Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzybek141
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-06, 11:15
Lokalizacja: łdz

Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: grzybek141 »

Witam :D

Jestem świerzym studentem z łodzi , i mam teraz internet z play ale ten na abonament, mam go bo jeszcze mam niepewne to mieszkanie i potrzebuje internetu. Ale wpadłem na pomysł żeby oddać ten play (mam na to 7 dni od wczoraj) i kupić sobie modem na allegro i do tego play na karte (bo chyba on na razie najlepiej ma). I tu moje pytanie.. Teraz mam modem HUAWEI e156g i on ma predkość hdspa do 3,6.. niby starcza ale jak sie wie ze sa modemy do 7,2 to pozostaje pewien niesmak (zwłaszcza że na al.politechniki zasieg jest b.dobry) :P Czy warto jest kupić HUAWEI E169 ? uzywke bo chiałbym na modem wydać +/- 200zl czy moze macie jakieś inne ciekawe propozycje ? czy lepiej nie bawić sie w używki tylko kupić sobie to co teraz mam czyli ten e156g ? Na allegro widziałem ze jest e169g za 220zl nowy wiec jeszcze jako tako cena jest jakas róznica pomiedzy e169? Bardzo prosze o pomoc bo chciałbym zamowic na allegro modem i rozwiązac z playem umowe zeby pózniej jak coś to sobie na kablu internet w nowym lub tym mieszkaniu załozyć :)

pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 2009-10-06, 14:22 przez grzybek141, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: krystianb »

grzybek141 pisze:eraz mam modem HUAWEI e156g i on ma predkość hdspa do 3,6.. niby starcza ale jak sie wie ze sa modemy do 7,2 to pozostaje pewien niesmak
Czytałeś choć co podpisywałeś? Wiesz o tym że masz internet do 1Mb/s i żaden modem go nie przyspieszy? Jak chcesz umowę na 10GB za 45 zł to sam kup modem i weź online extra.

[ Dodano: 2009-10-06, 12:38 ]
W playu różnic pomiędzy modemami raczej nie widać, ale jak wystarczy Ci prepid to możesz kupić modem na allegro.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
grzybek141
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-06, 11:15
Lokalizacja: łdz

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: grzybek141 »

ja chce na karte wziąć sobie wszystko terez a tego play oddać bo jednak "nie spełnia moich oczekiwań" wiem ze na 1 mb podpisywałem .. czyli jak bym miał modem ten co obsługuje do 7,2 i załózmy play online na karte to jaka tam jest prędkość ? :|

[ Dodano: 2009-10-06, 12:44 ]
mam nadzieje ze jasno opisałem co chce zrobić i przez to osiągnąć ? :roll:
Sprzedam sierre compass 885 tanio ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: krystianb »

grzybek141 pisze:czyli jak bym miał modem ten co obsługuje do 7,2 i załózmy play online na karte to jaka tam jest prędkość ?
W plau na kartę też jest limit 1Mb/s tylko inni opowie mają więcej.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
grzybek141
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-06, 11:15
Lokalizacja: łdz

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: grzybek141 »

aha.. a jest teraz coś sensowniejszego na karte niż ten play? jak nie to zaraz zamawiam ten modem co mam teraz i po problemie :)
Sprzedam sierre compass 885 tanio ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: ja.michal »

Z sensownych. Chyba na kartę nie ma. Masz w moim podpisie wszystko co i jak.

grzybek141, a może wziąć jakiś internet z umową na czas nieoznaczony? W prawdzie aktywacja koło 100zł zazwyczaj, ale można np po 2 miesiącach wypowiedzieć umowę. Np. multimo z limitem 7GB za 55zł na czas nieoznaczony w tym modem za 129zł (SE MD300 do 3.6Mb/s). Działa to na sieci Orange.
Albo Erę na czas nieoznaczony. Tylko tutaj musiałbyś dokupić sobie modem. http://www.era.pl/r/era_pl_repo1/docume ... eslony.pdf
grzybek141
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-06, 11:15
Lokalizacja: łdz

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: grzybek141 »

ja.michal, ja chce miec tak teraz żeby było na gg i www więc mysle ze ten play wystarczy mi i ten 1 mb na nim ;) modem kupie ten co mam teraz bo nie mam sensu wydawać więcej jak mozliwe ze to bedzie rozwiązanie na miesiąc tylko no chyba ze cos upatrze na allegro ale modem obsługujący 7,2 mb do 200zl to chyba nie realne. A w umowy na czas nie określony nie chce mi sie bawić. Zaraz sobie popatrze modemy i zamówe coś.. A moze ktoś moze cos polecić w miare dobrego ? 7,2? lub 3,6?
Sprzedam sierre compass 885 tanio ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: ja.michal »

grzybek141, to jak tak to nie ma co się w umowę pchać. Jak coś zawsze możesz mieć awaryjnie Heyah 20gr za 1MB jakby siadł Play. ;)

