problem z download, play online, huawei E156g

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
vidala
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-10-27, 22:18
Lokalizacja: olsztyn

problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: vidala »

Witam!

Jestem użytkownikiem Play Online 10GB od 4 miesięcy. Do połączenia z internetem używam modemu Huawei E156g zakupionego w salonie Play wraz z podpisaniem umowy.

Mam pewien problem który nie ujawnił się od razu. Generalnie na pierwszy rzut oka jest niby wszystko ok. Mogę przeglądać wszelkie stronki internetowe, działa streaming audio/video, można pograć w gry sieciowe, nie ma problemów z komunikatorami. Szybkość przesyłu danych może jest nie najlepsza no ale przy wymienionych działaniach jest stabilnie.
Bardzo rzadko dochodzi do rozłączenia połączenia. Ale to chyba może sie zdarzyć w każdej sieci.

Problem jednak jest z samych ściąganiem plików. Najpierw ujawniło mi się to z zasobami na rapidshare, ale początkowo to zignorowałem gdyż jedynie chodziło filmy oraz po przejrzeniu kilku forum stwierdziłem że może to być chwilowe. Potem chciałem skorzystać z windowsupdate i 2 pliki nie mogły się automatycznie ściągnąć. Dotyczyło to jedynie .NET, czego aktualnie nie potrzebuję. Troche już mnie bardziej podirytowało gdy się okazało że nie mogłem ściągnąć jednego programu z dobreprogramy.pl . Z ciekawości spróbowałem inne. Okazało się że nie mogłem pobrać co 3 pliku tam udostępnianego. Teraz już tracę nerwy gdy się okazało że pewien program z którego korzystam, nie mógł pobrać aktualizacji. Sprawdziłem adres do tego pliku i próbowałem pobrać ręcznie przy pomocy przeglądarek, klientów ftp, download ecceleratorów i to samo.

Jak dokładnie wygląda problem (po dogłębnej analizie):
Jeśli problem sprawia plik X, to ściąga mi się on powiedzmy do 77% i proces pobierania się zatrzymuje. Niezależnie jakie narzędzie używam do pobierania, jest to zawsze 77% dla tego pliku. Aplikacja którą do tego celu używam, nie wiesza się, nie zatrzymuje, moge wstrzymać proces pobierania, mogę wznowić, ale nadal nie rusza ponad 77%. Lekki przełom nastąpił gdy użyłem Flashget i ten zdołał pobrać 92%, tyle że ja potrzebuje 100%. Na testy straciłem już gigabajty swojego miesięcznego limitu. Przy tym wszystkim ja nie tracę połączenia jako takiego, nadal jestem w sieci ale sam proces pobierania pliku jest zablokowany. W oknie połączenia sieciowe jest wskazane kilka bajtów błędnych po nieudanej próbie pobrania pliku. Jeden z takich plików (typ .nzp używany przez pewien program) pobrał mój znajomy na swoim połączeniu i wysłał mi na email. Nadal nie mogłem pobrać pliku ze swojej skrzynki, sytuacja wygląda identycznie. Zmiana lokalizacji pliku w sieci nic nie zmieniła w kwestii jego pobrania. Wtedy kumpel potraktował plik winrarem i wysłał mi na email. Rozmiar zmienił sie zaledwie o 2%, ale już wtedy MOGŁEM pobrać ten zmieniony spakowany plik. Nie jest to jednak rozwiązanie k**** gdyż nie będę za każdym razem męczył kumpla żeby mi pobrał spakował i przesłał plik, po tym jak wcześniej stracę część miesięcznego limitu na nieudanej próbie. Wyprzedzając dodatkowe pytania infromuję że przeinstolowałem system, testowałem na włączonych i wyłączonych/odinstalowanych firewallach/antywirach, testowalem komputer na innym połączeniu sieciowym i pobrać pliki mogłem, użyłem modemu na innych komputerach, a nawet w innych miastach, i również był identyczny problem z tym samym plikiem.

Dzwoniłem do obsługi klienta/pomocy technicznej, mówili że rozpatrzą w 2 tygodnie, ale coś im się przedłuża. W salonie powiedzieli mi że mogę oddać modem do serwisu "no ale skoro on działa...", przy czym nie uzyskam modemu zastępczego, a na chwile obecną muszę miec połączenie internetowe i nie mam alternatywy. Po za tym wynikł problem gdyż przyszedłem do punktu w Olsztynie, podczas gdy w Gdańsku kupiłem modem.

