Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

sp6huk pisze:Nie porównuj internetu mobilnego do WiMAX'a
To w jaki sposób mogę sprawdzić czy będzie u mnie działał?Dzwoniąc do Netii?Skoro to nie ma nic wspólnego z mobilnym to znaczy,że dziala na łączach TAPSY?Bądź wyrozumiały ja naprawde jestem laikiem
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

sp6huk pisze:Ja bym Ci radził ewentualnie, zamówić usługę WiMAX od Ery, przyjechali by technicy i sami sprawdzili czy da radę, czy nie założyć WiMAX'a. Bo widzę, że w twoich rejonach jest zasięg WiMAX'a z Ery więc warto spróbować
Kolega ma racje, co prawda mapka Ery strasznie niedokladna, ale gdzies w Twoich okolicach MOZE byc zasieg:)Warto sprobowac, bo WiMAX to naprawde dobry i stabilny dostep do internetu.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

KamAs24 pisze:To w jaki sposób mogę sprawdzić czy będzie u mnie działał?Dzwoniąc do Netii?Skoro to nie ma nic wspólnego z mobilnym to znaczy,że dziala na łączach TAPSY?Bądź wyrozumiały ja naprawde jestem laikiem
Nie do Netii tylko jak coś to do Ery, Netia nie ma u Ciebie zasięgu na 100%. Nie o to chodzi, internet WiMAX jest bezprzewodowy i mówiąc, że nie ma nic wspólnego z internetem mobilnym miałem na myśli coś w porównaniu do WiFi, tylko oczywiście nie kojarz sobie WiMAX'a z WiFi, bo ja tylko działanie porównałem do tego ;)
Żeby dowiedzieć się czegoś więcej o zasięgu zadzwoń pod numer 600 600 600 lub wyślij formulasz zgłoszeniowy.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

KamAs24 pisze:To w jaki sposób mogę sprawdzić czy będzie u mnie działał?Dzwoniąc do Netii?Skoro to nie ma nic wspólnego z mobilnym to znaczy,że dziala na łączach TAPSY?Bądź wyrozumiały ja naprawde jestem laikiem
Jest to takze dostep do internetu radiowy, lecz w zupelnie innej czestotliwosci.Zeby sprawdzic czy bedzie zasieg, musisz zadzwonic do Ery na 600600600 lub wypelnic formularz zgloszeniowy ktory znajduje sie na stronie Ery.

[ Dodano: 2010-01-07, 23:53 ]
Gdyby nie dalo rady z tym WiMAXem to u nas na forum jest ogloszenie, ze jest na sprzedaz ten modem dualny za 360zl, do tego Multimo Mobile z limitem 7GB na czas nieokreslony i tyle:)
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

adixm pisze:Kolega ma racje, co prawda mapka Ery
W takim układzie można spróbować i zadzwonić by sprawdzili czy będzie działać.

[ Dodano: 2010-01-07, 23:59 ]
Ciężko jest takim osobom jak ja podejmować decyzje jaki wziąć internet skoro nawet nie wiem jakie mam możliwości a tym bardziej co jest lepsze od czego.Dlatego warto troszkę popytać osób,które mają o tym pojęcie.Tylko czasem jest mi głupio że tak mało wiem w tym temacie.Ale staram się trochę to pojąć
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Sundance_kid »

KamAs24 pisze:Tylko czasem jest mi głupio że tak mało wiem w tym temacie.Ale staram się trochę to pojąć
[OT] Kto pyta nie błądzi :) A po to jest forum żeby pomagać.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Blido »

adixm pisze:WiMAX nie nadaje sie na tereny niezurbanizowane ze wzgledu na bardzo wysoka czestotliwosc
Z tym się akurat nie zgodzę. WiMax ma bardzo duży zasięg (do 35km) jeżeli jest zachowana widoczność optyczna, a o tą trudno w dużym mieście gdzie jest wiele blokowisk. Tym bardziej że ludzie mieszkający w blokach zazwyczaj nie mają możliwości instalacji anteny na dachu i nie mają problemu z dostępem kablowym. WiMax jest najlepszy dla terenów wiejskich lub co najwyżej osiedli domków jednorodzinnych.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: Patryk »

Blido pisze:WiMax ma bardzo duży zasięg (do 35km) jeżeli jest zachowana widoczność optyczna
Chyba w folderach reklamowych...najpierw było 70 km,teraz już 35... :hyhy:
Tylko gdzie są (w normalnych sieciach,mających użytkowników,a nie w pustej z założenia Erze) klienci podłączeni na odległości powyżej 20 km ? :]

[ Dodano: 2010-01-08, 09:05 ]
Blido pisze:a o tą trudno w dużym mieście gdzie jest wiele blokowisk.
:rotfl:

W każdym takim mieście jest co najmniej jeden obiekt wysokościowy (taki dymiący :hyhy:) ,który jest widoczny praktycznie z każdego miejsca,i to właśnie na kominach,w ich górnych kondygnacjach,podwiesza się anteny wimaxa - vide Netia.

