iPlus i Warszawa

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czajak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-02, 22:41
Lokalizacja: warszawa

iPlus i Warszawa

Post autor: czajak »

Witam,
To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich i proszę o wyrozumiałość.
Dziś podłączyłem świeżo zakupiony iPlus (6GB limit, prędkość do 7,2). Mieszkam blisko centrum Warszawy (okolice Placu Bankowego). W iPlus manager modem łapie praktycznie cały czas 3G 2 kreski zasięgu lub sporadycznie HSDP'a ale praktycznie jest jedna kreska zasięgu. Transfer przy pobieraniu plików 50-80 KB/s. Czy to normalne z takim zasięgiem w centrum Warszawy? Czy jest jakaś możliwość poprawy prędkości. Płacąc 75zł miesięcznie spodziewałem się czegoś lepszego, chwile testowałem Play'a i praktycznie działało to tak samo. W czym może tkwić problem, może jakieś ustawienia sprzętowe/programowe?

ps. posiadam modem Huawei E180
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus i Warszawa

Post autor: ja.michal »

O każdej porze takie wyniki? Ogólnie tamto miejsce jest jednak dość gęsto zurbanizowane. To jest główny powód. Nie wiem czy będzie coś lepiej. Można jakąś antenkę dookólną dać i za okno (bo w takim miejscu kierunkowe nie mają sensu bo za gęsto).

Nie wiem czy coś poradzimy. :(
czajak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-02, 22:41
Lokalizacja: warszawa

Re: iPlus i Warszawa

Post autor: czajak »

ja.michal pisze:Można jakąś antenkę dookólną dać i za okno (bo w takim miejscu kierunkowe nie mają sensu bo za gęsto).
hmm... mam modem Huawei E180 wieć chyba z ta anteną jakąś pomyłka. Chętnie zakupiłbym jakąś dodatkową antenę. Są jakieś gotowe, sprawdzone rozwiązania?
pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus i Warszawa

Post autor: ja.michal »

czajak pisze:mam modem Huawei E180 wieć chyba z ta anteną jakąś pomyłka
No tak. Nie ma wyjścia na antenę.
czajak pisze:Są jakieś gotowe, sprawdzone rozwiązania?
W tej sytuacji ciężko o cokolwiek. Zbyt zurbanizowane miejsce.
czajak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-02, 22:41
Lokalizacja: warszawa

Re: iPlus i Warszawa

Post autor: czajak »

a są jakieś dobre, sprawdzone rozwiązania na zestaw modem+antena który by zauważalnie wpłynął na jakość i prędkość działania internetu? Jak to wygląda cenowo, gra warta świeczki?
Abramek
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-10-26, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus i Warszawa

Post autor: Abramek »

Przedłużka USB i modem blisko okna?
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: iPlus i Warszawa

Post autor: przemox.1 »

Przedłużka USB i modem blisko okna?
Nie można dawać dużo metrów, ponieważ mogą spadki napięcia wystąpić i będzie problem ze stabilnością modemu i połączenia.
U mnie E160 ma 3m i przy słabym sygnale 3G nie ma problemów ;)
ODPOWIEDZ