najtańszy internet w Polsce?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

marens pisze: To jest najnormalniej w świecie Orange sprzedawane przez Multimo.
marens - jestem świadomy tego faktu , ponieważ podpisałem z Multimo umowę . Ale w powyższym chodziło mi o te komunikaty USSD . Nic nie podaje oprócz "Dziękuje" .Więc to nie jest już samo Orange .
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: marens »

John82 pisze:Więc to nie jest już samo Orange
Jak działa kod *100*#
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

marens pisze: Jak działa kod *100*#
Ten nie działa "Usługa nie dostepna w twoim planie taryfowym" - to po wysłaniu kodu USSD .

A ja k wpisałem ten kod do nowego Mobile Partnera gdzie można dzwonić . To połaczyłem się z Automatyczną obsługą klienta orange .Gdzię mogłem sie swobodnie poruszać po różnych usługach itd... Na koniec wybrałem połaczenie z konsultantem i normalnie połaczyłem sie i mogłem gadać :rotfl: A jednak jest to Orange w pełni . Dziwi mnie to ,że Multimo nie poblokowało tego Hehe .

Sms'y można wysyłać , dzwonic także na numery tel. :hurra:
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: yagi »

John82 pisze:Dziwi mnie to ,że Multimo nie poblokowało tego Hehe .
Bo nie maja specjalnej uslugi dla siebie i nie ingeruja w system Orange. Naklejka na opakowaniu karty SIM tutaj nic nie zmieni ;)
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: marens »

John82 pisze:A jednak jest to Orange w pełni
yagi pisze:Bo nie maja specjalnej uslugi dla siebie i nie ingeruja w system Orange.
Można zablokować połączenia i SMSy w bardzo łatwy sposób, to jest kilka kliknięć w systemie Orange. Tylko jak oni nie są sobie w stanie poradzić z VPN'em aby nie było kompresji...
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

marens pisze: Można zablokować połączenia i SMSy w bardzo łatwy sposób, to jest kilka kliknięć w systemie Orange. Tylko jak oni nie są sobie w stanie poradzić z VPN'em aby nie było kompresji...
Na stronie Orange pokazuje ,że w moim planie taryfowym mam 60 smsów :rotfl: Ale lepiej nie korzystać z tego bo nie wiadomo jak będzie Mutimo rozliczać . Tak samo i z dzwonienia .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: ja.michal »

John82 pisze:Ale lepiej nie korzystać z tego bo nie wiadomo jak będzie Mutimo rozliczać . Tak samo i z dzwonienia .
Jak nie ma w cenniku, ani regulaminie, ani niczym co jest integralną częścią umowy to nic. ;) Wygra się każdą sprawę. ;)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: marens »

John82 pisze:Ale lepiej nie korzystać z tego bo nie wiadomo jak będzie Mutimo rozliczać
Oni sami się nie spodziewali, że wpadniemy na taki pomysł ;)
Conan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-11-04, 16:12
Lokalizacja: Poland

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: Conan »

Niestety ta przymusowa kompresja obrazków i grafik to totalna porażka. Ta pikseloza uniemożliwia normalne korzystanie z netu :( Nie mogę patrzeć na strony, które znam doskonale a które zostały wykastrowane przez OSN Orange. Zgłaszałem sprawę do BOK ale w Multimo olewają klientów z góry na dół - to chyba najgorszy BOK z jakim miałem do czynienia.

Przemyślcie dobrze czy opłaca się brać taka usługę niepełnowartościowego internetu.

To jest tak jakbym kupił auto, a potem okazałoby się że mogę nim jeździć tylko 40 km/h bo producent oszczędza za mnie paliwo :klnie:
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

Conan pisze:Niestety ta przymusowa kompresja obrazków i grafik to totalna porażka. Ta pikseloza uniemożliwia normalne korzystanie z netu :( Nie mogę patrzeć na strony, które znam doskonale a które zostały wykastrowane przez OSN Orange. Zgłaszałem sprawę do BOK ale w Multimo olewają klientów z góry na dół - to chyba najgorszy BOK z jakim miałem do czynienia.

Przemyślcie dobrze czy opłaca się brać taka usługę niepełnowartościowego internetu.

To jest tak jakbym kupił auto, a potem okazałoby się że mogę nim jeździć tylko 40 km/h bo producent oszczędza za mnie paliwo :klnie:
Nie jest tak źle. Różnica nie jest aż taka duża z kompresją .Chociaż opcja wyłączenia jej powinna być udostępniona :ok: (podobno sprawa została podjęta ,aze znająć ich BOK to może nigdy nie nastąpić ) . A co do BOK to się zgodzę w 100% . Nic nie wiedzą . Raz mówią co innego a innym razem jeszcze co innego . Nie odbierają telefonów na infolinii . Nie ma możliwości sprawdzenia pozostałego limitu MB.