Blokowiska ? Owszem,to czasami - nie zawsze ! - problem,ale kto chce,i dobrze żyje ze swoją wspólnotą mieszkaniową (czy tam spółdzielnią),to i może :]
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

Blido pisze:Z tym się akurat nie zgodzę. WiMax ma bardzo duży zasięg (do 35km)
Więc jeśli moja wioska leży w tzw. ROWIE ZBYLUTOWSKIM z obu stron są góry to nie będzie działał?Niestety mam ograniczone możliwości finansowe [rodzina,córa] i jestem w stanie płacić tylko na razie do 50 zł miesięcznie.A najlepiej jeszcze z umową na rok ,gdyż mam nadzieję że TEPSA rozbuduje centralę.Nadzieję trzeba mieć ale ile można czekać?

[ Dodano: 2010-01-08, 14:54 ]
Czy to Multimo działa dobrze?taka nieznana mi nazwa firmy?Nie mogę znaleźć na Ich stronie cen modemów.
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

KamAs24 pisze:Więc jeśli moja wioska leży w tzw. ROWIE ZBYLUTOWSKIM z obu stron są góry to nie będzie działał?
Jeżeli mieszkasz w "dołku" to możliwe, że WiMAX nie będzie działał,
KamAs24 pisze:A najlepiej jeszcze z umową na rok
Czym krótszy okres zaobowiązania, tym opłata za urządzenia do "odbioru" łącza jest wyższa, (w większości przypadków),
KamAs24 pisze:gdyż mam nadzieję że TEPSA rozbuduje centralę.Nadzieję trzeba mieć ale ile można czekać?
Bardzo w to wątpię, żeby TPSA coś rozbudowywała na terenach mało zurbanizowanych :],
KamAs24 pisze:Czy to Multimo działa dobrze?taka nieznana mi nazwa firmy?
Multimo to nic innego niż Orange sprzedawane pod inną marką. Nie sprzedają tej usługi z modemem CDMA, ale ponoć też działa w tej technologii. Multimo różni się jeszcze tym od Orange, że jest kompresja danych, czyli wyświetlane strony są gorszej jakości, i niestety nie da się tego wyłączyć, jak w przypadku Orange. W Multimo nie masz wyboru pakietu, jest tylko 7 GB. Modem możesz kupić na własność lub wynająć od Multimo.
KamAs24 pisze:Nie mogę znaleźć na Ich stronie cen modemów
Proszę bardzo http://www.multimo.pl/internet-mobilny/modemy-hsdpa ;)
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

sp6huk pisze:Bardzo w to wątpię, żeby TPSA coś rozbudowywała
Trzeba mić nadzieję.
Awatar użytkownika
czarenty6587
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 281
Rejestracja: 2009-12-19, 13:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: czarenty6587 »

Dla garstki osob im sie nie opłaca rozbudowywac :P
Orange Free Optimum + ADU 635WA + Antena CDMA 450 Mhz DIPOL = DL: 2.79 Mbps, UL: 0.65 Mbps = http://www.speedtest.net/result/744529927.png
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

sp6huk pisze:Multimo to nic innego niż Orange sprzedawane
Dzwoniłam do trzech przedstawicieli w mojej okolicy i wszyscy troje już się tym nie zajmują.Do kolejnego miałabym już chyba z 70km jak nie więcej.Coś jest z nimi chyba nie tak.Spróbuje jeszcze tylko z IPlus-em.nawet gdyby WiMAX działał to dla mnie za drogi.Już niech będzie cokolwiek oby bez zaników zasięgu i na rok.Rok szybko zleci i może coś się polepszy w zasięgu lub Neostradzie

[ Dodano: 2010-01-08, 16:16 ]


