Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kshaq6
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2009-04-07, 08:03
Lokalizacja: Radoszyce k. Lubina

Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: kshaq6 »

Ma ktoś w końcu wimax Ery to czekanie nie jest zbyt przyjemne. Sami się proszą by zainteresować się OFP.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Quest »

kshaq6, jeżeli mieszkasz w powiecie koneckim to i tak nie masz w tej chwili co liczyć na Wimaxa z Ery za duża odległość od nadajnika z Jędrzejów 47 km.

jeżeli mieszkasz w powiecie lubinskim to teoretycznie jesteś w zasiegu Wimaxa z Ery od nadajnika z Jemielno masz 10 km.
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: faridrox »

Dziś dzwoniłem do Ery i powiedziano mi, ze mam próbować za miesiąc(niby chodzi o modemy) , a cała sprawę załatwię w najbliższym punkcie sprzedażny ery, gdzie otrzymam także instrukcje co jak i gdzie(chodzi o instrukcje samodzielnej instalacji) :dobani:
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Quest »

Ciekawe kiedy okaże sie co Era wymyśli. Z jednej strony szukają firm podwykonawczych, a z drugiej rozważają może żeby klient sam sobie to zamontował :faq: :rotfl:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: ja.michal »

grzegorz0123 pisze:z drugiej rozważają może żeby klient sam sobie to zamontował :faq: :rotfl:
A jak nie działa to nie nasza sprawa. :P Jak z GSM/WCDMA. :]
kshaq6
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2009-04-07, 08:03
Lokalizacja: Radoszyce k. Lubina

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: kshaq6 »

Najlepszym rozwiązaniem byłby internet satelitarny, ale jeszcze jest za drogi.
Awatar użytkownika
msnietka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-12-09, 20:54
Lokalizacja: Dąbrówka

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: msnietka »

Niby jestem w zasięgu ( wynika to z mapy - Dąbrówka koło Ostrołęki).
Wysłałem zapytanie do ERY po 2 tygodniach otrzymałem odpowiedź ,że w "mojej okolicy" byli technicy i niestety teraz nie da rady. może za jakieś pół roku coś się zmieni :gwiazdki:
W międzyczasie szwagier pytał o WIMAX w salonie ERY to konsultantka przyniosła mu blueconnecta :brawa: Nic więcej się nie dowiedział.
Chyba sobie odpuścili.
Bo wydaje mi się że trzeba to sprawdzić w konkretnym miejscu a nie w szerokopojętej "okolicy"
Ostatnio zmieniony 2009-04-10, 12:33 przez msnietka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Jo_gurt »

msnietka pisze:W międzczasie szwagier pytał o WIMAX w salonie ERY to konsultantka przyniosła mu blueconnecta :brawa:
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Izor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-04-03, 21:29
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Izor »

Powiem szczerze tak widziałem już nie jednego wimaxa i Era to lipa według ich instrukcji dopuszczają do użytku już taki sygnał o tak niskim SNR i tak wysokim RSSI że nie gwarantuje on płynnej pracy łącza i poco komu net który nie działa i za który trzeba płacić takie rzeczy tylko w erze. Zadawał sobie ktoś pytanie dlaczego era nie reklamuje wimaxa?
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Quest »

Izor pisze:Zadawał sobie ktoś pytanie dlaczego era nie reklamuje wimaxa?
Bo nie mają jeszcze rozwiązania kto ma wykonywać montaże i to serwisować?
I bez tego ich infolinia wymyśla co raz to nowsze bajeczki na temat Wimaxa.

Pozdrawiam
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: marens »

WIMAXA uruchomili wirtualnie, aby nie stracić częstotliwości. (tak mi się obiło o uszy)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: adixm »

KOrzysta ktos moze z tego WiMAXa od Ery??jaka jest jakos tego dostepu do neta??jakie pingi??ta przepustowosc za ktora płace jest stabilna w trakcie dnia??
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: sobpiotr »

To jak, ma ktos już wimaxa od ery? Wie ktos jak ten caly montaz no i uzytkowanie wychodza w praniu?

