Cyfrowy Polsat

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

arek2751 pisze:ja mam iplusa antena zewnętrzna erato 17 umtes, i spokojnie łapie hsdpa z wrocławi 1800-1900MHz 30km,2-3kreski
Masz bardzo marną antenę i nie jest możliwe łapanie 3G (UMTS) z odległości 30km.
Nie pomagam na PW!
arek2751
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2009-01-23, 22:39
Lokalizacja: kurzątkowice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: arek2751 »

topnetinfo pokazuje dokładnie ulice we wrocławiu na którym znajduje się nadajnik,w okolicy niema <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nadajników z umts ,chyba że z kosmosu usługe hsdpa łapie
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

arek2751 pisze:topnetinfo pokazuje dokładnie ulice we wrocławiu
Ja wolałbym sprawdzić na http://mapa.btsearch.pl/
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: sp6huk »

Coś mi tu nie pasuje. arek2751 korzysta z internetu od CP na częstotliwości 900 MHz. I z tego co widzę, to Aero 2 nie ma stacji bazowej we Wrocławiu, to jakim cudem ty byś miał mieć stamtąd sygnał. Wg. mnie najbliższa stacja bazowa znajduje się w Brzegu ~23 km.
Druga rzecz, to dlaczego korzystasz z anteny działającej na częstotliwościach 1800-1900 MHz, jak CP działa na 900 MHz :niepewny:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

sp6huk pisze:Coś mi tu nie pasuje. arek2751
Napisał że ma iPlusa.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: sp6huk »

wojteks pisze:Napisał że ma iPlusa.
Aha, to sory :zawstydzony: Ale, co to ma związanego z Cyfrowym Polsatem :zdziwko: Już, wiem, niedokładnie przeczytałem, teraz już wszystko rozumiem, jeszcze raz przepraszam.
hydra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-04, 18:18
Lokalizacja: Starachowice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: hydra »

Według informacji z CP , 900Mhz jest tylko i wyłącznie na teraz w Warszawie i Ostrołęce. Pozostałe nadajaniki - Aero2 i Sferii działają w 850 MHz. Ja na swoim uzyskałem
Obrazek
po przekroczeniu limitu :

Obrazek

Ale powiem tak, net działał bez zarzutu aczkolwiek niestabilnie.
W przypadku pytań służę pomocą.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: krystianb »

hydra pisze:Według informacji z CP , 900Mhz jest tylko i wyłącznie na teraz w Warszawie i Ostrołęce. Pozostałe nadajaniki - Aero2 i Sferii działają w 850 MHz. Ja na swoim uzyskałem
Wg ich mapy sam umts900 jest właśnie tylko w wawie i ostrołęce gdzie 850MHz zajęte jest przez sferie(cdma). Reszta polski ma podwójne nodeB 850 i 900 praktycznie zawsze wiszące razem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
hydra
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-04, 18:18
Lokalizacja: Starachowice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: hydra »

krystianb pisze: Wg ich mapy sam umts900 jest właśnie tylko w wawie i ostrołęce gdzie 850MHz zajęte jest przez sferie(cdma). Reszta polski ma podwójne nodeB 850 i 900 praktycznie zawsze wiszące razem.
Modemy jakie rozdają do testów ( taką przynajmniej otrzymałem informację ) to 850 MHz, oprócz oczywiście Wa-wy i Ostrołęki,

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-01-10, 21:33 ]
Poprawa cytowania.
Ostatnio zmieniony 2010-01-10, 21:32 przez hydra, łącznie zmieniany 1 raz.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

hydra pisze:Ale powiem tak, net działał bez zarzutu aczkolwiek niestabilnie.
W przypadku pytań służę pomocą.
Niestabilnie? tzn. mógłbyś coś więcej na ten temat powiedzieć? I czy jak się weźmie telewizję CP to są jakieś zniżki na internet?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Speedstar
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-10-17, 07:30
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Speedstar »

Małe pytanko do speców czy modemik Sierra 885 który obsługuje WCDMA 850 Mhz chodziłby z Cyfrowym Polsatem czy sprawę załatwia tylko nowy modem Sierry.
Bo teoretycznie chyba powinien chodzić skoro S885 obsługuje 850Mhz i chyba powinien móc wyciągnąc full prędkości 7.2 Mb/s
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

Speedstar pisze:full prędkości 7.2 Mb/s
W CP teoretyczna max prędkość to 21Mb/s, więc full z niego nie wyciągniesz, ale możesz spróbować podłączyć, bo wydaje mi się, że powinno chodzić.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

Speedstar pisze:Bo teoretycznie chyba powinien chodzić skoro S885 obsługuje 850Mhz i chyba powinien móc wyciągnąc full prędkości 7.2 Mb/s
W trybie direct IP i przy prędkości CP do 21Mb/s można osiągnąć te 7Mb/s.
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

