Icon 225 i wielki problem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PapaSmerf82
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-09, 15:12
Lokalizacja: Rotterdam

Icon 225 i wielki problem

Post autor: PapaSmerf82 »

Witam
Jestem w holandii gdzie mam internet T-mobile na modemie Icon 225.I wszystko ladnie chodzilo do czasu przeprowadzi gdzie obecnie modem tylko lapie sygnal po GPRS:(Po wyjsciu z holetu jakies 100 metrow dalej juz jest HSDPA.Sygnal GPRS wg.programu diagnostycznego dolaczonego do modemu to 24.Moze ktos ma jakis pomysl jak to poprawic.Czy karta z wyjsciem na zewntetrzna antene poprawi jakos sygnal czy moze da rade cos innego zastosowac?Dodam iz nie moge wywalac zadnego masztu itp
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: Sundance_kid »

PapaSmerf82 antenka. Z tego co mi wiadomo w Holandii nie ma EDGE więc nie ma tej przejściówki tranferowej. A testowałeś modem na oknie np? Sciany mogą bardzo tłumić sygnał.
PapaSmerf82
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-09, 15:12
Lokalizacja: Rotterdam

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: PapaSmerf82 »

No probowalem.Powiem ci tak hotel w ktorym mieszkam w ksztalcie kola I mam pecha bo mam okna wlasnie na plac w srodku tego hotelu Z okna widze sasiadow dookola.Jestem podpiety pod WLAN ale t-mobile ma teraz 7.2 mb/s wiec warto korzystac z swojego neta zwlaszcza ze za niego place.Wiec myslisz ze antena da rade?I jaka polecacie i jaka karte?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26151
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: wojteks »

Sundance_kid pisze:A testowałeś modem na oknie np?
Musi być otwarte bo nowoczesne szyby też mocno tłumią.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: Sundance_kid »

wojteks nieprecyzyjnie się wyraziłam :zawstydzony: Wiem jak ładnie tłumią. A jak rolety antywłamaniowe tłumią to poezja.
PapaSmerf82
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-09, 15:12
Lokalizacja: Rotterdam

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: PapaSmerf82 »

Tak modem za oknem tylko ze dookola mnie otaczaja sciany.Moze ktos poleci z allegro jakis zestaw sensowny ?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: Sundance_kid »

PapaSmerf82 a jakie masz możliwości podpięcia tej anteny.
PapaSmerf82
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-09, 15:12
Lokalizacja: Rotterdam

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: PapaSmerf82 »

Powiem tak Kupic nowa karte plus antene to nie problem dla mnie.Problemem jest jaka bo szczerze mowic nigdy mnie to nie interesowalo dopoki mnie ten problem nie spotkal:(A jedynie gdzie moge cos wystawic to za okno z ktorego i tak widze sciany sasiadow:
http://www.allegro.pl/item593179826_ant ... otter.html czy taka antena cos da jesli dokupilbym do niej karte i wystawilbym to za okno?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: Jaco »

PapaSmerf82 pisze:czy taka antena cos da jesli dokupilbym do niej karte i wystawilbym to za okno?
Nie.

Najgorsze jest to że ty mieszkasz od środka i tu nawet z anteną będzie ciężko.
PapaSmerf82
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-09, 15:12
Lokalizacja: Rotterdam

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: PapaSmerf82 »

Jaco to akurat wiem Zeby chociaz chcial sie zarejestrowac w HSDPA a tu nic :(
Wiec ktos cos podpowie :)zeby chociaz lapal z trzy kreski zasiegu:)to bylby juz sukces:)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26151
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: wojteks »

Sundance_kid pisze:A jak rolety antywłamaniowe tłumią to poezja.
Wystarczą zwykłe aluminiowe (paskowe) i po sygnale.
PapaSmerf82 pisze:Moze ktos poleci z allegro jakis zestaw sensowny ?
Z allegro? Nigdy nie kupuj anten na allegro bo to najczęściej oszustwo co do parametrów.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: Sundance_kid »

PapaSmerf82 byś musiał antenkę ustawić powyżej linii dachu i skierować w stronę tam gdzie łąpiesz HSDPa. Masz taką możliwość?

[ Dodano: 2009-03-29, 21:33 ]
PapaSmerf82 pisze:http://www.allegro.pl/ite...obetrotter.html czy taka antena cos da jesli dokupilbym do niej karte i wystawilbym to za okno?
Jaki fajny wbijacz na kartki. Allegro jako miejsce do kupowania anten? Raczej jako miejsce do zakupu efektownych wieszaków na bielizne o nazwie antena.
PapaSmerf82
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-09, 15:12
Lokalizacja: Rotterdam

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: PapaSmerf82 »

Moze i by sie znalazla taka mozliwosc ,chociaz od konca okna do dachu mam ok. 1 metra.Tylko zarzucie jakis linkiem gdzie w polsce cos takiego kupic :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: Blido »

Najlepsze anteny na pasmo UMTS ma Bestpartner
Dobra będzie ta antena: http://www.bestpartner.pl/index.php?kategorie=9
Potrzebny też będzie konektor indukcyjny, bo Icon 225 nie posiada wejścia na antenę.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: krystianb »