[ Komentarz dodany przez: bob: 2009-06-12, 19:56 ]
Zdania rozpoczynaj z wielkiej litery.
Ostatnio zmieniony 2009-06-04, 11:26 przez sobpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Qbek12 »

Jest gdzies dokladniejsza mapka zasiegu WiMax-a od ery niz ta na ich stronie? Nic zniej nie mozna odczytac dokladnie :D . Albo czy nie wiecie gdzie w wojewodztwie swietokrzyskim dostepny jaest ten internet?(w sensie w ktorych miastach)
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: faridrox »

Ludzie przeciez ta era wimax w ogole sie nie opłaca!
Przy średniej umowie czyli na 24 miesiace z predkoscia 1 mb/s płacimy miesiecznie 69zł abonamentu+18 zł za dzierzawe sprzetu(nie ma mozliwosci takiej, ze sprzet bedzie nasz)+299 zł jednorazowo za instalacje badz przyłaczenie(juz nie pamietam), ktora dokonujemy w swoim zakresie. Najzabawniejsze jest to,ze sprzet po zakonczeniu umowy nie jest wcale nasz... :dobani:
IMO ludzie to jest po prostu kicha.
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Qbek12 »

Wiesz ja tam nie wiem, ale jezeli mam do wyboru taka kiche 1mb/s bez zadnych ograniczen a internet z Orange Free to wole juz taka kiszke :ok: .Ponawiam swoje pytanie. Nie kazdy ma dostep do internetu 6 mb/s przez swiatlowody, niektorzy mieszkaja w mniejszych miejscowosciach naprzyklad tak jak ja i wtedy zaczyna sie problem.
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: sobpiotr »

kurcze już jakieś 2 tygodnie temu dzwonili do mnie z ery że na dniach będzie kurier... chęć samego założenia usługi zgłosiłem już ponad miesiąc temu...ma ktoś może informacje kiedy zaczną przychodzić kurierzy z umową i kiedy wreszcie będzie dostępny sprzęt?

btw ktoś pisał że coś się płaci za przyłączenie? myślałem że robi to się na własną rękę. Macie jakieś dokładniejsze informacje?

[ Komentarz dodany przez: bob: 2009-06-12, 19:50 ]
Zdania rozpoczynaj z wielkiej litery. Upominam ponownie.
Ostatnio zmieniony 2009-06-10, 20:51 przez sobpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Quest »

Qbek12, miasta: Starachowice, Jędrzejów, na pewno na stan z Kwietnia.
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Qbek12 »

miasta: Starachowice, Jędrzejów, na pewno na stan z Kwietnia.
A nie wiesz co z Ostrowcem Świętokrzyskim?
gielczyn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-06-11, 18:23
Lokalizacja: Giełczyn

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: gielczyn »

Era ma poważne problemy ze sprzętem. Dostając koncesję na WiMax nie zabezpieczyła takiej ilości zestawów odbiorczych aby płynnie rozsyłać je zamawiającym. Sam otrzymałem zestaw używany, a nie nowy. Może właśnie dlatego Era zmieniła ofertę sprzętu na własność na dzierżawę... W chwili obecnej czeka się 2 miesiace na umowę i około 2 tygodni na sprzęt.. :/
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: sobpiotr »

u mnie juz 2 tyg uplynely...

[ Komentarz dodany przez: bob: 2009-06-12, 19:51 ]
Zdania rozpoczynaj z wielkiej litery. Upominam ponownie.
gielczyn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-06-11, 18:23
Lokalizacja: Giełczyn

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: gielczyn »

Jeżeli czekasz 2 tygodnie .... to myślę że jeszcze minie troszkę czasu na kuriera z umową. Po podpisaniu umowy czekałem na sprzęt 2 tygodnie.

umowa na 36 miesięcy, prędkość 1 Mb/s

szybkość łącza 920-990 kb/s do mnie i około 380-420 kb/s ode mnie, ping: 62 ms

:/
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: sobpiotr »

a ile czasu od tego momentu jak era ci zadzwonila zeby potwierdzic adres czekales na kuriera? P.S jak daleko masz do nadajnika i czy mas LOS(pole widzenia)

[ Komentarz dodany przez: bob: 2009-06-12, 19:48 ]
Zdania rozpoczynaj z wielkiej litery. Upominam ponownie.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Quest »

gielczyn, dobrze zrozumiałem, masz już Wimaxa od ERY? Kto wykonał montaż, firma czy ty osobiście?
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: sobpiotr »

Dołączam się do pytania grzegorza i z niecierpliwością czekam na odp gielczyn;) Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2009-06-13, 12:19 przez sobpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.
gielczyn
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-06-11, 18:23
Lokalizacja: Giełczyn

