Xandrox (Eeeepc 900) i Huawei 169

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jatzek30
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-09, 09:46
Lokalizacja: dolnoslaskie

Xandrox (Eeeepc 900) i Huawei 169

Post autor: jatzek30 »

Witam, mam wielki problem i nie moge sobie z nim poradzic. Mam Eeepc 900 z zainstalowanym Xandrosem i to dziala jak dla mnie ok. Ale chce ten komputerek podlaczyc do Internetu korzystajac z bezprzewodowego internetu np. IPlus. Niestety Xandros nie obsluguje natywnie modemu Hueawei 169. Zainstalowalem program Global3g i uruchamiam go korzystajac z menedzera plikow z uprawnieniami roota. I tutaj mam kilka pytan:
- gdy wpisuje w konsoli sudo /home/user/My Documents/global3g krzyczy mi ze nie ma takiego pliku albo takiego polecenia. A przeceiz tam wrzucilem ten program. Za to uruchomienie przez menadzera plikow nie sprawia problemow.
- Global3g ma mozliwosc wykrycia zainstalowanych w systemie protow komunikacyjnych i podaje mi tylko porty zwiazane z COM-em, a nie podaje mi zadnych portow zwiazanych z USB np. /dev/ttyUSB0 a pod tym portem powinien pokazac sie wlozony do USB modem Huawei 169. Nie ma zadnych portow zwiazanych z USB a mimo ze w konfiguracji podalem USB0 to i tak ten programik wykrzyczal mi, ze brak modemu.
- w nastepenej podpowiedzi jak proponuje Global3g jest to, aby wejsc do pliku /var/log/messages i tam wyszukac porty. ale w moim Xandrosie taki plik nie istnieje, katalog var jak i podkatalog log istnieja ale tego pliku nie ma. Co ja wiec zle robie ???

Wiem ze sa inne sposoby np. http://dalelane.co.uk/blog/?p=254 ale w sumie procedura jest tak tam opisana, a moj angielski jest dosc kiepski, ze w sumie nie wiem jak konkretnie wykonac ta procedure.
A i dodam, ze mam male doswiadczenie w Linuxie.

pozdrawiam

jatzek
ODPOWIEDZ