Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: lubczyk »

No to właściwie nie masz po co iść do APS-u CP.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
transm
### BAN ###
Posty: 63
Rejestracja: 2010-01-26, 21:01
Lokalizacja: łowicz

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: transm »

Co sądzicie panowie o ich nowej ofercie

http://www.cyfrowypolsat.pl/internet/oferta.cp
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: ja.michal »

Że nie do końca jest jasna bo niektóre ceny obowiązują tylko jak weźmiesz od nich TV. :]
transm
### BAN ###
Posty: 63
Rejestracja: 2010-01-26, 21:01
Lokalizacja: łowicz

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: transm »

Huawei E182E ciekawi mnie też ta antena w zestawie jak walczyliśmy z e1820 z iplusa który nie ma aktywnego tego toru anteny zewnętrznej.
uikol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-12-02, 15:51
Lokalizacja: łódzkie

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: uikol »

Witam serdecznie wszystkich. ;-)

Mam kilka pytań odnośnie oferty Cyfrowego Polsatu. A mianowicie:
Czy zamawiając usługę internetu na próbę w Cyfrowym Polsacie
rzeczywiście nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami? Idąc
do danego punktu, dostanę po prostu cały zestaw do testowania za darmo? I
tak samo będę mógł go zwrócić w przypadku niezadowolenia z usługi
również bez opłat (oczywiście ze sprawnym modemem i innymi
nieuszkodzonymi elementami)?

Ile transferu otrzymuje się na okres próbny? Czy po jego wykorzystaniu
dostęp do internetu zostaje zablokowany czy naliczana jakaś opłata za
każde rozpoczęte kB?

Co w przypadku, gdy modem nie zostanie zwrócony w ciągu 7 dni?

W przypadku zwrotu, należy oddać cały sprzęt do punktu w którym
został odebrany? A w przeciwnym przypadku, można podpisać umowę
wcześniej niż po opływie 7 dni próbnych?


Z góry dzięki z odpowiedzi.
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: guteq »

transm pisze:Huawei E182E ciekawi mnie też ta antena w zestawie jak walczyliśmy z e1820 z iplusa który nie ma aktywnego tego toru anteny zewnętrznej.
Też mnie ten modem bardzo interesuje :) a szczególnie simlock - czy go posiada czy nie... no i jak to jest z anteną zewnętrzną, działa czy tak jak w E1820 czyli lipa :klnie: ?

[ Dodano: 2010-04-03, 04:04 ]
uikol pisze:Czy zamawiając usługę internetu na próbę w Cyfrowym Polsacie rzeczywiście nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami? Idąc do danego punktu, dostanę po prostu cały zestaw do testowania za darmo? I tak samo będę mógł go zwrócić w przypadku niezadowolenia z usługi również bez opłat (oczywiście ze sprawnym modemem i innymi nieuszkodzonymi elementami)?
Oczywiście, że NIE będzie za darmo - musisz zapłacić za wykorzystany transfer:

Kod: Zaznacz cały

1. W ramach Promocji Abonent zawierający Umowę w dowolnej ofercie Cyfrowego Polsatu (bez Okresu podstawowego), o ile spełni warunki opisane w 
ust. 2 niniejszego paragrafu, jeden raz w ciągu kolejnych 12 miesięcy kalendarzowych, otrzymuje możliwość rozwiązania Umowy w czasie pierwszych 7 dni 
od dnia podpisania Umowy. 
(...)
3. Abonent obowiązany jest do zapłaty za usługi świadczone przez Cyfrowy Polsat w okresie obowiązywania Umowy, zgodnie z wystawionym Rachunkiem 
i w terminie w nim określonym. 
Źródło: regulamin promocji "Internet na Próbę"

Na pozostałe pytania odpowiedzi lepiej poszukaj bezpośrednio w Cyfrowym Polsacie, bo trudno powiedzieć jak sobie to dokładnie rozliczają.
Pozdro,
GutEQ
adamj1993
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2009-06-13, 21:53
Lokalizacja: wieluń

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: adamj1993 »

Witam moglibyście przybliżyć mi trochę tą nową oferte CP ?? Mogę miesięcznie wydać 60 złotych jaki dostałbym limit ??
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: Patryk »

adamj1993 pisze:moglibyście przybliżyć mi trochę tą nową oferte CP ?? Mogę miesięcznie wydać 60 złotych jaki dostałbym limit ??
Proponuję zajrzeć na stronę WWW www.cyfrowypolsat.pl - na prawdę czytanie nie boli... :roll:
blaise101
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-29, 00:00
Lokalizacja: Skubianka

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: blaise101 »

