Co wybrać?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
neon
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2009-08-19, 17:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Co wybrać?

Post autor: neon »

Witam!

Jeśli piszę nie w tym dziale to wybaczcie.

Dzwoniłem dzisiaj do BOK-u Plusa i pytałem się jak to jest z tym zerwaniem umowy w iPlusie. Po tej rozmowie uświadomiłem sobie, że są jeszcze ludzie w BOK-u Plusa którzy mają pojęcie o czymś. Ale do konkretów...

Mam umowę z iplusem na czas nieoznaczony, lecz nie znaczy to że mogę zerwać umowy kiedy będzie mi to na rękę. W grę wchodzi również inny okres promocji, który w moim wypadku wynosi 24m-ce do jej zakończenia zostało mi jeszcze 8 m-cy.
Kara umowna wynosi 1000.00zł ale jest to kara za całe dwa lata, z biegiem czasu trwania umowy się ona zmniejsza. Z tego co powiedział konsultant, jakbym w tej chwili chciał zerwać umowę zapłaciłbym karę 200zł.

I teraz nie wiem, chciałem startować do Wimaxa Ery, lecz nie wiem czy warto zapłacić te 200zł. Jednak na zdrowy rozum z iPlusa rezygnowałbym, jeśli oczywiście mógłbym sobie założyć WiMAXa dopiero za jakiś czas, do póki usługa ery byłaby zainstalowana w moim domu, a przecież do tego czasu wysokość kary jeszcze bardziej by się zmniejszyła. Drugim argumentem jest to, że jeśli bym sprzedał sam modem Iplusa to za pewne zwróciła by mi się większość kary lub nawet całość.

Czy według was opłaca się na rzecz Wimaxa z Ery zapłacić te 200 czy nawet mniej kary za iPlusa?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co wybrać?

Post autor: Patryk »

neon pisze:Czy według was opłaca się na rzecz Wimaxa z Ery zapłacić te 200 czy nawet mniej kary za iPlusa?
To jest zależne tylko od Ciebie.
neon
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2009-08-19, 17:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Co wybrać?

Post autor: neon »

Patryk pisze:To jest zależne tylko od Ciebie.
Chyba jednak się skuszę.

A powiedzcie mi czy ten cały sprzęt/urządzenia trudno jest zainstalować samemu?
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Co wybrać?

Post autor: MAREKMAREK »

Co do wimaxa to lepiej instalatora zamówić od razu, chociaż wiadomo jak z tymi '' instalatorami '' jest. Dużo dowiesz się czytając posty na tym forum o wimaxie z ery. Na pewno to pomoże podjąć Ci decyzję. :ok:
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Co wybrać?

Post autor: Blido »

czy ten cały sprzęt/urządzenia trudno jest zainstalować samemu?
Nie, to bardzo proste. Dla mnie największym wyzwaniem było wywiercenie otworów w ścianie aby zamontować maszt bo mam wiertarkę małej mocy :] Samo podłączenie i skonfigurowanie to już pestka. Trochę zachodu miałem też z aktywacją konta, ale nie uniknąłbym ich płacąc za montaż, bo przecież monter by konta nie aktywował. Moim zdaniem nie warto wydawać 300zł za montaż. Lepiej spróbuj wszystko podłączyć sam, najwyżej jeśli będziesz miał z tym problem to dopiero wtedy wezwiesz montera.
neon
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2009-08-19, 17:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Co wybrać?

Post autor: neon »

MAREKMAREK pisze:Dużo dowiesz się czytając posty na tym forum o wimaxie z ery.
Możesz mi wierzyć, że przeryłem całe forum i doszedłem do wniosku że warto spróbować. Dziś do nich dzwonię i jeśli będę w zasięgu to go założę.

Myślę, że jakoś dam radę z tą instalacją osprzętu, a jeśli nie, to chyba mogę liczyć na waszą pomoc, co?

Jedno pytanko: Czy tego wimaxa 1Mb/s można porównywać z Neostradą 1Mb/s? Dużo jej ustępuje?

