play na wiosce ;)

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jajepa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-20, 21:50
Lokalizacja: oLSZTYN

play na wiosce ;)

Post autor: jajepa »

Otóż tak wziąłem na okres próbny play online 5 gb ;) i w mieście olsztyn śmiga aż milo, ale wziąłem z myślą ze będzie działał na wsi. Nadajnik play sprawdzałem na bts posiada umts jest oddalony jakieś 10 km ale nici z tego nie lapie neta co o tym myślicie wieś nazywa się wapnik warmińsko mazurskie ;) Pozdrawiam Kuba
Ostatnio zmieniony 2009-08-21, 09:32 przez jajepa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: play na wiosce ;)

Post autor: krystianb »

Podjedź bliżej hipotetycznego nodeB i sprawdź jak daleko od Twojego domu jest zasięg.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
jajepa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-20, 21:50
Lokalizacja: oLSZTYN

Re: play na wiosce ;)

Post autor: jajepa »

to może będzie lepiej jak podjadę samochodem sobie do ornety z lapkiem i zobaczę czy tam jest po prostu internet jeśli by był to co miałby zrobić ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: play na wiosce ;)

Post autor: krystianb »

Najlepiej było by zobaczyć do kąd sięga zasięg, włączyć radio internetowe i jechać jak długo będzie grać.

Aha popraw posty żeby były zgodne z Regulaminem forum. (Shift, Alt i kropka nie gryzą)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
jajepa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-20, 21:50
Lokalizacja: oLSZTYN

Re: play na wiosce ;)

Post autor: jajepa »

Bo teraz posiadam pożyczony modem z ery. I ładnie działa ale może da rade jakoś połączyć się z nadajnikiem plusa? Takowy znajduje się jakieś 5 km ode mnie. Zapomnialbym jeszcze o jednym może to coś znaczy bo wlożyłem karte od inetrnetu do nokii 6300 i nie bylo nic zasięgu
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: play na wiosce ;)

Post autor: krystianb »

jajepa pisze:. I ładnie działa ale może da rade jakoś połączyć się z nadajnikiem plusa?
Play online działa tylko na własnych NodeB play (tylko i wyłącznie 3g)

[ Dodano: 2009-08-21, 10:47 ]
jajepa pisze:karte od inetrnetu do nokii 6300 i nie bylo nic zasięgu
A czasem nie masz włączonego trybu tylko 2g?

Aha nie ma od nadajnika po drodze jakiegoś lasu, ablo wzniesienia?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
jajepa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-20, 21:50
Lokalizacja: oLSZTYN

Re: play na wiosce ;)

Post autor: jajepa »

w sumie kawałek lasu jest w połowie drogi, acha no nic to będe kąbinowal dzieki za info ;)
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: play na wiosce ;)

Post autor: michał »

jajepa pisze:Nadajnik play sprawdzałem na bts posiada umts jest oddalony jakieś 10 km ale nici z tego nie lapie neta co o tym myślicie wieś nazywa się wapnik warmińsko mazurskie
jak 10 km do nadajnika i net ma być używany w domu to antena umts powinna załatić sprawę, nawet samoróbka ;) Ja zrobiłem taką jak na forum (double bi-quad) i nawet promiennik trochę wystaje za płytkę i spokojnie łapie sygnał z Bełchatowa w Kobyłkach gm. Grabica (więcej niż 10 km a i las po drodze też jest) :ok:
UWAGA LIMIT TRANSFERU!!!
"stałe"=Play Online na kartę (E160, T43); mobilne=będzie mbank mobile(N95)
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: play na wiosce ;)

Post autor: zimplusowany »

Kupiłem ostatnio starter Play Online na kartę z myślą o przetestowaniu. Według mapki Play zasięg 3G jest praktycznie na całym obszarze miasta (Mińsk Mazowiecki). Niestety przekonałem się, że to trochę lipa, bo nie złapałem zasięgu, a byłem w odległości ok. 1 km od komina z antenami Play'a. Poza miastem również brak zasięgu. No cóż, dużo czasu jeszcze upłynie zanim P4 będzie naprawdę mobilne.

