Jak sprawdzić czy bedzie działać

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mate94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-27, 19:35
Lokalizacja: Łódź

Jak sprawdzić czy bedzie działać

Post autor: Mate94 »

Witam. Chciałem założyć internet na działce. Mam telefon stacjonarny w tpsa dlatego wydaje mi się że jeśli zawarł bym umowe z dialogiem to net 1mega by działał. Jednak nie jestem tego pewien a nie chciał bym ryzykować. Dlatego pytam się was czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie działania takiego internetu nie zawierając umowy ani nie płacąc (ewentualnie jakieś niskie kwoty np. do 50zł). Drugie moje pytanie to czy są jakieś inne przeciwwskazania do używania takiego internetu oprócz oczywiście linii telefonicznej np. czy odległość od miasta ma jakieś znaczenie a może właśnie jakieś inne rzeczy
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak sprawdzić czy bedzie działać

Post autor: Jo_gurt »

Co to samego działania to w przypadku usług konsumenckich po prostu zamawiasz, a jak są problemy to możesz umowę rozwiązać bez ponoszenia kar.
Co do możliwości technicznych - ważna jest długość kabla do centrali, a także jego jakość. Także bez testu ciężko coś powiedzieć.
Mate94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-27, 19:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak sprawdzić czy bedzie działać

Post autor: Mate94 »

Czyli po prostu powinienem zamówić neta w dialogu i tak sprawdzić czy działa, ewentualnie zerwać umowę?? Jeśli tak to czy będę musiał płacić za pierwszy miesiąc
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak sprawdzić czy bedzie działać

Post autor: Jo_gurt »

Jeśli tak to czy będę musiał płacić za pierwszy miesiąc
Nie wiem dokładnie jak to jest w przypadku LLU (czyli inny operator a inny właściciel linii), ale jak zamówiłem kiedyś u siebie Neo 6Mbit na ich linii i niestety nie trybiło, to nic nie zapłaciłem.
Mate94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-27, 19:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak sprawdzić czy bedzie działać

Post autor: Mate94 »

Jeśli będzie działało to warto zaryzykować, a nawet jeśli nie to to 52zł czy tam 62zł nie będzie mi aż tak szkoda gorzej jakbym musiał płacić więcej
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak sprawdzić czy bedzie działać

Post autor: Jo_gurt »

Nie, jak nie ma możliwości technicznych to nie mają prawa brać za to kasy - w końcu nie działa. To nie komórka, że możesz sobie przejść dwa metry dalej czy w górę i już działa. Albo jest ok albo do niczego :)
Mate94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-27, 19:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak sprawdzić czy bedzie działać

Post autor: Mate94 »

To dzięki za odpowiedzi, na pewno nie długo zamówię i mam nadzieje że będzie działać bo ten blueconnect w laptopie trochę mnie wkurza już........ Pozdro i jeszcze raz dzięki :D
ODPOWIEDZ