Play Online czy Orange Free Pro

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kemot
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2006-11-22, 12:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: kemot »

Mam taki dylemat - jest już u mnie w mieście od kilku miesięcy zasięg Play Online, ale mam trochę dylemat, bo niedługo może będzie u mnie zasięg CDMA od Orange.
Tutaj tam pytanie - czekać na CDMA, czy nawet się nie zastanawiać i brać Play Online?
Niestety nie mam za bardzo obeznanania, jak Play Online działa w moim mieście.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: sp6huk »

Ja bym poczekał i wziął OFP dlatego ,że z działaniem Playa bywa różnie. W orange po pierwsze miałbyś na pewno lepsze pingi, po drugie obaj operatorzy ograniczają prędkość łącza do 1mb/s, po trzecie, po limicie w OFP masz prędkość 64kb/s a w Play'u 16kb/s, co tam jeszcze.... :czyta: noi w Play'u dostajesz 10GB limitu za 80zł a, albo 5GB za 45zł a w OFP za 49zł dostajesz 3GB limitu transferu danych.
kemot
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2006-11-22, 12:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: kemot »

No właśnie to jest kwestia trochę tego limitu, bo 10 GB mi w zupełności wystarczy, no a 3 GB, to jednak mało jest, jak na 1 Mbit łącze. Jakby była przepustowość 256 Kbit, to te 3 GB by starczyło :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: sp6huk »

A to nie jest ważne czy ty będziesz miał prędkość łącza 256kb/s czy nawet 4mb/s
limit tak samo się skończy tylko ,że z mniejszą prędkością będą Ci się wczytywały dane. Ale weź pod uwagę to ,że uruchomić stronę po limicie w Play'u (gdybyś przekroczył limit) jest dużym wyzwaniem, a w OFP 64kb/s spokojnie nawet po limicie można przeglądać stronki.
kemot
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2006-11-22, 12:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: kemot »

Zaletą OFP, a zarazem wadą OFP jest bez wątpienia router - zaletą, bo mogę mieć neta z całym domu, natomiast wadą, bo podpisanie umowy krótszej, niż na 3 lata znacznie podnosi cenę routera.
No chyba poczekam, bo do grudnia nie zostało jednak już dużo czasu, a limity kiedyś pójdą w górę :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: ja.michal »

To moze Orange Optimum, Premium lub Platinum z hybryda HSDPA/GSM/CDMA?
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: adixm »

A najlepiej pokorzystac z play na karte do czasu az bedzie OFP:P
Awatar użytkownika
webmen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-04-17, 23:20
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: webmen »

ja.michal pisze:To moze Orange Optimum, Premium lub Platinum z hybryda HSDPA/GSM/CDMA?
Nie radze korzystać.. z orange.. chodzi do bani :klnie: transfer koszerny... weż online + antene.. ja tak zrobiłem i ten transfer nikigo nie przebije. TYLKO PLAY ONLINE 10GB transferu.. u mnie są same lasy w okręgu 5 km same lasy a chodzi fajnie... :ok: :hurra: :brawa: :super: :szampan:
Ostatnio zmieniony 2009-09-02, 15:58 przez webmen, łącznie zmieniany 1 raz.
:)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: sp6huk »

Nie można dyskryminować ani Orange ani Play'a w jednej lokalizacji jedna sieć działa lepiej a w innej druga a więc webmen nie można do tego podchodzić w taki sposób ,że Orange jest do bani inni mogą powiedzieć ,że Play jest też do niczego.
Awatar użytkownika
webmen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-04-17, 23:20
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: webmen »

sp6huk pisze:Nie można dyskryminować ani Orange ani Play'a w jednej lokalizacji jedna sieć działa lepiej a w innej druga a więc webmen nie można do tego podchodzić w taki sposób ,że Orange jest do bani inni mogą powiedzieć ,że Play jest też do niczego.
I tu kolego masz racje,,, i tak dla zasady test PLAY ONLINE przeprowadziłem 2 tyg temu w wielu lokalizacjach (miasto, wieś, wiocha, odludzie-lasy) na laptopie. Z 6 lokalizacji na 6 PLAY bił na głowe prędkościami i zasięgiem, nawet w mieście (Dębica) Orange dało plame. Orange Biznes pożyczony na testy. Często się spotykam z ludzmi (robie przy kompach) co mają Orange narzekają na zasięg i transfery nawet w mieście a to już jest przesada. Nie patrzy sie na reklame (bo to dzwignia handlu), tylko na rzeczywistość czyli pomiary i transfery. Prywatnie mam też ere jak widać.. blueconnect totalne badziewie, nie miła obsługa brak specjalistów, zbywanie klienta. Niestety doświadczyłem to na sobie i nie są to "puste" fakty wyssane z palca.

