Option iCon 225 na starszym sprzęcie z linuxem.

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Option iCon 225 na starszym sprzęcie z linuxem.

Post autor: raven18 »

Przepraszam, już poprawiłem tamto.
Wracając do tematu, jeśli znasz choć trochę angielski, masz jakieś tam pojęcie o linuksie to może Vector linux:
http://vectorlinux.com/news/vectorlinux ... t-released
Wg mnie był by to najlepszy wybór, środowisko graficzne IceWM lub JWM (ze swej strony wolę IceWM od Fluxboksa), sporo oprogramowania już na starcie.

Co do własnej dystrybucji to może SLAX, sam nie miałem z nim styczności i nigdy się zbytnio nie interesowałem więc raczej więcej Ci powie google.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Option iCon 225 na starszym sprzęcie z linuxem.

Post autor: Sundance_kid »

BlueDisconnect mogę Ci odstapić za koszt przesyłki wiekowa kostkę RAMu bodajrze 256 ;) Będzie Ci łatwiej.
Awatar użytkownika
BlueDisconnect
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2009-03-21, 18:28
Lokalizacja: Polska

Xubuntu 7.10

Post autor: BlueDisconnect »

Witam ponownie,
Sundance_kid pisze:BlueDisconnect mogę Ci odstapić za koszt przesyłki wiekowa kostkę RAMu bodajrze 256 ;) Będzie Ci łatwiej.
Na tym sprzęcie taka ilość pamięci nawet nie zostanie wykryta, 128MB to max w parze po 64MB i zostaje jeden slot wolny na jedną kość "single row only" co by to nie znaczyło. :zdziwko: Dzięki za pomoc.

Zainstalowałem Xubuntu 7.10(podobno wystarczy 64MB RAM) i okazało się, że nie ma w tej dystrybucji modułu HSO i modem nie jest wykrywany jako modem tylko jako napęd CD. Jednak po ściągnięciu pakietu usb_modeswitch-0.9.5, zainstalowaniu i uruchomieniu modem przełączył się w tryb modemu. Kolejny pakiet, który ściągnąłem to Hso-1.2(Sterownik do modemów firmy Option). O dziwo :zdziwko: , dał się skompilować(na podanych wyżej dystrybucjach to się nie udało) i zainstalować.

... jest późno więc wrócę do tematu jutro. :D


Edit. 13.04.2009:

Pojawiło się kilka problemów z połączeniem, ale po utworzeniu pliku conninfo,ini i wypełnieniu go infromacjami ERY i po odpaleniu hso_connect.sh modem połączył się z netem. :D

Tylko, że jest to dość ascetyczna metoda, nawet nie wiem jaki jest poziom sygnału nie wspominając już o innych parametrach sieci. ;)
TP-MR3020+Huawei E3131 z Aero2 :cfaniak:
ODPOWIEDZ