Korzysta ktoś z internetu od CP? Jak efekty?
Obecnie można na 70zł w pakiecie mieć ponad 30 gb limitu, więc już ładnie, a przepustowość do 21mb/s (wystarczy 25% tego i już jak na bezprzewodowy internet to super) kusi..
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: Procio »

blaise101 pisze:Obecnie można na 70zł w pakiecie mieć ponad 30 gb limitu
O ile się nie mylę to jest w ofercie dla abonentów CP. Wystarczy mieć u nich pakiet mini na TV i dadzą, a jak nie masz nic to nie ma do nich po co iść.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
blaise101
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-29, 00:00
Lokalizacja: Skubianka

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: blaise101 »

nie mam nic, ale chyba piszę, że w pakiecie.. Zamierzam wziąć razem z tv i fonem.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: Procio »

blaise101 pisze:Zamierzam wziąć razem z tv i fonem.
Z tego co wiem to wystarczy tylko pakiet mini, ale nie jestem pewien. Tyle chyba udało mi się wyczytać na stronie CP.
Weź na próbę i zobacz jakie będziesz miał osiągi.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Outlander
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-08-07, 09:38
Lokalizacja: ze wsi

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: Outlander »

Do zniżki wystarczą dwie usługi. Jak się weźmie internet (70zł) i najtańszą TV (9zł) to zapłaci się mniej (79zł) niż za sam internet (89zł) bo obniżają abonament z 20zł/ms do 1zł/ms. Oczywiście wzrasta koszt jednorazowy bo trzeba wziąć tuner TV.

Ja płace: 70zł za najwyższy pakiet internetu i 37zł za TV

Co do zasięgów to ja łapie nadajnik oddalony o 22km z anteną ATK20. Średnie wyniki: top_netinfo: -77dBm, 58%, CSQ18; pobieranie 6Mb/s, wysyłanie 1,5Mb/s i ping 35ms.
Niestety jak to z radiem pomimo że mam bliższe BTSy (7-8km) to przez las połączenie jest dużo gorsze.

Branie na test: trzeba zapłacić ok 500zł za modem ale to oddają przy oddawaniu modemu. Jeżeli podczas testów nie przekroczy się limitu podstawowego (200MB) to po testach przychodzi rachunek na 0zł :D Jeżeli się przekroczy to się płaci. Test trwa max 7dni i lepiej pilnować terminów.
Speedstar
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-10-17, 07:30
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: Speedstar »

Pytanie do użytkowników neta z CP jaki modem polecacie MF668 czy może E182E ?

I pytanko z innej beczki odnośnie anteny czy ATK-10 ( 32 zł) z dipol.pl czy może panelowa z Yagi http://yagi.pl/zestaw-hspa-modemu-huawe ... e58fc4c190 ponad 100 zł

obie anteny maja zbliżony zysk 13.5 dB i 14dB.
Do nadajnika mam około 7 km (po prostej) lokalizacja Trzcińsk (pomorskie) GPS: 54.046667,18.542222
Oczywiście nie widzę go teren pagórkowaty,lasy itp. Ale nadajnik Aero2 jest na wysokiej wieży na moje oko coś koło 20-30 m
ATK-20 nie chcę brać jest za długa - 1,7m. ATK10 tylko 0,7 m. , a różnica pomiędzy nimi tylko 3 dB.

No i czy przy takiej odległości jest sens stosowania anteny - wiem na pewno że net z CP będzie chodził down 4-5 Mb/s up 1-2Mb/s pingi coś koło 50-80 ms
Czy coś taka antena polepszy ?
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: rio bravo »

Wybrał bym E182E i bez anteny z tej odległości. Jak chcesz podłączać antenę koniecznie to lepiej Zte, bo ma stabilniejsze wejście na antenę. W zestawie z modemem powinna być antenka dookólna, która sprawdza się naprawdę dobrze w polsacie.
Outlander
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-08-07, 09:38
Lokalizacja: ze wsi

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: Outlander »

Nic nie wiem o niestabilnym wejściu antenowym w e181e, moje działa poprawnie, ale może i takie się zdarzają.

Antenka z zestawu nie jest zła ale raczej np. do samochodu. Na dom to lepiej raz a dobrze ;)
Speedstar
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-10-17, 07:30
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: Speedstar »

A czy masz porownanie jakie sa roznice pomiedzy ta antena atk20 a ta z cp jak sie roznia transfery ?
Outlander
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-08-07, 09:38
Lokalizacja: ze wsi

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: Outlander »

Mam tylko z wczesnego okresu walk ;) Obie były wystawiane na parapet i kijek dawał ok 20% (wg. programu CP) a ATK20 dawała ok 50%. Co przekłada się na jakieś 1mbps na kijku i 3 mbps na ATK20. Przy czym kijek jest dookolny a ATK zdecydowanie kierunkowa więc miała gorsze warunki przy takim byle jakim ustawieniu.
kamil9393
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-28, 19:23
Lokalizacja: od znajomych

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: kamil9393 »

