najtańszy internet w Polsce?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: marens »

PS. Czy myślicie ,ze Multimo będzie działać przez Ruter Huawei D-100 ?
Jeśli modem jest bez simlocka to tak, sam miałem E160@D100 i testowałem iPlusa/Playa/Orange więc będzie śmigać. Głupi byłem, że sprzedałem ten zestaw.

Swoją drogą wywieramy presję na VPN'a jak dostałeś taką odpowiedź. Bardzo dobrze, widzę że nie jest tak jak w PLAY, że mamy Wasze potrzeby/opinie gdzieś :-)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: Patryk »

Nie działa, ale to nie przez kompresję.
Nie działa z powodu przepuszczania ruchu przez kompresujące proxy,co na jedno wychodzi.

[ Dodano: 2009-10-16, 09:59 ]
raven18 pisze:torrent działa, ed2k też, ale przy lowID za dużo się nie naściąga
Jak dla mnie low id równa się nie działaniu usługi :]
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: marens »

Jak dla mnie low id równa się nie działaniu usługi :]
Jestem słowny, nie dostałem odpowiedzi na e-maila, zadzwoniłem do BOA zapytałem o kompresję i nie są w stanie odpowiedzieć kiedy rozwiążą problem. Może to być za tydzień albo za miesiąc... Sprawa zgłoszona jest do Orange.

Jakby nie patrzeć się dziś jest 10 dzień, więc ładnie rezygnujemy.
Coś mi się wydaje, że chłopaki z Multimo czytają bez-kabli bo użytkowników Multimo Mobile nie jest za dużo a sami zainteresowani pochodzą z Telepolis, BK itp. Pozdrowienia :-)

Mam newsa, Multimo 20Mbit @ BSA = 149zł/nieokreślony nie ma umów na czas określony.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: adixm »

Nie mozna po prostu zadzwonic i zapytac konsultantow Multimo czy dziala tez CDMA?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: Patryk »

adixm pisze:zapytac konsultantow Multimo czy dziala tez CDMA?
Oficjalnie nie działa.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: marens »

Nie mozna po prostu zadzwonic i zapytac konsultantow Multimo czy dziala tez CDMA?
Tylko w umowie jest GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA więc to nie ma sensu. Poza tym oni sami nie wiedzą.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: adixm »

No wiem wlasnie ze nic w umowie o CDMA nie pisza, wiec cos nie chce mi sie wierzyc, w takie cuda ze Orange udostepni takze CDMA. A Orange Free Optimum z modemem dualnym nie moznaby wziac na probe zeby zaspokoic ciekawosc wszystkich tutaj zebranych?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: marens »

adixm pisze:A Orange Free Optimum z modemem dualnym nie moznaby wziac na probe zeby zaspokoic ciekawosc wszystkich tutaj zebranych?
Jak chcesz to weź, ja już testowałem sporo rzeczy dla naszej społeczności.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: raven18 »

Też już mam, zestaw jak u kolegi wyżej, w czwartek (15) wysłałem zwykłym priorytetem umowę, dziś otrzymałem kartę :ok:
kingulec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-10-22, 19:22
Lokalizacja: warszawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: kingulec »

Potrzebuję konkretnej odpowiedzi, lub przynajmniej podpowiedzi. Stoję przed koniecznością zakupu internetu mobilnego. Od dwóch dni testuję play online (starter) i niekoniecznie jestem zadowolony (transfer). Czy multimo będzie szybszy ? Jeśli to możliwe, bardzo proszę o poradę play czy multimo ( krótkie za i przeciw). Z góry dziękuję za pomoc.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: ja.michal »

kingulec pisze:Czy multimo będzie szybszy ? Jeśli to możliwe, bardzo proszę o poradę play czy multimo ( krótkie za i przeciw).
Czy szybszy? I tak i nie. Zależy od lokalizacji. Z założenia to będzie szybszy bo jest po infrastrukturze Orange. Nie ma blokady do 1Mb/s. Jest do 7.2 i upload gdzieniegdzie do 2.0. Do tego w dużej części stacje w Orange są z łączem światłowodowym. Na pewno lepszy multimo ze względu na zasięg Orange. Play tylko w miastach. Minus multimo to kompresja i brak możliwości jej wyłączenia.
Multimo też można testować (albo ustawowo 10 dni, albo jest 30 dni). Marens coś tutaj może więcej powiedzieć.
plociarz
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-22, 14:00
Lokalizacja: Polski

