[problem] Problem z telefonem przez wimax

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bula02
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-21, 18:28
Lokalizacja: Warszawa

[problem] Problem z telefonem przez wimax

Post autor: bula02 »

Witam,

w czwartek będę miał zakładany internet i telefon z netii (wimax). Mój problem bierze się stąd że mam wysoki dom (2 piętra) a mieszkam na parterze. Z uwagi na to ze niedawno miałem tynkowanie domu to wszystkie kable pochowałem pod tynk. Teraz mam problem ponieważ nie chcę aby monter puszczał mi nowy kabel na zewnątrz budynku i przewiercał się przez tyn do domu. Chcę aby antenę zamocował na maszcie i przewiercił się przez komin wentylacyjny na poddasze i tam zostawił urządzenia do Wimaxa. Teraz problem polega na tym że zamówiłem telefon i internet. Co do internetu to podłączę sobie router i zrobię wifi w całym domu.
Mam pytanie odnośnie telefonu - co zrobić ( jakie urządzenie podłączyć) abym mógł korzystać z telefonu na parterze (nie ciągnąc kabla przez dwa piętra) ?

Sory że tak się rozpisałem ale chciałem opisać moją sytuację. Jeśli znacie jakieś wyjście z tej sytuacji to proszę o pomoc :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26148
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [problem] Problem z telefonem przez wimax

Post autor: wojteks »

bula02 pisze:co zrobić ( jakie urządzenie podłączyć) abym mógł korzystać z telefonu na parterze (nie ciągnąc kabla przez dwa piętra) ?
Dwa piętra mogą być problemem dla WiFi jak również dla telefonu bezprzewodowego DECT.

Skoro można kable przez komin wentylacyjny wpuścić na poddasze to tak samo można na parter.
Nie pomagam na PW!
bula02
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-21, 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: [problem] Problem z telefonem przez wimax

Post autor: bula02 »

jednak najprostszy sposób jest najlepszy. Dzięki :)
ODPOWIEDZ