Modem ZTE MF100 blueconnect

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Modem ZTE MF100 blueconnect

Post autor: Adamgl »

Modem ZTE MF100 przeznaczony do pracy z komputerami PC oraz laptopami wyposażonymi w złącze USB. Dzięki technologii HSDPA/UMTS, zapewnia szybki mobilny dostęp do sieci. Umożliwia także komunikację za pomocą wiadomośći SMS.

Specyfikacja techniczna

Model: ZTE MF100

Technologie:
  • GPRS / EDGE / HSDPA 3.6
  • GPRS Odbieranie danych do 53,6 kb/s (downlink)
  • EDGE Odbieranie danych do 236.8 kb/s (downlink)
  • 3G Odbieranie danych do 384 kb/s (downlink)
  • HSDPA Odbieranie danych do 3.6 Mb/s (downlink)
Sieci:
  • GSM (850/900/1800/1900 MHz)
  • UMTS (850/1900/2100 MHz)
Złącze: USB
Wymiary: 66 x 25 x 10,9 mm
Waga: 30g
Dostępność: ERA, Plus
Cena: 99 zł (nowy allegro)

Opakowanie

Modem został zapakowany w coraz częściej spotykane samo tekturowe pudełko co nie jest już tak wygodne w porównaniu do opakowań typu DVD.

Obrazek

Zawartość opakowania

Modem, instrukcja z gwarancją

Obrazek

Modem

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Modem podczas pracy

Obrazek Obrazek

Aplikacja blueconnect manager, SIM-LOCK

Program posiada najważniejsze opcje takie jak: Internet, SMS, Książka adresowa, Ustawienia, Pomoc

Obrazek Obrazek

Modem nie posiada Sim-Locka dzięki czemu można bez problemu zastosować karty sim róznych operatorów a blueconnect manager umożliwia dodanie ustawień poszczególnych operatorów

Obrazek

Porównanie wymiarów z innymi modemami

Obrazek

Podsumowanie

Wśród wszystkich modemów dostępnych obecnie MF100 nie jest żadnym szczególnym modelem już z tego względu że jego transmisja danych to maksymalnie 3,6 Mb/s oraz brak złącza anteny zewnętrznej. Posiada gniazgo kart pamięci microSD do 4GB dzięki czemu może służyć za pendriva.
Według danych producenta modem oficjalnie nie jest kompatybilny z Windowsem 7 x64 lecz bez problemu działa na tym systemie nie stwarzając żadnych problemów. Modem nie jest kompatybilny z systemem MAC OS X 10.6 (Snow Leopard)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modem ZTE MF100 blueconnect

Post autor: zDaleKi »

Dzięki za opis. A parę słów odnośnie stabilności?
Rozumiem, że nie ma problemów zgodnie z tym:
Adamgl pisze:lecz bez problemu działa na tym systemie nie stwarzając żadnych problemów.
Bo nie wiem czy chodziło o samą pracę z Windowsem 7 czy ogólnie o stabilność urządzenia.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: Modem ZTE MF100 blueconnect

Post autor: Adamgl »

BliSki pisze:Bo nie wiem czy chodziło o samą pracę z Windowsem 7 czy ogólnie o stabilność urządzenia.
Od podłączenia modemu czyli instalacji sterowników do trwającego połaczenia nie było i nie ma żadnych problemów. Kupując ten modem kupowałem go w ciemno bo wszędzie pisało że nie współpracuje ale na całe szczęście okazało że nie ma żadnych problemów, testowane na laptopie z Windowsem 7 x64 Professional.
BliSki pisze:A parę słów odnośnie stabilności?
Najdłuższe połączenie jakie miałem trwało 2,5 godziny poprzez EDGE momentami przełączając się na UMTS było stabilne nie rozłączało się.
joasia1807
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-29, 11:57
Lokalizacja: Słupsk

Problem z managerem

Post autor: joasia1807 »

Witam. Kupiłam właśnie modem ZTE MF 100 bez simlocka. Po podłączeniu wgrywają sie sterowniki oraz manager O2. Chcę korzystać z sieci Orange, jednak nie chce zaskoczyć w tym managerze. Proszę o pomoc przy konfiguracji lub ewentualnie polecenie innego managera który by dobrze działał w sieci orange na tym modemie.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Modem ZTE MF100 blueconnect

Post autor: sp6huk »

joasia1807 a wpisałaś w managerze wszystkie dane, aby połączyć się z siecią Orange ?. Tj. APN, hasło, login, i numer dostępowy.

APN: internet
Hasło: internet
Login: internet
Numer dostępowy: *99#
joasia1807
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-29, 11:57
Lokalizacja: Słupsk

Re: Modem ZTE MF100 blueconnect

Post autor: joasia1807 »

tak, wpisywałam i dalej nie mogę się połączyć.

[ Dodano: 2010-06-29, 14:10 ]
Jakiś program musiał mi blokować managera. Restart kompa i wyłączenie działających programów i załapał :ok:
panna.naturalna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-02-17, 18:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem ZTE MF100 blueconnect

Post autor: panna.naturalna »

Ja też mam mały problem. Posiadam taki modem, ale również chciałabym korzystać z sieci Orange. Zainstalowałam sterowniki i O2 Connection Manager. Wszystko niby cacy, wpisuję kod PIN, ale jednak nie działa... Gdzie wpisać APN, hasło, login i numer dostępowy? Proszę o pomoc, bardzo zależy mi na połączeniu z internetem. ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Modem ZTE MF100 blueconnect

Post autor: Sundance_kid »

panna.naturalna stwórz nowy profil w programie.
Damianas88
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-04-28, 21:06
Lokalizacja: Łysomice (Toruń)

Re: Modem ZTE MF100 blueconnect

Post autor: Damianas88 »

Mam ten sam model modemu, zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji na tej stronie i nie działa... Chce się połączyć z internetem w sieci play, powpisywałem wszędzie ip jak w instrukcji ale po połączeniu się z internetem pisze blad 619: To komputer pc nie można nawiązać połączenia z internetem. Wie ktoś jakim sposobem mógł bym się połączyć ?? Nie znam się na tym za bardzo wiec będę wdzięczny za każda podpowiedz.
ODPOWIEDZ