Klub miłośników Google Chrome

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Długo mnie tu nie było, sorry... A Chrome poszło do przodu jak pershing :ok:

Radzę samemu to sprawdzić, pobierając najnowszą wersję (dev)
http://www.google.com/chrome/eula.html?extra=devchannel

A następnie wypróbować rozszerzenia, czyli to, czego najbardziej firefoksowcom w GC brakowało.
Oto one: https://chrome.google.com/extensions?hl=pl
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Procio »

Dzisiaj przeniosłem się z paru letniego użytkowania FF na GC i po pierwszym dniu jestem mile zaskoczony... Na początku wydawała się powolna, a teraz gdy mam trochę obrazków i ciasteczek na HDD to przeglądarka chodzi bardzo szybko, żeby nie powiedzieć, że na równi lub nawet SZYBCIEJ od FF! Są już do niej dodatki więc to też jest dużym plusem, i co najważniejsze jest już AdBlock+ w najnowszej wersji Chrome' a! To czego brakowało wcześniej już jest, więc można powiedzieć, że Google się postarało ;) Jak na razie będę dalej użytkował Google Chrome i zobaczymy jak to dalej się potoczy.

Jak na razie muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony i coś mi się wydaje, że Google jeszcze nie raz nas zaskoczy!

Pozdrawiam i zachęcam do przetestowania tej przeglądarki przez co najmniej dzień, gdyż jest naprawdę godna polecenia!

P.S. Zapomniałbym jeszcze dodać. Dzisiaj zauważyłem, iż słownik w Chrome jest gorszy od tego, który jest w FF, więc myślę, że Google szybko to poprawi...
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Przeglądarka Google Chrome przegoniła Safari i znalazła się na trzecim miejscu wśród najczęściej używanych przeglądarek internetowych.
http://www.dobreprogramy.pl/Chrome-na-t ... 15955.html
:ok:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: zDaleKi »

U nas http://www.bez-kabli.pl/statistics.php ciągle jest na czwartym miejscu ;)

EDIT:
Jak dobrze liczę:
FF: 9495+395=9890
IE: 1323+968+364+4=2659
Opera: 2076+3=2079
Chrome: 364
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Stabilny Chrome 4.0

Wydana kilka dni temu wersja przeglądarki Chrome 4.0.249 dla Windows zyskała właśnie status wersji stabilnej.

Wraz z wydanym dzisiaj Chrome 4.0 po raz pierwszy w wersji stabilnej pojawiają się dwie najbardziej oczekiwane przez użytkowników funkcje - rozszerzenia oraz synchronizacja zakładek. Rozszerzenia w wersjach rozwojowych zadebiutowały pod koniec ubiegłego roku i od tego czasu powstało ich już ponad 1500. Można je przeglądać i instalować w udostępnionej przez Google galerii rozszerzeń. Synchronizacja zakładek z kolei, również obecna wcześniej w kanale beta, przychodzi z pomocą tym, którzy korzystają z wielu komputerów i wszędzie chcieliby mieć zawsze aktualne zakładki.

Google poprawiło również wydajność Chrome, według testu Dromaeo DOM Core aż o 42% w stosunku do poprzedniego wydania. Producent chwali się także, że wzrost wydajności w stosunku do pierwszego stabilnego wydania Chrome w ubiegłym roku wynosi aż 400%. Deweloperów z pewnością zainteresuje dodanie obsługi wielu nowych API HTML 5, między innymi LocalStorage, Database API czy WebSockets. Więcej o nowej wersji Chrome można przeczytać (i obejrzeć w materiale wideo) na oficjalnym blogu Chromium.
http://www.dobreprogramy.pl/Stabilny-Ch ... 16239.html
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: zDaleKi »

Na temat Google Toolbar przenoszę posty do: Google Toolbar
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Czy ktoś z przeciwników Chroma powie mi, dlaczego konkurencja (Opera 10, a teraz Firefox) zrzyna wygląd i sterowanie? Moja odpowiedź - Chrome to rewolucja. :cwaniak:

http://www.stephenhorlander.com/images/ ... d-win7.png

[ Dodano: 2010-04-21, 13:16 ]
http://www.dobreprogramy.pl/Czy-tak-bed ... 17804.html
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: krystianb »

valdens pisze:dlaczego konkurencja (Opera 10
Chodzi Ci o wywalenie paska menu? Przyczyną tego jest owczy pęd producentów monitorów do 16/9 gdzie występuje ogromy brak wysokości ekranu, więc trzeba kombinować co zrobić żeby dać userowi jak najwięcej. I opera daje więcej niż chrome, nie zostawiając bezsensownego paska nazwy.
Resztę to chrome zdarło ze starszych sióstr, bo opera zawsze tak wyglądała.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

valdens pisze:Czy ktoś z przeciwników Chroma powie mi, dlaczego konkurencja (Opera 10, a teraz Firefox) zrzyna wygląd i sterowanie?
Nie zrzyna tylko daje możliwość zmiany wyglądu. Jak wybierzesz ten z Chrome - twoja sprawa.
valdens pisze:Moja odpowiedź - Chrome to rewolucja.
Tak, kolejny monopolista na miarę M$.

