straci czasu, przecież liczy się pieniądz. Dlatego od razu wydawało mi się nielogiczne co napisałeś:
adamos22 pisze: [cut], ale z uwagi na jej ograniczenia nie udostępnia jej[cut]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
adamos22 pisze: Całkiem niezłe te pakiety, nie spodziewałem się, że Plus z czymś takim wyskoczy. Wreszcie jakaś realna alternatywa dla Playa
Niezła alternatywa dołożę jedyne 800% do ceny PLAY i mam to samo nieźle nieźle, faktycznie alternatywa.
muszyna2 pisze:E to popatrzcie na ceny w nowych pakietach prepaid z plusa:
Pakiet 25 MB 5 zł 20 gr
4GB = ok.850zł
Pakiet 100 MB 10 zł 10 gr
4GB = ok.410zł
Pakiet 250 MB 20 zł 8 gr
4GB = ok.340zł
Pakiet 500 MB 35 zł 7 gr
4GB = ok.290zł
Dla mnie te stawki są złodziejskie, o przeglądaniu You tube można zapomnieć, co to jest 500Mb, tyle co nic.
muszyna2 pisze:[Cut] tylko tak się zastanawiam jak to jest gdybym chciał korzystać z simplusa i modemu. Bo żeby aktywować dany pakiet muszę "wykręcić" kod aktywacyjny i chyba dopiero mogę używać danej karty w modemi. Ale pakieciki chyba warte tej niewygody :)
Pakieciki są ważne przez 30 dni, to jeśli miałbyś przełożyć kartę do telefonu raz na 30 dni to chyba żaden problem.
wojteks pisze: Taki kod (USSD) da się wysłac z poziomu większości aplikacji obsługujących modem np. »Top NetInfo«
Z większości raczej się nie da wysłać (USSD), no chyba że pobawisz się hyperterminalem dostępnym faktycznie z każdym Windowsem. Top NetInfo należy do mniejszości aplikacji która obsługuje kody (USSD) o czym pisze nawet sam autor.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
marens pisze:To już jakikolwiek pakiet internetowy jakiejkolwiek sieci wystarczy i bezpłatna aplikacja (do samego GG)
Gdybyśmy chcieli na komputerze to konnekt, ew. gadu-gadu + banner killer
Oczywiście masz rację, miałem na myśli fakt że po co nosić i odpalać ciężkiego laptopa tylko dla GADU, jeśli nie jest ono aż tak drogie, funkcjonalność natomiast nieporównywalna - wiadomość Gadu przychodzi jak SMS - rozmarzyłem się :-). Bezpłatne aplikacje jakie testowałem na komórkę nie działały nawet w 5% tak jak ta płatna, albo brakowało jakiś funkcji, albo szło coś nie tak. Jedyne co by się przydało to jakieś lekarstwo które by zmieniło serwery tej płatnej aplikacji na te z jakich korzysta wersja komputerowa Gadu, w sumie dziwię się że skoro mogło powstać coś takiego jak banner killer, nikt nie wpadł jak to zrobić w tej aplikacji JAVA.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
marens pisze: :rotfl: :rotfl: (Widzisz Jo_gurt, są ludzie którzy wiedzą lepiej niż ty)
Chciałbym się zapytać czy kolega marens robi tu za błazna, czy może szykuje jakąś intrygę? Kolego nie sztuka wyciągnąć zdanie z kontekstu, sztuką jest prawidłowo zrozumieć treść, cytat był nieco dłuższy:
zbędne
natomiast pod nim było obszerne wyjaśnienie w 4 punktach dlaczego uważam że informacje podawane przez PLAY należy traktować z przymrużeniem oka może zabrakło słowa zamiast [tym] powinienem napisać [tym faktem], ale myślę jednak że tylko dureń albo lizus z chrapką na OPka może odebrać zdanie jako wytknięcie czyjejś niewiedzy, gdyż zdanie kontekst ma zupełnie inny i nie dotyczy kompletnie kolegi Jo_gurta lecz stwierdzenia że według tego co pokazuje PLAY na mapce nie będzie w ów miejscowości zasięgu, w dalszej części jakby kolega się wczytał daję konkretne przykłady udzielania błędnych informacji przez pracowników PLAY. Myślę też że kolega Jo_gurt nie potrzebuje adwokata i jakby coś mu nie pasowało sam by mi to wyrzucił.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-05-27, 10:52 ]
Kolego tnij cytaty i nie cytuj samego siebie.
Ostatnio zmieniony 2009-05-27, 09:57 przez Pamoart, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: wojteks »

Pamoart pisze:Z większości raczej się nie da wysłać (USSD),
Da się np. z aplikacji Plusa a tej używa wiele osób.
Nie pomagam na PW!
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Pamoart »

wojteks pisze:Da się np. z aplikacji Plusa a tej używa wiele osób.
Oczywiście, ale to nadal mniejszość, no i czy można porównać aplikację obsługującą tylko jednego Operatora z aplikacją, która pozwala na obsługę wielu Operatorów, także zagranicznych i ma aspiracje obsługiwać jeszcze więcej.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Jo_gurt »

