Kupiłem złego AP'ka - proszę o paradę

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hammer111
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-03-03, 13:58

Kupiłem złego AP'ka - proszę o paradę

Post autor: Hammer111 »

Witam, chce podzielić swoje łacze na stacjonarnego i laptopa, kupiłem niedawno Acces Pointa DWL-900AP+ i niemiła niespodzianka niezauważyłęm ze on ni ema żadnego switcha, a ja chciałem stacjonarny komputer kablem podłaczyć a laptopa mieć bezprzewodowo.....potrzebuje pilnie porady, czy zostawić tego AP'ka i do stacjonarnego kompa kupić jakąś najtańszą kartę WIFI czy sprzedać go (nie stracę na tym kupiłem po okazji) i kupić AP'ka z switchem czy routerem....
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupiłem złego AP'ka - proszę o paradę

Post autor: zDaleKi »

Masz 3 wyjścia:
1) jak już pisałeś, tego sprzedać i kupić innego.
2) kupić kartę WiFi do PCta
3) możesz też przed AP dołożyć zewnętrznego switcha, chociaż wydaj mi się, że to najgorsze rozwiązanie.

Wybór należy do Ciebie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Kupiłem złego AP'ka - proszę o paradę

Post autor: ikw »

troche niescislosci w tym co piszesz...rozumiem ze masz internet przez radio...nie miales apeka...tylko bezposrednio do sieciowki radiowej. A teras kupiles apeka i <cenzura> zbita bo nie ma swicza?
no to chyba swicz by ci nie pomogl...bo ap raczej w takiej konfiguracji odbiera a nie nadaje!!!! pozatym jak nawet chciales swicza to skont bedziesz mial ip na drugiego kompa? no chyba ze jeden w jednym czasie.
ogolnie sprecyzuj bo nieczaje za bardzo.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupiłem złego AP'ka - proszę o paradę

Post autor: zDaleKi »

@ikw:
Ja zrozumiałem pytającego, że miał łącze stałe do stacjonarnego a teraz również chce do tego podłączyć notebooka bezprzewodowo. Ale rzeczywiście pytający dobrze tego nie sprecyzował, więc tak do końca nie wiadomo ;)

Moja odpowiedź opierała się na założeniu jak wyżej.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Hammer111
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-03-03, 13:58

Re: Kupiłem złego AP'ka - proszę o paradę

Post autor: Hammer111 »

Sorki chłopaki, dokładnie jest tak ze mam stałe łącze z miejscowego LAN'a, stałe IP itp, chce podpiać pod to laptopa oczywiście bez kabla, więc chciałem kupić AP'ka, oglądałęm ich masę i pomyliłem aukcje kupiłem bez switcha, a przecież w stacjonarnym karty wifi ni emam, nie chce dodatkowych kosztów, wiec kupiłem juz drugiego AP ze switchem, wiec stacjonarnego kablem a laptob przez wifi. Dzięki za pomoc.
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Kupiłem złego AP'ka - proszę o paradę

Post autor: ikw »

no nie lepiej ci bylo ( ale moze nie taniej ) kupic router z wirelessem?
z tego co rozumiem no to juz wszystko podlaczyles i wszystko gra i trombi tak? no jak nie to zaras cos sie wymysli:)
pzdr!
Hammer111
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-03-03, 13:58

Re: Kupiłem złego AP'ka - proszę o paradę

Post autor: Hammer111 »

Jeszcze nie ;) CZekam dopiero na paczkę, kupiłem AP linksys'a z switchem i routerem, wiec raczej wszystko będzie OK, oczywiście jak będą problemy z działaniem sieci to chociaż wiem gdzie uderzać ;)
ODPOWIEDZ