Warszawa 2009 - blueconect czy iplus??

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolins
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-29, 07:56
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Warszawa 2009 - blueconect czy iplus??

Post autor: kolins »

Uprzejmie proszę o pomoc. Przypuszczam że przewertowanie forum może rozwiać moje wątpliwości, ale jestem tu dlatego, że mam ograniczony dostęp do netu :)
Może wiec znajdą się życzliwe osoby które odpowiedzą na kilka pytań ;)

Zmiana mieszkania - zmiana Internetu.
Kabel będzie wyłącznie od tp.sa
Zależy mi na stabilnym połączeniu bez limitów. Nie musi być szybki 512-1mega.
W neo stać mnie na 1mega ale ludzie strasznie narzekają na neo itp.

Zastanawiam się nad bezprzewodowym. Mieszkam w centrum Warszawy - Żoliborz, 500m od Placu Wilsona. Jaka technologia? Jaki dostawca? Jeśli dobrze kumam - w dużych miastach dobrze sprawdza się oferta operatorów kom. Wiem że w mieszkaniu był blueconect. i chodził. Na telefonie w plusie zaś mam symbol 3G. Na mapach u tych operatorów widać, że w mieszkaniu jest umts/hsdpa.

Czy poza cena jest jakaś różnica jeśli chodzi o jakość uslugi od tych operatorów?
Czy w necie można jakoś sprawdzić odległość od nadajników?
Czy warto się w to ładować jeśli jest opcja na neo 1mega a net potrzebny jest tylko stacjonarnie?
Może ktoś z okolicy Wilsona mógłby się podzielić wrażeniami z użytkowania blueconnecta lub iplusa?
Wreszcie limit 10Gb to jakoś słabo, a na więcej mnie nie stać.
A i jeszcze jedno - naiwne - pytanie: czy kazdy laptop może się łączyć z netem beprzewodowym? :zawstydzony: mój ma jakąś karte i wykrywa sieci ale to staroć - może brakuje mu jakiejś dziurki (w sensie gniazda:) Mam usb 2.0 :]

Czy ktoś pomoże? :)
pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Warszawa 2009 - blueconect czy iplus??

Post autor: ja.michal »

kolins pisze:Zależy mi na stabilnym połączeniu bez limitów.
Jeśli łącze komórkowe - zapomnij.
kolins pisze:W neo stać mnie na 1mega ale ludzie strasznie narzekają na neo itp.
Chyba te czasy się skończyły. Ja mam 6 neo i tylko raz była awaria przez 1.5 roku jak nie dłużej.
kolins pisze:Czy poza cena jest jakaś różnica jeśli chodzi o jakość uslugi od tych operatorów?
Czasem tak. Np. Play ma kiepską infrastrukturę i w centrum się zapycha mocno. Z resztą jak większość opów w dużych skupiskach.
kolins pisze:Czy w necie można jakoś sprawdzić odległość od nadajników?
Na mapce http://mapa.btsearch.pl/
kolins pisze:Czy warto się w to ładować jeśli jest opcja na neo 1mega a net potrzebny jest tylko stacjonarnie?
W bezprzewodowe? Nie. Kabel to kabel. WiFi po domu można sobie zrobić.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Warszawa 2009 - blueconect czy iplus??

Post autor: krystianb »

kolins pisze:Wreszcie limit 10Gb to jakoś słabo, a na więcej mnie nie stać.
Gdzie widziałeś limit 10GB, zobacz ile taki kosztuje.
kolins pisze:W neo stać mnie na 1mega ale ludzie strasznie narzekają na neo itp.
Chcesz naprawde narzekać to podpisz umowe na net bezprzewodowy.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Warszawa 2009 - blueconect czy iplus??

Post autor: ja.michal »

Co do neo (i innych na łączach tp). Liczysz sam internet a musisz policzyć jeszcze telefon lub utrzymanie łącza.

Z bezlimitowych bezprzewodowych to WiMax może być jeszcze. Netia dolicza jednak też utrzymanie łącza. Jest jeszcze Era WiMax, ale mało wiadomo i nie wiem jak w Warszawie.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Warszawa 2009 - blueconect czy iplus??