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: gielczyn »

Zainstalowałem antenę osobiście ...choć byłem na to wcześniej przygotowany. Miałem mozliwość skorzystania z testu zasięgu tzn. znajomy....znajomego przyjechał z zestawem serwisowym (takim samym jak wszystkie) i znając wszelkie kanały i częstotliwości najblizszej bazy sprawdził szanse na "dobry transfer".
Piszę to swiadomie bo po otrzymaniu sprzętu kurierem otrzymałem SMS z Ery z numerem kanału i częstotliwością "specjalnie" dla mnie. Niestety nie są to dane dokładne i wpisując je nie miałem szans na łaczność z bazą. Zdaje mi się że ktoś w centrali bierze kierunek tak na oko i niestety nieszczęśliwie. I tu znowu nieoceniony znajomy-znajomego ...podał mi wszystkie możliwe kombinacje lokalnej bazy (w sumie 4 ....bo tyle jest sektorów) .... Po wpisaniu trzeciej kombinacji łaczność zaskoczyła.
Co do loginu i hasła (bo jest to wymagane) należy podawać te które otrzymamy na umowie, a nie te które przychodzą kolejnym SMS-em z Ery.

....pozdrawiam kolegów

[ Dodano: 2009-06-14, 00:46 ]
Co do pytania Sobpiotra ...
Wyraziłem chęć zainstalowania wimax'a już w styczniu ...ale nikt o tym nic nie wiedział. Potem był kontakt z BOA pod koniec marca. Miła pani przyjęła "zapotrzebowanie". Zadzwoniłem do nich pod koniec kwietnia ...czyli po miesiącu (taka była informacja w intermecie ....czas rozpatrzenia 4 tygodnie). Niestety po dłuzszym zamieszaniu (nikt-nic-nie wie) ...odnaleziono moje zamówienie i poinformowano mnie o wydłuzeniu terminu do 2 miesięcy. Pod koniec maja zadzwonił Pan z pytaniem czy wciąż pragnę to coć. potwierdziłem i za około tydzień był kurier z umową ...potem za 10 dni dotarł sprzęt.

Co do odległości ....ok. 5 -5,5 km w linii prostej. Widzialności nie ma ....liczne drzewa w odległości 20 metrów od anteny.
Gdy łacznośc była testowana drzewa nie miały jeszcze liści i wskazania mocy sygnału były silniejsze .... teraz jest o 2 kreski mniej ale nie wpływa to na transfer. Nawet ulewne deszcze i burze nie przeszkadzają .....
adamj1993
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2009-06-13, 21:53
Lokalizacja: wieluń

Zasięg ?

Post autor: adamj1993 »

Witam was nie jestem obcykany w tym i chciałem was prosić o pomoc zapewne nie ma zasięgu ale chciałbym to sprawdzić 98-354 . Prosiłbym o odpisanie .
sobpiotr
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-05-23, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: sobpiotr »

Dzięki za odp gielczyn. Naprawdę bardzo cenne są dla mnie informacje których mi udzieliłeś. Kurde nie wiem naprawdę jak to u mnie będzie z ustawianiem tych częstotliwości... mam nadzieję że się uda, jak nie to chyba pozostaje jeszcze serwis ery za 299zł albo jakiś zewnętrzny nie?W sumie dziwne ja już od telefonu potwierdzającego czekam ponad 2 tyg i dalej ani widu ani słychu, mam nadzieję że niedluglo w końcu przyjdzie kurier i sprzęt..

P.S Nie orientujecie się może, pod jakimi numerami we Wrocławiu(albo w całej polsce) są usługi montaż wimax(to co robił znajomy gielczyna, czyli ustawianie parametrów, no i w cenie byłby pewnie montaż anteny). Pozdrawiam
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: faridrox »

gielczyn
Jesli mozesz to podaj wartosci SNR,popinguj np onet.pl wp.pl allegro.pl google.pl i daj jeszcze do nich tracerout :) Będę wdzieczny :)

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2009-06-14, 17:01 ]
Wycięcie długiego cytatu.
Ostatnio zmieniony 2009-06-14, 16:01 przez faridrox, łącznie zmieniany 1 raz.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ma ktoś w końcu wimax Ery

Post autor: Quest »

gielczyn, jeżeli możesz to podaj wartości jakie zbiera antena typu snr i rssi.
ODPOWIEDZ