Modem chcesz na USB czy masz laptopa z PCMCIA?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: sp6huk »

grzybek141 pisze:ja.michal, ja chce miec tak teraz żeby było na gg i www więc mysle ze ten play wystarczy mi i ten 1 mb na nim ;)
Jak do WWW i GG to powinno wystarczyć, ale nie do YOUTUBE itp. i pamiętaj jeszcze ,że ta prędkość jest do 1Mb/s a więc jest też duże prawdopodobieństwo ,że nie będziesz uzyskiwał takiego transferu.
grzybek141
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-06, 11:15
Lokalizacja: łdz

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: grzybek141 »

Modem USB na razie mam PC (wiem wiem mobilny internet w PC :rotfl: ) ale jest w planach laptop. A co do osiaganych prędkości to tutaj na al. politechniki w łodzi mam max czy 1 mb i nawet czasami 0.34 up :D wiem ze yt to pożeracz transferu wiec bede go unikał :ok: tak mysle ze jednak fajnie by było mieć ten modem do 7.2 bo w orange jest ta predkosc i na karte fakt jest jeden duzy minus ceny za transfery jak 5 lat temu tpsa za modem :dobani:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: ja.michal »

sp6huk pisze:Jak do WWW i GG to powinno wystarczyć, ale nie do YOUTUBE itp. i pamiętaj jeszcze ,że ta prędkość jest do 1Mb/s a więc jest też duże prawdopodobieństwo ,że nie będziesz uzyskiwał takiego transferu.
Zgadza się, że do. Koło 800 powinno chodzić. WWW, GG i poczta faktycznie ok. Co do YT to da radę oglądać, ale nie HD.
grzybek141 pisze:Modem USB na razie mam PC (wiem wiem mobilny internet w PC :rotfl: )
Też tak miałem jakiś czas temu. :)
grzybek141 pisze:tak mysle ze jednak fajnie by było mieć ten modem do 7.2 bo w orange jest ta predkosc
Za około 220-230zł na eBayu dostaniesz (z przesyłką) modem Sierra Wireless 885. Ma HSDPA 7.2 Mbps i HSUPA to 2 Mbps (5.76 Mbps ready).
http://cgi.ebay.pl/UNLOCKED-AT-T-MERCUR ... 286.c0.m14
grzybek141
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-06, 11:15
Lokalizacja: łdz

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: grzybek141 »

Ooo... tego modemu nawet ni ebrałem pod uwage bo nie wiedziałem o nim.. Kurde są dwa minusy: nie zamawiałem z ebay'a nigdy :/ i pewnie na presyłke bym musiał poczekać z 2 tyg leciutko a ja potrzebuje na już w sumie.. tzn do piątku najlepiej lub poniedziałku. :(
Sprzedam sierre compass 885 tanio ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: ja.michal »

grzybek141 pisze:pewnie na presyłke bym musiał poczekać z 2 tyg leciutko
Nie. W tej cenie dochodzi w ciągu 4-5dni. Mi dolatywały w 3dni.
grzybek141
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-06, 11:15
Lokalizacja: łdz

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: grzybek141 »

Z Indianapolis ? kurde :D a mógłbyś mi napisać na pw krótki turtorial jak to mam zamówić ?

[ Dodano: 2009-10-06, 16:35 ]
bede dozgonnie wdzięczny :) :ok:
Sprzedam sierre compass 885 tanio ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: ja.michal »

Tutaj masz w tym temacie wszystko i tam pytaj co i jak na eBayu. Przeczytaj sobie bo to tylko 2 strony.
eBay, PayPal i przesyłki z zagranicy
grzybek141
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-06, 11:15
Lokalizacja: łdz

Re: Pomoc przy wyborze modemu do neta na karte..

Post autor: grzybek141 »

ok dzieki :ok:

[ Dodano: 2009-10-07, 09:29 ]
I bardzo prosze moda o poprawienie mojego błedu bo dałem ten temat w operatorach a powinien być w sprzęcie :ups:
Sprzedam sierre compass 885 tanio ;)
ODPOWIEDZ