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: plociarz »

Witam wszystkich zagłębiając się w temat byłem dzisiaj w punkcie w którym sprzedają właśnie multimo mobile i dowiedziałęm się ze niby ten internet działa w CDMA pan mówił że informacje sa nieoficjalne ale podobno działa tylko niestety nie ma mozliwości żeby sprawdzić ile pozostało limitu do wykorzystania także trzeba sprawdzać to poprzez licznik programu dołączonego do modemu pozdrawiam
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

plociarz pisze:Witam wszystkich zagłębiając się w temat byłem dzisiaj w punkcie w którym sprzedają właśnie multimo mobile i dowiedziałęm się ze niby ten internet działa w CDMA pan mówił że informacje sa nieoficjalne ale podobno działa tylko niestety nie ma mozliwości żeby sprawdzić ile pozostało limitu do wykorzystania także trzeba sprawdzać to poprzez licznik programu dołączonego do modemu pozdrawiam
Ja też byłem w takim punkcie celem podpisania umowy . Pan również mi to potwierdził , że działa. Ale sprawdzę to osobiście jak pojadę do domu . Bo koleżanka ma tam odpowiedni modem . Nie wiem kiedy to będzie ale jak coś to dam od razu znać , czy rzeczywiście działą po CDMA .

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2009-10-27, 14:14 ]
Poprawa byków
Ostatnio zmieniony 2009-10-27, 14:13 przez John82, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: ja.michal »

John82 pisze:Nie wiem kiedy to będzie ale jak coś to dam odrazu znać , czy rzeczywiście działą po CDMA .
Ja osobiście byłbym wdzięczny. ;)
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: raven18 »

Myślę, że nie powinno być problemów, zważywszy na to:
Dostęp do internetu za pomocą sieci GSM/3G i CDMA jest możliwy także dla klientów dotychczasowych ofert Orange Free i Business Everywhere, w opcjach Premium i Platinum. Wystarczy, że wymienią oni swoje karty SIM na karty dualne SIM / R-UIM i zaopatrzą się w modem.
http://www.yatech.pl/internet/mobilny-i ... olsce.html
Tak na szybko znalazłem ofertę na alledrogo:
http://www.allegro.pl/item793836982_dwu ... _hsdp.html
Super, tym bardziej, że nie mam zasięgu CDMA :rotfl:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: marens »

ja.michal pisze:Marens coś tutaj może więcej powiedzieć.
Teoretycznie wg. konsultantów można zrezygnować do 10dni od otrzymania karty sim, jest wysłana z Potwierdzeniem odbioru. Jednak 100% to 10dni od dnia podpisania umowy.
Speedstar
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-10-17, 07:30
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: Speedstar »

Mam do użytkowników Multimo pytanko jak jest ze stabilnością połączenia, czy nie zrywa połączenia ? , bo mnie to już trochę denerwuje zrywanie połączenia w Playu.
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

A ja dodam tak aby było ciekawiej . Na łączu "Multimo" nie działa strona ORANGE.PL .Ciekawe czmu :rotfl:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: Patryk »

Mam do użytkowników Multimo pytanko jak jest ze stabilnością połączenia, czy nie zrywa połączenia ?
To jest Orange - mój rekord uptime połaczenia to miesiąc i trzy dni.
Rozłączone z własnej woli.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: marens »

