Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: Nalewka »

Panowie (chyba sami panowie tu siedzą, prawda?), jestem nieco zdezorientowanym użytkownikiem sieci. Stoję przez wyborem jakiegoś sprzętu, który umożliwia dostęp do sieci na końcu świata tj. na wsi bez kabla (tepsy), z takim sobie łączem egde (max trzy kreski na starym zte, czasem zero łączności, Orange Free Premium), radiowy dostęp (O Freedom) będzie możliwy dopiero od grudnia (wg boku Orange... właśnie oddałam router wzięty na próbę, bo nie znalazł sygnału, do najbliższego nadajnika jest ponad 22 km przez warmińskie górki, dołki i laski). Poradźcie mi proszę. Nie znam się na tym zupełnie, chętnie więc posłucham fachowców :)

Poczytałam już sobie o rożnych modemach, routerach, dodatkowych antenach, dziurkowaniu modemu, żeby dołożyć antenkę, satelitarnym dostępie do internetu (wrrr, już taniej nie mogło być, wrrr), o przestudiowałam wnikliwie ofertę Oranga, już o mało kupiłam tam router wifi (Huawei E960), ale w ostatnie chwili się wylogowałam, bo może jednak lepszy byłby modem via pcimcia (Option GT Max 7.2)?

No i teraz mam straszny mętlik w głowie, a w końcu muszę coś wybrać. Tylko co? Mam coraz mniej czasu, bo Sz.M. już wypowiedział umowę (nie przedłużył) na O Free i za chwilę zostanę w ogóle bez dostępu do sieci, co byłoby katastrofą, oczywiście.

Potrzeby:
- dostęp do świata bez kabli, bez wielkich oczekiwań względem jakości i prędkości
- NIE ściągam filmów czy muzyki, czasem tylko wielgachne aktualizacje windy, a tak, to tylko poczta, i przeglądanie www
- co jakiś czas na parę dni potrzebne byłoby rozdzielanie sygnału na dwa laptopy (o podobnych wymaganiach, a więc niewysokich)

Ograniczenia:
- nie mam kasy jak lodu, niestety
- nie mam fachowca, który zerknąłby na warunki w których ma działać ten hipotetyczny sprzęt i doradził na miejscu co i jak
- bts jest jakieś 3, a drugi 5 km od nas, ale to gsm, cdma niedaleko ma być instalowane w grudniu '09, ale to strasznie długo, a i to nie wiem, czy się spełni...

I właśnie sobie zamarzyłam, że można kupić taki router hybrydowy, co to i cdma i via telefon się pozwala łączyć, wystarczy postawić w domu na parapecie i działa. i jeszcze automatycznie się przełącza z jednego systemu na drugi, w zależności od jakości sygnału...

Wybaczcie, że jak ostatnia ciemięga piszę, ale naprawdę już nie wiem co można zrobić, żeby mieć tu stabilną łączność z netem. Odpowiem na (prawie) każde pytanie, tylko doradźcie coś, proszę :padam:

(jeśli się źle wpisałam, to przepraszam i proszę przenieść mnie gdzieś, w bardziej odpowiednie miejsce)
Ostatnio zmieniony 2009-06-23, 18:01 przez Nalewka, łącznie zmieniany 1 raz.
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: Patryk »

Witaj.
Routerów i modemów hybrydowych CDMA2000/GSM/UMTS na chwilę obecną nie ma u polskich operatorów w sprzedaży i jeszcze długo nie będzie :)

Może jakiś lokalny provider udostępnia Internet przez WiFi ?
To w Twoim przypadku chyba jedyna opcja,jeśli nie odpowiadają Ci kaprysy łącza przez sieć GSM (tu może pomóc antena zewnętrzna).

Jeszcze jak możesz to podaj dokładnie,o jaką miejscowość chodzi,to może ktoś z okolicy się znajdzie,i coś poradzi bardziej konkretnie.

Termin uruchomienia wszystkich stacji CDMA do 31.12.2009 to data ostateczna,wyznaczona przez UKE,i Centertel raczej się tego harmonogramu trzyma.
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: Nalewka »

Tu NIE MA lokalnych providerów :D

A może zmienić operatora z Orange na cokolwiek innego? Ale... Era tu ma słaby zasięg, plusa zmieniłam na O parę lat temu, nie sądzę, żeby ich oferta była specjalnie ciekawsza, niż O, a Play odpada.

A może lepszy byłby modem z wyjściem dla dodatkowej anteny plus router linksysa dla drugiego laptopa? Matko jedyna, nie wiem co jeszcze można wymyślić, są jakieś sensowne rozwiązania dla takich jak ja?
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
Awatar użytkownika
Oficer
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 320
Rejestracja: 2009-04-17, 17:35
Lokalizacja: Poland

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: Oficer »

Hm a może coś z internetu satelitarnego nie jest aż taki drogi. ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: krystianb »

Oficer pisze:Hm a może coś z internetu satelitarnego
Chyba żartujesz? 2000 za instacej to jest tanio? Bo mniej więcej tyle to na wstępie kosztuje.

