Prosze o pomoc w wyborze operatora

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kabaretka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-07, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Prosze o pomoc w wyborze operatora

Post autor: kabaretka »

Witam!

Ja wogle nie znam sie na internecie mobilnym, ale jako ze wynajelam mieszkanie (Warszawa - zielona bialoleka, dokladnie skarbka z gor) bede potrzebowala miec jakis internet. Niestety nie ma tam mozliwosci posiadania stacjonarnego.

Za oknem wiem tylko tyle, ze jest nadajnik orange, dlatego polecano mi bym go wziela.

Jako ze za kilka dni bede mama to potrzebuje w ciagu tego tyg zorganizowac tam internet, ktorego uzywam do przegladania stron, skype, forum, ogladanie jakis filmow na youtube itp. Nie sciagam nic, ale korzystam z netu, przegladajac ok 3 godz dziennie.

Ponadto nie chcialabym placic zbyt duzo, nie wiecej niz ok 60 zl mcznie.

Modemu nie posiadam, internetu uzywalabym na laptopie TOSHIBA L40-17H.

Prosze o pomoc. dziekuje
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prosze o pomoc w wyborze operatora

Post autor: marens »

Internet z Orange w Warszawie nie bedzie zbyt dobrym wyborem. Wg. opini pojawiajacych sie na forum dziala dosyc slabo w Warszawie. Operatorzy maja umowy testowe, mozna podpisac na okreslony czas i przetestowac na wlasnej skorze. Polecalbym wziac internet z Playa na 7 dniowy test. Jest to najtanszy operator oferujacy stosunkowo duzy limit przesylu danych za 45zl. Druga mozliwoscia jest internet z sieci Plus. Taki najbardziej sensowny abonament kosztuje 75zl (sa tez tansze, 49 i 60). Obydwie oferty mozna testowac 7 dni bez zobowiazan. Proponuje równiez zainteresowac sie oferta firmy Sferia.

[ Dodano: 2009-06-07, 23:40 ]
Niestety musisz wiedziec, ze przez internet komórkowy mozesz miec klopoty z porozumiewaniem sie przez Skype oraz z ogladaniem filmikow na YouTube. Pogoda, godzina, dzien tygodnia nie pozostaja tutaj bez znaczenia.

[ Dodano: 2009-06-07, 23:42 ]
PS. Gratulujemy dzidziusia
bigmanpl
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2007-07-27, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prosze o pomoc w wyborze operatora

Post autor: bigmanpl »

marens pisze:Internet z Orange w Warszawie nie bedzie zbyt dobrym wyborem. Wg. opini pojawiajacych sie na forum dziala dosyc slabo w Warszawie.
Wszystko zależy od lokalizacji w jakiej przebywasz. Mieszkam na Bemowie, w listopadzie 2008 Orange dołożył u mnie nadajnik i od tego czasu chodzi OK. Przez wiekszość dnia transfery na poziomie ~1 Mbps, wieczorami spada czasem do 500-750 kbps. W nocy max ile wyciągnąłem to 5 Mbps.
marens pisze:Polecalbym wziac internet z Playa na 7 dniowy test. Jest to najtanszy operator oferujacy stosunkowo duzy limit przesylu danych za 45zl.
Playa też sprawdzałem. W momencie największego obciążenia sieci transfer spadał poniżej 200 kbps. Zaznaczam że piszę o swojej lokalizacji, która wcale nie musi odzwierciedlać innych rejonów miasta.
marens pisze:Druga mozliwoscia jest internet z sieci Plus. Taki najbardziej sensowny abonament kosztuje 75zl (sa tez tansze, 49 i 60). Obydwie oferty mozna testowac 7 dni bez zobowiazan. Proponuje równiez zainteresowac sie oferta firmy Sferia.
Każdy operator komórkowy ma w swojej ofercie wzięcia internet do abonamentu. To chyba najlepszy sposób na test dla osób posiadających plan abonamentowy. Przemęczyć się przez pierwszy miesiąc na telefonie podpiętym do kompa. Co do Sferii - mają chore reguły limitowania ruchu w sieci (podział na www, poczte, transmisje strumieniowe itp.). Skype przy tym może słabo iść.
marens pisze:[ Dodano: 2009-06-07, 23:40 ]
Niestety musisz wiedziec, ze przez internet komórkowy mozesz miec klopoty z porozumiewaniem sie przez Skype oraz z ogladaniem filmikow na YouTube. Pogoda, godzina, dzien tygodnia nie pozostaja tutaj bez znaczenia.
Niestety to prawda :( Co do Skype, najlepiej brać tego operatora który ma najniższe czasy w sieci (sprawdzając choćby pingiem do wp.pl). Co do YouTube - da się żyć, filmik można wczytać na pauzie a potem obejrzeć.