Dla garstki osob im sie nie opłaca rozbudowywac
TO DAM W "ŁAPE" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Za neostrade
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

KamAs24 pisze:Dzwoniłam do trzech przedstawicieli w mojej okolicy i wszyscy troje już się tym nie zajmują.Do kolejnego miałabym już chyba z 70km jak nie więcej.Coś jest z nimi chyba nie tak.Spróbuje jeszcze tylko z IPlus-em.nawet gdyby WiMAX działał to dla mnie za drogi.Już niech będzie cokolwiek oby bez zaników zasięgu i na rok.Rok szybko zleci i może coś się polepszy w zasięgu lub Neostradzie
Jak nie będzie możliwości na WiMAX'a to zainteresuj się ofertą Orange, najlepiej Orange Free Optimum, bo wtedy można wziąć CDMA, które działa 100 razy lepiej niż EDGE, tylko miesięczny abonament to 75 zł :] Jeżeli 75 zł to za dużo, to jeszcze opcja 39,5 zł z limitem 2 GB, albo 60 zł, limit 4 GB, tylko wtedy będziesz działać na EDGE'u bo, u Ciebie nie ma UMTS.
Choć może udało by się złapać, jak nie na samym modemie to z pomocą anteny zewnętrznej, ale jak rozumiem nie chcesz nic więcej kupować.
KamAs24 pisze:TO DAM W "ŁAPE" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Za neostrade
Co ty dasz im w łapę ? 5 złotych. Jak dla ciebie WiMAX jest za drogi, to co dopiero mówić o.... :cwaniak:
Ostatnio zmieniony 2010-01-08, 21:59 przez sp6huk, łącznie zmieniany 1 raz.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: adixm »

KamAs24 pisze: Więc jeśli moja wioska leży w tzw. ROWIE ZBYLUTOWSKIM z obu stron są góry to nie będzie działał?Niestety mam ograniczone możliwości finansowe [rodzina,córa] i jestem w stanie płacić tylko na razie do 50 zł miesięcznie.A najlepiej jeszcze z umową na rok ,gdyż mam nadzieję że TEPSA rozbuduje centralę.Nadzieję trzeba mieć ale ile można czekać? .
A myslisz ze jak TP rozbuduje centralę to zmiescisz sie w 50zl/mc?Skoro chcesz sie zmiescic w 50zl a internet moze dzialac byle jak to pozostaje Orange Free 39,5 z EDGE i z 2GB limitem.
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

adixm pisze:A myslisz ze jak TP rozbuduje
Wtedy biorę droższy i na spółę.Mam taką osobę i razem czekamy aż będzie to możliwe

[ Dodano: 2010-01-08, 20:43 ]
teraz nawet na bieżąco nie moge czasem odpisać na posta bo mi się zwiesza i wyłącza sie czasem strona.A mam to dopiero trzeci dzień
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

KamAs24 pisze:Wtedy biorę droższy i na spółę.Mam taką osobę i razem czekamy aż będzie to możliwe
Możesz się nie doczekać, gwarantuję Ci to. A po drugie, to możliwe, że nie będziesz mogła nawet jak by port się zwolnił wziąć nie wiadomo jak dużej przepustowości łącza z uwagi na, stare kable, których TP nie modernizuje.
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

sp6huk pisze:Co ty dasz im w łapę ? 5 złotych
Z tą łapą to był żart,bo niby komu????????????????Ale wolę wywalić jednorazowo 300 zł i później płacić przez rok 50 jak płacić 80 przez 2 lata
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

A masz w ogóle w domu linię telefoniczną, czy nie ?
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

sp6huk pisze:A masz w ogóle
mam.
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

KamAs24 pisze:mam.
No to jakby ktoś w przyszłości zrezygnował z Neostrady, z centralki do której ty jesteś podłączona to szanse na podłączenie NEO są.
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

Znowu mi przerwało,często mi wyskakuje komunikat "...nie może wyświetlić witryny WEB".Póżniej już nie chce mi się wszystkiego od początku pisać.nie jestem taka w tym szybka
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

KamAs24 pisze:.Póżniej już nie chce mi się wszystkiego od początku pisać.nie jestem taka w tym szybka
Jak napiszesz wszystko, to wcześniej sobie skopiuj, i później w razie czego, ewentualnie z powrotem wkleisz ;)
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

sp6huk pisze:No to jakby ktoś w przyszłości zrezygnował
Dlatego chcę coś na rok żeby się nie wiązać na długi okres.

