Znowu o antenach

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jannad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-03-15, 13:09
Lokalizacja: Kotla

Znowu o antenach

Post autor: jannad »

Witam. Własnie zostałem chyba jednak nieszczęśliwym podsiadaczem modemu ed77 w orange, który chodzi tylko w gprs-ie, ze względu na niestety marny transfer. No ale do rzeczy.

Mam takie pytanie. Do bts EDGA w lini prostej mam około 10km, ale jak mi gość z BOK powiedział zasieg EDGA kończy się tak gdzieś 3km odemnie.

Czy jak zakupię antenę kierunkową 900 bo tyle ma bts, to złapię EDGA czy nie ma szans? Gość z BOku twierdzi ze antena nic nie da w EDGU, tylko ewentualnie w gprs-ie?
Jakby ktoś miał jakieś doświadczenia w zwiazku z tym to byłbym rad.

Pozdrawiam
Janusz
wms32
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2005-11-10, 10:24
Lokalizacja: Zwierzynek

Re: Znowu o antenach

Post autor: wms32 »

Oczywiście że antena pomoże i <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> będziesz miał EDGA.I nie prawdą jest że antena działa tylko w GPRS.Sam używam anteny kierunkowej ATK20 i mam EDGA.
adams

Re: Znowu o antenach

Post autor: adams »

I nie prawdą jest że antena działa tylko w GPRS.Sam używam anteny kierunkowej ATK20 i mam EDGA.
jak masz edga na 900 to antena ci pomogła i koledze wyżej też pomoże. w większych miejscowościach edge orange jest na 1800 i taka antena nie pomoże.
jannad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-03-15, 13:09
Lokalizacja: Kotla

Re: Znowu o antenach

Post autor: jannad »

Dzięki za odpowiedzi. Przeglądałem forum i tak też myślałem, ale chciałem się upewnić.

Tylko że zadzwoniłem jeszcze raz do BOKu aby dali namiary na bts i teraz gość mówi że na 1800 chodzi, czyli nici z tego. Ze strony http://btsearch.org/ wynika ze jest 900 no i bądż tu mądry.

Pozdrawiam
Janusz
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Znowu o antenach

Post autor: MaciekAdv »

Tak, kierunkowa antena <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> ci pomoze.Nie pamietam jak sie ten post nazywa(poszukaj na forum), ale tam jakis specjalista wypowiadał sie i wynika z jego wypowiedzi ze wszystkie BTS-Y EDGE działaja na 900.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
jannad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-03-15, 13:09
Lokalizacja: Kotla

Re: Znowu o antenach

Post autor: jannad »

Ok sprawdze. Czyżby pracownicy w BOKu orange to takie lewusy były? Właściwie gość z góry gada, nawet nie sprawdzając że 1800.

Pewno prawda leży po środku. a jak po środku to wychodzi 1050 :lol: .
No dobra juz sie nie nabijam z pracownikow BOKu.

pozdr
Gość

Re: Znowu o antenach

Post autor: Gość »

moze z was ktos poradzic jakas bardzo dobra antene kierunkowa do modemu siemens ES75 bo musze sobie kupic bts jest ode mnie 7-9 km powinienem miedz edge a mam GPRS -.-


tylko nie wiem czy bts jest 900 czy 1800 mhz jezeli ktos tez moze to niech poradzi jakas antene dostosowana do obydwoch czestotliwosci



Dzikuje za Odpowiedzi
jannad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-03-15, 13:09
Lokalizacja: Kotla

Re: Znowu o antenach

Post autor: jannad »

Nowy jestem, ale zacząłem od przeczytania wątków mnie interesujących i myślę że ci doradzę. W sumie to i tak zadałem swoje pierwsze pytanie na które odpowiedź znalazłem troszeczkę później we wcześniejszych wątkach. Kto szuka nie błądzi.

To że masz do bts 8-9 km to nie znaczy że masz zasieg EDGA. Ja też mam w lini prostej około 8 km i tylko GPRS. Zadzwoń do boku to ci powiedzą czy masz zasięg EDGE czy nie i jaki jest ten bts 900 czy 1800.

Poza tym, z tego co wiem anteny są takie same, tylko wtyczka musi być taka jak w modemie. Sporo osób z tego forum (z tego co czytam) kupuje anteny tutaj: http://www.dipol.com.pl/.

Anten kierunkowych na 1800 mhz nie ma i jak masz takiego bts to niestety ból.

Pozdr
Janusz
adams

Re: Znowu o antenach

Post autor: adams »

no niestety nie kupisz anteny 900/1800 musisz kupic na jedna częstotliwość.
Anten kierunkowych na 1800 mhz nie ma i jak masz takiego bts to niestety ból.
a jednak są na górze forum masz link
Gość

Re: Znowu o antenach

Post autor: Gość »

Prosze aby ktos kto posiada albo ma jakies doswiadczenie z antenami kierunkowymi doradzil mi jaka kupic do modemu siemensa ES 75


Z gory DziekujE
jannad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-03-15, 13:09
Lokalizacja: Kotla

Re: Znowu o antenach

Post autor: jannad »

adams pisze:
Anten kierunkowych na 1800 mhz nie ma i jak masz takiego bts to niestety ból.
a jednak są na górze forum masz link
A to bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy na 8km od nadajnika to natena na 900 powinna być 10 czy 20 segmentowa?

pozdr
adams

Re: Znowu o antenach

Post autor: adams »

adams napisał:
Cytat:
Anten kierunkowych na 1800 mhz nie ma i jak masz takiego bts to niestety ból.


a jednak są na górze forum masz link


A to bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy na 8km od nadajnika to natena na 900 powinna być 10 czy 20 segmentowa?
wczoraj nie mieli a dzisiaj już mają jednak pojawiły się anteny dwuzakresowe
ODPOWIEDZ