Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

PlayerSPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-03, 17:03
Lokalizacja: Konarzyny

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: PlayerSPL »

wojteks pisze:Można też mieć internet i telefon stacjonarny z Orange
Tylko, że trzeba płacić abonament za telefon, a więc to odpada.

Najkorzystniej to wziąć zawieszenie lini (21*24miesiące = 504zł, czyli prawie tyle co dobry modem i antena w OFOptimum), do tego umowa z Orange na 2 lata z prędkością 1 Mb, co kosztuje 49zł miesięcznie, więc podsumowując wszystkie koszty, wychodzi równe 75zł co miesiąc, czyli równe Optimum, czy wyjdę tak samo? Nie wiem, nie znam jeszcze opinii innych użytkowników, wiem tylko tyle, że limitu danych nie ma.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: sp6huk »

PlayerSPL pisze:wiem tylko tyle, że limitu danych nie ma.
Internet ADSL jest też o tyle lepszy od Orange Free Optimum, że masz niższe pingi, i działa stabilnie, transfer masz cały czas taki sam, a w OF Optimum, występowały by wahania transferu w zależności, od obciążenia stacji bazowej.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: wojteks »

PlayerSPL pisze:wiem tylko tyle, że limitu danych nie ma.
Mam Orange Freedom 1Mbps. Działa bez zastrzeżeń. Wcześniej miałem Neostradę działała tak samo dobrze.
Nie pomagam na PW!
PlayerSPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-03, 17:03
Lokalizacja: Konarzyny

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: PlayerSPL »

Naczytałem się że Orange ma czasami "gorsze dni", ping się podnosi dramatycznie, a strony się "zamulają", ktoś się spotkał z tym problemem?

Mieszkam na wsi czy to robi różnice w pingu/prędkości? Czy prędkość jest taka sama jak w mieście?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: sp6huk »

PlayerSPL pisze:Naczytałem się że Orange ma czasami "gorsze dni", ping się podnosi dramatycznie, a strony się "zamulają", ktoś się spotkał z tym problemem?
Te problemy dotyczą internetu mobilnego, takie problemy na łączu ADSL nie powinny mieć miejsca, aczkolwiek czasami wyjątki się zdarzają,
PlayerSPL pisze:Mieszkam na wsi czy to robi różnice w pingu/prędkości?
W głównej mierze zależy to od stanu infrastruktury w twojej okolicy, a pingi mogą być różne, to zależy czy będziesz miał łącze w faście czy interlaved. Najprawdopodobniej to będzie interlaved, gdzie pingi z reguły nie powinny być większe jak 50-60 ms. Zależy to również od serwera, jaki będziesz miał ping. Jeżeli chodzi o prędkość łącza, to często transfer jest jeszcze większy niż ma być, ale oczywiście nie mówię, że tak będzie w twojej sytuacji, ogólnie mówiąc jeżeli linia telefoniczna będzie dobrze się synchronizowała, to internet będzie działać OK :ok:
PlayerSPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-03, 17:03
Lokalizacja: Konarzyny

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: PlayerSPL »

marens pisze: 1) 21zł\mies "zawieszona linia" (na raty) + internet (Neo/Orange/Netia etc)
Więc jeżeli wezmę tę ofertę to nie będę płacił abonamentu za telefon? Czy jestem zmuszony do założenia telefonu stacjonarnego np. z Orange i dodatkowo płacić za zawszoną linie?

Co myślicie o tej ofercie, jak tu pisze to internet bez telefonu i opłat za utrzymanie łącza, czy jest jakiś haczyk? :cfaniak:
http://media2.pl/telekomunikacja/54210- ... efonu.html
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: wojteks »

PlayerSPL pisze:czy jest jakiś haczyk?
Musisz być w miejscu gdzie działa LLU czyli jest uwolniona pętla abonencka (przejmuje kable alternatywny operator) a nie BSA czyli operatorzy alternatywni działają na infrastrukturze TP
Nie pomagam na PW!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: marens »

PlayerSPL pisze:Więc jeżeli wezmę tę ofertę to nie będę płacił abonamentu za telefon?
To jest abonament, tylko zawieszony. (21zł)
Do tego tylko dopłacasz za internet, w zależności od opcji którą wybierzesz.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: adixm »

Jest jeszcze opcja bez telefonu w Netii w cenie jakos 84zl za 2Mb/s.Mozesz takze wziac internet w pakiecie z telefonem(abo 28,06) w Multimo, maja prawie najnizsze ceny na rynku i do tego bardzo krotkie umowy, 70,25 wychodzi w sumie abonament za tel +internet 1Mb/s lub 82,25 (tel+internet 2Mb/s) no i umowy na marne 12miesiecy.

