wybor dostawcy, modemu oraz technologia iPlus booster

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Eowin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-04-14, 00:39

wybor dostawcy, modemu oraz technologia iPlus booster

Post autor: Eowin »

W ostatnich dniach postanowilem wyposazyc laptopa w mobilny internet, jako iz pierwszy raz mialem do czynienia z ta technologia zaczalem pytac u naszych dostawcow komorkowych.
Po krotkiej analizie podobnych do siebie stawek w cennikach doszedlem do wniosku, ze najlepszym rozwiazaniem bedzie usluga iPlus, glownie dlatego, ze po przekroczeniu limitu nie pogarsza sie szybkosc polaczenia.
Po za tym wydaje mi sie, ze dobrym pomyslem jest doplata do uslugi iPlus booster (lacze satelitarne).
W zwiazku z tym mam pytanie, czy mial ktos do czynienia z ta technologia? I czy rzeczywiscie to wszystko dziala tak ladnie jak opisuja panowie w Plusie?

Ostatnie pytanie - podpisujac umowe bardziej oplaca sie kupic modem w promocji, czy gdzies po za nia np. na allegro ?
interesuje mnie model Option Globetrotter UMTS/EDGE ktory w Plusie kosztuje w promocji przy abonamencie 60zl - 1099 zl a przy abonemencie 110zl - 299zl
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: wybor dostawcy, modemu oraz technologia iPlus booster

Post autor: raptou »

Ma to swoje "zady i walety"
Kabel to nie jest i zawsze od kabla będzie gorsze ale za te pieniądze zyskujesz 2 dostępy do internetu a nie jeden tak naprawdę i podwójny "limit". Osobno na Astrę, osobno na iPlusa (w Astrze w zasadzie nie ma limitu ale obowiązuje Fair Use Policy, więc prędkości mogą sie wahać w dużych zakresach w zależności od obciążenia i ilości ściągniętych danych). W dodatku obie usługi technicznie mogą działać zupełnie niezależnie od siebie. Ty zabierasz EDGE z Laptopem a np. domownicy używają sobie satki z innym kanałem zwrotnym (bo ty go już zabrałeś do laptopa). Wygodna obsługa bo oba łącza obsługujesz jednym, prostym programem zarzadzajacym.

Osobiście wolę SkyDSL. W sumie możliwości podobne, też masz osobne łącza za podobne pieniądze ale masz jasno określone limity i wiesz, czego i kiedy mniej więcej się spodziewać za podobne pieniądze.
W Iplus 1GB na plusa i FUP na Astrę
W SkyDSL 1GB na satelitę a potem ban do konca miesiąca i 1 GB np. na Plusa ale za to bez spadków prędkości w obrębie limitu.
W iPlusie nie ma pośredników, więc gdy zgłaszasz reklamację dot. toru GSM znacznie szybciej zostanie usunięty problem, gdyż kontaktujesz się bezpośrednio z operatorem a nie dostawcą a ten dopiero z operatorem.

Zasada działania iPlus Boostera jest identyczna jak Gointernet/OnetKonekt i podlega tym samym ograniczeniom. Różnica polega na tym, że kanał GPRS/EDGE masz w dwie strony a nie jedną.

Jak chcesz się więcej dowiedzieć w szczegółach napisz na PW.
Najllepiej zadaj konkretne pytania.
ODPOWIEDZ