Wybór sieci dla studenta w Rzeszowie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nemo///
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-14, 10:55
Lokalizacja: z nikąd

Wybór sieci dla studenta w Rzeszowie

Post autor: Nemo/// »

Witam,mam taki jak dla mnie duzy problem...I prosze Was o rade.Od października zaczynam studiować w Rzeszowie i nie mam w mieszkaniu internetu,a bardzo mi zależy na tym żeby jednak mieć do niego dostęp.Moglibyście mi doradzić jaki sposob podłączenia byłby najlepszy?I zaznaczam że kompletnie sie na tym nie znam, prosze pisać prostymi zdaniami :D

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-09-14, 19:53 ]
Zmiana tematu na mówiący coś o problemie.
Ostatnio zmieniony 2009-09-14, 18:53 przez Nemo///, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór sieci dla studenta w Rzeszowie

Post autor: wojteks »

Nemo/// pisze:Moglibyście mi doradzić jaki sposob podłączenia byłby najlepszy?
Najlepsza to by była sieć kablowa (adsl albo TV kablowa czy sieć osiedlowa), następna w kolejności dobra sieć radiowa, potem jeżeli jest zasięg to Play Online na kartę/roczny abonament lub inny operator GSM/CDMA
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Wybór sieci dla studenta w Rzeszowie

Post autor: Jaco »

Nemo/// pisze:prosze pisać prostymi zdaniami :D
Zapraszam do zapoznania się z Regulaminem i Netykieta naszego forum .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wybór sieci dla studenta w Rzeszowie

Post autor: ja.michal »

Nemo///, zależy do czego sieć Ci potrzebna. Jak tylko poczta, komunikator i jakieś www lekkie to jest w Rzeszowie darmowa sieć ResMan.
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Wybór sieci dla studenta w Rzeszowie

Post autor: guteq »

ja.michal pisze:jest w Rzeszowie darmowa sieć ResMan
ja.michal, ubiegłeś mnie :) właśnie miałem to samo napisać.

Strona ResMANa to www.resman.pl - Nemo///, zajrzyj sobie i zobacz czy masz hotspota gdzieś w pobliżu, jeśli tak to tutaj znajdziesz dokładną instrukcję jak się podłączyć.

Aczkolwiek z opinii znajomych mieszkających w Rzeszowie wynika, że ResMAN jest mocno zapchany i nie chodzi zbyt dobrze - jedyna zaleta to darmowość :)
Pozdro,
GutEQ
Nemo///
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-14, 10:55
Lokalizacja: z nikąd

Re: Wybór sieci dla studenta w Rzeszowie

Post autor: Nemo/// »

Dziękuje za dobrą rade,ale niestety moje mieszkanie znajduje sie po za zasięgiem hotspotów:(
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Wybór sieci dla studenta w Rzeszowie

Post autor: guteq »

No to zostaje Ci internet od operatorów komórkowych... (*) albo jacyś mali lokalni dostawcy.

(*) - w Rzeszowie zasięg oczywiście mają wszyscy czterej operatorzy, więc wybór należy do Ciebie - tylko Ty wiesz jaka cena/limit/prędkość będą dla Ciebie odpowiednie.
Pozdro,
GutEQ
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór sieci dla studenta w Rzeszowie

Post autor: marens »

No to zostaje Ci internet od operatorów komórkowych... (*) albo jacyś mali lokalni dostawcy.
Zaraz zaraz, zauważ że jest to dziewczyna a zdanie
Nemo/// pisze:niestety moje mieszkanie znajduje sie po za zasięgiem hotspotów:(
świadczy o tym, że przeskanowała tylko WiFi. Jeśli się nie mylę, to można spróbować zawalczyć z anteną tylko nie jest to proste zadanie.
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Wybór sieci dla studenta w Rzeszowie

Post autor: guteq »

marens pisze:Zaraz zaraz, zauważ że jest to dziewczyna a zdanie "niestety moje mieszkanie znajduje sie po za zasięgiem hotspotów" świadczy o tym, że przeskanowała tylko WiFi.
Tego nie wiemy, może popatrzyła na stronę ResMANa i sprawdziła lokalizacje hotspotów, tak jak radziłem w jednym z moich wcześniejszych postów :)

Tak czy owak, to darmowe WiFi ResMANa działa ponoć kiepsko - a nie można mieć wobec nich żadnych wymagań, skoro usługa jest bezpłatna...

Myślę, że dla studenta lepszy będzie net mobilny, który może wziąć ze sobą np. do pociągu jadąc na weekend do rodzinnego domu w innym mieście.
Pozdro,
GutEQ
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór sieci dla studenta w Rzeszowie

Post autor: kult_kazika »

Resmana odradzam stanowczo, chyba że do maila i gg, choć i tak nie zawsze się sprawdza. jedynie co zostało, to pewnie jakiś net mobilny. Bo nie sądzę aby właściciel mieszkania zgodził się na założenie neta przez kabel, gdzie zazwyczaj umowy obowiązują przez 2 lata, być może się mylę...
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Wybór sieci dla studenta w Rzeszowie

Post autor: sp6huk »

Umowę to da radę zawrzeć na okres 12 miesięcy ale z założeniem internetu kablowego może być rzeczywiście problem jeżeli właściciel mieszkania nie wyrazi takiej zgody.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wybór sieci dla studenta w Rzeszowie

Post autor: ja.michal »

Jest jeszcze lepsza opcja. Internet dla studentów w Netii na 8 miesięcy i nawet nie trzeba płacić otrzymania linii z tego co wiem. Może nawet i WiMax dla studentów jest.

Proponuję poczytać jednak i zadzwonić ewentualnie na infolinię.
http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,info,119.html

A właściciel nie powinien robić problemów jak jest linia i umowa tak krótka. No oczywiście gość musi być nie jakiś problemowy. :)
Z WiMax nie powinno być problemu ze zgodą bo to można przenieść de facto na inną lokalizację.
ODPOWIEDZ