Nokia 6021 - problem

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Paweł

Nokia 6021 - problem

Post autor: Paweł »

Witam, Na necie przez GPRS śmigam od pół roku na SE750i. Postanowiłem zrobić powrót do korzeni i zakupić Nokię (kiedyś fajne telefony robili) jako że ma EDGE. Miałem nadzieję,że od czasu kiedy się z Nokią rozstałem (bo się robiła coraz bardziej fe) producent poprawił to i owo aby te telefony były dla ludzi. Niestety dziś się rozczarowałem.Jestem wręcz o krok od zdania że Nokia to syf jakich mało.Ale do rzeczy: Nokia 6021, kabel CA-42.Po zainstaowaniu PC.Suite.67.rel.22.pol po paru nieudanych próbach połączenie na Nokia Suite w końcu poszło na COM11. Po odpaleniu "Łączenie z internetem" program nie mógł znaleźć żadnego modemu.W "pomocy" jak to na Nokię przystało wyczytałem żebym spr.czy mam włączony komputer itp brednie.Po główkowaniu i kombinowaniu udało mi się:w panelu sterowania>opcje tel. i mod.dodałem modem Nokia IRDA oraz Nokia 6021-CABLE.Sam program N.Suite działa dobrze tj.mogę przeglądać zawartość tel. przy pomocy zarówno kabla jak i IRDA.Z poziomu Windows IRDA nie chodzi,tj.adapter co prawda wykrywa telefon ale wymiana plików ani w tą ani w tą mańkę-ale co tam nie o to tu chodzi. Po odpaleniu "Łączenie z internetem" i wybraniu modemu (testowałem zarówno IRDA jak i kabel) dzieje się zawsze to samo:1.program N.Suite alarmuje o zerwaniu łączności 2.ZERO połączenia. Z poziomu Windows też nici z połączenia (otwieranie portu OK a przy wybieraniu numeru klapa) Nadmienię,że takie ustawienia jak APN:heyah.pl, użytkownik i kod: heyah oczywiście zrobiłem.Nr tel.to *99***1# (a gdzie u licha w tym tel.można spr.jaki jest nr CID ?!!) No i klapa. Czy ktoś jest w stanie zmienić moje zdanie o Nokii jako cholernie problemowym sprzęcie ?
* w tej chwili łącze się przez SE750i przez podczerwień i jest OK *
POMOCY !
Paweł

po kłopocie

Post autor: Paweł »

No i problem rozwiązany.
Przy instalowaniu kabla system narzuca port COM który wg niego jest wolny, u mnie COM11 (com1 i 2 też są wolne ale system je sobie rezerwuje bo przecież w każdyn momencie możemy podłączyć np pen-drive'a albo cóś)
Przy instalowaniu modemu podałem COM1 (do wyboru były tylko systemowe 1,2,3.4)
Teraz należało tylko zmienić tj.wymusić aby port kabla był COM1 - czyli powiązać kabel z modemem (oczywiście pod COM1 nie ma prawa być rzadne urządzenie bo będzie konflikt).
No może ta Nokia nie będzie taka zła.
Pozdrawiam.
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Nokia 6021 - problem

Post autor: niq »

Pewnie, że nie jest zła, to tylko ludzie nie potrafią czegoś obsłużyć. Jak sam zauważyłeś udało ci się w końcu odpalić. Tu chyba są jakieś małe problemy z tym kablem. Jeśli nie działa kabel, kup bluetooth. Dziwię Ci się, że korzystasz z kabla, skoro ten telefon ma bluetooth :shock:
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Nokia 6021 - problem

Post autor: dormario »

Ja nie uważam wcale bluetootha za dobre rozwiązanie, kabelek jest o wiele pewniejszy. Dziwię się tylko dlaczego nie używasz kabla DKU 5. Ale to nie ważne. Moim zdaniem po zainstalowaniu modemu (ręcznie) i wskazaniu wolnego portu powinno wszystko hulać jak należy. I lepiej łączyć się z netem z pozycji windowsa a nie PC suit. Pozatym proponuję zainstaluj sobie AutoConnect (fajny programik) będzie łączył cię automatycznie z netem i sam automatycznie wykryje dostępne i prawidłowe połączenia sieciowe.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Nokia 6021 - problem

Post autor: klisza »

Nie wiem czy to istotne, ale ja dla swojej nokii wpisuje numer *99# bo mam ustawioną tylko tylko jedną konfigurację GPRS (nie wiem czy można więcej). Wtedy nie trzeba wpisywać numeru CID.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Nokia 6021 - problem

Post autor: niq »

Ja nie uważam wcale bluetootha za dobre rozwiązanie, kabelek jest o wiele pewniejszy. Dziwię się tylko dlaczego nie używasz kabla DKU 5. Ale to nie ważne. Moim zdaniem po zainstalowaniu modemu (ręcznie) i wskazaniu wolnego portu powinno wszystko hulać jak należy. I lepiej łączyć się z netem z pozycji windowsa a nie PC suit. Pozatym proponuję zainstaluj sobie AutoConnect (fajny programik) będzie łączył cię automatycznie z netem i sam automatycznie wykryje dostępne i prawidłowe połączenia sieciowe.
Moim zdaniem bluetooth jest lepszym rozwiązaniem, a przy okazji jest jeszcze bardziej mobilny, komórka może leżeć, gdzie chce. Łączę się za pomocą programu do bluetootha, dzięki któremu mogę zrobić jeszcze wiele różnych rzeczy. Łącze drukarke, słuchawkę bezprzewodową i to wszystko w jednym czasie. :D [/quote]
ODPOWIEDZ