Przy okazji, mam pytanie, jak poznać po wyglądzie BTS-a czy są na nim zamontowane anteny do UMTS? Bardziej mam tu na myśli BTS-y Plusa. Czy w ogóle można rozpoznać czy anteny do UMTS wiszą na wieży? A może nie ma różnicy i nie da się tego ocenić po wyglądzie.
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: play na wiosce ;)

Post autor: michał »

a czego używałeś (modem, telefon) do sprawdzenia zasięgu play, bo trochę dziwne że w odległości 1 km go nie było?
UWAGA LIMIT TRANSFERU!!!
"stałe"=Play Online na kartę (E160, T43); mobilne=będzie mbank mobile(N95)
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: play na wiosce ;)

Post autor: zimplusowany »

michał pisze:a czego używałeś (modem, telefon) do sprawdzenia zasięgu play, bo trochę dziwne że w odległości 1 km go nie było?
Zasięg sprawdzałem komórką (Nokia 3110c). W najbliższym czasie sprawdzę za pomocą E220. Poza tym sprawdzałem w modemie z wykorzystaniem panelu ok 10km. od nadajnika. O ile modem widzi 3G Ery, Orange i Plusa to P4 już niestety nie. To trochę dziwne, bo z tego, co czytałem na forum Play ustawiał tilty pod kątem możliwości logowania się użytkowników z okolic oddalonych od nadajnika nawet o kilka km. Chyba, że zmienili ostatnio strategię.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: play na wiosce ;)

Post autor: Patryk »

zimplusowany pisze:Zasięg sprawdzałem komórką (Nokia 3110c).
Ten telefon nie ma UMTS,wiec nie nadaje się do Play Online.

[ Dodano: 2009-08-21, 13:46 ]
zimplusowany pisze:Przy okazji, mam pytanie, jak poznać po wyglądzie BTS-a czy są na nim zamontowane anteny do UMTS? Bardziej mam tu na myśli BTS-y Plusa.
W moim regionie (katowickim) na masztach własnych Plus stosuje konfigurację z dwoma antenami na sektor - dużą do GSM i obok (lub poniżej - zależnie od masztu i miejsca na nim) małą na pasmo UMTS.
W przypadku stacji na budynkach są to zazwyczaj wielkie panele trójsystemowe.
jajepa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-20, 21:50
Lokalizacja: oLSZTYN

Re: play na wiosce ;)

Post autor: jajepa »

hello :) nie było mnie tu jakis czas :) witam ponownie :) a wiec moze przejde do sedna otóż tamten internet nie działał i go oddalem ale przyjechal do mnie na wioche kumpel który ma komorke w play i dziwnym trafem na komorce mu internet działa dlaczego ; o
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: play na wiosce ;)

Post autor: ja.michal »

jajepa pisze:ma komorke w play i dziwnym trafem na komorce mu internet działa dlaczego ; o
Taryfy głosowe działają oczywiście w sieci macierzystej Play, ale i w roamingu Plusa gdy brak sieci macierzystej. Zapytaj kolegę jaki ma rachunek teraz. ;)
jajepa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-20, 21:50
Lokalizacja: oLSZTYN

Re: play na wiosce ;)

Post autor: jajepa »

był chwilke dosłownie i pożarło mu ponad cos złotówke czyli z internetu play dalej nici ehh ten roaming
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: play na wiosce ;)

Post autor: ja.michal »

jajepa, czyli Plus będzie działał u Ciebie. :)
biskup2k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2008-09-01, 21:00
Lokalizacja: okolice Lublina

Re: play na wiosce ;)

Post autor: biskup2k »

U mnie Play-online na kartę nieźle śmiga 15km od stacji bazowej. Łączę się telefonem Nokia 6630 tylko musi być on przyklejony taśmą plecami do szyby w oknie które idealnie wychodzi w kierunku stacji bazowej. Pod drodze jest kilka lasków i kupa drzew. Z miasta w którym stoi stacja z którą się łącze stają jeszcze NodeB Ery i Plusa, telefon je wykrywa ale nie da się do nich zalogować, czasami 3G wskoczy na karcie plusa ale ma o wiele za słaby zasięg aby coś dało się zrobić. A Play Online prawie zawsze śmiga na max. speed jaki może osiągnąć 6630 40-45kb/s.
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: play na wiosce ;)

Post autor: Tomek7 »

Wczoraj wyjeżdżałem po brata na lotnisko wo Wa-wy ok 100 km przed zauważyłem że na wioskach mniejszych niż moja ok 1000 ludzi :) był zasięg 3g Play a innych operatorów tylko GSM :]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: play na wiosce ;)

Post autor: wojteks »

Tomek7 pisze:na lotnisko wo Wa-wy ok 100 km przed zauważyłem że na wioskach mniejszych niż moja ok 1000 ludzi :) był zasięg 3g Play
Czyżby wzdłuż jakiejś głównej drogi krajowej?
Nie pomagam na PW!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: play na wiosce ;)

Post autor: marens »

wojteks pisze:Czyżby wzdłuż jakiejś głównej drogi krajowej?
Widać podobieństwo z Three
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: play na wiosce ;)

Post autor: Jojo »

Tomek7 pisze:Wczoraj wyjeżdżałem po brata na lotnisko wo Wa-wy ok 100 km przed
Tomek7, od której strony jechałeś?
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: play na wiosce ;)

Post autor: Tomek7 »

Od strony Łomży>Marki :)
ODPOWIEDZ