Cyfrowy Polsat

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

dla zainteresowanych: mam informacje że oferta komercyjna będzie uruchomiona od początku lutego a nie jak przewidywano od marca, niestety cenniki nie są jeszcze znane ani limity-zresztą nic nie wiadomo. testy maja trwać nadal a nawet dłużej tyle dowiedziałem się z boa i od konsultantów w POK
nie ma kabla i nie będzie...pewnie
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

karpiu01 pisze:mam informacje że oferta komercyjna będzie uruchomiona od początku lutego a nie jak przewidywano od marca, niestety cenniki nie są jeszcze znane ani limity-zresztą nic nie wiadomo.
I mam nadzieję, że w lutym już wszystko się wyjaśni wraz z limitami, promocjami itp. Mogliby na początku zrobić jakieś zniżki, dla zachęty :D

P.S. Ja nawet nie wiem czy znajduję się w zasięgu... Na mapce niby jestem blisko koloru niebieskiego, więc nie wiem. Oby były zniżki i obym znajdował się w zasięgu! ;) :]
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
bombel201
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-01-23, 17:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: bombel201 »

Ja tam nie zamierzam z cyfrowym sie wiazac.Juz mialem od nich telewizje i dziekuje za ich denne podejscie do klienta. :dobani:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: marens »

bombel201 pisze:Ja tam nie zamierzam z cyfrowym sie wiazac.Juz mialem od nich telewizje i dziekuje za ich denne podejscie do klienta. :dobani:
Widzę, że nie tylko ja tak uważam.
Jedyne co warto to wziąć moduł prepaid.
Reszta to podpisz umowę a później mamy ciebie w :cenzura:
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

ja też za polsatem nie jestem bo mam u nich tv i wiem jak to z nimi jest ale umowa kończy się w lutym także :papa: jednak net od cp i play to jedyne co logicznie u mnie chodzi.

[ Dodano: 2010-01-26, 19:34 ]
DLA ZAINTERESOWANYCH: będą trzy oferty cenowe: 1pln abonamentu+wykorzystane dane(1gr za każde 100 kB) jeśli ktoś korzysta bardzo mało, 29 pln i 49 pln(niestety nie wiem jakie limity). myślę że informacja dość pewna bo uzyskałem ja od serwisanta z CP :szok: :szok: :szok:
nie ma kabla i nie będzie...pewnie
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

karpiu01 pisze:(1gr za każde 100 kB)
Przy HSPA+ to chyba jakaś pomyłka. :] Trzeba by dodać jedno 0 do tych kB. :]
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

Niby abonamenty małe, ale... zobaczymy jak z limitami... Mam nadzieję, że za te 29pln będę te 5Gb, a za 49pln trochę więcej no może, hmm... 10Gb? ;)
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
Cari
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 226
Rejestracja: 2009-12-24, 16:14
Lokalizacja: Pleszew

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Cari »

Własnie abonamenty są małe :hyhy: tylko niewiadomo jak bedzie z limitami ;) Wydaje mi się ,że to może być tak jak w Play było ,że na początku swietnie działał a potem problemy z "zamrażaniem" ;)
Marriu
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-08-30, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Marriu »

Moim zdaniem będzie po "polsatowsku". Czyli tak jak z TV, jak z telefonią komórkową, jak z telefonią stacjonarną (Sferia), a mianowicie:
Zasięg jest tam, gdzie jest klient "małomiasteczkowy indywidualny" (bez urazy) i "wielkomiejski biznesowy". I takie będą stawki.
Jeśli ktoś nie ma szans na TPSA - czyli Netie lub Neostradę to będzie miał maksymalnie 2-3 GB za 30-40 zł. (podobnie jak w play) ale... np z możliwością posiadania telefonu stacjonarnego. Moim zdaniem CP nie da żadnego prezentu - to jest biznes moi Panowie :).
Załóżmy ze teraz w gminie x ktoś ma jedynie orange w gprs lub ciut więcej za ok 50 zlotych lub więcej ( nie znam dokladnie cennika).
Więc dostanie ciut wiecej za ciut więcej. To jak oferta N-telewizji i CP.
Podstawowy pakiet to juz 10 zł, kolejny 38,5. w N-ce tzreba dać minimum 48 ale za wszystko... I tak dalej...
Osoby mieszkające blisko nadajnika HSPA w miejscu gdzie jest mało użytkowników będą miały raj prędkościowy, ale to będą wyjątki. Sam prezes powiedział, że to inwestycja jego życia i że znalazł "niszę" biznesową. I może być sukces - jak w przypadku CP - TV kilka razy więcej abonentów niż konkurencja...
I jakoś nie wierzę, że w związku z tym konkurencja się zwiększy. W Polsce jest mnóstwo obszarów, gdzie nie ma w ogóle żadnej konkurencji. Konkurencja będzie wręcz zadowolona, że nie musi budować infrastruktury za TPSA dla malych miast i miasteczek...
Internet to nie tylko śmieci, to także duży pozytek dla ludzkości...
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