Dlaczego w ogóle to piszę?
Otóż nieco już pogubiłem się i może coś przeoczyłem co mogłem zrobić we własnym zakresie, na pc lub modemie (pomijajac działania mogące mnie narazić na utratę gwarancji oczywiście!) ? Jeśli jednak już nic nie mogę zrobić, czy jest możliwość żebym to załatwił z Play na korzystniejszych dla siebie warunkach i w krótkim czasie?
Na ile prawo stoi tutaj po mojej stronie, czy mogę się o cokolwiek gdziekolwiek upomnieć?

Dziękuję za wszelką życzliwą pomoc!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: YaHooo »

Chyba zrobiłeś już niemal wszystko i wynika z tego, że Play blokuje pobieranie niektórych plików. Lecz tego nie wiadomo do końca, bo to wiedzą tylko jego pracownicy. Lecz ja bym Ci zaproponował inna metodę. Można by poszukać jakiegoś proxy które ma możliwość szyfrowania połączenia z Twoim komputerem. I przez te proxy spróbować pobrać nieszczęsny pliczek. Tylko niestety teraz o dobrego serwera proxy ciężko :( Jednak sądzę, że pomogłoby Ci takie rozwiązanie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
marcin7911
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2009-09-30, 12:24
Lokalizacja: Konin

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: marcin7911 »

Mam dokładnie to samo np.aktualizacje Kasperskiego nie mogę pobrać poprzez program bo mieli mieli w kólko to samo, megabajty lecą a baza pozostaje stara.Problem rozwiązałem ściagając gotowe spakowanie archiwum z bazą. Mimo ze mam wykupiony pakiet premium na rapidshare pobieranie dochodzi do np 99% i koniec flashget mieli mieli i nie może pobrać brakujących kilkuset kilobajtów. Pobierając przez przegladarke jest tak samo.To samo przy pobieraniu z chomikuj.pl czy megaupload itp. Aha żeby nie było zasięg ma na full 93-99% cały czas. Prędkość pobierania praktycznie 120kB/s tylko nie kończy sie pobieranie.O dziwo problem nie dotyczy plików mniejszych niż 200MB. Czyli jak coś waży więcej niż 200MB nie pobieram. :/ Ostatnio rozłącza mnie średnio 2 razy na godzinę mimo że zasięg 95%. Jestem cierpliwy ale do czasu.
Modem Huawei E156g
Moc sygnału:-83dBm, 48%, CSQ 15
Playonline 69
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: marens »

Niestety coraz więcej blokują. Jeszcze w Marcu działało u mnie ile fabryka dała chomikuj, rs. Szkoda klawiatury na P4.
Speedstar
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-10-17, 07:30
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: Speedstar »

Z tym rozłączaniem to ja mam to samo czasami jest Ok przez 3-4 h a czasami potrafi po 0.5-1h mnie rozłączyć ale zauważyłem że nie dzieje się to w późnych godzinach nocnych np. po 23.00 zdarzało mi sie siedzieć przed netem do 2.00 i nic nie rozłączyło mnie nawet gdy tylko czytałem fora itp. oczywiście nie moge tego powiedzieć na 100% że akurat połączenie po 23 zawsze jest stabilne gdyż za często nie siedzę w tak poźnych godzinach przed netem.

Sygnał 83dBm 25%
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: marens »

Ok 2:00 zdarzyło mi się kiedyś zasiedzieć to 1.1Mbit działało przy ściąganiu plików.
vidala
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-10-27, 22:18
Lokalizacja: olsztyn

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: vidala »

Jeśli chodzi o serwery proxy to rzeczywiście ciężko znaleźć dobry. Szczerze nie jestem zbyt ogarnięty w tej kwestii, ale wygląda na to że zastosowanie jednego z nich nic nie zmieniło. Nie jestem jednak pewny czy połączenie jest szyfrowane.

Wydaje mi się też że to jest jedynie sposób radzenia sobie w przypadku istnienia problemu, lecz nie jego rozwiązanie :/

Zasoby na rapidshare np. generalnie nie są pobieralne przez proxy przy braku konta premium. Z kolei aktualizacje programów są czasami pobierane z niewiadomej mi lokacji przez co nie moge pobrac pliku ręcznie, więc ciężko o konfigurację proxy. Ale jak mówiłem w kwestii proxy troche nie znam się.

