WiMax z telefonem czy bez [Netia]

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Patrik0
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-05-18, 16:33
Lokalizacja: Łubianka

WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Patrik0 »

Jak myślicie , jak wy macie u siebie założonego WiMaxa z telefonem czy bez telefonu. Co jest bardziej opłacalne , jakie sa wasze opinie na ten temat. ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Jo_gurt »

Ja mam z telefonem, ale tylko dlatego, że przez to miałem o wiele tańszą instalację.
Jednak to było ponad 2 lata temu, więc nie ma co patrzeć :rotfl:
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Quest »

Patrik0, jeżeli weźmiesz samego neta to dopłacisz co miesiąc 30 zł, za utrzymanie łącza. Jeżeli weźmiesz net + tel. to wtedy net jest tańszy o 5 zł. ale najtańsza taryfa tel. wynosi 42zł. wtedy płacisz 7zł. więcej w skali miesiąca ale masz 42 zł. na rozmowy co daje 2h na stacjonarne bądź 55 minut na komórki. Według mnie to się opłaca, no i montaż wtedy jest o 100 zł. tańszy.

Pozdrawiam
Patrik0
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-05-18, 16:33
Lokalizacja: Łubianka

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Patrik0 »

Czyli jak przyjadą do mnie monterzy to od razu net bedzie działał z tym telefonem?? Kilka lat temu posiadałem juz telefon drogą radiową z Netii. Wtedy nie było mozliwosci internetu radiowego. Za słaby sygnał był czy coś , już nie pamietam. Wczoraj dzwoniłem do Netii i miły Pan powiedział ze w moim zasięgu sa 2 nadajniki ale 1 jest już zajęty i nie skumałem o co mu chodzi a nie zapytałem. Miał odzwonic wczoraj około 16 no i oczywiście cisza :(
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Quest »

Patrik0, jeżeli monterzy przyjadą i wykonają instalacje to net + tel. działają od razu.
Na niektórych nadajnikach jest za dużo podpiętych osób i nie chcą podłączać nowych. Ale nie martw się jeżeli przyjadą technicy to podłączą Cie do tego nadajnika z którego jest lepszy sygnał.
Patrik0
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-05-18, 16:33
Lokalizacja: Łubianka

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Patrik0 »

Czy mili panowie zawsze montują antene na dachu? Bo z czego co zaobserwowałem w mojej okolicy tak montują. Znalazłem jak dotąd 4 abonentów w mojej okolicy. Są one dalej ode mnie , znacznie dalej , także co do sygnału sie nie martwie. Zdarzają sie jakieś głębsze awarie? Na jakim mniej wiecej poziomie moge mieć pingi i od czego one zależą??
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Quest »

Patrik0, w 99% antena na dachu. Awarie- czasami się zdarzają na Stacjach Bazowych,ale większości są one u klienta. Pingi 0d 40ms do 110ms.
fantozzi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-18, 20:37
Lokalizacja: kielce

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: fantozzi »

A nie lepiej podłączyć bramkę voip na tanie gadanie a od neti brać tylko net? jest to możliwe tak bym chciał tylko nie wiem czy to możliwe. http://www.voipdiscount.com.pl/
fantozzi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-18, 20:37
Lokalizacja: kielce

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: fantozzi »

Możliwe działa elegancko. Voipdiscount wychodzące ale ten operator numeru nie daje więc jako drugiego operatora Actio można dwa numery mieć i to za 5pln na rok. Czyli ACTIO+VOIPDISCOUNT to około 105 pln rocznie. Obecnie płace w neti WiMax 138 pln abonamentu tel+internet bez telefonu chcą 99pln za sam internet, to różnica 39pln miesięcznie x 12miesięcy to 468pln to na samym abonamencie a za rozmowy? Bramka się opłaca bez dwóch zdań.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: krystianb »

fantozzi pisze:Obecnie płace w neti WiMax 138 pln abonamentu tel+internet bez telefonu chcą 99pln za sam internet
Już z opłatą za utrzymanie łącza? I po drugie czy możesz zrezygnować z telefonu, bo z tego co wiem przy zakładaniu wimaxa z telefonem opłaty za instalacje są dużo mniejsze, zapewne jest lojalka na telefon, tylko nie wiem na jak długo.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
fantozzi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-06-18, 20:37
Lokalizacja: kielce

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: fantozzi »