No i transfer padł. Wie ktoś może czy da się coś z tym zrobić czy trzeba czekać aż wielmożny cp przyzna nowy-w moim przypadku tylko 6 dni albo aż 6 dni :klnie:

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-01-16, 21:19 ]
Ikonka FAQ oznacza często zadawane pytania, a raczej nie to miałeś na myśli ;)
Ostatnio zmieniony 2010-01-16, 21:19 przez karpiu01, łącznie zmieniany 1 raz.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: marens »

Procio pisze:I czy jak się weźmie telewizję CP to są jakieś zniżki na internet?
Na pewno będą, ale tutaj trzeba czekać na komercyjne wystartowanie usługi.
hydra pisze:W przypadku pytań służę pomocą.
Jak wygląda sprawa z simlockiem w modemach Sierry od CP?
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

marens pisze:Na pewno będą, ale tutaj trzeba czekać na komercyjne wystartowanie usługi.
A jak sądzisz na jakim poziome te zniżki będą? Np. do 25zł dodatkowo za net? I jeżeli na mapce zasięgu kolor niebieski jest oddalony ode mnie o jakieś 2-3km to mam szanse łapać zasięg?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

no tego to nikt nie wie bo te mapki są trochę przekłamane, ja niby znajduję się w zasięgu a gdy dzwoniłem do boa okazało się że jestem na granicy gdzie łapałem jedną kreskę zasięgu ale po zamontowaniu anteny jest pełny i chodzi bez zarzutów
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

karpiu01 pisze:ale po zamontowaniu anteny jest pełny i chodzi bez zarzutów
Mam nadzieję, że u mnie też tak będzie :] Gdzieś wyczytałem, że testy kończą się pod koniec lutego, czy to prawda?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

tak to prawda. testy są przewidziane do 28.02 ale jak wiadomo mogą coś zmienić bo z nimi nigdy nie wiadomo. a jak to chodzi u ciebie i jakie transfery osiągasz? :cwaniak:
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

karpiu01 pisze:a jak to chodzi u ciebie i jakie transfery osiągasz? :cwaniak:
Tzn. Ja nie jestem tester CP ;) Ja tylko zainteresowałem się tą usługą, ponieważ za jakiś miesiąc/ dwa kończy mi się umowa na cyfrę+ i jeżeli net będzie po zniżce wraz z telewizję to wezmę abonament na telewizję i internet :]

A mógłbyś mi powiedzieć jak to u Ciebie wygląda? tzn. jakie masz pingi, dl/ul (jaki zasięg) z jakimi prędkościami średnio pobierasz i jak wygląda granie w gry FPS i MMO :)
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

aktualnie to wyczerpałem limit i mam modemową ale z antenka ATK-20:ping rzędu 30-70, a prędkości ok 13 mega do mnie i 3 wysyłu także jak na moją wiochę gdzie CDMA orange to cały świat, to bajka. Z tego co mi wiadomo informacja że usługa będzie łączona wraz z telewizją na chwilę obecną nie będzie możliwa -tak mówili w boa, ale ci ludkowie też są z pierwszej łapanki także niewiele się człowiek tam dowie. pozostało tylko czekać bo też mam u nich tv także by mi to pasowało. a kolega z jakiej sieci korzysta- nadal plus?

[ Dodano: 2010-01-17, 17:19 ]
zapomniałem dodać tylko że w cs grałem i nie zauważyłem różnicy czy to siec czy boty. nic innego nie odpalę bo komp :dobani:
nie ma kabla i nie będzie...pewnie
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

karpiu01 pisze:a kolega z jakiej sieci korzysta- nadal plus?
Tak, nadal plus i niestety tylko EDGE, dlatego przejście na HSPA+ od CP by mi pasowało ;)
karpiu01 pisze:zapomniałem dodać tylko że w cs grałem i nie zauważyłem różnicy czy to siec czy boty. nic innego nie odpalę bo komp :dobani:
Akurat o CS'a mi chodziło :]
karpiu01 pisze:Z tego co mi wiadomo informacja że usługa będzie łączona wraz z telewizją na chwilę obecną nie będzie możliwa -tak mówili w boa, ale ci ludkowie też są z pierwszej łapanki także niewiele się człowiek tam dowie.
I mam nadzieję, że się mylą, bo zależy mi żeby były zniżki, w innym razie net u nich odpada :(
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

to mam ten sam problem z edge w plusie i dlatego szukam alternatywy ale płacąc 110 pln za edge jestem w stanie zapłacić xxx za takiego neta w cp-myślę że warto, oczywiście przyjmując że prędkość spadnie po obciążeniu btsów ale to i tak będzie kosmos w porównaniu do tego co mam teraz
nie ma kabla i nie będzie...pewnie
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

karpiu01 pisze:to mam ten sam problem z edge w plusie i dlatego szukam alternatywy ale płacąc 110 pln za edge
Ja płacę 75, ale to i tak dużo...
karpiu01 pisze:jestem w stanie zapłacić xxx za takiego neta w cp
No zależy, bo umowy z plusem nie zerwę (1000zł kary), więc będę miał dwa nety i nie chciałbym obciążać się kosztami (tzn. moich rodziców to oni płacą :])