Post autor: sp6huk »

Poza ceną biorąc pod uwage TP kontra Blueconnect albo iPlus to jest po pierwsze różnica w tym ,że internet mobilny ma limity transferu a po limicie prędkość 16kb/s a neostrada chodzi cały czas z prędkością w okolicach 1mb/s (jeżeli taki wariant bierzesz pod uwagę),
Po drugie PINGI w neo będą na poziomie 30-50ms jeżeli parametry linii będą dobre a w internecie mobilnym kilkukrotnie wyższe,
Czy warto się w to ładować??? Od razu powiem Ci ,że to byłby największy błąd jaki byś mógł popełnić mając do wyboru łącze kablowe,
Jeżeli laptop ma USB 2.0 to chyba nie jest aż taki stary co??? Twój laptop na pewno wyposażony jest w kartę bezprzewodową WiFi.
kolins
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-29, 07:56
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Re: Warszawa 2009 - blueconect czy iplus??

Post autor: kolins »

rozumiem :)
no trudno będę musiał pokombinować z założeniem neo
to wynajmowane mieszkanie wiec jest pewien mankament

utrzymanie łącza w neo kosztuje 36zl
w sumie za 1Mb/sek wychodzi 100zl/mies
założenie numeru kosztuje chyba 10zl (jednorazowo)
jeszcze modem i oplata instalacyjna - lol (jednorazowo)
rozbraja mnie ten cennik
miałem aster - tez drogo, ale za to niezawodnie od lat

co do komórkowego: chodziło mi o porównanie bc z i+ bo na temat pozostałych mam już swoje zdanie. w sieci jest sporo opinii, ale wiekszość z dawien dawna, wiec myslałem że może cos poszlo do przodu ;)

pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Warszawa 2009 - blueconect czy iplus??

Post autor: ja.michal »

No jak wynajmowane mieszkanie to roznie z neo moze byc. Zgoda wlasciciela musi byc. Chyba, ze umowa w tp na czas nieoznaczony lub max rok. Wracajac do netu komorkowego to plus sie poprawil. Przygotowuja sie do HSPA+, ktore ma do 10 i 20Mb/s.
kolins
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-29, 07:56
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Re: Warszawa 2009 - blueconect czy iplus??

Post autor: kolins »

ja.michal pisze:...Zgoda wlasciciela musi byc.
w bok-u powiedziano mi, że nie wystarczy zgoda właściciela, ale że on sam osobiście ma zakładać - może ściema? zgodę mam, ale nie chce fatygowac typa. najlepiej na własne nazwisko bym to założył. w aster wystarczył dowód i nikt nie wnikał. byle były terminowe wpłaty.
ja.michal pisze:Chyba, ze umowa w tp na czas nieoznaczony lub max rok.
ocb. z umową max rok?
taka wlaśnie mnie interesuje :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Warszawa 2009 - blueconect czy iplus??

Post autor: ja.michal »

Umowy sa w tp na czas nieoznaczony (mozna zerwac umowe z miesicznym wyprzedzeniem). Sa tez umowy na rok, 2 i 3 lata. Dla Ciebie najwygodniejsza umowa to na nieoznaczony lub maksymalnie rok. A tp cos odwala. Powinna byc tylko zgoda wlasciciela na podlaczenie i koniec.
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Warszawa 2009 - blueconect czy iplus??

Post autor: pasza_sadyka »

Jeśli faktycznie zależy Ci tylko na stacjonarnym to weź neo. Ale zastanów się dwa razy, TP faktycznie się poprawiła ale rozważ czy jednak nie przyda Ci się mobliny net jako że ma kilka zalet - możesz go zabrać ze sobą gdziekolwiek i nie wiążesz się z miejscem zamieszkania. Dużym minusem są limity na ilość danych ale ostatnio też operatorzy się poprawili - np siostra wzięła ERĘ za 12 miesięcy za 99zł /10GB limitu na miesiąc/ plus opłata aktywacyjna bodaj 99zł. Fakt - 10GB może być małą ilością ale jeśli nie zasysasz filmów jak szalony to spokojnie wystarczy - 10GB to naprawdę sporo. Minusem to fakt że akurat w tej opcji /99zł/ nie ma modemów w promocyjnej cenie więc szykuje się ew. inwestycja. Co do jakości usługi u Ciebie trudno mi powiedzieć. Siedziałem na blueconnect'cie na Mokotowie a potam na pradze i powodów do narzekań nie miałem, wawa to duże miasto z dobra infrastrukturą.
ODPOWIEDZ