Daruj sobie już takie tanie prowokacje :]
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: sp6huk »

valdens pisze:Chrome to rewolucja.
:ok: Również jestem zaciętym fanem Chrome'a :cwaniak:
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: atanor »

Chromka mam już jakiś miesiąc i jestem zadowolony ;D

Rozszerzeń tez jest do wyboru, do koloru, choć często są gorszymi odpowiednikami tych znanych z FF. Tak jest w przypadku AdBlocka, prócz utrudnionej obsługi dodawania pojedyńczych adresów (nie subskrypcji) wydaje mi się, że nie blokuje reklam, tylko je ukrywa. Wynoszę to stąd, że pojawia się na ułamek sekundy, a potem znika, więc musiała być pobrana i zużyć mój transfer :(
Alcek
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2008-04-14, 13:31
Lokalizacja: Małopolska

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Alcek »

Atanorze to zainstaluje sobie Flashblocka.

Korzystam z Google Chrome od stycznia na Xp i Ubuntu. W porównaniu z Firefoxem na lapku wysokość wysokość obszaru przeglądania jest większa o ok. 1,5 cm. Te zalety uzyskane zostały dzięki zrezygnowaniu z paska nazwy i przeniesieniu kart nad pasek narzędzi nawigacyjnych. Dobrym rozwiązaniem było również zrezygnowanie z paska stanu i zastąpienie go pojawiającym adresem url i informacją o ładowaniu się strony, tylko podczas ładowania strony lub najechania kursorem na hiperłącze.

W przypadku wersji 4 na Ubuntu występowały u mnie pewne problemy. Po pewnym okresie zaczęła strasznie zamulać, że musiałem przeprosić Firefoxa, ale ostatnio z aktualizowałem do wersji 5.0.342.9 beta działa poprawnie. Pierwsze uczucie po zmianie Firefoxa to, wrażenie, że Chrome działa szybciej, zarówno przy przełączaniu między zakładkami, jak i podczas ładowania się strony.
Dobrym rozwiązaniem z paska wyszukiwarki. Wyszukiwanie odbywa sie zwyczajnie poprzez wpisanie haseł w pasku narzędzi nawigacyjnych.

W skrócie zalety Chrome'a to prostota, funkcjonalność i szybkość.

Czegóż można jeszcze oczekiwać od przeglądarki?

Co do wad, to ma jedną, ale dość denerwującą, nie pozwala otworzyć plików pdf bezpośrednio ze strony, trzeba kliknąć na link, i wybrać "zapisz jako".

Rynek przeglądarek jest dość zachowawczy, bo większość użytkowników niechętnie zmienia swoje przyzwyczajenia.
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: atanor »

Alcek pisze:Atanorze to zainstaluje sobie Flashblocka.
Co do wad, to ma jedną, ale dość denerwującą, nie pozwala otworzyć plików pdf bezpośrednio ze strony, trzeba kliknąć na link, i wybrać "zapisz jako".

Rynek przeglądarek jest dość zachowawczy, bo większość użytkowników niechętnie zmienia swoje przyzwyczajenia.
Do Flashblocka jakoś nie jestem przekonany, zwłaszcza, że trzeba sobie samemu filtry robić.
Od kilku godzin testuje sobie Ad Munchera i jestem zadowolony. Możliwości są duże, do tego działa ogólnosystemowo, więc na wszystkie przeglądarki i inne aplikacje.

A ja nigdy nie otwierałem pdfów z FF, bo strasznie zmulał.
W chrome mamy "Przeglądarka Dokumentów PDF/PowerPoint (od Google)", ale to przez Google Doc.

Co do zachowawczości to zależy. Przeskok z IE na FF niewprawne oko może nawet nie zauważyć ;) , ale już Chrome jest najtrudniejsza w obsłudze, nie ma tutaj wszystkiego wyłożonego z pasku zadań jak w FF czy Operze oraz jest dosyć mało opcji z znanych z innych przeglądarek. Żeby sprawnie korzystać z tej przeglądarki to trzeba się nauczyć "parę" skrótów klawiszowych. Nie mówię, że to trudne, ale trzeba się troszkę postarać.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: zDaleKi »

atanor pisze:Do Flashblocka jakoś nie jestem przekonany, zwłaszcza, że trzeba sobie samemu filtry robić.
Można też subskrybować. Np. te: Filtry ADBlock
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: sp6huk »

Alcek pisze:Co do wad, to ma jedną, ale dość denerwującą, nie pozwala otworzyć plików pdf bezpośrednio ze strony, trzeba kliknąć na link, i wybrać "zapisz jako".
Mi Chrome, od razu w nowej karcie otwiera PDF'a.
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: atanor »

Pewnie na FF można w FB na Chrome jest tylko biała lista, żadnych subskrypcji dodawać nie można. Jak juz pisałem dodatki na Chrome są uproszczone.
Z forumowej subskrypcji korzystam od dawna :ok:
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ra-v »

Może tutaj znajdę odpowiedź bo widzę że trafiłem na wątek z kupą "specjalistów" od Chrome..