[ Dodano: 2010-01-08, 21:03 ]
sp6huk pisze:Jak napiszesz wszystko
Wytłumacz jak blondynce [bez urazy dla blondynek bo sama nią jestem] jak mam skopiować
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

A więc podsumowując temat, masz dwa warianty do wyboru:
1. WiMAX od Ery, jeżeli będzie możliwość techniczna, wtedy byś mogła wziąć go na stałe, bo działa on identycznie jak Neostrada w trybie "interlaved",
2. Jeżeli by nie można wziąć WiMAX'a, to weź Orange Free Optimum, z modemem Hybrydowym AnyData ADU-635 WA, na okres 12 miesięcy, za 649 zł.

No i to tyle, nie ma u Ciebie innej "lepszej" alternatywy.

[ Dodano: 2010-01-08, 21:10 ]
KamAs24 pisze: Wytłumacz jak blondynce [bez urazy dla blondynek bo sama nią jestem] jak mam skopiować
Piszesz sobie tekst, gdzie pisze się posta, zaznaczasz tekst który chcesz skopiować, a następnie klikasz prawym przyciskiem myszki w "okienku" gdzie piszesz posta, szukasz opcji "kopiuj" i wtedy w każdej chwili możesz sobie ten tekst wkleić. Można też zaznaczyć tekst który chcesz skopiować, i nacisnąć na klawiaturze ctrl+c
Ostatnio zmieniony 2010-01-08, 21:58 przez sp6huk, łącznie zmieniany 1 raz.
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

sp6huk pisze:2. Jeżeli by nie można wziąć WiMAX'a,
Czy w razie przedłużenia umowy to taki modem będzie funkcjonował jak podpisze drugą umowę?649 troszkę drogo :(

[ Dodano: 2010-01-08, 21:20 ]
sp6huk pisze:Piszesz sobie tekst, gdzie pisze się posta,
Tak próbowałam .Zaznaczyłam tekst i klikałam prawym myszy ale opcja kopiuj jest nie aktywna.Zostaje mi tylko chyba Ctrl+c

[ Dodano: 2010-01-08, 21:24 ]
sp6huk pisze:1. WiMAX od Ery, jeżeli będzie możliwość techniczna,
Ta opcja prędkości 512 jest najtańsza,będzie to w miarę chodzić?czy wtedy będzie można na tym pociągnąć rozmowy video?
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

KamAs24 pisze:Czy w razie przedłużenia umowy to taki modem będzie funkcjonował jak podpisze drugą umowę?
Jeżeli przedłużysz z powrotem umowę na Orange Freedom, to jak najbardziej będzie on działał,
KamAs24 pisze:649 troszkę drogo
Jak się chce umowę, na krótki okres zaobowiązania, to niestety, ale ceny zawsze są wysokie :],

AnyData ADU-635 WA: Przy taryfie Orange Free Optimum:

--EDIT--

36 m-ce: 149 zł
24 m-ce: 299 zł,
12 m-cy: 649 zł,
Ostatnio zmieniony 2010-01-08, 22:30 przez sp6huk, łącznie zmieniany 2 razy.
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

sp6huk pisze:, to weź Orange Freedom Optimum
Chciałeś chyba napisać Orange Free Optimum,w OFD nie ma pakietu Optimum

[ Dodano: 2010-01-08, 21:57 ]
Tak sobie teraz przeglądałam oferty Orange.
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: sp6huk »

KamAs24 pisze:Chciałeś chyba napisać Orange Free Optimum,w OFD nie ma pakietu Optimum
Racja :ok: Myli mi się to, bo jest Orange Freedom Pro, i stąd ten błąd, już poprawiłem ;)
KamAs24
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2010-01-06, 21:59
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Orange Freedom PRO - czy to aby na pewno dobry wybór?

Post autor: KamAs24 »

Orange Free Optimum też dziala na CDMA więc będzie lepszy Od tego co mam [OFD Pro ] tylko limitem,ale zasięg i problemy z zanikaniem stron pozostaną?

[ Dodano: 2010-01-08, 22:03 ]
Bo jeśli tak to wolę się męczyć za mniejszą kwotę bo jak nie będzie zasięgu to i tak nie będę miała kiedy tego limitu wykorzystać
Bądź wyrozumiały...
Początkująca
ODPOWIEDZ