[ Dodano: 2010-02-08, 16:09 ]
PlayerSPL pisze:Obie ofert są dobre, tylko czy 20GB jest warte 120 zł? Nad tym będę musiał się zastanowić.
Moze jesli masz kaske to mozesz skombinowac nowy modem z popularnego serwisu aukcyjnego a wzamian Orange Free Premium bedzie 30zl tansze, czyli bedzie platne 90zl/mc?
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: kedi »

Najtańsza opcja na internet po kablu Tpsa jest w Erze (tej komórkowej) tj: abonament telefoniczny + internet 1mega = 30 + 35 = 65 złoty za całosć (w tym 10 złotych zniżki za wzięcie u nich 2 usług).
Ja niestety troche sie zdupiłem i wziałem orange freedom bo płace za jeden mega 49 złotych a telefonik stacjonarny mam w erze. Ogólnie wszystko dobrze śmiga na maxa, pingi mam stałe na poziomie 42-44 z tym że mam jakieś 4-5 kilometrów do centrali i w domu idzie mi to przez router wifi.
Znajomy mieszkający daleko odemnie ma telefon i internet z netii, zaskoczyła mnie jedna rzecz u niego a mianowicie na teście numion.com pobieranie szło mu na maxa (1mega) ale test z ładowaniem stron pokazywał mu tylko jakieś 250 -300 kilo. nie wnikałem w to dalej ale strony jak sie tym bawiłem faktycznie za wolno się ładowały jak na ta prędkość którą zamówił a internet adsl przyzwyczaił nas do tego ze zawsze jest max.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: Patryk »

PlayerSPL pisze:Naczytałem się że Orange ma czasami "gorsze dni", ping się podnosi dramatycznie, a strony się "zamulają", ktoś się spotkał z tym problemem?
Problem jest niestety stary jak polski Internet,a ostatnio bardzo się nasila :dobani:

http://www.dobreprogramy.pl/Problemy-z- ... 15152.html - nie dotyczy to oczywiście tylko dobrychprogramów,lecz wielu polskich dostawców treści czy połączeń p2p między róznymi sieciami i tpnetem.

[ Dodano: 2010-02-08, 19:15 ]
kedi pisze:Najtańsza opcja na internet po kablu Tpsa jest w Erze (tej komórkowej) tj: abonament telefoniczny + internet 1mega = 30 + 35 = 65 złoty za całosć (w tym 10 złotych zniżki za wzięcie u nich 2 usług).
Tyle,że trzeba mieć telefon komórkowy w tej sieci.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: kedi »

To troche zmienili bo w tamtym roku nie musiałeś mieć u nich komórki
Ostatnio zmieniony 2010-02-08, 20:28 przez kedi, łącznie zmieniany 1 raz.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Co wybrać? Otwarty na każde propozycje.

Post autor: adixm »

kedi pisze:Najtańsza opcja na internet po kablu Tpsa jest w Erze (tej komórkowej) tj: abonament telefoniczny + internet 1mega = 30 + 35 = 65 złoty za całosć (w tym 10 złotych zniżki za wzięcie u nich 2 usług).
Skoro trzeba wziac przede wszystkim telefon komorkowy to jest wielki kit:P
Bede sie upieral ze nigdzie nie ma taniej niz w Multimo, chyba ze w Etlinku, ale oni nie obejmuja calej Polski jeszcze a tylko kilka stref numeracyjnych.Warto takze wziac w Orange jesli ktos potrzebuje dodatkowo neta mobilnego:)
ODPOWIEDZ