Wielka prośba o pomoc -> połączenie oddziałów firm - jak?

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
suchypl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-10, 17:47

Wielka prośba o pomoc -> połączenie oddziałów firm - jak?

Post autor: suchypl »

Pewnie się powtarzam na tym forum ale nigdzie nie mogłem znaleźć rozwiązania następującego problemu:

W firmie mam 5 komputerów połączonych w sieci LAN (serwer+4 stacje) korzystające z jednego programu zarządzającego firmą zainstalowanego na serwerze

Każdy komp ma dostęp do internetu przez udostępnianie połączenia internetowego na serwerze na którym jest Win XP i neostrada (stacje mają Win 98 )

Zakładam nowy oddział firmy oddalony o około 20 km od siedziby i chcę aby komputer tam zainstalowany także korzystał z wewnętrznej firmowej sieci LAN oraz dostępu do internetu.

Czy da się to zrobić bezprzewodowo wykorzystując nowoczesną telefonię komórkową(łał jak to brzmi:)?

Mam komórki z GPRS i niektóre z EDGE jeśli to ma jakieś znaczenie.

Proszę o pomoc i przepraszam za lamerskie pytania.

Pewnie rozwiązanie jest banalne:)
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Wielka prośba o pomoc -> połączenie oddziałów firm - jak?

Post autor: etranger »

Bezprzewodowo to i owszem, ale po LANie, po co nabijac sobie koszta dokladajac do transmisji malo tego ze wolne lacze w porownaniu do LAN to jeszcze bicie kosztow. Poczytaj o bezprzewodowym LANie, tutaj to bedzie dla Ciebie najlepsze. Chyba ze siec korporacyjna z tepsy ale o tym musialbys juz z sama tepsa rozmawiac.
Osobiscie net komorkowy w opisanym przypadku odradzam.
suchypl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-10, 17:47

Zasieg?

Post autor: suchypl »

Nie ma mam pojęcia jak daleki mógłby być zasięg na takim bezprzewdowym LAN-ie.
suchypl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-10, 17:47

Max 12 km???

Post autor: suchypl »

Wyczytałem gdzieś że max zasięg dla bezprzewodowego LAN-u to 12 km. Myślę że to i tak dużo (ciekawe ile wynosi faktyczny zasięg takiego LAN-u a ile to przechwałki :D ) Po za tym dokoła mnie teren zabudowany :cry:

Nic szukam dalej
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Wielka prośba o pomoc -> połączenie oddziałów firm - jak?

Post autor: etranger »

Dokladnie szczególowo sie nie znam ale mysle zeanteny kierunkowe dobrze by sie wywiazaly ze swojego zadania
adams

Re: Wielka prośba o pomoc -> połączenie oddziałów firm - jak?

Post autor: adams »

suchypl pisze:Każdy komp ma dostęp do internetu przez udostępnianie połączenia internetowego na serwerze na którem jest Win XP i neostrada (stacje mają Win 9Cool
pamiętaj że neostrady nie wolno dzielić, nie może wyjść poza pomieszczenia firmy.
suchypl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-10, 17:47

Mniejsza o NEO

Post autor: suchypl »

Mniejsza o neostradę. Bardziej zależy mi na sieci lokalnej bo tam na serwerze jest program który obsługje sprzedaż w mojej firmie.
peron
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-04-05, 12:46

Re: Wielka prośba o pomoc -> połączenie oddziałów firm - jak?

Post autor: peron »

Ja bym sie przymierzyl w WiFi. Technologie komorkowe do laczenia LANow nadaja sie srednio...

Czy WiFi bedzie hulac? Tego nie wiem. 20km to daleko...

Rozwiazanie typu BRIDGE, albo ruter+odbiornik (raczej PCI niz PCMCIA).
Dobrze byloby, gdyby choc ruter mial opcje regulowania mocy.
Formalnie sa ograniczenia, ale URTiP (czy jak sie to teraz nazywa) i tak nie skanuje tego pasma a metoda podkrecania ponad norme wydaje sie dosc popularna, n.p. w sieciach osiedlowych.

Po obu stronach przydalaby sie kierunkowa, mozliwie wysoko-zyskowa antena, podniesiona jak sie da najwyzej.

No i probowac.
Z WiFi i porzadnymi antenami 1000 PLN w zupelnosci wystarczy.
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wielka prośba o pomoc -> połączenie oddziałów firm - jak?

Post autor: PawełB »

Dodam jeszcze, że trzeba zadbać o bezpieczeństwo (podsłuchy, włamy itp.) ale to nie to forum.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wielka prośba o pomoc -> połączenie oddziałów firm - jak?

Post autor: zDaleKi »

Dokładnie tak - to musi być bezpieczne.
Możesz łączyć się np. przez komórkę po VPNie do firmy - ale to wyjście jest ostatecznością. Poszukaj trochę na googlach o takim rozwiązaniu
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wielka prośba o pomoc -> połączenie oddziałów firm - jak?

Post autor: PawełB »

Inaczej jest, gdy łączysz się w sieć do grania w gry a zupełnie inaczej gdy przesyłasz ważne dane. Wróg nie śpi.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
DADA
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2006-04-13, 11:38
Lokalizacja: JANÓW LUBELSKI

Re: Wielka prośba o pomoc -> połączenie oddziałów firm - jak?

Post autor: DADA »

Urzadzenia na 5 GHz ""Microtik"" i sprawa powinna zostac zalatwiona leci jak po kablu przy dobrych antenach 20 km jest do przeskoczenia.
:wink: Wszystko zalezy od infrastruktury i uksztaltowania terenu.
Most eterowy legalny :!:

Powodzenia.
pir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-09-13, 22:36

Re: Wielka prośba o pomoc -> połączenie oddziałów firm - jak?

Post autor: pir »

Pewnie to juz troche nie akutalne co napisze, ale nie bardzo rozumiem takiego podejscia. Jesli ktos ma firme i kombinuje jakby tu radiowo polanczyc 2 odzialy firmy, zeby oszczedzic 50 zl ??? na net wydajac zarazem na dobry sprzet okolo 1000 zl, aby <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> taki most byl mozliwy, nie prosciej zalozyc w drugim oddziale firmy poprostu neta i miec VPN przez neta?
suchypl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2006-04-10, 17:47

W drugim oddziale nie dopstepu do neta.

Post autor: suchypl »

Drugi oddzial to barak na placu budowy w ktorym oferujemy do sprzedazy elektronarzedzia: wiertarki, szlifierki, mloty, osprzet, itp. jak ktos przyjdzie to fakture musze wystawic. W baraku jest tylko prad i woda. Net by sie przydal do fakturowania.
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Wielka prośba o pomoc -> połączenie oddziałów firm - jak?

Post autor: Jojo »

Ależ bezprzewodowo można to zrobić w siedzibie firmy była by neostrada a po drugiej stronie połączenie GPRS wystarczy tylko odpowiedni modem podłączyć do komputera, bo niestety nie ma na razie modemów ze złączem RJ45 i takich routerów przystosowanych do takich modemów i musi być jeszcze publiczny IP i jak już było tu powiedziane skorzystać z VPN. Było by najprościej i w miarę tanio.
Elektroniczna rewolucja
ODPOWIEDZ