[TP] Przysłanie drukarki + gwarantowana prędkość

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szyman12
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2008-09-14, 01:16
Lokalizacja: Mazowieckie

[TP] Przysłanie drukarki + gwarantowana prędkość

Post autor: szyman12 »

Witam

Czy wiecie może ile czasu trzeba czekać na drukarkę od TP - czy te 30 dni wg. TP czy może krócej?

I druga rzecz. Kiedyś czytałem, że TP musi zapewnić 70% deklarowanej prędkości łącza, bo jak poniżej to można składać reklamację. Czy to nadal obowiązuje i czy jest to 70% czy może inne procenty?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TP] Przysłanie drukarki + gwarantowana prędkość

Post autor: marens »

2-3tygodnie, kuzyn zamawiał
TP zapewnia pełne łącze, tylko jest to niepisane więc jak nie osiąga parametrów można składać reklamacje. Mogą odrzucić, że prędkość jest do ale przeważnie poprawiają. Chyba, że centrala jest zapchana a to się rzadko zdarza.
tps4
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2008-12-09, 11:19
Lokalizacja: my się znamy

Re: [TP] Przysłanie drukarki + gwarantowana prędkość

Post autor: tps4 »

szyman12 pisze:I druga rzecz. Kiedyś czytałem, że TP musi zapewnić 70% deklarowanej prędkości łącza, bo jak poniżej to można składać reklamację. Czy to nadal obowiązuje i czy jest to 70% czy może inne procenty?
Witaj
Z tego co wiem, to jak na razie nie ma unormowania w prawie telekomunikacyjnym , które zmusza operatora do utrzymywania reklamowanego transferu/prędkości , a przede wszystkim nie ma dokładnego "słownika" co to znaczy internet 1MB.
Oczywiście jak Kolega wyżej pisze można i należy reklamować :) ale operatorowi nic za niedotrzymywanie "obiecanek" nie grozi.
pozdrawiam
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: [TP] Przysłanie drukarki + gwarantowana prędkość

Post autor: przemox.1 »

Powiem tak że u mnie mój kolega ma neostrade niekiedy prędkość spada ponad 20 KB/s ( usługa 512 ) gdy zadzwoni a błękitną linie i porządnie ich skrzyczy :hyhy: to max 1h zaczyna wszystko działać jak powinno :ok:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [TP] Przysłanie drukarki + gwarantowana prędkość

Post autor: wojteks »

przemox.1 pisze:u mnie mój kolega ma neostrade
A u mojego kolegi kolegi to prawie wcale nie działa. Tak to można gdybać. Mam od kilku lat neostradę a teraz Orange Freedom i nie ma że nie działa. Oczywiście nie każdy serwer da sensowną prędkość ale nawet wieczorem jestem blisko tego 1Mbps jak ciągnę z kilku albo z dobrych serwerów (nieobciążonych)
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