Ja bym zaproponował atk 20 z dipola i zakup taniego modemu z egde i wyjściem na antene choćby option EDGE do kupienia za 30zł a może do licytacji jesszcze taniej. Ewentualnie konektor indukcyjny ale to może być różnie. Ogolnie z tego co było słychać ZTE MF330 (domniemam że o ten właśnie chodzi) źle sobie radzi z EDGE. A sprawa rodzielenia łącza raz na jakiś czas załatwił <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7194" target="_blank">»ICS«</a> 'em. Jeśli nie jest to co dziennie to można jakoś przeboleć drugi laptop włączony. Tak można w miarę komfortowo do stycznia przeczekać. Cudów z nieba nie ma, internet satelitarny to jeszcze większa uryna niż edge.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: Nalewka »

No fajnie, nowy modem jest ok, antena też, nawet jeśli z konektorem, dipol chyba by zrobił wszystko, jeśli do tej pory tego nie robi :)

Ale co z kartą wewnątrz modemu? Nie chcę podpisywać umowy na dwa lata, a internet na kartę nie jest dostępny BEZ modemu za bagatelka setki złotych... I to we wszystkich sieciach...

Sprawdziłam też zasięg wimax, niestety, o kilkanaście kilometrów za daleko...
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: krystianb »

Piszeż że umowa wypowiedziana czy nie przedłużona bo to kolosalna różnica, jeśli nie została wypowiedziana to przechodzi na czas nieokreślony, można ją wypowiedzieć w każdej chwili (z 30 dniowym wyprzedzeniem) można też zminić abo na niższy(niestety z mniejszym limitem). Jeśli została wypowiedziana to można anulować wypowiedzenie i mieć sytuację wyżje opisaną, czas nieokreślony jak odpalą freedom to wtedy wypowiedzieć.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: guteq »

Nalewka, podaj miejscowość to się będzie można rozejrzeć po mapach zasięgu i doradzić.

Na pierwszy rzut oka wygląda, że najlepsze dla Ciebie rozwiązanie to mocna kierunkowa antena zewnętrzna - albo do CDMA, albo do EDGE. Ewentualnie jeśli w odległości 10-15 km masz jakikolwiek zasięg 3G to można próbować mieć nadzieję, że na kierunkowym BestPartnerze wyrzuconym na dach, coś się da złapać.

A co do rozdzielania internetu na 2 komputery, to nie wiem jakimi urządzeniami dysponujesz w tej chwili (jakiś ZTE? może MF330 na PCMCIA?) ale możesz pomyśleć o:

1) routerze Huawei D100 z Ery (koszt: 289 zł) i jakimkolwiek modemie Huawei (np. E156G albo E160) z Allegro (koszt od 150-200 zł). Obawiam się, że router (np. Zalip, Telewell nie mówiąc o Linksysie) do Twojego ZTE byłby i tak droższy od takiego zestawu .

2) gdy najważniejsze by było tanio, to faktycznie rozwiązaniem jest windowsowy "Internet Connection Sharing" czyli podział łącza zrobiony na tym komputerze, do którego podłączony jest modem. W/g mnie dość kulawo to działa...

Podsumowując: prosimy o więcej szczegółów (sprzęt - co masz do dyspozycji; lokalizacja) to doradzimy konkretniej.
Pozdro,
GutEQ
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: marens »

guteq pisze:2) gdy najważniejsze by było tanio, to faktycznie rozwiązaniem jest windowsowy "Internet Connection Sharing" czyli podział łącza zrobiony na tym komputerze, do którego podłączony jest modem. W/g mnie dość kulawo to działa...
Sam ICS działa ok, ale na sprzęcie pokroju ZTE może być problem taki jak u mnie z Acerem. Nie udostępnisz nic z PCMCIA na LAN gdyż po kilkunastu sekundach lapek się zawiesi.