pozdro.
Ostatnio zmieniony 2009-09-02, 16:38 przez webmen, łącznie zmieniany 1 raz.
:)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: Patryk »

webmen pisze:2 tyg temu w wielu lokalizacjach (miasto, wieś, wiocha, odludzie-lasy) na laptopie.
Tak,tak,już widzimy ten wspaniały zasięg i jakość Play :rotfl: :rotfl: :rotfl: ,szczególnie na odludziu w lesie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: ja.michal »

Różnie to wszystko chodzi. U każdego operatora. Play niestety w polu nie działa. Tam gdzie ja jeżdżę tylko GPRS Plusa, EDGE Ery i Orange i CDMA Orange. Jednak CDMA w pola jest lepszym rozwiązaniem niż GSM bo zwyczajnie lepsze pokrycie.

A pomiar w 6 lokalizacjach nie jest miarodajny niestety. Ja samo Orange sprawdzałem w samej Warszawie w 5 lokalizacjach 15.05.09. Między 13.30 a 15.00
Chcesz to zobacz mapkę jak to wyglądało.
http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&gl= ... f4c426b045
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: sp6huk »

Patryk_ możliwe ,że to jakiś miłośnik Play'a. webmen co do orange to w moim mieście mam dość wysoki ping na HSDPA ok.250ms (prędkość ok. 2,5-3Mb/s), a w erze juz zaledwie 70-80ms.(5,5-6Mb/s) podejrzanie dobry wynik. Test robiony był na prepaidach.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: krystianb »

sp6huk pisze:a w erze juz zaledwie 70-80ms.(5,5-6Mb/s) podejrzanie dobry wynik.
Jaki modem, z resztą nie ma co się dziwić, jak tak patrze to z ery mamy chyba najmniej użytkowników. Przydała by się statystyka o opami, bo chyba takiej nie ma.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: marens »

Patryk_ pisze:Tak,tak,już widzimy ten wspaniały zasięg i jakość Play :rotfl: :rotfl: :rotfl: ,szczególnie na odludziu w lesie.
Ma chłopak fantazję.

[ Dodano: 2009-09-02, 18:11 ]
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: Jo_gurt »

webmen pisze:transfer koszerny
Jaki transfer? :zdziwko:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: ja.michal »

krystianb pisze:Przydała by się statystyka o opami, bo chyba takiej nie ma.
Był raport na stronie UKE. I faktycznie (nie licząc P4) PTC miała najmniej użytkowników przy większej liczbie nodeB niż Orange.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: sp6huk »

krystianb pisze: Jaki modem, z resztą nie ma co się dziwić, jak tak patrze to z ery mamy chyba najmniej użytkowników.
Modem niestety nie mój :( OPTION ICON 225.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: krystianb »

sp6huk pisze:Modem niestety nie mój OPTION ICON 225.
WoW myślałem że to jakiś hspa, że takie niskie pingi. Jak by odpadło jeszcze 20ms to by z tego neo wyszła. Wynik możliwy, wg dokumentacji producenta pod windą ten modem potrafi rozpędzić się do 6.5Mb/s, a pod linuxem na modemie optiona bob miał całkiem ładny kawałek czasu 7Mb/s w orange do tego jeszcze bez limitu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
webmen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-04-17, 23:20
Lokalizacja: Okolice Dębicy

MACIE SPEEDTEST NIEDOWIARKI...

Post autor: webmen »

Patryk_ pisze:[...]
Tak,tak,już widzimy ten wspaniały zasięg i jakość Play :rotfl: :rotfl: :rotfl: ,szczególnie na odludziu w lesie.
Co to za pomówienia, to powiesz mi że orange ma jakość ?ciekawe chciałbym to zobaczyć,
niech się wypowie osoba która ma Orange ile płaci ile ma transfer.... :klnie:

sp6huk pisze:Patryk_ możliwe ,że to jakiś miłośnik Play'a. webmen
Co do orange to w moim mieście mam dość wysoki ping na HSDPA ok.250ms (prędkość ok. 2,5-3Mb/s), a w erze juz zaledwie 70-80ms.(5,5-6Mb/s) podejrzanie dobry wynik. Test robiony był na prepaidach.
pisałem już że wmoim mieście były na orange transfery typu 40 KB/s w mieście ,
a ja w Play mam w lesie 100-110KB/s. Tylko panowie ten transfer, po co komu Mb-ity jak się nie ma się transferu?
panowie Patryk_ i sp6huk Ja twierdze że po testach na Orange w porównaniu z Play

Ja mam 10GB za 45zł, który to przebije?? OrangePlatinium 14GB transfer za 150zł??? OrangePremium 7GB za 120zł
Proszę bardzo wziąść sobie Orange ..

