Proszę o dobrą radę :) "internet mobilny"

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tooldo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-03, 19:15
Lokalizacja: Gdynia

Proszę o dobrą radę :) "internet mobilny"

Post autor: Tooldo »

Przede wszystkim Witam wszystkich forumowiczów :)
Jestem teraz w małym potrzasku jeśli chodzi o internet będę wynajmować mieszkanie w Słupsku niestety nie mogę założyć stałego internetu ponieważ właściciel nie wyraża zgody.
Chodzi o to że nie mam pojęcia jaki internet mobilny wybrać nie znam się na tym kompletnie byłem pytać w erze i powiem szczeże ze nie jestem jakiś podekscytowany i przekonany do tego operatora. Proszę was o dobrą radę jestem Dj'em i ściągam dość dużo muzyki tak że dziewczyna szaleje na youtube i innych stronkach.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i wasze starania !

P.s
Jestem przygotowany na opłaty w cenie 1oo zł ~
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Proszę o dobrą radę :) "internet mobilny"

Post autor: Sundance_kid »

Tooldo pierwsze co mi sie nasuwa to to, że internet mobilny nie jest dla Ciebie. Próbuj negocjowac z właścicielem.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Proszę o dobrą radę :) "internet mobilny"

Post autor: sp6huk »

Jeżeli pobierasz muzykę oraz oglądasz filmy to potrzebny by był internet z dość dużym limitem transferu, najmniej ~20 GB. Radziłbym Ci wziąć internet na próbę od Orange i Plusa, zobaczysz, u którego operatora działa lepiej i wybierzesz. Lub, ewentualne dogadanie się z właścicielem na założenie stałego łącza. Lub też jakiś internet WiFi od lokalnego providera, oni często idą klientom na rękę, i nie potrzeba by pozwolenia od właściciela lokalu, mocujesz tylko antenę za oknem i w domu router/AP, lub też coś pokroju Ubiquiti NanoStation i to wszystko ;)
Tooldo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-03, 19:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: Proszę o dobrą radę :) "internet mobilny"

Post autor: Tooldo »

No a jeśli mielibyście doradzić z operatorów, firm udostępniających mobilny internet to co bo myślę że 10-20GB powinno starczyć aż tak uzależniony od internetu to nie jestem hehe ;) filmów nie ściągam, jedynie czasami filmiki jak już wspomniałem na youtube. Czasami zagram w cs'a lub lineage 2 i to wszystko. A z właścicielem nie da rady negocjować niestety.
A jeśli chodzi o WiFi to się wypytam bo z tą anteną to całkiem dobra sprawa.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Proszę o dobrą radę :) "internet mobilny"

Post autor: Sundance_kid »

Tooldo zainstaluj któryś z tych programów: <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=6047" target="_blank">»NetMetery«</a> zobacz ile Ci dziennie schodzi i pomnóz razy 30 lub jeżeli masz bardzo zmienne pory używania neta to np tydzień, zobacz statystyki i pomnóz razy 4 i zobaczysz ile Ci wystarczy. A co do gier to komórkowiec bardzo średnio.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Proszę o dobrą radę :) "internet mobilny"

Post autor: sp6huk »

Powiedz, przy jakiej ulicy wynajmujesz mieszkanie to może znajdę dla Ciebie jakiegoś dostawcę internetu WiFi. Jeżeli chodzi o internet mobilny, to z reguły 3G najlepiej działa w Plusie, ale z tym bywa różnie. Najtańszy internet mobilny jest w Plusie i Orange, w Erze jest już drożej. Play'a nie biorę w ogóle pod uwagę, bo nie dość, że ograniczają do 1 Mb/s, to w dużych miastach, gdzie jest dużo klientów, internet ten działa jak by chciał a nie mógł :] Często jest z nim wiele innych problemów, a więc odradzam.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Proszę o dobrą radę :) "internet mobilny"

Post autor: Sundance_kid »

sp6huk pisze:Często jest z nim wiele innych problemów, a więc odradzam.
Teoretycznie zawieszało się pobieranie plików. Sama mam Playa i problemy jakie zauważyłam:
-brak możliwości wejścia na strony, w moim przypadku była to strona WBK, zmiana DNS nic nie dała, samo się naprawiło.
- są dni że modem skacze po Nodach a przejście jest za długie wiec modem się rozłącza. Nie wiem czy to nei jest związane z jakimiś pracami na przekaźnikach.
Tooldo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-03, 19:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: Proszę o dobrą radę :) "internet mobilny"

Post autor: Tooldo »

Ul. Tuwima nie jestem pewien ale 32-33 :) a jeśli chodzi o play to już się naczytałem na forum hehe i jest tak jak piszesz :)

Ta Ul. co podałem jest zła może to być frustrujące ale nie mam pojęcia przy jakiej ul. będę mieszkał dowiem się jutro i napisze na forum
Ostatnio zmieniony 2010-02-03, 20:54 przez Tooldo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cari
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 226
Rejestracja: 2009-12-24, 16:14
Lokalizacja: Pleszew

Re: Proszę o dobrą radę :) "internet mobilny"

Post autor: Cari »

Jak grasz w Cs'a i l2 to internet mobliny nie bedzie zbyt dobrym rozwiazanie zwlaszcza do FPS jak Cs. Jak byś był w zasiegu WiMax Ery lub Netia to byś mógł spokojnie zagrać w takie gry a co najważniejsze bez limitu ;)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Proszę o dobrą radę :) "internet mobilny"

Post autor: sp6huk »

Tooldo pisze:Ul. Tuwima nie jestem pewien ale 32-33 :)
W okolicach ul. Tuwima internet udostępnia firma http://www.maxnet.com.pl/ w technologii 5 GHz, bo kablowo to raczej nie wchodzi w grę ze względu na właściciela mieszkania. Oczywiście operatorów internetu radiowego (WiFi) jest z pewnością więcej w tej okolicy, ale to już sam musisz popytać, bo nie mogę nic więcej znaleźć.
ODPOWIEDZ