Jak wzmocnić WiFi ?

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adam665
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-12, 23:05
Lokalizacja: Wawa

Jak wzmocnić WiFi ?

Post autor: adam665 »

Witam.
Kolega ma w bloku modem WiFi ale u mnie w mieszkaniu (przez kilka scian sasiadujacych mieszkan) mam tylko jedna kreske zasiegu na laptopie.
Slyszalem, ze jest jakas antenka, ktora wlacza sie w USB laptopa i to poprawi zasieg na maxa.
Z gory dziekuje za informacje.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Jak wzmocnić WiFi ?

Post autor: Patryk »

A kolega wie,że się do niego podpinasz ? :]
O antenach praktycznie wszystko zostało powiedziane w naszym :faq:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak wzmocnić WiFi ?

Post autor: wojteks »

adam665 pisze:Slyszalem, ze jest jakas antenka, ktora wlacza sie w USB laptopa i to poprawi zasieg na maxa.
Aż tak optymistycznie to nie będzie. Karta to np. Edimax EW7318USG i do tego jakaś dobra antena panelowa. Problemem są ściany które mocno tłumią i nawet taki zestaw może nie pomóc. Jak by była możliwośc to najlepiej kabel położyć.
Nie pomagam na PW!
adam665
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-12, 23:05
Lokalizacja: Wawa

Re: Jak wzmocnić WiFi ?

Post autor: adam665 »

Odpowiedz pierwsza Patrykowi - no wiesz, skoro uduostepnil mi haslo do swego routera WiFi to zapewne wiedzial w jakim celu i wie ze chce grzecznosciowo skorzystac z jego zasiegu :-))
------------
Moj laptop to DELL LATITUDE D630 i gdzies "obilo mi sie o uszy", ze jest antenka podobna wizualnie do GSM-owej, ktora po wlaczeniu w USB lapka zwiekszy jakosc polaczenia slabego sygnalu z routera bedacego kilka mieszkan dalej.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