Blido pisze:Potrzebny też będzie konektor indukcyjny, bo Icon 225 nie posiada wejścia na antenę.
Przecież na 3g to nie ma sensu, trzeba by wykopać takowy na 2.1GHz, ale to raczje niemożliwe działający znaleźć. Jedyne co można zrobić to albo kabel przylutować, albo zmienić modem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: Blido »

krystianb pisze:Przecież na 3g to nie ma sensu, trzeba by wykopać takowy na 2.1GHz, ale to raczje niemożliwe działający znaleźć.
Na własne oczy widziałem konektor indukcyjny w Icon 225 za pomocą którego był podłączony panel UMTS :] Wszystko działało, jeszcze własnoręcznie celowałem ten panel w NodeB-a.
Udało się to też częściowo dzięki mojej radzie koledze tomaszgow, który opisuje to tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... c&start=30
PapaSmerf82
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-09, 15:12
Lokalizacja: Rotterdam

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: PapaSmerf82 »

Zeby nie zakladac nowego tematu a wiaze sie z to z caloscia mojego problemu Chce zakupic taki modem : http://www.allegro.pl/item602376225_mod ... _nowy.html Jestem w trakcie rozmoww z wlascicielem co do ceny.Ma on simlocka na siec t-mobile niemiecka a ja mam neta t-mobile holenderskiego.Czy podejdzie ta karta pod mojego sim-a?Oraz czy jak dokupie jakas antene dookolna 13 dbi to poprawi to cos?I takie pytanie Ile ona jest warta ta karta z tym simlockiem bo koles sie zastanawia Ile moge maks za nia dac?

I poza tematem bylem dzisiaj w centrum rotterdamu,wzialem lapka gdyz chcialem zobaczec jak hula mi te 7,2 mb/s i z wielkim zdziwieniem uzyskalem tylko 2,5 mb/s :(Wiec mysle ze to raczej chwyt reklamowy:)
Ostatnio zmieniony 2009-04-05, 18:56 przez PapaSmerf82, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: ja.michal »

PapaSmerf82 pisze:Ma on simlocka na siec t-mobile niemiecka a ja mam neta t-mobile holenderskiego.Czy podejdzie ta karta pod mojego sim-a?
Na 90% nie da rady. Niby ta sama nazwa, ale operatorzy w różnych krajach. To coś jak Orange w Polsce i Orange w UK. Karta Orange PL nie zadziała w urządzeniu w Orange UK i odwrotnie.
PapaSmerf82 pisze:Oraz czy jak dokupie jakas antene dookolna 13 dbi to poprawi to cos?
Jak kupisz "jakąś" to nie wiadomo. ;) Chcesz się przemieszczać z nią? Używać na samochodzie? Na jakie pasmo ma być antena?
PapaSmerf82 pisze:I poza tematem bylem dzisiaj w centrum rotterdamu,wzialem lapka gdyz chcialem zobaczec jak chula mi te 7,2 mb/s i z wielkim zdziwieniem uzyskalem tylko 2,5 mb/s
To piękny wynik jak w centrum miasta w środku dnia. :) 7,2 ma nodeB, ale dochodzi do tego jego obciążenie czyli ile osób jest do niego podłączonych. No i jeszcze jakie ma łącze ze światem, ale wygląda na porządne.
Ostatnio zmieniony 2009-04-05, 18:55 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
PapaSmerf82
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-09, 15:12
Lokalizacja: Rotterdam

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: PapaSmerf82 »

Oki zobaczymy ile za nia zaspiewa.
Tak przemieszczac z ta antena.
Co do zasiegu u siebie znalazlem wreszcie mape z zasiegiem 3g i czy to nie jest smieszne http://dekkingskaart.t-mobile.nl/Coverage/webform1.aspx i jesli ktos luknie to w postcode wpisac 2161 AG to te biale plamy to wlasnie tam przebywam Poprostu pech
PapaSmerf82
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2008-08-09, 15:12
Lokalizacja: Rotterdam

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: PapaSmerf82 »

Witam ponownie
Gdy juz znalazlem sobie antenke i karte i bylem w trakcie skladania zamowienia zostalem przeprowadzony do jeszcze wiekszego zapupia....Granica Holendersko-Belgijska:(I tu sprawdzalem swoj modem i mam totalna porazke Otoz zasieg UMTS/HDSPA znalazlem dopiero 17 km od miejsca zamieszkania.W zwiazku z tym da rade cos zrobic Dodam ze po drodze sa same pola i pare drzewek.Gdy lapie juz hdspa to zasieg odrazu wskakuje na 4 kreski.Czy sa takie anteny na taka odleglosc?Albo poprostu ostatni raz poradzcie mi co mam zrobic
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2009-04-10, 21:00 przez PapaSmerf82, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Icon 225 i wielki problem

Post autor: krystianb »

PapaSmerf82 pisze:Otoz zasieg UMTS/HDSPA znalazlem dopiero 17 km od miejsca zamieszkania
Na 17km na 99,9% nie da rady, za duże opóźnienia przez które bts nie wpuści w ogole do sieci.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