Dobrze to ująłeś Marriu :)

Z tym, że limit nie musi być kosmicznie wielki tylko np. 5Gb w pakiecie za 29pln i za resztę np. 7Gb... Mam iPlus 3Gb i to mi wystarcza, dlatego też nie chcę brać z nie wiadomo jakim limitem... Czym większy limit bym miał tym więcej bym chciał ściągać, a po co mi to? :P Bezsensowne zapychanie dysku "śmieciami"... Jak już mówiłem limit 5GB by mi wystarczył...
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Marriu
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-08-30, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Marriu »

Teoretycznie - zgadza się.
Ja dlatego kupiłem playonline w promocji 60GB limitu na 12 miesięcy za 300 zł z modemem. Rok temu.
Bardzo wygodne - kiedy zużyjesz to Twoja sprawa. Średnio 60 GB na rok wychodziło właśnie 5 GB.
Przez prawie rok nie zużyłem więcej niż 40 GB. (mysle ze ok 35 GB) Czemu?
Bo mało używałem? Nie! Na początku chodził 1 MBit/sek ale "oszczędzałem" limit, zeby starczylo na rok, a od października prędkość nagle spadła i bardzo rzadko jest powyżej 200 KBit/sek. Jak obliczyłem, przy tej predkosci limit 20-25 GB pozostałych starczyłby pewnie i na 10 lat... ale karta jest ważna do końca lutego
Problem w tym, że uzywam Internetu właściwie non stop do pracy i oprócz stron www i gg czasem chciałbym sobie coś ściągnąć (np krótki filmik na youtube) i nie czekać dziesiątki minut na 4-5 minutowy tutorial. Nie wspomnę o technologii VOIP czy wideo konferencjach na Skype. O tym już dawno zapomniałem. Miałem jednak tanio - 25 zł średnio miesięcznie licząc ze modem był gratis. Być może właśnie o to chodzi.
Dlatego prawie 2 m-ce temu zamowiłem Netię na łączu TP i czekam. A playonline każdemu odradzam (tak samo jak rok temu mogłem namawiać).
W końcu zyjemy w XXI wieku i mamy czego oczekiwać od internetu - spójrzmy na iTunes, na Apple TV, na polską IPLA!! To są usługi, które zadecydują o przyszłości internetu a nie nasza klasa czy gg, czy kilkudniowe ściąganie jednego filmu...
Mając łącze w domu przez kilka godzin dziennie w sumie nieważna jest prędkosc: sprawdzić emaile, odpisać na gg, facebook czy naszą klasę. Na to liczy CP.
W innych przypadkach jednak szybsze łącze jest niezbędne.
Natomiast moim zdaniem mobilny internet tzw komórkowy przetrwa ciężką próbę, jakiej jest poddawany teraz ale będzie jedynie rozwiązaniem tymczasowym i raczej prepaidowym. Będzie wyjściem awaryjnym, weekendowo-wakacyjnym, ze względu na swoje ograniczenia.
Internet to nie tylko śmieci, to także duży pozytek dla ludzkości...
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