Może faktycznie Huawei E960 + antena.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: krystianb »

marens pisze:ale na sprzęcie pokroju ZTE może być problem taki jak u mnie z Acerem. Nie udostępnisz nic z PCMCIA na LAN gdyż po kilkunastu sekundach lapek się zawiesi.
ZTE nie ma tu nic do rzeczy, jak działa na jednym to będzie działać i na 2, chyba że prądu w lapku zbraknie.

marens a jeśli chodzi o Twojego lapka, to przy tym ics'ie w jaki sposób się zawiesza? BSOD, zamrożenie systemu czy tylko nie działa net na drugim kompie. Pierwsze 2 raczej nie do przeskoczenia, bo są wynikiem spadku napięcia w kompie. Objaw 3 wskazuje na system nadający się do kasacji.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: marens »

krystianb pisze:zamrożenie systemu
krystianb pisze:są wynikiem spadku napięcia w kompie
Tak, próbowałem zmianę zasilacza jednak nie pomogło.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: krystianb »

marens pisze:Tak, próbowałem zmianę zasilacza jednak nie pomogło.
Nie o zasilacz tu chodzi, do notebooka zwykle idzie zasilanie ok 19V. Dopiero w kompie jest przetwornica na +12 i +5V i to ona nie wyrabia. Zasilacz ma zawsze spory zapas żeby mógł jeszcze przy włączonym kompie baterie naładować.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: marens »

krystianb pisze:Dopiero w kompie jest przetwornica na +12 i +5V i to ona nie wyrabia.
Jestem bliżej pozbycia się Acera niż dalej :D
Bateria nie grzeszy pojemnością 1100mAh :-)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: krystianb »

marens pisze:Bateria nie grzeszy pojemnością 1100mAh :-)
Przy zakupie pojemnością się nie sugeruj, bo to nie mówi nic o tym jak długo laptop będzie pracował, dopiero pojemnośc pomnożona przez napięcie (Wh -watogodziny) daje parametr do porónywania. Marni producenci robią baterie 10,8V wtedy nawet duża pojemność nie wiele daje, w leprzych lapkach zdarzają się baterie 14.4V wtedy pozornie niższa pojemność daje o wiele więcej.

Ewnetualnie w pośpiechu można porónywac liczbe komór baterii, co prawda w zależności od producenta ogniwa różnią się parametrami ale błąd jest o wiele mniejszy niż przy porównywaniu gołej pojemności.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: marens »

krystianb pisze:zdarzają się baterie 14.4V
Właśnie mam w Acerze.
Standartowo bateria ma pojemnośc 2000mAh, ale po 2 latach spadek o 1/4 pojemności jest całkiem niezły. Bateria trzyma oficjalnie 40min z modem PCMCIA nieoficjalnie wyciąga ok 1godz. gdyż ma skrzaczoną elektronikę i trzeba odhaczyć alarm o krytycznym stanie baterii. Tylko wtedy wyładowujemy baterie do kompletnego zera. Nie jest to zalecane, ale w moim przypadku nic mu nie zaszkodzi.
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: Nalewka »

krystianb pisze:Piszeż że umowa wypowiedziana czy nie przedłużona bo to kolosalna różnica,
Chodzi o to, że teraz umowa jest na Sz.M., który płaci 120,-/mies. Umowa nie została przedłużona na kolejny okres, a wręcz Sz.M. wysłał oficjalne pismo, że rezygnuje z usług O. 5 lipca O zakręca kurek. Modem jednak chyba zostaje u nas, tyle, że bez karty.

Ja zaś chcę wziąć na siebie jakiś nowszy sprzęt, bo oferta dla "nowego" klienta jest ciekawsza, niższa cena i wyższy limit. Wychodzi 900,- / rok przy nieco lepszych warunkach. Bo jakość połączenia chyba się nie zmieni... No, może z anteną, ale edge, to edge, bts jest jaki jest i na razie O nie przewiduje rozbudowy infrastruktury, dopiero w grudniu dodadzą cdma. Ale umowa musi być na dwa lata, bo tak mają ustawione w sklepie on-line...

Tak więc umowa "stara" rozwiązana, bo drogo i byle jak, "nowa" nie podpisana, bo nie wiem na co się zdecydować...
guteq pisze:Nalewka, podaj miejscowość to się będzie można rozejrzeć po mapach zasięgu i doradzić.
Kod pocztowy 14-105, miejscowość Florczaki, woj. Warmińsko-Mazurskie.
Najbliższe BTS gsm - Łukta i Żabi Róg.
-,,- cdma - Rolnowo i Spręcowo. na liście UKE także Łukta, ale wg. bok O dopiero od XII 09

Antena zewnętrzna rzeczywiście mogłaby pomóc, ale moja wieś jest na terenie objętym zasięgiem edge, tylko edge (patrz wyżej).

A niedługo zacznę chyba porozumiewać się znakami dymnymi, bo w naszym rejonie średniowiecze puka do okien...
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: ja.michal »

Nalewka, szkoda trochę, że umowa zerwana bo można by było wynegocjować krótszy okres umowy, większy limit i niższą cenę.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: krystianb »

Nalewka pisze:wysłał oficjalne pismo, że rezygnuje z usług O. 5 lipca O zakręca kurek. Modem jednak chyba zostaje u nas, tyle, że bez karty.

