Co wybrać?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pavlo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2005-10-26, 13:12

Co wybrać?

Post autor: Pavlo »

Witam
Mieszkam około 25 - 30 km od Warszawy (Kazuń Polski, koło Nowego Dworu Mazowieckiego)
Ponieważ nie mam możliwości podłączenia nic innego (Neostrada odpada - telefon radiowy...) zastanawiam się nad wyborem internetu z z którejś sieci komórkowej. Wydaje mi się że najlepszą oferte ma Orange ale ponieważ pierwszy raz się stykam z tą formą internetu (mieszkając w Wawie miałem kabelek :D) chciałbym usłyszeć opinie innych o ww łączach.
Chodzi o komputer stacjonarny
MariuszDW

Re: Co wybrać?

Post autor: MariuszDW »

Cenniki możesz sobie znaleźć internecie (dopiero, co podałem linki do Orange). A jak to wychodzi "w praniu" u różnych operatorów, to też ludzie opisują w ostatnich wątkach. Ja, w Orange, na zwykłej samochodowej antence wyciągam do 18kB/s, praktycznie nie schodzi poniżej 10kB/s. Liczę, że na anenie kierunkowej będę miał 2razy lepiej. Mam 30km do nadajnika. Jak mieszkasz kolo Warszawy, to być może masz bardziej obciążoną sieć.
Korzystam (w Orange) z SE GC89 podłączonego poprzez adaper PCMCIA/PCI do stacjonarnego PC. Jestem zadowolony ze sprzętu i działania tej usługi.
Jaro

Re: Co wybrać?

Post autor: Jaro »

MariuszDW
Prosze napisz co za antenkę masz,najlepiej zdjęcia i konektor.Tyle tego w necie na allegro ,że juz sie gubie co mam kupić aby polepszyć sobie sygnał.
Wdzięczny będę jak smignisz mi linkami di takich anten+konektor.Ale to tylko prośba jak znajdziesz czas.
W którymś z wątków ktoś napisał o antenie do GC89 i cana to 109zł+koszty wysyłki.Może da się cos taniej??? :)

Pzdr

Jaro
Jaro

Re: Co wybrać?

Post autor: Jaro »

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69695962
Myśle o takiej antence.Ma zysk od 5-7dB.Wystarczy dokupić konektor.
Ta antenke co Ty kupiłeś Mariusz, to w specyfikacji brak zysku.
Ja w domu mam normalne łacze i własną domową sieć Wi-Fi ale w pracy pomimo,że mam dostep do AP to zasięgu na karcie GC89 niema i na karcie WLAN Orinoco równiez 0. Na PDA/MDA WiFi w tym miejscu mi działa. Chyba najprawdopodobniej czułość anten wewnetrzynych w modemach PCIMCIA jest bardzo słaba.
Wracając do GC89 to w miejscu gdzie na fonie mam 4-5kresek na karcie jest czasami 2-3 lub wywala komunikat -Odmowa rejestracji. Jak sie przeniosę troszke po budynku łapie Idee i EDGE.Dlatego potrzebuję antenkę.Ale antenke która naprawde przyniesie mi efekty.
Teraz pytanie czy tą antenkę (link) ktoś już używał i czy są efekty w poprawie sygnału??

Pzdr
Jaro
MariuszDW

Re: Co wybrać?

Post autor: MariuszDW »

To jest właśnie ta antenka za 109 (jestem na liście kupujacych). W tej chwili z niej korzystam. Tylko, że ona nie ma konektora, a kabel z odpowiednim wtykiem do GC89. Trochę mnie to wnerwiło, bo już zamówiłem antenę kierunkową. Na szczęście ten kabel można wykręcić z podstawki. Jeśli się nie mylę, ma on złącze SMA. Zamówiłem już w dipolu złączkę SMA-FME, żeby podłączyć ten kabel do anteny kierunkowej. Czyli będę miał taki długi konktor. Mam nadzieję, że nie będzie zbyt dużych strat, bo tamta antena ma 10m kabel.
Za podobną kwotę możesz sobie kupić antenę kierunkową i konektor (tamto kupiłem, bo nie było niczego innego i byłem zdesperowany), ale co do jakości tych konektorów nie mogę się wypowiadać. W każdym razie wtyk z tej anteny pasuje doskonale do modemu i dobrze się trzyma. Napisałem, że to jest antena samochodowa, ale tak po prawdzie to ona nie ma nawet magnesu. Dobrze, ze nie muszę jej wystawiać za okno. Tak jak powiedziałem, sprawuje się dobrze i można komforto korzystać z internetu, ale chcę coś lepszego.
Jeśli nie chce ci się bawić w monataż kierunkowej i nie masz za daleko do nadajnika to ją weź. Jest OK. Moim zdaniem bardziej się opłaca kierunkowa z konektorem.
MariuszDW

Re: Co wybrać?

Post autor: MariuszDW »

No więc właśnie. Ta antena nie ma zysku. Ale sama jej obecność wystarcza. W pokuju nie mam <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> zasięgu - nawet na komórce. A z tą anteną mam na modemie 2 kreski. I właśnie na tych 2 kreskach dochodzę do 18kB/s.
Zanosiłem kompa do kuchni, jak jeszcze nie miałem tej anteny. Tam bez anteny łapał 2kreski. Tylko, że tam transefery dochodziły maks ok 60kbps, a teraz chwytam do 190kbps.
Tak po prawdzie to ta antena jest za droga, ale wiesz jakie są prawa rynku :wink:
ertes232

Re: Co wybrać?

Post autor: ertes232 »

tylko ant kierunkowa są na allegro mają zysk 13dbi 10 elementowa
http://pp.allegro.pl/show_item.php?item=67529005



lub 16 dbi 17 elementowa -------------------tylko ant kierunk !!!!!!!

zapomnijcie o tych prętowych !!!!!! szkoda kasy

żadna antena prętowa nie może mieć zysku 5 - 7 dbi bo nie zawiera elementu aktywnego który wzbudza się na okresl czestotliwosci i zwielokrotnia sygnał
ODPOWIEDZ