pytanie o nadajnik wimax

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
stefann
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-11-24, 00:38
Lokalizacja: kłodawa

pytanie o nadajnik wimax

Post autor: stefann »

czy ktoś wie gdzie w gorzowie wlkp lub jego okolicach znajduje się nadajnik wimax od ery?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: pytanie o nadajnik wimax

Post autor: Blido »

Najprawdopodobniej na maszcie przy ul. Szwoleżerów. Jest tam węzeł PTC a Era montuje BS Wimaksa tylko na stacjach węzłowych.
stefann
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-11-24, 00:38
Lokalizacja: kłodawa

Re: pytanie o nadajnik wimax

Post autor: stefann »

dzieki, jesli ktos jest w 100% pwien prosze dac znac...
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: pytanie o nadajnik wimax

Post autor: Blido »

To już pewne, bo dzisiaj potwierdziło to Biuro Obsługi ;) Szkoda że ja się tak łatwo nie dowiedziałem gdzie jest mój BS.
stefann
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-11-24, 00:38
Lokalizacja: kłodawa

Re: pytanie o nadajnik wimax

Post autor: stefann »

i nie ma innego w promieniu 20 km, a raczej innego w kierunku na południe?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: pytanie o nadajnik wimax

Post autor: Blido »

Wnioskując po mapie zasięgu WiMax ze strony Ery, nie ma. Gorzów i okolice w zasięgu i dalej biała plama :]
larret
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-10-09, 21:39
Lokalizacja: Łódź

Re: pytanie o nadajnik wimax

Post autor: larret »

Czy wiecie gdzie w Łodzi znajdują się nadajniki (wiem o przynajmniej dwóch). Nie mogę złapać sygnału z zalecanego sektora (częstotliwości) podanego jako 7-my, jadnakże mogę złapać minimalny (czyt. niewystarczający do uzyskania połączenia) kontakt z sektorem 8-mym.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: pytanie o nadajnik wimax

Post autor: Blido »

larret pisze:Czy wiecie gdzie w Łodzi znajdują się nadajniki (wiem o przynajmniej dwóch).
Nawet jeżeli w Łodzi są dwa BS-y, Ty możesz podłączyć się tylko do jednego. Częstotliwości i sektory które otrzymałeś od operatora dotyczą tylko tej jednej stacji.
Jak już wcześniej pisałem, Era instaluje Wimaksa na węzłach, a więc prawdopodobne lokalizacje BS w Łodzi to:
- okolice ul. Artyleryjskiej
- skrzyżowanie al. Politechniki z ul. Generała Walerego Wróblewskiego
- komin w okolicy ul. Demokratycznej
stefann
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-11-24, 00:38
Lokalizacja: kłodawa

Re: pytanie o nadajnik wimax

Post autor: stefann »

zainstalowałem sobie z googlemaps plik z nadajnikami oraz radiolinie znajdujące się w Polsce - teraz wszystko mam jak na dłoni;]. Dostałem maila od ERY, że nadajnik znajduje sie na linii Baczyny. Trochę nie bardzo wiedziałem o co chodzi więc napisałem do nich jeszcze raz i zadzwonił konsultant z BOA. Wyjaśnił że nadajnik Wimaxa w Gorzowie znajduje sie pod miejscowością Baczyna, czyli tam gdzie myśałem. Dlaczego tam? Jest to jeden z najwyższych punktów (komin ponad 130 m przy byłej fabryce ursusa) w promieniu wielu km i widać go z każdej strony z naprawdę daleka. Od początku mi coś z tą ulicą szwoleżerów nie pasowało, bo tam maszt rzeczywiście jest, ale na bloku i nadajnik byłby schowany między 10 piętrowcami, tak więc jak to bywa często w BOA ktoś wprowadził Blido w błąd. Po drugiej stronie miasta jest także bardzo wysoki punkt (wieża RON na podmiejskiej). Na tej wieży swoje nadajniki CDMA umieścił Orange. Tak więc jak widać obie firmy zajęły dwa strategiczne punkty na umieszczenie swoich anten.
ODPOWIEDZ