marens pisze:[...]
Ma chłopak fantazję.
<..ciach..>
marens jak nie masz sprzętu, to zapomnij że będzie ci dobrze chodzić,
a taki pomiar to sobie możesz wsadzić , zapodaje swój pomiar

PANOWIE ZOBACZCIE SOBIE POMIARY NIEDOWIARKI w załączniku i porównajcie wyniki marens-a i moje.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-09-03, 08:34 ]
Wycinam zbędne autocytaty.
Ostatnio zmieniony 2009-09-03, 07:33 przez webmen, łącznie zmieniany 1 raz.
:)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: Sundance_kid »

webmen pisze:pisałem już że wmoim mieście były na orange transfery typu 40 KB/s w mieście ,
Mam takie prędkości w Playu u siebie. Czyli ja mogę (idąc Twoim tokiem rozumowania) stwierdzić, że Play jest kiepski. Poza tym 40 kB starcza do bardzo komfortowego korzystania z internetu.
webmen pisze:Ja mam 10GB za 45zł, który to przebije??
Tylko nie każdy ma własny modem i jest skazany na 5 GB. Bo opcja 10 GB limitu dostępna jest dla za 85 zeta bodajrze.
kicek
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-05-11, 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: kicek »

play ma albo nie ma. Orange po to zainwestowało z CDMA żeby zasięg był i żeby pod tym względem wyprzedzać konkurencje. Ale przecież zawsze można sobie sprawdzić. Mój ojciec wziął u nich opcje dla firm (buisness everywhere) i ma 30 dni na testowanie.
kemot
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2006-11-22, 12:24
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: kemot »

kicek pisze:play ma albo nie ma. Orange po to zainwestowało z CDMA żeby zasięg był i żeby pod tym względem wyprzedzać konkurencje. Ale przecież zawsze można sobie sprawdzić. Mój ojciec wziął u nich opcje dla firm (buisness everywhere) i ma 30 dni na testowanie.
Tylko, że większość ludzi się nie zna, poza tym Play Online reklamują w telewizji, a ja nie widziałem jeszcze reklamy Orange Free Pro.
<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> to ludzi przyciąga bardziej Play Online, gdyż ma większy limit transferu.
Przeciętny Kowalski nie zwraca uwagi na coś takiego, jak jakość łącza, stabilność transferów, przepustowość po przekroczeniu limitu.
Play ma już dwucyfrową liczbę GB transferu do wykorzystania w przeciągu miesiąca i to przyciąga oko.
Natomiast Orange ma do zaoferowania jedynie jedną cyferkę i w dodatku nie reklamuje swojej nowej oferty dostępu do internetu.

Niemniej jednak zdecydowałem się na Orange Free Pro, bo myślę, że konkurencja w postaci Play wymusi zwiększenie limitu transferu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: ja.michal »

webmen pisze:niech się wypowie osoba która ma Orange ile płaci ile ma transfer.... :klnie:
boba nie ma niestety. On miał max modemu czyli koło 7Mb/s a przy obciążeniu koło 5.5-6Mb/s. Jest to na forum. Do tego nielimitowaną taryfę. :cfaniak:
webmen pisze:pisałem już że wmoim mieście były na orange transfery typu 40 KB/s w mieście ,
a ja w Play mam w lesie 100-110KB/s.
Wiesz, że wnioskowanie ze szczegółu na ogół w logice to wnioskowanie niepoprawne? ;)
webmen pisze:Ja mam 10GB za 45zł, który to przebije?? OrangePlatinium 14GB transfer za 150zł??? OrangePremium 7GB za 120zł
Proszę bardzo wziąść sobie Orange ..
Ja mam nastukane na Play Online na kartę już 10GB i nie mogę tego zużyć. W terenie nie skorzystam bo np. w takim Broku (woj. maz.), gdzie czasem bywam, nie ma zasięgu P4.
Limit to nie wszystko webmen. Widzę, że Ty rozpatrujesz to w kategorii ile GB za ile zł i działa tylko w kilku miejscach gdzie bywasz. No i fajnie, że u Ciebie chodzi i dobrze bo o to chodzi, żeby klient był zadowolony.
Głównym kryterium internetu komórkowego/mobilnego jest właśnie mobilność. W domy mam kabel. Jak jadę w teren to chcę mieć internet. Niestety Play na to nie pozwala. Nie mogę w Play jechać np. między Warszawą i Lublinem i mi radio internetowe będzie grać w Playu.
Nie ma co ukrywać, ale w pozostałych sieciach jest to w mniejszym lub większym stopniu możliwe. Nawet jak jest sam GPRS to radio AAC+ 24-48kbps idzie bez problemu.
webmen pisze:marens jak nie masz sprzętu, to zapomnij że będzie ci dobrze chodzić,
a taki pomiar to sobie możesz wsadzić , zapodaje swój pomiar
Po pierwsze to bez takich o wsadzaniu. Kulturalnie proszę i bez emocji.
A marens dysponuje wierz mi lepszym sprzętem niż to co Play daje do abonamentu.

