[Orange] Przedłużanie umowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

[Orange] Przedłużanie umowy

Post autor: marens »

Postanowiłem założyć wątki o przedłużaniu umów. Prosiłbym wszystkich o wpisywanie propozycji jakie otrzymali podczas przedłużenia umowy z Orange na Orange Free
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: [Orange] Przedłużanie umowy

Post autor: Nalewka »

Po dwóch latach O BEverywhere (dzisiejsze BFree) Premium (120,-/mies) z modemem ZTE 330 i kiepskim, wciąż uciekającym Edge, a najczęściej tylko GSM (smsy chodzą, strony www już nie), Orange łaskawie obniżył nam abonament o 50%, umowa na rok, ale ze starym modemem, czyli bez wymiany na jakiś nowszy model.

Teraz zbieram dowody na wyłudzanie pieniędzy przez O, chodzi o niewywiązywanie się z umowy na dostarczanie sygnału. Zwrócę się o zwrot pieniędzy za ubiegłe miesiące z zerowym ruchem, mam numery swoich zgłoszeń reklamacyjnych, mam print-screeny, mam speed-testy, mam historię połączeń, wydaje mi się, że mam wszystko, co z mojej strony było możliwe do zdobycia. Jeśli trzeba, będę walczyć! Bo oczywiście O jest zawsze w porządku, tylko ja mam wirusa, źle zainstalowane aplikacje, zły system, mam być cierpliwa, kiedy nie mam "dostępu do punktów dostępowych" albo kiedy "komputer zdalny nie odpowiada" itd.

Powalczymy, a jakże, powalczymy :super:
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Orange] Przedłużanie umowy

Post autor: marens »

Mam dla Ciebie dobre wieści
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0
Nalewka pisze:Teraz zbieram dowody na wyłudzanie pieniędzy przez O, chodzi o niewywiązywanie się z umowy na dostarczanie sygnału. Zwrócę się o zwrot pieniędzy za ubiegłe miesiące z zerowym ruchem, mam numery swoich zgłoszeń reklamacyjnych, mam print-screeny, mam speed-testy, mam historię połączeń, wydaje mi się, że mam wszystko, co z mojej strony było możliwe do zdobycia.
Znam to uczucie kiedy jest "martwe" połączenie sieciowe. Problemem jest zapchana sieć w niektórych lokalizacjach.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [Orange] Przedłużanie umowy

Post autor: Patryk »

Nalewka pisze:chodzi o niewywiązywanie się z umowy na dostarczanie sygnału.
To ciekawą umowę podpisałaś,zapewne jako jedyna w Polsce :hyhy:
Dobrze Ci radzę,najpierw przeczytaj regulamin ŚUT,a dopiero potem zastanawiaj się,czy coś wywalczysz.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Orange] Przedłużanie umowy

Post autor: marens »

Pewnie gdyby był to klient korporacyjny to dałoby się coś ugrać.
Chociaż w pewnej sieci potrafią postawić HSDPA w polu dla "ważnych" klientów
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: [Orange] Przedłużanie umowy

Post autor: Nalewka »

To JEST klient biznesowy, ja tylko używam, a "właścicielem" modemu i płatnikiem jest firma. Może niekoniecznie duża, a na pewno nie korporacja, ale zawszeć to osoba prawna, a nie fizyczna :)

A dostarczanie sygnału to taki skrót myślowy na użytek forum, nie łap mnie za słówka :P
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
borewicz88
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-30, 12:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Orange] Przedłużanie umowy

Post autor: borewicz88 »

Mam podobny dylemat. 24-miesięczna umowa Orange Free Standard wygasa mi początkiem września. Teraz nie wiem czy dostanę jakąś korzystną umowę - jak tak to jaką drogą zostanie mi ona zaproponowana. Internetu używam sporadycznie w weekendy. Czasem w tygodniu, ale to rzadko. Rozważałem więc opcję orange free na kartę (modem option globesurfer ma simloka, więc inna sieć nie wchodzi w grę).

Dostał ktoś z was jakąś ciekawą propozycję z Orange? Bo płacić 60 zł na pewno nie będe już za tą przeciętna moim zdaniem usługę.

Pozdrawiam :super:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Orange] Przedłużanie umowy

Post autor: ja.michal »

borewicz88 pisze: (modem option globesurfer ma simloka, więc inna sieć nie wchodzi w grę).
15€ i simlocka niema. W domowym zaciszu ściągane.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: [Orange] Przedłużanie umowy

Post autor: raven18 »

Ano właśnie:
borewicz88 pisze:to jaką drogą zostanie mi ona zaproponowana
?
jeśli karta cały czas siedzi w modemie.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [Orange] Przedłużanie umowy

Post autor: Patryk »

Najlepiej zadzwonić na propozycję pod koniec umowy :)
Albo udać się do salonu (ale do prawdziwego firmowego - do Centrum Orange,czy jakoś tak).
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: [Orange] Przedłużanie umowy

Post autor: Jojo »

Jak zgłaszałem awarię, to konsultant zauważył, że już mam tą umowę ponad dwa lata i chciał przedstawić taką fajną ofertę, ale ja się nie dałem namówić. Morał z tego taki, że jak się do nich nie zadzwoni, to inaczej się nie dostanie innej oferty.
Elektroniczna rewolucja
ODPOWIEDZ