Ostatnio jak dzwoniłem do nich (a raczej oni do mnie ) to zapytałem po raz kolejny "jaki jest transfer po przekroczeniu limitu" a pani na to "6 kilo" ja mówię z niedowierzaniem "Słucham" ? I mówię tej pani ,że przed podpisaniem umowy dopytywałem się na infolinii to mówili ,że 64Kb/s . A pani na to ,że musi się kogoś zapytać i odpowiedź brzmiała "Może być spadek prędkości , ale nie musi" .Ja na to "not to jak " jest spadek prędkości czy nie "? Niech mi powie jasno , a pani powtórzyła mi to samo co poprzednio i powiedziała ,że tak jej przekazano i ona mi tak przekazuje. Zero profesjonalizmu . I póki nie przekroczę limitu to nie będę wiedział ;)

PS . Ja ogólnie jestem zadowolony z internetu . Tylko jak trzeba coś załatwić w BOK to tragedia ....
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: MKwiatusz3K »

mam kilka pytań

Jestem w zasiegu sieci 3G ale w niewielkiej miejscowości i czy moge liczyc na te 7mega a przynajmniej 6 mega?
Czy do tego limitu 7Gb licza sie też dane wysłane czy tylko odebrane
jaki mają modem czy posiada on tylko HSDPA czu też HUSPA
Ile kosztuje modem zarówno zakupiony na własnośc i jak i w dzierżawie
Ile kosztuje aktywacja po podpisaniu umowy na 12mc
Czy przekroczył juz ktoś limit i jest wtedy jest ile sie ściaga a ile wysyła
Czy są problemy z rozłączaniem

Dzieki za odpowiedzi
Szukam dobrego internetu, dotychczas używałem lokalnej radiówki 1mega ale od 2miechów mam ciagłe problemy z predkością, zawieszaniem i brakiem kilku dniowym neta z czym nie potrafią sobie poradzić
Wg. netLimitera średnio wykorzystuje bez ściągania plików ok. 5GB a plików statnio nie pobieram bo wole poczekac troszkę i zobaczec film na Canal+ i to w HD
Głównie uzywam neta do stron dość często siedze na demotach, gronie, forach internetowych i chatach i spokojnie 5GB starcza tym bardziej że wiele czasu nie mam na surfowanie
Dlatego oferta Multimo jest interesująca, tym bardziej że w Orange za 7Gb trzeba płacic 120zł

Pozdrawiam

EDIT

Aha i jeszcze się spytam czy umowę można podpisac tylko po przez wysłanie umowy??
Tak jak pisaliście na forum??
czy też omżna się udac do punktu w warszawie co by była dla mnie szybsze
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: Patryk »

MKwiatusz3K pisze:estem w zasiegu sieci 3G ale w niewielkiej miejscowości i czy moge liczyc na te 7mega a przynajmniej 6 mega?
O 7 mega zapomnij,ale na 6 i trochę mozesz liczyć przy dobrych wiatrach i odpowiednim sprzęcie,o ile oczywiście infrastruktura Orange w danej lokalizacji oferuje takie szybkosci.
Trzeba po prostu przetestować,inaczej nic się nie da powiedzieć.

[ Dodano: 2009-11-05, 18:26 ]
MKwiatusz3K pisze:Czy do tego limitu 7Gb licza sie też dane wysłane czy tylko odebrane
X razy o tym była mowa - wlicza się każdy bajt jakiegokolwiek ruchu w każda stronę.
U wszystkich operatorów jest identycznie.

[ Dodano: 2009-11-05, 18:26 ]
MKwiatusz3K pisze:aki mają modem czy posiada on tylko HSDPA czu też HUSPA
Ile kosztuje modem zarówno zakupiony na własnośc i jak i w dzierżawie
Ile kosztuje aktywacja po podpisaniu umowy na 12mc
Polecam chociaż zajrzeć na www.multimo.pl :roll:

[ Dodano: 2009-11-05, 18:27 ]
MKwiatusz3K pisze:Czy przekroczył juz ktoś limit i jest wtedy jest ile sie ściaga a ile wysyła
Tez już o tym było pisane nie raz - to jest zwykła usługa Orange Premium,po limicie 64/64 kbps.