I jeszcze raz podkreślam. Nie będzie działało to we wszystkich lokalizacjach dobrze. Zapraszam do stolicy w godzinach 20-22 do centrum zrobić pomiar Playa. :]

Ja mogę wrzucić iPlusa u siebie.

Tak mi chodzi teraz:
Obrazek

A tak w nocy:
Obrazek

webmen, przetestuj Playa u siebie jeszcze na www.speed.io i wrzuć wynik. ;)

[ Dodano: 2009-09-03, 18:20 ]
kemot pisze:Tylko, że większość ludzi się nie zna, poza tym Play Online reklamują w telewizji, a ja nie widziałem jeszcze reklamy Orange Free Pro.
W TV nie ma reklamy PRO czy też Optimum (i wyższych), ale samo CDMA w gazetach i na bilbordach w mieście reklamuje Orange.
Awatar użytkownika
webmen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-04-17, 23:20
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: webmen »

W tych miejscowościach co ja się poruszam, Play chodzi duzo lepiej, a Orange gorzej, więc wziąłem Play, a że mają więcej transferu to dobrze. Jak kolegom chodzi lepiej Orange , to ja przepraszam,,, u mnie chodzi lepiej Play. Jeszcze raz przepraszam za moje posty, niechciałem żadnego operatora dyskryminować, przyznaje się bez bicia. :roll:

Ostatnia wypowiedż ,, :hyhy: Play-a można wziąść na próbe na 7 dni jak nie będzie działać to zapłacisz tylko 10 zł w salonie za aktywacje SIM/USIM i możesz zwrócić komplet do 7dni , a że u mnie Play lepiej chodził to go sobie zostawiłem. Nikomu nie chce źle doradzać...
iwiem że iPlus chodzi świetnie ( u mnie też iPlus jest OK) i ma lepsze transfery od Play, ale 1.5GB iPlus-a mi nie wystarcza... :zdziwko:
:padam:
pozdro. ;)
:)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: ja.michal »

webmen, nie chodzi tu o najeżdżanie na operatorów. Każdy jest tam lepszy, albo tu. Nie każdemu potrzeba 10GB. Mi na przykład nie. W domu kabel a w teren iPlus 1.5GB za 30zł miesięcznie. No i pewnie, mogę narzekać bo często GPRS sam mam. Już wykombinowałem i z kumplem się dogadałem, że on będzie używał go i płacił a ja może Orange z CDMA wezmę.

Chodzi tutaj o dobranie usługi do swoich potrzeb. Z tego co widzę to u Ciebie Play jest podstawowym łączem w domu więc im więcej za jak najmniej jest zrozumiałe. :)
Awatar użytkownika
webmen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-04-17, 23:20
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: webmen »

ja.michal pisze: webmen, przetestuj Playa u siebie jeszcze na www.speed.io i wrzuć wynik.
umnie tak chodzi z rana podobnie z wieczora a nocy jeszcze lepiej...

Obrazek
:)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: ja.michal »

Czyli malo ludkow u Ciebie w okolicy jeszcze. :)
pierzchalski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-30, 11:22
Lokalizacja: głogów

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: pierzchalski »

orange to badziewie,mieszkam na wsi gdzie można dzwonić z każdej sieci oprócz orange,to jest stara telekomuna (telekomunikacja),mają głęboko w poważaniu ludzi mieszkających poza wiekszymi miastami,ostatnio mojej sąsiadce wcisneli internet w orange,nie złapała nawet jednej kreski a w salonie wmówili jej że na_pewno będzie miała zasięg i tak straciła 50zł za aktywację na następny dzień im to odwiozła,w pracy mam kolegów mieszkających poza miastem i każdy który się skusił na orange to żałował i zmieniał po wygaśnięciu umowy,ja używam internetu przez sieć komórkowa od kilku lat,2lata w erze i od prawie roku w playu i bez porównania play jest lepszy i szybszy tak w mieście gdzie pracuję tak jak i na wsi gdzie mieszkam

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2009-09-07, 21:02 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-09-07, 20:02 przez pierzchalski, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Online czy Orange Free Pro

Post autor: ja.michal »

pierzchalski pisze:i tak straciła 50zł za aktywację na następny dzień im to odwiozła
Najśmieszniej, że mogło nie być jeszcze aktywne. :] Ja bym jednak te 30 dni potrzymał.
ODPOWIEDZ