Czy jest taki dodatek dla Chrome który działa na zasadzie przełącznika obrazków z Opery (brak, z cache, wczytaj) lub np. jak dodatek ImgLikeOpera dla Foxa? Bo są takie dodatki co faktycznie wyłączają obrazki ale całkowicie, albo włączaja wczytywanie, a mi chodzi o to pośrodku głownie.

BTW.
Trafiłem nawet na dodatki ze "specyficznym poczuciem humoru" tj. wczytuje obrazki a potem je blokuje:D
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: atanor »

Jest coś podobnego, ale ma tylko opcje on/off, nazywa się SwitchImages.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ra-v »

Mało zadowalające niestety. Bo skoro obrazki są w cache to czemu niby nie mają być widoczne...
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

szwed11
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2007-07-30, 20:51

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: szwed11 »

Czy istnieje możliwość aby przeglądarka szybciej otwarła stronę po wciśnięciu przycisku "wstecz" czyli wczytywanie z dysku twardego.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: 3G_ »

valdens pisze:Czy ktoś z przeciwników Chroma powie mi, dlaczego konkurencja (Opera 10, a teraz Firefox) zrzyna wygląd i sterowanie?
Moje pierwsze wrażenie było takie, że Chrome zrzyna z Opery. W Operze chyba od zawsze była fajna opcja w pasku adresu "Wklej i przejdź", patrzę a w Chrome mamy "Wklej i otwórz". Chrome wygląda trochę biednie, mało opcji no i gdzie się podział pasek tytułu i pasek menu? Ale w sumie ok, lepsze to niż IE :-)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: sp6huk »

ŁW pisze:no i gdzie się podział pasek tytułu i pasek menu?
Paska nie ma, ale w prawym górnym rogu masz 2 przyciski, które zastępują ten pasek.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: 3G_ »

sp6huk pisze:Paska nie ma, ale w prawym górnym rogu masz 2 przyciski, które zastępują ten pasek.
Zauważyłem, tyle że to chyba jednak nie dla mnie...
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Zdaje się, że będziesz zmuszony polubić te przyciski :rotfl:

http://mozillalinks.org/wp/2009/07/fire ... e-mockups/
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

valdens pisze:Zdaje się, że będziesz zmuszony polubić te przyciski :rotfl:
W FF właśnie to jest piękne, że do niczego się nie jest zmuszonym. Wystarczy wtyczka i wsio :]
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: krystianb »

Jo_gurt pisze:Wystarczy wtyczka i wsio
Nie wczytywałem się, ale podejrzewam że nawet wtyczka nie potrzebna będzie. Pewnie w opcjach będzie stary widok.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: 3G_ »

valdens pisze:Zdaje się, że będziesz zmuszony polubić te przyciski :rotfl:
To było do mnie? Akurat ja prawie nie używam Firefoxa, gdyż dla mnie Opera jest najlepsza :super:
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: ra-v »

ŁW pisze: Akurat ja prawie nie używam Firefoxa, gdyż dla mnie Opera jest najlepsza
Ja tez korzystam głównie z Opery, choć ma trochę wkurzających rzeczy. Chrome testowałem ale nie jest tak szybka jak Opera, przynajmniej na Linuxie. A FF nie używam tak często bo nie chce czekać kolejnych dwóch dni na otwarcie ósmej zakładki. Niestety nabijam sie z tej przeglądarki bo chodzi wolniej niż IE7. Niektórzy po prostu wolą chyba wolniejsze przeglądarki od Opery i to na kompach, które mają i 3 rdzenie więcej od mojego PC. No i te narzekanie że im w FF wolno się coś wczytuje przy kilku zakładkach.

A Chrome niech se na razie będzie. Może się kiedyś skuszę na dobre. Do opery przekonywałem się chyba 3 razy.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: atanor »

Żeby Chromek dorównywał funkcjonalnością FF, to braki "wtyczkowe" trzeba uzupełniać zewnętrznymi programami. Na razie mam dwa:

Blokada reklam:
Ad Muncher - blokuje wszelkie reklamy jakie trafiają na nasz komputer, zarówno w przeglądarkach jaki i komunikatorach oraz innym programach robiących popupy.
Doskonała skuteczność na deflautowych ustawieniach.

Download Accelerator Manager (DAM) -bardzo fajny, rozbudowany manager, ma możliwość zaplanowania czasu rozpoczęcia ściągania pliku (coś dla iPpobieracza) i wiele innych przydatnych funkcji.

http://www.tensons.com/products/downloa ... ormanager/

z wtyczek mam

Google Quick Scroll - rozszerzenie Quick Scroll umożliwia przechodzenie bezpośrednio do tych elementów, które odpowiadają wynikom wyszukiwania. Nie trzeba szukać po stronie tekstu, który się widziało w wynikach google.

No i standardowo Gmail Notifier - jest lepszy od tego z systemowego traya, bo pokazuje ilość nieprzeczytanych maili i szybciej działa.
Ostatnio zmieniony 2010-06-21, 06:20 przez atanor, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