Ja zakładałem WiMaxsa w 2007 roku na jesień i była promocja za sprzęt i montaż 1pln, ale jak podpiszę umowę na 3 lata. I tak zrobiłem. Można wtedy było wybrać sam net za
Tot. 99pln i to była po prostu cena za Internet, nie było tej opcji utrzymanie łącza. Dzisiaj Internet staniał, więc wymyślili utrzymanie łącza, żeby utrzymać cenę 99pln.
Dzisiaj można zlikwidować telefon, ale dokonanie jakiejkolwiek opcji obniżającej koszt abonamentu kosztuje jednorazowo 100pln. Aha i ja mam nadal 512Mb.
Szfagier po sąsiedzku ma neta 1Mb też radiowo z innej firmy i płaci 49pln, zamierzam przeciągnąć skrętkę i wypróbować tego neta jak da rady z voipem to za rok jak się umowa skończy zrezygnuje z neti. I będziemy płacić po 25pln. Teraz już nic nie ciągnę z neta tylko srefuję to nie potrzeba mi wielkich transferów.
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Qbek12 »

Jezeli wybiore WiMaxa z Netii to czy oprocz oplaty aktywacyjnej trzeba cos placic za sprzet, montaz?
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Quest »

Qbek12, jedynie opłata aktywacyjna. Nie płacisz już za nic ( sprzęt lub montaż). :D
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Qbek12 »

Dzieki jeszcze raz za wszelka pomoc! Wlasnie sie zdecydowalem i jutro wybieram sie do Netii. Dzieki.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Quest »

Qbek12, teraz są nowe promocje na Wimaxa warto się spytać.
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Qbek12 »

No tak wiem, dzisaj podpisalem umowe i czekam na technikow. Teraz pierwsze pol roku jedynie w cenie oplaty za utrzymanie lacza, a aktywacja 49zl. Zobaczymy jak bedzie smigal.. :papa:
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Quest »

Qbek12, jeżeli znajdziesz drugą osobę która weźmie Wimaxa to dostaniesz jeszcze kolejne pół roku internetu za darmo :szok:
Patrik0
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-05-18, 16:33
Lokalizacja: Łubianka

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Patrik0 »

Qbek12 będziesz zadowolony ;)
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Qbek12 »

Mam nadzieje bo coraz bardziej mam dosc Orange Free :cfaniak: . Byleby tylko panowie technicy sygnal zlapali :brawa:
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Quest »

Qbek12, albo Pan technik, nie wszyscy jeżdżą w parach :D
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Qbek12 »

A moze nawet pani technik :cwaniak:
Monterzy przyjezdaja z wlasny sprzetem, drabina i tak dalej no nie? Bo ostatnio jak mieli do mnie przyjechac panowie od internetu radiowego to sam musialem im drabinke kolowac!
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Quest »

Qbek12, standardowo każdy ma drabine około 4 metry bo każdy przecierz ma wyjście dachowe :D
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Qbek12 »

No tak, ale ja chcialbym to zamontowac nie na dachu ale z boku mieszkania, chyba nie bedzie to problem? Jak dlugo czekaliscie od podpisania umowy na telefon od technikow?
Patrik0
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-05-18, 16:33
Lokalizacja: Łubianka

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Patrik0 »

Ja 20 dni. Teraz jest mnóstwo zamówień w moim okręgu i panowie byli u mnie o 20:30 :cwaniak:
Ja akurat też nie mam na dachu mam na tzw. el-ce. Jak masz stropodach to w 99% będa chcieli zamontować ci na dachu. Zależy jeszcze od siły sygnału dopuszczalnej żeby przeszło to przez centrale.
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Qbek12 »

[ Dodano: 2009-08-13, 10:23 ]
Tak wlasnie slyszalem ze ostatnio maja duzo zamowien i wszyscy zajeci dlatego moge nawet 4 tygodnie czekac :niepewny: Dach akurat dosyc stromy takze watpie zeby panowie chcieli <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> na niego wchodzic...Co do sygnalu to nadajnik WiMaxa jest dosyc blisko mojego mieszkania ale przyslania go jedne drzewko oddalone ode mnie jakies 200m, jak myslicie bedzie to jakis duzy problem?
Ostatnio zmieniony 2009-08-13, 09:27 przez Qbek12, łącznie zmieniany 2 razy.
Patrik0
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-05-18, 16:33
Lokalizacja: Łubianka

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Patrik0 »

Ja mam w miare duże drzewo 6 metrów od anteny i nie przeszkodziło. :hyhy:
Podaj dokładnie w jakiej odległości masz nadajnik w linii prostej , 200m to raczej nie masz sie o co martwić.
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Qbek12 »

Od nadajnika to mam z 3-4 km to chyba nie zbyt duzo jak na ta technologie? Gdyby nie to drzewko to nadajnik bylyby spokojnie widoczny, czyli jak myslisz powinno dac rade?
Patrik0
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-05-18, 16:33
Lokalizacja: Łubianka

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Patrik0 »

Aha...Tak Wimax nadajnik max 11km mniej wiecej...nie powinno być problemu , a widzisz nadajnik z jakiejkolwiek części domu? bo jak widzisz to raczej będzie ok :cwaniak:
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: WiMax z telefonem czy bez [Netia]

Post autor: Qbek12 »

Czyli powinno byc OK :hyhy: Dzieki!
ODPOWIEDZ