Jedna nowa obserwacja: program free download manager zdołał pobrać jeden z przeklętych plików, aczkolwiek dochodziło do wstrzymywania pobierania, zatrzymywałem zadanie, wznawiałem i znów troche pobrało. Tak zrobiłem około TRZYDZIEŚCI razy i w końcu plik pobrało w całości. Nie wiem czy to cokolwiek wnosi, nadal to rzadne rozwiązanie, nie moge użyć managera w każdym przypadku.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: YaHooo »

marens pisze:Niestety coraz więcej blokują.
Dokładnie, bo z tego co koledzy piszą to wychodzi, że to jest celowe działanie operatora...
vidala pisze:Nie jestem jednak pewny czy połączenie jest szyfrowane.
Przydałoby się tunelować cały ruch przez inny serwer i jak przy szyfrowaniu nie ucina to znaczy, że operator blokuje.
vidala pisze:lecz nie jego rozwiązanie
Niestety ten "problem" może rozwiązać tylko operator polepszając swoją sieć i zdejmując ograniczenia na poszczególne serwery.
vidala pisze:Zasoby na rapidshare np. generalnie nie są pobieralne przez proxy przy braku konta premium.
Hmm o ile dobrze myślę, to jakby serwer proxy miał publiczny IP to by się dało pobierać przez niego. Bo często jest, że serwer proxy jest współdzielony przez kilka userów i jak 1 coś ściąga to inni już nie mogą. Ale to by trzeba było już pewnie jakiegoś dedykowanego shella dla 1 użytkownika.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
vidala
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-10-27, 22:18
Lokalizacja: olsztyn

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: vidala »

Przepraszam ale jak zrobić tunelowanie całego ruchu, w Windows XP. Wiem że moge ustawić serwer proxy np. w Mozilla Firefox, ale nie wiem jak zrobić dla wszystkich aplikacji. Prosiłbym też o podpowiedź jak znaleźć szyfrujące proxy. Proszę o pomoc.

Dziekuję bardzo za rady, chciałbym jeszcze być na tyle kumaty żeby z nich skorzystać :/
Niemniej jednak sprawa i tak do kitu jeśli wszystko sie sprowadza teraz na godzinach szukanai informacji, pobierania programów, testowania, dzwonienia do obsługi klienta i jeszcze płacę za te nerwy abonament.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: YaHooo »

vidala pisze:Przepraszam ale jak zrobić tunelowanie całego ruchu, w Windows XP.
No niestety ja Ci w tym nie pomogę, mam za małe doświadczenie w tych sprawach :( Tylko wiem co trzeba zrobić, jak to już nie za bardzo.
vidala pisze: Wiem że moge ustawić serwer proxy np. w Mozilla Firefox, ale nie wiem jak zrobić dla wszystkich aplikacji.
Z tego co się orientuję to można to zrobić za pomocą tabel routingu. A to się w Windows XP konfiguruje z palca za pomocą polecenia route. W ten sposób można przekierować cały ruch na dany adres IP (adres IP proxy).
vidala pisze:Dziekuję bardzo za rady, chciałbym jeszcze być na tyle kumaty żeby z nich skorzystać
A ja bym chciał Ci udzielić bardziej szczegółowych wskazówek...
vidala pisze:Niemniej jednak sprawa i tak do kitu jeśli wszystko sie sprowadza teraz na godzinach szukanai informacji, pobierania programów, testowania, dzwonienia do obsługi klienta i jeszcze płacę za te nerwy abonament.
Dokładnie, więc może warto zainteresować tą sprawą UOKiK?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
vidala
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-10-27, 22:18
Lokalizacja: olsztyn

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: vidala »

Myślałem jeszcze o update firmware, czy możliwe że to by rozwiązało problem? Pytanie jeszcze tylko czy bym przez to miał problemy z gwarancją na modem?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: YaHooo »

vidala pisze:Myślałem jeszcze o update firmware, czy możliwe że to by rozwiązało problem?
Jest taka możliwość, ale spróbuj najpierw na innym modemie. Jak będzie tak samo to nie ma sensu nic robić.
vidala pisze:Pytanie jeszcze tylko czy bym przez to miał problemy z gwarancją na modem?
Nie. Lecz jak Ci coś nie pójdzie ok i modem nie będzie działać, to mogą Ci nie uznać gwarancji. Bo niestety wgrywanie softu robisz na własną odpowiedzialność. Ale zawsze można powiedzieć, że modem przestał działać ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
vidala
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-10-27, 22:18
Lokalizacja: olsztyn