Moja umowa ma trwać jeszcze 11miesięcy i chciałbym z tym jak najszybciej skończyć :P
oczywiście przyjmując że prędkość spadnie po obciążeniu btsów ale to i tak będzie kosmos w porównaniu do tego co mam teraz
Nawet przy bardzo obciążonym BTS'ie to prędkość nie powinna spadać poniżej 2mb/s (oczywiście zależy od zasięgu), więc to kosmos porównując z EDGE...
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

Procio pisze:Nawet przy bardzo obciążonym BTS'ie to prędkość nie powinna spadać poniżej 2mb/s (oczywiście zależy od zasięgu), więc to kosmos porównując z EDGE...

to się zgadza w takich dziurach jak moja to potęga :D :D :D
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: paweliplus »

karpiu01 pisze:ale płacąc 110 pln za edge jestem w stanie zapłacić xxx za takiego neta w cp-myślę że warto
możesz płacić i 60 zł , bo na EDGE to i tak wystarczy nawet 1 GB , oczywiście jak ktoś nie siedzi 24/h . Najpierw się testuje prepaidy , a potem bierze internet . Na początku ten net od CP to może to będzie śmigać , a potem dużo ludzi przejdzie do nich , jeśli będzie miało zasięg i sie zrobi to samo co z play , choć nie od razu . I tak nie dadzą limitów nie wiadomo jakich , więc granie w gry typu CS odpada , bo zaraz limit poleci ...
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

paweliplus pisze:I tak nie dadzą limitów nie wiadomo jakich , więc granie w gry typu CS odpada , bo zaraz limit poleci ...
Po limicie nie wydaje mi się, żeby ping bardzo skakał (chyba, że się mylę) więc grać dalej będzie można, no może nie w FPS, ale MMO... Teraz mając limit 3GB gram w MMO, pobieram, dość dużo (przede wszystkim jakieś programiki, ~5mb i mp3, ale zawsze coś...), oglądam na yt i surfuje po necie. Jeżeli 3GB mi wystarcza to robiąc to samo na CP gdzie limit to 5GB to spokojnie mi wystarczy, a komfort surfowania - nie porównywalny :P
paweliplus pisze:Na początku ten net od CP to może to będzie śmigać , a potem dużo ludzi przejdzie do nich , jeśli będzie miało zasięg i sie zrobi to samo co z play , choć nie od razu
No dobra, ale nawet jak sieć się zapcha to i tak net będzie o niebo lepszy od EDGE...
paweliplus pisze:Najpierw się testuje prepaidy , a potem bierze internet .
Ale jak się nie ma "zielonego pojęcia" na ten temat to wiesz... Biorąc iPlusa (rok temu) nie wiedziałem nawet co to EDGE i jakie prędkości się osiąga...
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

Procio pisze:No dobra, ale nawet jak sieć się zapcha to i tak net będzie o niebo lepszy od EDGE...
i ja się z tym zgadzam. Trzeba poczekać i zobaczyć jak to wszystko będzie chodziło powiedzmy pod koniec roku gdy abonentów przybędzie. nawet gdyby z obecnej prędkości pozostało 10 % to i tak jest dużo jak dla mnie :ok:
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

karpiu01 pisze:Trzeba poczekać i zobaczyć jak to wszystko będzie chodziło powiedzmy pod koniec roku gdy abonentów przybędzie.
Czym szybciej się weźmie tym dłużej będzie się korzystać z netu przy małym obciążeniu :P Ale i tak wydaje mi się, że w mojej okolicy mało kto weźmie net od CP, dlatego czym większy zasięg tym lepiej, a o obciążenie się nie martwię, bo i tak prędkość nie powinna spadać do 1.5Mbps... Wystarczy teraz tylko czekać i oby testy skończyły się jak najszybciej i były zniżki dla abonentów telewizji Cyfrowego Polsatu :]
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

czy ma ktoś aktualnie problem z zalogowaniem się do sieci na sierra 306, bo u mnie od kilku dni nie działa a w boa twierdzą że wszystko ok? zasięg jest, usługa dostępna , tylko podczas próby logowania wywala

[ Dodano: 2010-01-24, 17:56 ]
czyli rozumiem że nikt nie ma problemu ze sierra 306 więc albo modem albo karta. jutro pojadę reklamować
nie ma kabla i nie będzie...pewnie
ODPOWIEDZ