Marriu pisze:W końcu zyjemy w XXI wieku i mamy czego oczekiwać od internetu - spójrzmy na iTunes, na Apple TV, na polską IPLA!! To są usługi, które zadecydują o przyszłości internetu a nie nasza klasa czy gg, czy kilkudniowe ściąganie jednego filmu...
Mając łącze w domu przez kilka godzin dziennie w sumie nieważna jest prędkosc: sprawdzić emaile, odpisać na gg, facebook czy naszą klasę. Na to liczy CP.
W innych przypadkach jednak szybsze łącze jest niezbędne.
Natomiast moim zdaniem mobilny internet tzw komórkowy przetrwa ciężką próbę, jakiej jest poddawany teraz ale będzie jedynie rozwiązaniem tymczasowym i raczej prepaidowym. Będzie wyjściem awaryjnym, weekendowo-wakacyjnym, ze względu na swoje ograniczenia.
Z tym całkowicie się zgadzam! Mamy XXI wiek, więc jest czego oczekiwać, a nie tylko przeciążonych sieci i wolnych transferów...
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

Procio pisze:Mamy XXI wiek, więc jest czego oczekiwać, a nie tylko przeciążonych sieci i wolnych transferów...
I tu jest racja. nie ma dobrego neta bez kabla tylko że nie wszędzie on jest- może za xxx lat będzie i u mnie i w wielu takich wiochach jak moja a póki co trzeba szukać alternatywy
nie ma kabla i nie będzie...pewnie
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

karpiu01 pisze:i w wielu takich wiochach jak
moja...

Mam nadzieję, że szybko nastąpi okres, kiedy każdy człowiek będzie miał dostęp do dobrego, taniego, szybkiego łącza bez limitów...
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: paweliplus »

Ja mieszkam na wschodzie , a podobno tam najbiedniejsze województwa i teraz każdy będzie miał szerokopasmowy dostęp do internetu :roll:
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: marens »

Chyba mamy falstart

Kod: Zaznacz cały

pokrótce dla klientów Cyfrowego Polsatu będzie to tak:
1zł/mies. - 200MB
30zł/mies. - 1,2GB
50zł/mies. - 3,2GB
po przekroczeniu 1MB za 10gr
modemy od 1zł do 499zł.
hipoteza numer dwa 1MB za 4gr.
lukiR
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2008-06-22, 10:48
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: lukiR »

Jeśli to się potwierdzi to z tą ofertą mogą się schować, na tak głupi pomysł to chyba mógł wpaść jedynie Cyfrowy Polsat (chodzi o opłaty po przekroczeniu limitu). Wolę jednak dopłacić 10 zł i mieć podobny limit w Orange czy Plusie.
Awatar użytkownika
Cari
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 226
Rejestracja: 2009-12-24, 16:14
Lokalizacja: Pleszew

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Cari »

Jak taka oferta bedzie to nie jest to ciekawe. Bo przy tej predkości jaka CP oferuje to jeden dzień i limitu nie ma ;)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: marens »

lukiR pisze:Jeśli to się potwierdzi
Cari pisze:Jak taka oferta bedzie to nie jest to ciekawe.
Solorz ma zdolność do wtapiania kasy (telefonia/internet).
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

Nie no proszę was!!! Koszmar... Chyba z deko przesadzili, jeszcze te opłaty po przekroczeniu limitu :cry: W takim razie mogę zapomnieć o necie z CP. Może gdyby dali większe te limity, ale tak? Powiem tylko tyle: BEZSENS !
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

Ja mieszkam na wschodzie , a podobno tam najbiedniejsze województwa i teraz każdy będzie miał szerokopasmowy dostęp do internetu
to nic tylko się cieszyć a dla takich jak ja zazdrościć, a to przez to że TP dostała unijne dotacje na rozwój infrastruktury, dodam tylko że wszystkie wiochy dookoła mnie są położone kablem(dużo mniejsze wiochy)a u nas dalej kicha i nie ma nawet planów :cry:
[ Dodano: 2010-01-28, 18:18 ]
marens pisze: 1zł/mies. - 200MB
30zł/mies. - 1,2GB
50zł/mies. - 3,2GB
po przekroczeniu 1MB za 10gr
modemy od 1zł do 499zł.
a kolega takie dane skąd posiada bo to jakoś bardzo cienko wygląda( czy to coś pewnego?)
Ostatnio zmieniony 2010-01-28, 21:19 przez karpiu01, łącznie zmieniany 1 raz.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: Procio »