Speedstar pisze:Mam do użytkowników Multimo pytanko jak jest ze stabilnością połączenia, czy nie zrywa połączenia ?
Musisz przetestować Orange. Sporo korzystałem z operatorów i nagminne wywalanie sesji jest domeną PLAY'a. Kiedyś miałem problem z Sagemem Fast i Neostrada. Tylko to problem USB był i wydajności prądowej. Tutaj ewidentnie podczas handovera sieć nas wyrzuca.
John82 pisze:Na łączu "Multimo" nie działa strona ORANGE.PL .Ciekawe czmu :rotfl:
Też to kiedyś zaobserwowałem, chwilowe problemy. Za jakiś czas znowu będzie działać.
Nie wymyślili nic z kompresją?
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

marens pisze:Też to kiedyś zaobserwowałem, chwilowe problemy. Za jakiś czas znowu będzie działać.
Nie wymyślili nic z kompresją?
Na razie nic nie słychać . Ale teraz po zakupie Multimo praktycznie tego (kompresji) nie zauważam . Więc nie jest to jakies uciążliwe . Takie jest moje odczucie

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2009-10-28, 19:51 ]
Poprawa cytowania. Proszę się zapoznać z tematem: Jak poprawnie cytować na forum
Ostatnio zmieniony 2009-10-28, 19:50 przez John82, łącznie zmieniany 1 raz.
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: temp333 »

Wie ktoś już może jak wygląda życie po limice w Multimo? ;)
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

temp333 pisze:Wie ktoś już może jak wygląda życie po limice w Multimo? ;)
Mi jeszcze zostało do wykorzystania 6GB jak coś to dam znać ;)

Wybacz ja.michal za ten cytat . Postaram się więcej tego nie zrobić . POzdrawiam .
slimak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-11-18, 22:27
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: slimak »

Czy dobrze rozumiem, że Multimo jest w ten chwili jedyną ofertą na rynku udostępniającą mobilnie TYLKO internet - nie ma możliwości dzwonienia po wrzuceniu sima do telefonu?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: Patryk »

slimak, jest jeszcze Play Online.
slimak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-11-18, 22:27
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: slimak »

Patryk, http://web.playmobile.pl/resources/pdf/ ... ne_2GB.pdf smsy np. można wysyłać, pytanie po co? Ciekawe jak to jest w Multimo. Skąd moje pytania? Ano zawsze mnie martwiła jedna rzecz - testuje się różne rzeczy na komputerze, jak się zdarzy jakiś bug w sofcie lub wirus to okaże się, że rachunek będzie spory. Fajnie by było, żeby usługa pozwalała tylko na korzystanie z Internetu i nic poza tym. A opłata była w 100% stała co miesiąc.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: marens »

slimak pisze:Multimo jest w ten chwili jedyną ofertą na rynku udostępniającą mobilnie TYLKO internet
Kto Wam powiedział, że nie działają połączenia, SMS?
SMS działa na 100% bo wysłałem sam sobie . Nie ma tego oficjalnie w cenniku więc pozwoliłem sobie wysłać tylko jedną sztukę.
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: John82 »

marens pisze:[....]

Kto Wam powiedział, że nie działają połączenia, SMS?
SMS działa na 100% bo wysłałem sam sobie . Nie ma tego oficjalnie w cenniku więc pozwoliłem sobie wysłać tylko jedną sztukę.
Hehe . Tak samo jak nie ma mowy nic o CDMA a najprawdopodobniej działa . Sprawdze to osobiście za tydzień jak pojadę do domu .
Ja próbowałem np. jeszcze sprawdzić wykorzystany limit poprzez kod USSD w TopNetInfo i dostałem tylko odpowiedź "Dziękuje" . Więc wiadomośc do Orange dochodzi tylko nie podaje tego co trzeba , ale wiadomo to Multimoo nie Orange .
Ostatnio zmieniony 2009-11-01, 00:15 przez John82, łącznie zmieniany 1 raz.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: marens »

John82 pisze:Multimoo nie Orange
To jest najnormalniej w świecie Orange sprzedawane przez Multimo.
slimak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-11-18, 22:27
Lokalizacja: wawa

Re: najtańszy internet w Polsce?

Post autor: slimak »

marens, nie wiesz czy ci policzyli tego smsa?
ODPOWIEDZ