Jaki internet bezprzewodowy ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
turan404
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-26, 10:22
Lokalizacja: Polska

Jaki internet bezprzewodowy ?

Post autor: turan404 »

Witam. Mieszkam w okolicach Koszalina (Konikowo) i obecnie korzystam z Blueconnecta 2GB bezterminowego za 79zł. Mam modem blueconnect z simlockiem. Planuje wykupienie abonmentu u któregoś z operatorów i tu zaczyna się problem który najlepszy...

Im więcej GB tym lepiej, musi być jednak niezły stosunek cena/prędkość+limit.
Rozpatruję kilka opcji:

1. Blueconnect 99zł na 24miechy ~5GB

2. iPlus 160zł 24miechy (w tym 3 za 1zł) +samsung nc10 za 486zł ~13GB
Mam pytanie, czy biorąc laptop dostanę też za 1zł modem? Czy moglibyście ocenić, czy zasięg (pokazywany przez mapę zasięgu) jaki iPlus ma Konikowie koło Koszalina pozwoli na osiągnięcie sensownych prędkości?

3. Play bodajże 80zł 18miechów ~10GB
Czy również moglibyście ocenić, czy zasięg pokazywany na mapie zasięgu Playa będzie wystarczający do osiągnięcia sensownej prędkości?


Może wybrać całkiem inną ofertę? Jaki modem wybrać w konkretnej sieci i czy polecacie anteny zwiększające zasięg?

Z niecierpliwością czekam na wasze odpowiedzi. Z góry dzięki ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaki internet bezprzewodowy ?

Post autor: krystianb »

Ad2 Nie dostaniesz modemu osobno bo modem jest wbudowany w notebooka.

Ad3 Niestety w playu nigdy nie wiadomo na jaki nodeb sie trafi, na jednych jest super na drugich obciążonych dużo gorzej. Choć i te lepsze sie po woli zapychają bo za duży zasięg zwykle mają. Aha i w playu jak masz modem hsdpa to sciągnij z niego simlocka 10GB=45zł (tylko do wawy nie przyjeżdzaj mi nodeb zapychać :cwaniak: ) A po zdjeciu simlocka playa sprawdzisz kupując starter prepaida z 1GB za 19zł.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
turan404
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-26, 10:22
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki internet bezprzewodowy ?

Post autor: turan404 »

Tylko, że jak mam sprawdzić zasięg Play starterem 1GB, jak mój modem ma simlocka.

1.Jest jakiś sposób, by samemu go zdjąć lub jakoś szybko i tanio przez neta?

2.Czy przy abonamencie 45zł w Play na 18 miesięcy dostanę modem za 1 zł ?
Czy z abonamentu nie moge zrezygnować przez 7 dni ? Jakie to koszta?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaki internet bezprzewodowy ?

Post autor: krystianb »

turan404 pisze:1.Jest jakiś sposób, by samemu go zdjąć lub jakoś szybko i tanio przez neta?
Zależy jaki masz modem, jak e220 to wystarczy zajrzeć do poradnika w dziale modemy, jak inne to mamy w ogłoszeniach oferty zakupu kodu odblokowującego.
turan404 pisze:2.Czy przy abonamencie 45zł w Play na 18 miesięcy dostanę modem za 1 zł ?
Czy z abonamentu nie moge zrezygnować przez 7 dni ? Jakie to koszta?
Może i jakiś dostaniesz, ale jak weźmiesz z modemem to jest tylko 5GB limitu za 45zł. Koszt rezygnacji to 9zł (opłata za aktywacje) pieniądze za modem zwracają.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
turan404
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-26, 10:22
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki internet bezprzewodowy ?

Post autor: turan404 »

Mam modem Icon 225.

Czemu prędkość Play jest 7,2 razy mniejsza od innych sieci?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Jaki internet bezprzewodowy ?

Post autor: Sundance_kid »

turan404 nie jest mniejsza. W wielu przypadkach nawet większa. A sobie tak wymyślili zapewne ze względów technicznych że będą limitować prędkość.
turan404
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-26, 10:22
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki internet bezprzewodowy ?

Post autor: turan404 »

Jeśli na mapie zasięgu Konikowo jest na różowym tle (zasięg sieci na zewnątrz), dosłownie 1,5-2km od koloru fioletowego, to jakiej prędkości mogę się spodziewać ? Czy w pokoju od strony miasta na 1 piętrze będzie można osiągnąć 100-120 kb/s ?

// Co sądzicie o odblokowaniu modemu na stronie http://www.simlock.pl/kk/modem/ ?? Czy polecacie może inne strony zdalnie odblokowujące modemy?
Żeby przeprowadzić tę operację trzeba mieć dostęp do neta z innego źródła, a w modemie nie może być karty SIM ?
Może link do jakiegoś poradnika?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaki internet bezprzewodowy ?

Post autor: krystianb »

turan404 pisze:Jeśli na mapie zasięgu Konikowo jest na różowym tle
Na różowe tło nie patrz to jest zasięg plusa, na którym play online nie będzie działać. Co prawda jak piszesz, że do fioletowego masz 2km, to prawdopodobni jesteś w zasiegu play 3G bo często te mapy pokazują dużo mniej niż jest obecnie, ale się może okazać że za miesiąc albo rok zasięg z powodu zbyt dużej ilości użytkowników sie skurczy i po necie będzie.

[ Dodano: 2009-05-10, 23:31 ]
turan404 pisze:100-120 kb/s ?
Mowisz o kilobitach czy kiloBajtach (bo te drugie się przez duże B pisze)

Niestety my tutaj szklanej kuli nie mamy i jak sam nie przetestujesz to się nie dowiesz.
Co do simlocka to są usługi które nie wymagają alternatywnego połaczenia z netem, wysyłasz nr IMEI i kase i dostajesz kod do wpisania do modemu. A zapomniałem skąd masz modem z simlockiem? Masz go z 2 letniej umowy która się skończyła, jak tak to idziesz do salonu/sklepu firmowego ery i po paru dniach(czasem od razu) dostaniesz kod za darmo.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
turan404
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-04-26, 10:22
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki internet bezprzewodowy ?

Post autor: turan404 »

Podczas zakupu blueconnecta na okres bezterminowy dałem za niego około 300zł. Nie jestem pewny czy ma simlocka, ale jeśli ma na sobie logo ery to chyba simlock jest. Jak sprawdzić czy jest simlock, gdy nie ma się karty innej sieci??
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaki internet bezprzewodowy ?

Post autor: krystianb »

turan404 pisze:ak sprawdzić czy jest simlock, gdy nie ma się karty innej sieci??

1.Wyciągnąć SIM ( niekoniecznie )
2.Otworzyć hiperterminal.
3.Nazwać dowolnie połączenie i wybrać dowolną ikonę.
4.W pozycji połącz używając wybrać numer portu swojego modemu.
5.W ustawieniach portu nic nie zmieniać
6.wpisać: AT+CLCK=”PN”,2 i nacisnąć enter.
7.Karta odpowie:+CLCK:0 jeśli nie jest blokowana lub +CLCK:1 jeśli jest.
8.Wpisać: AT+CLCK=”PN”,0,”password” gdzie passwort jest pewnie algorytmem IMEI operatora. Wystarczy poszukać (zaczepnię z tąd http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=990 )

Jeśli kupiłeś modem bez umowy i to nie był prepaid to sami bez problemu ściąną simlocka za darmo.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