karpiu01 pisze:czy to coś pewnego?
A właśnie te info jest już na 100% pewne? Jeżeli tak to załamka normalnie :cry: :cry:
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

jeżeli tak to tego neta mogą sobie w buty wsadzić bo na co komu prędkość jak nie można korzystać z zasobów internetu, bo przez korzystanie nie rozumiem tylko używania poczty i pisanie na gg bo na tyle takie limity pozwalają

[ Dodano: 2010-01-28, 20:13 ]
[ciach]
Co to za pokemonizmy?
Ostatnio zmieniony 2010-01-28, 21:15 przez karpiu01, łącznie zmieniany 1 raz.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: marens »

karpiu01 pisze:a kolega takie dane skąd posiada bo to jakoś bardzo cienko wygląda( czy to coś pewnego?)
Jak są fora o tematyce bezprzewodowej, to też są o tematyce satelitarnej.
Pożyjemy zobaczymy, czy będą prawdziwe czy nie.
Awatar użytkownika
bombel201
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-01-23, 17:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: bombel201 »

Ale ludzie, czego się niby spodziewaliście po CP? :zdziwko: CP to badziew, więc nawet się nie nastawiałem, że oni będą w stanie zaoferować ciekawą ofertę.Jeżeli sadziliście inaczej to widać, że nie mieliście styczności z nimi...proste :dobani:
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: ra-v »

bombel201 pisze:Ale ludzie, czego się niby spodziewaliście po CP? :zdziwko: CP to badziew, więc nawet się nie nastawiałem, że oni będą w stanie zaoferować ciekawą ofertę.
Im więcej konkurencji tym większy wybór. Niektórzy są zadowoleni a niektórzy nie. Ci co są to wezmą. Ci co nie to kupią konkurencje. Ot - prawa wolnego rynku.
Pamiętasz jak było tylko TP?.... ja tak - nie miałem skąd wziąć neta. Teraz mam Plus i Era, ewentualnie Orange oraz radiówkę, może kiedyś CP.
bombel201 pisze:Jeżeli sadziliście inaczej to widać, że nie mieliście styczności z nimi...proste :dobani:
Miałem do czynienia, z TV u mnie kiepsko, poza tym ok.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

ra-v pisze:. Teraz mam Plus i Era, ewentualnie Orange oraz radiówkę, może kiedyś CP.
kolega to ma pole do popisu będąc w zasięgu tylu sieci, a nam szarym ludkom pozostało czekać. Czytałem przed chwilą informacje na temat internetu CP i faktycznie nie wygląda to zadowalająco. Jeżeli limity będą takie jakie zapowiadają no to trzeba będzie czekać dłużej na dobre łącze bezprzewodowe czyli jedyne wyjście dla takich jak ja :cry:
Ostatnio zmieniony 2010-01-29, 22:15 przez karpiu01, łącznie zmieniany 1 raz.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: ryba825 »

http://media2.pl/telekomunikacja/61053- ... -1-zl.html
Już za 4 grosze można dokupić dodatkowy 1 MB :rotfl2:
karpiu01
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2010-01-03, 20:02
Lokalizacja: Sycewice

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: karpiu01 »

ryba825 pisze:Już za 4 grosze można dokupić dodatkowy 1 MB :rotfl2:
To czysta paranoja. Testuje internet od CP i na testy miałem 5GB, a tu w ofercie tyle-żałosne. Jedyne tylko co pochwalę to że prędkość była dobra a nawet bardzo dobra no ale jeżeli ma to wyglądać tak no to chyba rezygnuje
nie ma kabla i nie będzie...pewnie
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Cyfrowy Polsat

Post autor: krystianb »

ryba825 pisze:Już za 4 grosze można dokupić dodatkowy 1 MB
Ale z drugiej strony czegoś się nauczyli od playa, że nie można sprzedawać 10GB za 45zł.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