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: vidala »

No dobra myśl, tyle że nie mam drugiego modemu :|. Na razie jedynie mogłem potwierdzić że nie ma problemu z moim pc.
Awatar użytkownika
marcin7911
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2009-09-30, 12:24
Lokalizacja: Konin

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: marcin7911 »

Ja wgrałem do swojego 156g najnowszy firmware dostępny zresztą na forum i nic się nie polepszyło
Modem Huawei E156g
Moc sygnału:-83dBm, 48%, CSQ 15
Playonline 69
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: szalony »

Nie chce mi sie o Play pisac bo jakosc internetu w tej sieci jest tragiczna ...Jak czytalem ten temat to wspomnienia z PlayOnline wrocily :rotfl: ja takze plikow wazacych kilkaset mb nie moglem pobrac - sciagalo roznie 60-80% i blad pobierania pliku :dobani: , takze z 5-7 razy do tematu podchodzilem - stracilem na marne kilka gb i wnerwiony wrocilem do Iplusa i zrezygnowalem z Play :) , jak wsadzilem Iplusa problemy znilky momentalnie . Sadze ze Play celowo tak robi - ciekawe ze nikt tym sie nie zajmie , bo internet w Play jest tak naprawde niepelnowartosciowy i celowo "psuty" przez operatora :dobani:
vidala
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-10-27, 22:18
Lokalizacja: olsztyn

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: vidala »

No kurde ale po co operator miałby tak robić? Przecież to bez sensu. Jeśli bym miał nieograniczony transfer to jeszcze rozumiem. Ale skoro i tak mam limit, to po co ograniczac możliwość pobierania plików? :szok:


Właśnie jeden kumpel który okazało się że łączy sie w sieci Play, spróbował pobrać jeden z plików którego ja nie mogę. U niego powiodło się. Łączy się przy pomocy jakiegoś starszego telefonu z modemem. Czyli nie można powiedzieć że Play blokuje, przynajmniej w przypadku tego jednego pliku.
mrbartecki
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-10-22, 20:32
Lokalizacja: okolice Bydg.

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: mrbartecki »

Mam chyba farta - użytkuje Playa od miesiąca i nie zauważyłem żadnych blokad a z rapidshare też juz zasysałem kilka razy. Sądze, że w mojej okolicy nie ma za dużo użytkowników ...jeszcze. Z tego co piszesz wynika raczej, że operator coś mąci.
Spróbowałbym popytać znajomych co mają neta Play czy też nie mogą pobrać tych samych plików w Twojej okolicy. Jeśli też nie mogą to masz wyjaśnione.......Spośród znajomych co mają play na kartę i mieszkają niedaleko nikt nie marudzi a o abonamentach słyszałem już narzekanie.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: marens »

vidala pisze:No kurde ale po co operator miałby tak robić? Przecież to bez sensu.
Jak nie będziesz ściągał dużych plików to sieć będzie mniej obciążona.
vidala
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-10-27, 22:18
Lokalizacja: olsztyn

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: vidala »

marens pisze:[...]

Jak nie będziesz ściągał dużych plików to sieć będzie mniej obciążona.
Jak ściągam duże pliki to szybciej zużywam swój limit. A poza tym i tak obciążam sieć skoro nie udaje mi się ściągnąć powiedzmy 100MB pliku, po 70% i w związku z tym próbuje róznymi programami kilkanaście razy. To i tak obciążam sieć w większym stopniu. Bo zamiast pobierać 100MB, pobieram w sume 1000MB, plik i tak niepobrany, a ja klient jestem wkurzony. Więc ten pomysł nie przynosi im rzadnej oszczędności. Na koniec jeszcze dodam że problem mam z jednym plikiem wielkości 5,1MB. Czy to można nazwać dużym plikiem?

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-10-30, 15:10 ]
Wycinam zbędny cytat wielopoziomowy.
Ostatnio zmieniony 2009-10-30, 15:10 przez vidala, łącznie zmieniany 1 raz.
pio
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2006-12-23, 16:38
Lokalizacja: W-wa

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: pio »

Mam pytanie - czy zgłaszacie te problemy do biura obsługi Play ?