Pamoart pisze:iezła alternatywa dołożę jedyne 800% do ceny PLAY i mam to samo nieźle nieźle, faktycznie alternatywa.
Tzn o tyle alternatywa, że zasięg nieporównywalnie większy. I tam gdzie jest Play to i Plus będzie raczej. A tam gdzie nie ma Playa to Plus... będzie. Choć fakt faktem, że można jeszcze niestety u Plusa trafić na GPRS :/ No ale GPRS nie jest taki straszny jeśli ktoś faktycznie chce tylko pogadać przez GG.
Pamoart pisze:Myślę też że kolega Jo_gurt nie potrzebuje adwokata i jakby coś mu nie pasowało sam by mi to wyrzucił.
Jak najbardziej :rotfl:
A tak poważnie to w żadnym wypadku nie odebrałem tutaj nic jako osobistego przytyku. Także prosiłbym o trzymanie się tematu :)
muszyna2
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2007-08-31, 06:25
Lokalizacja: Muszyna, Kraków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: muszyna2 »

Top NetInfo dział z moim modemikiem super USSD super sprawa wielkie dzięki wojteks :) co do tych nowych pakietów plusa to nie wiem jak to wychodzi bo rozliczanie jest co 100kB. Do tej pory używałem optiona edge z blokadą na orange. Nadarzyła się okazja i wymieniłem na merlina u740 bez simlocka( po poradzie na forum). W domu mam kabel więc modem służy mi sporadycznie na wyjazdach wakacjach itd. Do czego zmierzam. Po zakupie merlina pobiegłem do salonu play. Fakt najlepsza oferta na kartę ale... Akurat w długi weekend czerwcowy wybieramy się ze znajomymi do Kudowy. Pytam panią w salonie jak to będzie z zasięgiem i niestety lipa. Modem podobno nie będzie tam działał. Zostają tylko duże miasta więc dla mnie ta oferta odpada. Kupiłem kartę heyah na próbę i jest ok. Owszem gdybym na co dzień korzystał z modemu w np. takim Krakowie to kupił bym sobie kartę play ale niestety play do lasu się nie nadaje :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Sundance_kid »

praga5 pytasz się o gg. Czy chcesz używac netu tylko po to? Jak tak to pakiecik i mobilne gg i koniec problemu ;)
praga5
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-12-11, 08:16
Lokalizacja: warszawa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: praga5 »

Sundance_kid pisze:praga5 pytasz się o gg. Czy chcesz używac netu tylko po to? Jak tak to pakiecik i mobilne gg i koniec problemu ;)

No w sumie tam bo neta będę miał miedzy 8-16 w biurze wiec tylko gg sporadycznie net,a poza tym mam stary tel motorole l7 a ze dostałem ja ze stanów to nie mogę na nią wpakować gg.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

praga5 pisze:a poza tym mam stary tel motorole l7 a ze dostałem ja ze stanów to nie mogę na nią wpakować gg.
Tutaj masz:
http://mobilne.gadu-gadu.pl/pobierz-mobilne-gg
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Tutaj masz:
Ja bym polecił niezależnego klienta poszukać, chyba jadugadu jest najlepsze, z mobilnego gg to można tydzień pokorzystać...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Pamoart »

krystianb pisze: Ja bym polecił niezależnego klienta poszukać, chyba jadugadu jest najlepsze,(...)
Testowałem korzysta z sieci Jabber, jest problem z kontaktami, no i jak ma się porównanie z tym MobiGadu to widzi się wady. Tak naprawdę pełną funkcjonalność Gadu ma tylko Mobilne Gadu-gadu.
krystianb pisze:z mobilnego gg to można tydzień pokorzystać...
jeśli się nie chce zapłacić to oczywiście, ale trudno coś za coś, a wysokość opłaty (o której już wcześniej wspomniałem) nie jest aż taka wygórowana myślę że więcej czasem wydaje się na zbytki.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

Też jakieś alternatywne programu próbowałem używać i kiszka. Mobilne GG chodzi najlepiej. Płacę 10,98PLN i 90 dni sobie chodzi (to 3,66 na miesiąc a 0,91 tygodniowo).
praga5
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2008-12-11, 08:16
Lokalizacja: warszawa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: praga5 »

Problemem jest to ze nie mogę go odpalić na tel,wyskakuje jakiś krytyk i panna z działu obsługi gg nie wiedział co poradzić bo mówi ze jest ok,a nawet jakoś sobie tego nie wyobrażam siedzieć na gg nad tel jak przed sobą mam laptopa:-)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

praga5 pisze:jakoś sobie tego nie wyobrażam siedzieć na gg nad tel jak przed sobą mam laptopa
Chyba, że tak. ;)
muszyna2
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2007-08-31, 06:25
Lokalizacja: Muszyna, Kraków

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: muszyna2 »

Jeżeli ktoś używa telefonu z symbianem to polecam to: http://www.gsmcenter.pl/forum/viewtopic ... 56&start=0
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: krystianb »

Pamoart pisze:Testowałem korzysta z sieci Jabber, jest problem z kontaktami, no i jak ma się porównanie z tym MobiGadu to widzi się wady.
Moim zdaniem nie było warte swojej ceny, ale już nie korzystam z tego. Z powodu zmiany telefonu mam lepsze możliwości.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