Pzdr.
Pozdrawiam, bigmanpl
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prosze o pomoc w wyborze operatora

Post autor: marens »

bigmanpl pisze:Playa też sprawdzałem. W momencie największego obciążenia sieci transfer spadał poniżej 200 kbps
Przykładowy wynik Playa w tej chwili. Wrocław - Krzyki
Download speed: 722.54 kbps
Upload speed: 195.73 kbps

bigmanpl pisze:Co do YouTube - da się żyć, filmik można wczytać na pauzie a potem obejrzeć.
Tylko filmiki lubią zjadać transfer a
kabaretka pisze: Ja wogle nie znam sie na internecie mobilnym
może sobie nie zdawać z tego sprawy.

Dodam, że najlepiej jest przetestować internet mobilny w opcji testowej, potem oddać następnie kupić modem na Allegro i osobno kartę sim z umową na 12 miesięcy na internet i innymi dodatkami.
kabaretka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-07, 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prosze o pomoc w wyborze operatora

Post autor: kabaretka »

Ok, czyli z tego co rozumiem moge wziac internet mobilny na probe tak, by sprawdzic czy dziala.
A co z modemem? Dostane go na ten okres.

Generalnie wydaje mi sie ze Orange powinnien dobrze dzialac, bo tam za oknem jakies 100 m nadajnik orange. Nadajnik play jest ok 700 m w odleglosci.

Na osiedlu Era w_ogóle nie lapie (nawet przez kom nie da sie rozmawiac).

Czyli co najlepiej zrobic? I prosze wytlumaczcie mi to jak dla blondynki, bo sie kompletnie na tym nie znam.

Dziekuje wam.
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 20:50 przez kabaretka, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Prosze o pomoc w wyborze operatora

Post autor: ja.michal »

A co z modemem? Dostane go na ten okres.
Tak.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prosze o pomoc w wyborze operatora

Post autor: marens »

kabaretka pisze:Na osiedlu Era wogle nie lapie
Ale i bez tego oferta internetu w Erze jest nieciekawa.
kabaretka pisze:A co z modemem? Dostane go na ten okres.
Tak jednak bardziej opłaca się wziąść na okres testowy, przetestować potem oddać. Następnie kupić za ok 200zł modem na Allegro i podpisać umowę bez modemu na większą ilość przesłanych danych

Doradzimy jaki, więc się nei martw.
Radzę tak ponieważ przeglądasz strony internetowe średnio 3godz dziennie i masz zamiar oglądać filmiki na YouTube. Wiem z doświadczenia, że potrzebuje to sporo danych.

Internet bezprzewodowy ma tzw. limity. Jak mniemam nie masz pojęcia ile to jest 1GB, 3GB, 8GB, 10GB przesłanych danych i nie interesuje Ciebie to. Gdy włączy się limit strony internetowe ładują się kilkukrotnie dłużej i nie można rozmawiać na Skype oraz przeglądać YouTube.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Prosze o pomoc w wyborze operatora

Post autor: krystianb »

marens pisze:Gdy włączy się limit strony internetowe ładują się kilkukrotnie dłużej
Kilkuktotnie dłużej to jak sie z edge korzysta. Przy porządnym hsdpa limit oznacza 100 do 200 razy wolniej. W playu z racji ograniczenia do 1Mb to jest tylko 30 razy wolniej. Co prawda dotyczy to ciągłych tranferów, przy pobieraniu stron rzadko jest wykorzystywana prędkość, ale stwierdzenie że strony otwierają sie min 10 razy dłużej na pewno błędem nie będzie.

A co do zakupu modemu osobno i wzięcia oferty bez modemu (w play) jest to krok bardzo sensowny, bo mamy umowe tylko na rok za 45zł, i modem taki jaki chcemy, nie koniecznie made i china.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