Jeżeli nie to zgłaszajcie je. Im więcej skarg na danych problem (np. problem ze ściąganiem dużych plików, problem z RS, rozłączanie) tym lepiej.

Każdy operator ma statystyki skarg i mogę Was zapewnić że akurat w Play ktoś je nawet ogląda i jeśli problem wykroczy poza pojedyncze przypadki to pewnie się nim zajmie. Serio.
vidala
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-10-27, 22:18
Lokalizacja: olsztyn

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: vidala »

Ok. W końcu zadzwonili z obsługi technicznej. Oczywiśie musiał się pojawić kolejny problem. Poproszono mnie o wejście w menedżer urządzeń, konentrator usb, zakładkę zarządzanie energią i odznaczenie zezwolenia na wyłączanie sprzętu. PROBLEM w tym że jakimś cudem tej zakładki u mnie nie ma. Posiadam oryginalny windows xp ze wszystkimi aktualizacjami, instalowany 3 tygodnie temu. Próbowałem zmeinić sterowniki tego urządzenia ale nic to nie zmienia. Zobaczyłem screeny w necie z tym urządzeniem i tam ta zakładka była. Kompletnie nie wiem o co chodzi.

Powiedziano mi że nie mogą mi pomóc skoro nie mam tam tej zakładki. Ale poza tym to co to ma do problemu. Powtarzałem 100 razy że połączenia jako taki mi nie wyłącza, zrobiłem test, w czasie ściąganai pliku słuchałem radia internetowego. Nie było żadnej przerwy w strumieniu na a ściąganie jednego z przeklętych plików zatrzymało się. Tak więc w tej sytuacji nie tracę połączenia, i nie dochodzi do wyłączenia modemu, a tym bardziej nie wyłącza sie w tym czasie hub USB.

Szukając rozwiązania tej dziwnej sprzętowej kwestii stwierdzam niepowodzenie. W sumie dziś zarejestrowałem się na 6 forach w poszukiwaniu odpowiedzi. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu braku zakładki "zarządzanie energią"?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: ja.michal »

vidala, w Play Online są takie krzaki, że zrywa połączenie przy ściąganiu pliku i to wina sieci jest nie modemu. Spróbuj jak się ściąga przy pomocy managera pobierania, który sam wznawia przerwane pobieranie.
vidala
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-10-27, 22:18
Lokalizacja: olsztyn

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: vidala »

No nie chcę bronić Play ale jest tu małe zamieszanie. Mój znajomy korzysta z play, z tym że na kartę, i może pobrac pliki których ja nie mogę. Do łączenia się używa telefonu z modemem, chyba już 3 lata temu kupionego.

Rozumiem że to jeden przypadek, no ale i tak nie wiem co o tym myśleć.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: ja.michal »

Wszystko zależy od lokalizacji i innych specyficznych warunków.
vidala
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-10-27, 22:18
Lokalizacja: olsztyn

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: vidala »

test przeprowadzono w tym samym mieszkaniu :), więc zostają te ... inne specyficzne czynniki
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: ja.michal »

vidala pisze:więc zostają te ... inne specyficzne czynniki
Inny modem.

A próbowałeś swoją kartę sim na kolegi telefonie na swoim komputerze?
vidala
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-10-27, 22:18
Lokalizacja: olsztyn

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: vidala »

Nie, nie wpadłem na to, testowałem swój modem na jego kompie i był błąd, ale to co mówisz nie próbowałem. Czyli, że te małe to to ta karta sim może mieszać? Myślałem że to jedynie coś w rodzaju identyfikatora mojego numeru w sieci. No nie pomyślałem o tym. Kolega wyjechał, no nie mam jak teraz sprawdzić u kogo, sam sie też przeprowadziłem i nikogo tu nie znam. Może w salonie play dadzą przetestować.

Dzięki za pomoc.