[ Dodano: 2009-11-05, 18:28 ]
Czy są problemy z rozłączaniem
Nie ma.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: MKwiatusz3K »

Dzieki za odpowiedź
Lecz z linku co mi podałes do Multimo nie ma nic o modem i ich kosztach
Przytocz mi konkretny link

Sorka już mam


lepiej wziąc Sonego czy Huaweita
Ostatnio zmieniony 2009-11-05, 18:53 przez MKwiatusz3K, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: sp6huk »

Proszę bardzo LINK
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

MKwiatusz3K pisze:Dzieki za odpowiedź
Lecz z linku co mi podałes do Multimo nie ma nic o modem i ich kosztach
Przytocz mi konkretny link

Sorka już mam


lepiej wziąc Sonego czy Huaweita
Nie bierz od nich żadnego modemu . Bo to bez sensu . One sa tylko do 3,6Mb/s więc więcej nie wyciągniesz nawet przy najlepszych warunkach . Kup sobie modem na allegro taki który obsługuję HSDPA do 7,2 Mb/s . A na pewno już nie baw się z nimi w jakies tam dzierżawy :dobani:
Jak coś to tak się składa ,że mam taki modem do sprzedania (Huawei e169) ;) Przy zasięgu max 51% wyciąga mi nawet 5Mb/s :ok: . Jak chcesz to pisz .
Ostatnio zmieniony 2009-11-05, 22:49 przez John82, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: sp6huk »

Ogólnie rzecz biorąć nowy Huawei E176 (do 7.2 Mb/s) na allegro kosztuje ~280zł więc rzeczywiście nie opłaca się brać modemu w dzierżawę, a np.Huawei E1550 (do 3.6 Mb/s) kupisz już za ~160zł ;)
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

sp6huk pisze:Ogólnie rzecz biorąć nowy Huawei E176 (do 7.2 Mb/s) na allegro kosztuje ~280zł więc rzeczywiście nie opłaca się brać modemu w dzierżawę, a np.Huawei E1550 (do 3.6 Mb/s) kupisz już za ~160zł ;)
Wystarczy jak weźmie sobie Huawei e169 te do 7,2Mb/s i to spokojnie starczy . Ja taki mam (juz nie wspomnę ,że na sprzedaż :D ) i działą wyśmienicie . A cena to ok 200 zł . A dzierżawa to jak jałmużna :rotfl:
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: sp6huk »

Porównując Huawei E169 i E176 na allegro są w podobnej cenie ~280zł z czego E176 jest dużo lepszy więc po co brać gorszy za tą samą cenę ? Oczywiście mówię o nowych modemach ;)
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

Witam .

A więc zaopatrzyłem się w Modem CDMA AnyData i potwierdzam ,że Multimo działa poprzez sieć CDMA :hyhy: .

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2009-11-07, 18:16 przez John82, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: ja.michal »

John82, no to świetna informacja. :ok:
Też jest kompresja na CDMA?
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

ja.michal pisze:John82, no to świetna informacja. :ok:
Też jest kompresja na CDMA?
Więsz co , wydaje mi się ,że nie ma . Ale nie jest latwo to rozróżnić . Wszystkie obrazki jakieś wyraźniejsze , wiec raczej nie ma kompresji .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: ja.michal »

Jak klikniesz na właściwości obrazka to ma na początku jakiś dziwny adres IP typu jedynki czy coś?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: Patryk »

John82 pisze:Więsz co , wydaje mi się ,że nie ma
W sieci CDMA na 100% nie ma kompresji.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: ja.michal »

Lepiej się zapytać bo różnie bywa. :] Jak się VPN nie da włączyć to może i kompresja jest. :]
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:Jak się VPN nie da włączyć to może i kompresja jest.
W sieci EVDO nie istnieje pojecie APN-ów.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: ja.michal »

Ale mogą wszystko przez serwer kompresji przepuszczać bez opcji wyłączenia tego. :]
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

ja.michal pisze:Jak klikniesz na właściwości obrazka to ma na początku jakiś dziwny adres IP typu jedynki czy coś?
Masz rację , przy połaczeniu HSDPA są jedynki na poczatku i na obrazku tgz.. "Pixeloza" a na łączu CDMA powyższe nie występuję . Więc na 100% nie ma kompresji :ok:

Zdziwił mnie też fakt iż na modemie od Orange nie ma Simlocka :super:

PS. Mierząc PING średnio wychodzi 45ms do 60 ms w CDMA .
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: marens »

ja.michal pisze:Jak się VPN nie da włączyć to może i kompresja jest. :]
Akurat nie dotyczy to CDMA.
Zdziwił mnie też fakt iż na modemie od Orange nie ma Simlocka :super:
Czyli mój model nie był wyjątkiem.
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: temp333 »

Przejrzałem ofertę multimo i to nie tylko najlepsza opcja bezprzewodowego internetu, ale także bezprzewodowego na lini tepsy. Nie dość że można mieć u nich telefon za 28PLN(w tepsie samo utrzymanie lini bez telefonu to 29), to jeszcze umowy są bezterminowe.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: marens »

temp333 pisze:Nie dość że można mieć u nich telefon za 28PLN(w tepsie samo utrzymanie lini bez telefonu to 29), to jeszcze umowy są bezterminowe.
Cena to nie wszystko.
ODPOWIEDZ