Astra2connect

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Astra2connect

Post autor: ja.michal »

Patrzę na tą usługę astra2connect i masakra jest u nas. Zdzierają strasznie.

U nas przy umowie na 3 lata i 2Mb/s cena miesięczna to 402,60zł. Do tego sprzęt 1854,40zł. Aktywacja 91.50zł.

Ta sama usługa u dostawcy w UK (wszystko na stronie astry, która odsyła do przedstawicieli krajowych - linki na ich stronie), też 2Mb/s z tym, że umowa na rok wychodzi miesięcznie koło 325.82zł, sprzęt 1 396.37zł, aktywacja 232.73zł. Aktywacja droższa, ale patrząc na miesięczną opłatę i tak taniej. Do tego jest opcja zapłaty całego roku z góry i wychodzi koło 3 630.56zł czyli jakieś 302.55zł miesięcznie.

Tutaj strona różnych przedstawicieli (na kraje).
http://www.astra2connect.com/where-to-buy/index.php
Arthus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-01, 19:55
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Astra2connect

Post autor: Arthus »

Nie tylko jest dużo drożej ale też jest zdaje się odebranie licencji w przypadku x3mconnect i próba przerzucenia klientów do StarDSL. Wiem bo sam dostałem niedawno taką propozycję - w takcie trwania umowy zresztą. W tej chwili zdaje się że Astra2Connect jest dostępna tylko od StarDSL - w dość wysokich cenach ;)
xradar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-03, 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Astra2connect

Post autor: xradar »

Od września Astra we współpracy z TP udostępniają usługę dostępu do internetu przez satelitę. Łącze 2Mbps to koszt 299 zł miesięcznie - http://lanpolis.pl/2009/09/03/tp-i-astr ... -satelity/

PS: Chciałbym się przywitać z użytkownikami forum :) Jestem tu nowy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Astra2connect

Post autor: ja.michal »

Same ceny internetu az tak straszne nie sa. Boli koszt sprzetu. No i ciekawe jak z limitami.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Astra2connect

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Same ceny internetu az tak straszne nie sa. Boli koszt sprzetu. No i ciekawe jak z limitami.
Koszt sprzętu 1600zł możliwość rat + 122zł aktywacja, śruba jest przykręcana powoli, tabelki na 3 czy tam 4 stronie http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358320/R ... 920043.pdf
Tutaj cały opis usługi http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int ... 03/686495/ najlepsze jest to ze w cenniku jest napisane "brak limitu transferu" a regulaminie tabelki z prędkościami. Coż, mają racje bo neta nie odcinają...

Aha nawet można dzielić legalnie poza lokal, tylko za legalność trzeba zapłacić potrójną czy nawet poczwórną cene...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Astra2connect

Post autor: Jo_gurt »

Cóż, przynajmniej abo (pomimo charakteru technologii) nie jest z kosmosu :P
Ciekawe czy dało by się wykorzystać swój sprzęt np. dorwany na ebay.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Astra2connect

Post autor: ja.michal »

Ktoś u nas dawał ogłoszenie po astrze2connect. Tutajjest.
Tylko jestem ciekaw czy da się brać w TP samo abo i czy taki zestaw jest zgodny z usługą i danym standardem stosowanym w TP.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Astra2connect

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Tylko jestem ciekaw czy da się brać w TP samo abo i czy taki zestaw jest zgodny z usługą i danym standardem stosowanym w TP.
A co może być innego jak to ten sam satelita. Tylko znająć telekomune nie da się bez wzięcia od nich sprzętu, bo nie możemy wpisać innego numeru identyfikacyjnego czy jak tam identyfikacja przebiega...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Astra2connect

Post autor: ja.michal »

krystianb pisze:Tylko znająć telekomune nie da się bez wzięcia od nich sprzętu
A no pewnie tak. W sumie można się wywiedzieć.
krystianb pisze:bo nie możemy wpisać innego numeru identyfikacyjnego czy jak tam identyfikacja przebiega...
No właśnie się zastanawiam na jakiej zasadzie to działa.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Astra2connect