Co za porażka! Poszedłem do salonu play żeby przetestować modem, i co się okazało? Że nie ma tam zasięgu by nawiązać połączenie. Nie miałem czasu żeby pójśc do drugiego. Wymieniłem jedynie kartę SIM. Teraz właśnie przetestowałem u siebie no i niestety oczywiście nic nowa karta SIM nie zmieniła. Dalej problem jest. Jak dla mnie to jest cyrk z samym modemem albo jakiś bug w sieci Play. Ale generalnie to już ręce opadają.
artwar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-11-02, 18:25
Lokalizacja: Gdynia

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: artwar »

Mogę Cię pocieszyć - też mam ten problem :] Mój modem to E220, więc to nie sprawa modelu/egzemplarza. Z modemu korzystam wyłącznie w Gdyni-Witominie. Co więcej - praktycznie wyłącznie pod Linuksem. Tu też nie ma tej zakładki :D Gdy pierwszy raz napotkałem problem, przełączyłem się na Windowsa i wystąpił dokładnie ten problem, więc to nie sprawa systemu operacyjnego i softwaru!

Generalnie problem wygląda dla mnie baardzo dziwnie (a jestem programistą-linuksowcem).

Na pewno napiszę do BOK Playa. Poczytam jeszcze umowę aby oprzeć się o jakiś punkt gdzie coś się mówi o niezawodności itp. Generalnie ja w zasadzie "mogę z tym żyć" bo playa używam praktyczine wyłącznie do www i maila, niemniej sprawa jest wysoce upierdliwa i nie można tak jej zostawić.

[ Dodano: 2009-11-02, 18:35 ]
Jeden z moich przeklętych plików (obraz mojego ukochanego Linuksa :) ) - http://mirror.switch.ch/ftp/mirror/ubun ... -amd64.iso Zatrzymuje mi się dokładnie na bajcie nr 3.883.008
vidala
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-10-27, 22:18
Lokalizacja: olsztyn

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: vidala »

Hmm hmm hmm. Ciekawe. Mam w głowie pewną teorię, jednakże wydaje mi się sprzeczna z tym co wiem na temat komunikacji internetowej. Jeśli dobrze rozumiem to za komuniakcję odpowiadają protokoły, które mają konkretną specyfikację. W sieci między hostami komunikacja odbywa się za pomocą pakietów ( w wielkim skrócie ). Pakiet to same przesyłane dane, dane adresowe, dane kontrolne, nagłówki, zakończenia, czyli w skrócie dane oraz metadane (dane o danych). Z tego wynika że treść przesyłanych danych nie powina grać rzadnej roli, siedzą one jakby w "kapsułce" metadanych.

Tymczasem z tą przerwą przesyłania na konkretnym bajcie konkretnego pliku wygląda tak jakby przesyłane dane grały rolę. Pewien przypadkowy niszczęsny zestaw bajtów przesyłanych w jednym pakiecie, zaczyna działać jak podprogram ( nie wiem gdzie, na modemie?, karcie SIM? w sterownikach?, w sofcie/hardware sieci Play?, między Play a resztą świata? ). Wynikiem działania tego podprogramu mamy w efekcie właśnie przerwanie komunikacji, polegającej na transferze pliku. No ale jak mówiłem wcześniej jest to sprzeczne z logiką.

Przypomnę jeszcze że jeden program, FreeDownloadManager, potrafi po kilkudziesięciu (ale jednak) wznawianiach pobrać plik. Można zastosować tam gdzie jest dostępne wznawianie. To dla tych co mają podobny problem.



OOO, sprawdziłem Twój plik artwar, przerwało mi na 3.878.912 bajcie. Sciągałem Firefoxem na WinXP, różnica ( 4096B ) może wynikać z różnej wielkości pliku na dysku, różne systemy plików. Rozumiem że korzystaliśmy z tych samych protokołów więc przesyłane są podobne lub dokładnie takie same zestawy pakietów? niezależnie od systemu?

Jakkolwiek stwierdzam że problem mamy identyczny.
artwar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-11-02, 18:25
Lokalizacja: Gdynia

Re: problem z download, play online, huawei E156g

Post autor: artwar »

No właśnie z protokołami jest tak jak piszesz - zawartość danych nie powinna wpływać absolutnie na zachowanie. Przynajmniej tak jest w ethernecie. Jak to wygląda w GSM - nie wiem.

Przełączyłem się na Windows i tam w zakładce odznaczyłem usypianie, ale nic to nie dało.

Wysłałem do BOKu playa maila z opisem i linkiem do pliku. Jeżeli nie odpowiedzą będę dzwonił i złożę oficjalną reklamację.

Apropos - jaki masz komputer? Ja mam laptopa Lenovo R61i, chipset "Intel Corporation 82801H (ICH8 Family)".
Zablokowany