Do nadajnika mam około 20 km,czy antena da co najmniej 50 % zasięgu i czy będzie nadawało się do gry multiplayer?u mnie na wiosce technologia jest porozrzucana strzępami
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: Procio »

kamil9393 pisze:Do nadajnika mam około 20 km,czy antena da co najmniej 50 % zasięgu i czy będzie nadawało się do gry multiplayer?
Trudno powiedzieć. Może da, może nie. Masz jakieś przeszkody na drodze do nadajnika, typu drzewa, czy jakieś wzniesienia?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
kamil9393
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-28, 19:23
Lokalizacja: od znajomych

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: kamil9393 »

to tego lasku trochę jest,nic dziwnego przecież to jest Nadbużański Park Krajobrazowy ale musiałbym zobaczyć gdzie jest nadajnik ,sygnał pójdzie po obrzeżach to nie wiem jak będzie
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: Procio »

W takim razie 20KM to może być jednak za dużo. I tak wszystko wyjdzie w praktyce. Jak masz możliwość to można by wziąć na próbę lub o kogoś sprawdzić w twojej okolicy jak to jest.

Sygnał może i byś łapał, ale czy co najmniej 50%? Nie liczyłbym na to...
Co prawda na tym forum niektórym użytkownikom udawało się złapać sygnał w tak ekstremalnych warunkach ;)
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Outlander
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-08-07, 09:38
Lokalizacja: ze wsi

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: Outlander »

20km da się zrobić ale bardzo wiele zależy od otoczenia. Na moim przykładzie: trochę ponad 20km z lasem zaczynającym się od połowy dystansu aż do BTSa i sygnał ok 60% ale ... w drugą stronę 8km z lasem zaczynającym się kilkanaście metrów od anteny i ciągnącym się ok 2km i sygnał marne 25%.
Mógłbym polepszyć ten bliski ale musiałbym wyjść z anteną ponad drzewa to jest jeszcze z 5m wyżej a antena już teraz jest 3m ponad dachem domu. Na to raczej się nie zdecyduję.
kamil9393
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-28, 19:23
Lokalizacja: od znajomych

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: kamil9393 »

Outlander pisze:Mógłbym polepszyć ten bliski ale musiałbym wyjść z anteną ponad drzewa to jest jeszcze z 5m wyżej a antena już teraz jest 3m ponad dachem domu. Na to raczej się nie zdecyduję.
To antena dodatkowo będzie pełniła funkcję piorunochrona. :hyhy:
kamil9393
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-28, 19:23
Lokalizacja: od znajomych

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: kamil9393 »

A ten HSPA+ to jak się spisuje z grami?Sprawdzałem dokładną odległość do nadajnika i to będzie 17 km,niezbyt dużo lasów.Jest tutaj okres próbny?
Awatar użytkownika
rio bravo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 612
Rejestracja: 2009-03-26, 21:50
Lokalizacja: z przyszłości

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: rio bravo »

Można wziąć na próbę. Testowałem na jakiej odległości gubi zasięg na otwartej przestrzeni bez anteny na modemie E585 i przy 9 km zasięg ginie.
Irek25
### BAN ###
Posty: 21
Rejestracja: 2010-08-23, 12:43
Lokalizacja: Bełchów

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: Irek25 »

W mojej okolicy cp zwolnił. Da sie odczuć. Jeśli chodzi o użytkowników oddalonych powyżej 10 KM to zastosujcie antenę 900mhz z dipola lub jakiś dobry panel. Robi sie ciasno, dobry stgnał to dobre csq, a co za tym idzie zadowolenie.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-11-20, 10:47 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-11-20, 10:47 przez Irek25, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil9393
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-28, 19:23
Lokalizacja: od znajomych

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: kamil9393 »

Dokładnie mam 17 km i przy takiej odległości jakie można mieć pingi?Bo nie wiem czy wybrać ten od CP czy CDMA od Orange ale prawdopodobnie może bym miał co najmniej z 85%.Chcę sobie pograć w online bez problemów.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: Procio »

kamil9393 pisze:Dokładnie mam 17 km i przy takiej odległości jakie można mieć pingi?
Myślę, że nie tyle odległość co przeciążenia mają większy wpływ na ping. Jednak w twoim wypadku ping może być zbliżony do CDMA, ale za to transfer możesz mieć większy.
Wybór należy do Ciebie :)
kamil9393 pisze:Chcę sobie pograć w online bez problemów.
Jakie dokładnie gry?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
kamil9393
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-28, 19:23
Lokalizacja: od znajomych

Re: Internet Cyfrowego Polsatu - testowanie

Post autor: kamil9393 »

Procio pisze:Jakie dokładnie gry?
Przeważnie to gram w Live for Speed bo FPS i RPG mnie nie interesuje.
ODPOWIEDZ