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:No właśnie się zastanawiam na jakiej zasadzie to działa.
Może poprostu user i hasło.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Astra2connect

Post autor: ja.michal »

Pewien jestes czy jakies ID urzadzenia nie dodaja do weryfikacji jak to w OFP? ;)
radekb32
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-11-10, 17:47

Re: Astra2connect

Post autor: radekb32 »

Internet satelitarny od TP działa też na "swoim" sprzęcie. Nie trzeba kupować od TP. Oczywiście trzeba mieć sprzęt zgodny z Astra2Connect. Identyfikacja pewnie na podstawie MAC adresu sprzętu. Nie ma uzytkownika/hasła.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Astra2connect

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Pewien jestes
Gdybałem.
radekb32 pisze:Internet satelitarny od TP działa też na "swoim" sprzęcie...
Jak widać mamy źródło informacji.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Arthus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-01, 19:55
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Astra2connect

Post autor: Arthus »

Jo_gurt pisze:Cóż, przynajmniej abo (pomimo charakteru technologii) nie jest z kosmosu :P
Ciekawe czy dało by się wykorzystać swój sprzęt np. dorwany na ebay.
Jako były użytkownik tej technologii (od różnych dostawców) i jak że zostało "zacytowane" moje ogłoszenie o sprzedaży chciałem podać Wam jak to wyglądało. Otóż nie wiem jak podchodzi to tego TP (czy akceptuje możliwość podłączenia do usługi abonenta z własnym sprzętem) ale inni dostawcy po prostu do umowy wpisują MAC adres urządzenia i w ten sposób kontrolują dostęp do usługi oraz limity (nie ma żadnego user-a czy hasła). Co ciekawe adres IP jest przydzielany teoretycznie z DHCP, ale nie zmienia się więc można sobie ustawić go na stałe i mieć bez dodatkowych opłat "zewnętrzny" IP. Sam terminal działa pod kontrolą zmodyfikowanej dystrybucji Linux-a i uaktualnia się automatycznie - tak więc ewentualne ustawienia odnośnie transponderów itp są zaszyte na poziomie firmware-u i wg. mnie ten konkretny sprzęt bez modyfikacji nadaje się do obsługi satelit Astry - bez względu na to jak nazywa samą usługę jej dostawca (tzn. x3mconnect, StarDSL czy TP).
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Astra2connect

Post autor: Jo_gurt »

Arthus pisze:Co ciekawe adres IP jest przydzielany teoretycznie z DHCP, ale nie zmienia się więc można sobie ustawić go na stałe i mieć bez dodatkowych opłat "zewnętrzny" IP
"zewnętrzny" adres a "stały" to dwie różne rzeczy.
Arthus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-01, 19:55
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Astra2connect

Post autor: Arthus »

Jo_gurt pisze:[...]
"zewnętrzny" adres a "stały" to dwie różne rzeczy.
Zgadza się. Chodziło mi o to, że w przypadku tej usługi terminal dostaje adres z DHCP z puli adresów zewnętrznych. W związku z tym użytkownik po przeczytaniu instrukcji jest w stanie zmienić sposób przydzielania adresu na stały i w ten sposób może na przykład skonfigurować sobie VPN lub inną usługę która wymaga wystawienia adresu publicznego.
Ostatnio zmieniony 2009-09-05, 08:03 przez Arthus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Astra2connect

Post autor: Jo_gurt »

Chyba, że ktoś akurat dostanie taki adres z DHCP - wtedy będą kłopoty :)
Mało prawdopodobne (mało uzytkowników), ale...
radekb32
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-11-10, 17:47

Re: Astra2connect

Post autor: radekb32 »

No właśnie jest tak, że nawet po resecie modemu dostaje się ten sam publiczny IP.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Astra2connect

Post autor: Jo_gurt »

radekb32, to po co ustawiać na sztywno?
ODPOWIEDZ