PS: Wiertarkę mam Boscha z udarem. :cfaniak:
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: Co wybrać?

Post autor: paweliplus »

neon pisze:Jedno pytanko: Czy tego wimaxa 1Mb/s można porównywać z Neostradą 1Mb/s? Dużo jej ustępuje?
Oczywiście , że tak , bo w wimaxie masz nawet niższy ping niż w neostradzie , bo na wsiach to te łącza neostrady są słabe , jak deleko od centrali.... :hyhy:
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
neon
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2009-08-19, 17:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Co wybrać?

Post autor: neon »

O to z tego co mówisz to nawet wimax jest lepszy od neo.

Apropo neostrady, dzwoniłem do nich czy jest może już możliwość wzięcia neta i okazało się, że przez te ponad dwa lata, bo tyle minęło od ostatniej próby założenia neta od nich, nic się nie zmieniło. Ta sama akcja, brak warunków technicznych.
Mam tą PCM-kę i potrzebna jest zmiana przebiegu łącza, a tego nie zrobią, bo im się nie opłaci.

Dziś dzwonię do ERY.

[ Dodano: 2010-02-18, 15:24 ]
To jest właściwy numer?

600 600 600
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Co wybrać?

Post autor: Blido »

neon pisze:Czy tego wimaxa 1Mb/s można porównywać z Neostradą 1Mb/s? Dużo jej ustępuje?
Jeśli chodzi o prędkość transferu to ani trochę. Zawsze jest stabilny 1Mb/s. Jeśli chodzi o pingi to WiMax ma wyższe niż Neostrada w miastach, ale od wiejskiej Neostrady może być nawet lepszy. Tak było w przypadku mojego kolegi. Nie mógł mieć Neostrady szybszej niż 512kb/s (ze względów technicznych - daleko do centrali a przewody stare) i pingi skaczące 50-110ms. Teraz ma Wimaksa 1Mb/s i stabilny ping 50ms.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co wybrać?

Post autor: Patryk »

Blido pisze:Zawsze jest stabilny 1Mb/s.
I upload 512 kbps,miast żenującego 256 w Neo i pochodnych.
To poważna zaleta.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Co wybrać?

Post autor: Blido »

Patryk pisze:I upload 512 kbps,miast żenującego 256 w Neo i pochodnych.
To poważna zaleta.
Tak, o tym zapomniałem wspomnieć. Ale taki upload jest tylko w Wimaksie Ery, bo w Netii jest 256kb/s tak jak w Neo.
neon
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2009-08-19, 17:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Co wybrać?

Post autor: neon »

Dzięki panowie, po rozmowie z konsultantką okazało się że jestem w zasięgu, więc teraz tylko podpisać umowę.

A z tą Neostradą, to też tak miałem, że nie więcej niż 1Mb/s, bo tak jak mówisz za daleko od centrali. Znam nawet osobę, która musiała poprzestać na 128kb/s w neo i to jeszcze jakieś tam ograniczenie miała miesięczne, nie pamiętam już bo to było dawno.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Co wybrać?

Post autor: Blido »

Znam nawet osobę, która musiała poprzestać na 128kb/s w neo i to jeszcze jakieś tam ograniczenie miała miesięczne, nie pamiętam już bo to było dawno.
Być może miała tylko ISDN? Ale z tym limitem trochę dziwne, w Neo nie ma limitów już od jakichś 5 lat.
neon
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2009-08-19, 17:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Co wybrać?

Post autor: neon »

To było chyba coś takiego, że było ograniczone czasowo na miesiąc, ileś tam godzin w ciągu miesiąca w ramach abonamentu (który był dosyć niski), a potem za każdą godzinę trzeba płacić. :cfaniak:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co wybrać?

Post autor: Patryk »

neon, to nie była Neostrada,tylko pakiety na dial-up.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Co wybrać?

Post autor: krystianb »

Patryk pisze:to nie była Neostrada,tylko pakiety na dial-up.
Była neostrada na godziny: http://di.com.pl/news/14915,0,Neostrada ... rawie.html właśnie 128kb/s w abo 20h potem 1.22zł/h
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