Nokia 6650 iPlus i Bluetooth

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Seban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-22, 23:11

Nokia 6650 iPlus i Bluetooth

Post autor: Seban »

Sorry, jeśli to już było... Jestem tu nowy. Mam nokię 6650, którą przypinam do komputera kablem. W miejscach, gdzie głównie oscyluję mam UMTS, więc hula mi pięknie - mierzę prędkości w zakresie 310-340 kbps :P. Ale chętnie uwolniłbym się od tego kabelka. Mam bluetootha firmy niejakiej bluesoleil, ale jak go podpinam, to obcina mi transfer do 1/3 :(( Powód: niebieski ząbek nie chce współpracować ze sterownikiem modemowym nokii, a sterownik standardowy zintegrowany z menedżerem bluetooth najprawdopodobniej jest niecałkiem kompatybilny :(( Czy ktoś może podpowiedzieć jaki bluetooth powinienem kupić, żeby korzystać z pełnego pasma?

Pozdr.
Seban
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Nokia 6650 iPlus i Bluetooth

Post autor: Szadzik »

A może po prostu trzeba zmienić ustawienia szybkości połączenia BT? BT na pewno ma większą przepusotwość niż UMTS stosowany w Polsce. Moim zdaniem sprawa konfiguracji a nie samego klucza BT.
Back to the Future ;)
Seban
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-22, 23:11

Re: Nokia 6650 iPlus i Bluetooth

Post autor: Seban »

BT mam na 960 Kb/s (standardowo tabelka kończy się na 115, ale po wetknięciu bluetootha "otwierają" się nowe prędkości). Moim zdaniem to nie tu go przytrzymuje.. (Chyba, że pisząc BT masz na myśli coś innego niż "Bit transfer"/ sorry za ignorancję..) Zajrzałem w międzyczasie do archiwum naszego forum i na forum bluesoleil (okazuje się, że to nazwa oprogramowania - producent nazywa się IVT Corporation). Tam goście mają ten sam problem z innymi telefonami. Zalecają zaktualizować soft do wersji 2.1.2.0, ale wszystko wskazuje na to, że upgrade nie jest darmowy :(
A jeden jegomość napisał, że udało mu się pożenić Bluetootha firmy Belkin i Nokia PC Suite i że mu to chodzi.

Pozdr.
Seban
wawjack
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2006-03-28, 00:43
Lokalizacja: Wroclaw/Leszno

Re: Nokia 6650 iPlus i Bluetooth

Post autor: wawjack »

Mam ten sam problem i takiego samego bluetootha. Wczesniej laczylem sie z nokia 6650 przez bluetooth i mialem predkosci 128Kbps. Zwalalem wine na slaby zasieg (1-2 kreski) dopiero po podlaczeniu telefonu przez kabel zaczelo wszystko smigac na maksa.

Uwazam ze nie jest to wina bluetootha bo mam jeszcze nokie 6230 i przez nia na tych samych sterownikach osiagam predkosci 200Kbps. Moim zdaniem wina lezy w Bluetoothie w telefonie moze to wlasnie on ma jakies ograniczenie.

Gdybys dotarl do tego jak rozwiazac ten problem to daj znac
ODPOWIEDZ