Nokia 6610i,nie mogę utworzyć nowego połączenia dial-up w XP

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Prysznic
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-03-28, 17:53

Nokia 6610i,nie mogę utworzyć nowego połączenia dial-up w XP

Post autor: Prysznic »

Witam, problem jest dość dziwny i nie znalazłem nigdzie rozwiązania.

Nokia 6610i, IrDA na USB z transferem ustawionym na 38400, najnowszy PCSuit do tejże nokii, zainstalowany sterownik do modemu na IrDA, do tego System XP na laptopie.

Komórkę wykrywa, modem też, ale kiedy chcę utworzyc nowe połączenie, Wybieram "Połącz z internetem", potem "Konfiguruj moje połączenie ręcznie", trafiam na mur, bo opcja "Połącz używając modemu telefonicznego" jest nieaktywna. Jeśli zmienię strownik z firmowego nokii na standardowy windows,to tez niczego nie zmienia. Pojęcia nie mam jak to obejść. Czy ktoś jest w stanie mi coś doradzić. Będę ogromnie wdzięczny.
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Nokia 6610i,nie mogę utworzyć nowego połączenia dial-up w XP

Post autor: lkmc »

Sprawdz w panel sterowania/opcje modemu i telefonu czy masz jakies modemy na liscie, i usun pc suit bo jest on potrzebny zupelnie do niczego ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie mogę utworzyć nowego połączenia dial-up w XP

Post autor: zDaleKi »

Prysznic pisze:Nokia 6610i, IrDA na USB z transferem ustawionym na 38400,
Jakaś dziwna ta prędkość, spróbuj ustawić na 115 kilo.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Prysznic
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-03-28, 17:53

Re: Nokia 6610i,nie mogę utworzyć nowego połączenia dial-up w XP

Post autor: Prysznic »

Po długich i żmudnych poszukiwaniach dotarłem w końcu do czegoś co się zwie "narzędzia administracyjne".
Przeszukałem procesy które tam są i okazało sie ze 'Telefonia' był wyłączony. Sprawdziłem powiązania i po włączeniu wszystkich potrzebnych procesów zadziałało.
Jak mi sie uruchamiał PC Suite przy starcie, to przy próbie połączenia pokazywano mi ze modem jest juz w użyciu i ze port na którym modem był, tez używany.
Wyrzuciłem wiec toto i działa juz wszystko. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