Ja zaś chcę wziąć na siebie jakiś nowszy sprzęt, bo oferta dla "nowego" klienta jest ciekawsza, niższa cena i wyższy limit. Wychodzi 900,- / rok przy nieco lepszych warunkach.
Oferta dla nowego klienta nigdy nie jest lepsza od przedłużeniowej. Można przedłużyć umowe w niższej cenie i wziąc tą za 60zł, bez modemu są umowy przedłużane na rok, a limit będzie większy, jak się potargujesz to dostaniesz 8GB za te 60zł. Wiem że były wieści o takich umowach ze zniżką 50% jakiś czas temu, nie wiem czy orange jeszcze takie rozdawnicwo prowadzi.

[ Dodano: 2009-06-24, 19:25 ]
ja.michal pisze:szkoda trochę, że umowa zerwana bo można by było wynegocjować krótszy okres umowy
Póki net działa to jeszcze nie wszystko stracone, można powiedzieć że nawet taka pozycja przy negocjacjach jest wyższa od tej jak sie przedłuża zanim wypowiedzenie się złoży.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: guteq »

Nalewka pisze:miejscowość Florczaki, woj. Warmińsko-Mazurskie
Jedyna nadzieja, to UMTS z Morąga - w linii prostej to jakieś 10-11 km, na antenie zewnętrznej można próbować szukać szczęścia w eterze ;) Zasięg UMTS wskazany na mapach ma w Morągu cała "wielka trójca", ja bym się przejechał do Morąga z telefonem 3G i wracając patrzył dokąd sięga sygnał. Jeśli kończy się w miarę niedaleko, to dobra antena zewnętrzna może coś zdziałać
Pozdro,
GutEQ
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: Patryk »

Orange w takich warunkach (przedłużenie z opcji Premium) da 12 GB za 73 zł,lojalka na rok,bez modemu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: ja.michal »

Patryk_ pisze:da 12 GB za 73 zł,lojalka na rok,bez modemu.
No i już ładnie moim zdaniem. Chociaż 12GB nie potrzebne na EDGE moim zdaniem. ;)
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: Nalewka »

Obrazek

oto moje osiągi z dzisiejszego popołudnia :zawstydzony:

Patryku, a z kim to negocjować? Telefonicznie w boku? W dowolnym salonie? Via mail? Podpowiedź coś, pls :)
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: ja.michal »

Nalewka, negocjować to chyba najlepiej w salonie firmowym.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: krystianb »

Najlepiej do bok'u zadzwnonić, przekierują rozmowe w odpowiednie miejsce. W salonach mają o wiele mniejsze możliwości niż Ci w dziale utrzymania klienta.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: ja.michal »

Chyba, że takie podejście. Wtedy tak. Chociaż ja mówię o salonie firmowym a nie punkcie czy dużym punkcie.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Chociaż ja mówię o salonie firmowym a nie punkcie czy dużym punkcie.
Nie wiem jak jest w orange, ale w plusie w salonie firmowym nie zaproponowali mi nic poza to co na strone oficjalnie było. Byłem zmuszony wyśmiać ich oferte.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: ja.michal »

Ja nie wiem jak jest, ani tu ani tu bo nie przedłużałem nigdy umów.
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: guteq »

Nalewka pisze:Obrazek
oto moje osiągi z dzisiejszego popołudnia :zawstydzony:
O kurcze :szok: to się nie kwalifikuje na żadne EDGE, to jest cieniutki GPRS! :gwiazdki:

Na porządnym EDGE powinnaś mieć osiągi na poziomie 200-220 kb/s ściąganie, do 100 kbps wysylanie.

Wiesz co, ja bym chyba się szybko pozbył simlocka z tego ZTE MF330, a potem kupił dla sprawdzenia iPlus SIMdata oraz Blueconnect Starter i zobaczył który z nich chodzi szybciej - a chyba każda z tych usług będzie szybsza niż Twój Orange'owy pseudo-EDGE!
Pozdro,
GutEQ
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: krystianb »

guteq pisze:Wiesz co, ja bym chyba się szybko pozbył simlocka z tego ZTE MF330
Jeszcze nie spotkałem egzemlarza co by simlocka miał, chyba że mowa o informacji naklejonej na modemie :rotfl:
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Dostęp do sieci na końcu świata... Polska i tylko EDGE

Post autor: Patryk »

Nalewka pisze:Patryku, a z kim to negocjować?
Ja negocjowałem zwyczajnie na Propozycji (*400) :)

[ Dodano: 2009-06-25, 11:49 ]
krystianb pisze:W salonach mają o wiele mniejsze możliwości niż Ci w dziale utrzymania klienta.
W punktach tak,to prawda,ale w salonach (tych prawdziwych firmowych ("Centrum Orange"),których właścicielem jest PTK,a nie jakaś prywatna firma) już jest inna gadka :)
ODPOWIEDZ