iPlus booster i własny sprzęt

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
snake2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-04-27, 19:39

iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: snake2 »

Posiadam internet w usłudze iPlus GPRS i chciałbym dodatkowo korzystać z iPlus booster. Dowiedziałem się ze można wziąść samą usługę bez zakupu sprzętu.
Chciałbym się dowiedzieć czy można wykorzystać do tego celu kartę PCI z tunerem cyfrowym zamiast tunera oferowanego przez iPlus booster.
Z GPRS łączę sie poprzez telefon SET630 czy to będzie wszystko w ten sposób działać?
Jezeli ktoś wie coś na ten temat to proszę o porady.
Ostatnio zmieniony 2006-04-28, 12:00 przez snake2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: kemott1 »

Jeśli masz cyfrowy tuner np.: skystar lub twinhan-a itd., to bez problemu mogą się nadawać do "iplus booster ", a komórka się nadaje każda, jeśli ma modem w sobie :D
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: sardo nunspa »

kemott1 :!: widzę, że jesteś biegły w temacie satelitarnym to i mnie może coś doradzisz.
1 Znalazłem na Allegro kilka Twinhanów. Pisze na jednym "Twin han 1025A 1022a" czy taki może być :?:
2 Jak wiele zależy od wielkości talerza :?: , osobiście wolałbym jak najmniejszy.
3 Jak jest z oprogramowaniem, bo wiem, że musi być blokowany DL w modemie z plusa i przełączany na satelitarny. Aplikacja Iplus menager u mnie nie działa.
4 podobno jest internet satelitarny free (openskyfree). Jest to prawda czy lipa, a może jakiś haczyk :?:
Jakbyś mógł to podziel się wrażeniami - jak chodzi satelitka w deszczu czy sniegu, na skypie. I jeszcze prośba wytłumacz mi to prosto - jak chłop krowie na granicy - bo jestem noga z satelitek. Tak się przymierzam albo do EDGE albo do satelitki, a jak by kasa puściła, to jedno i drugie


ok dzięki serdeczne za PW jutro zaczynam edukację
Latka lecą...
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: raptou »

1. Twinhan może być. Może być też każda inna karta DVB ale - bardzo ważne- musi obsługiwać protokół IP. Raczej opieraj się na znanych i sprawdzonych firmach: Twinhan, Technisat, Technotrend, B2C2, Pentamedia ale - uwaga - nawet te firmy mają w ofercie karty, które obsługują tylko TV SAT. Z Twinhanem będziesz miał jeden problem po zainstalowaniu karty program proxy Astry nie będzie jej widział. To łatwy do ominięcia problem jednak gdy wiesz co zmienić. Po porostu nie ma go w spisie kart programu proxy Astry (i niestety iPlus Boostera) Trzeba ręcznie nadać jej adres IP oraz wpisać ten adres w pliku konfiguracyjnym programu proxy. W iPlusie nie wiem czy nawet będzie taka możliwość. Menedżer iPlusa do Boostera "jeszcze się dociera" :lol:

2. Bez 85cm (lub więcej) nawet nie podchodź. Oczywiście da się to ustawić nawet na 60 cm ale nie radzę. Szkoda potem nerwów. Ja mówię, że działa ale zalecam minimum 85cm .

3. Nie jest prawdą, że nie możesz korzystać z łącza "naziemnego" podczas pracy z satelity. Oba kanały s ą niezależne a to czym w danej chwili ściągasz zależy od tego, czy wpisałeś adres serwera proxy, czy też nie. Otwierają się przy okazji nowe możliwości. Możesz zsumować prędkości obu łączy, gdy np. jedno ściągasz programem z wpisanym adresem proxy (satelita) a drugie bez (EDGE/GPRS) jednocześnie. Możesz także osobno rozdzielać jedno i drugie łącze. Np. Dzielisz satelitę a sobie zostawiasz EDGE/GPRS lub odwrotnie. Do wyboru. Zyskujesz też 1GB dodatkowego limitu na EDGE, gdy ci przytną transfer na satelicie jak lubisz dużo ściągać (możesz być tego pewien). Pytanie, czy Plus pozwoli ręczną konfigurację łącza, czy uszczęśliwi na siłę swoim menedżerem. No i oczywiście zakładając, ze Plus nie będzie blokował downlinku EDGE/GPRS na czas sesji satelitarnej. Na dzień dzisiejszy wiem, ze downlink EDGE nie będzie blokowany ale różnie może być później.

4. Jest i ma się dobrze. W wersji bezpłatnej działa:
SatKiosk - Offline - Baza-serwer programów freeware, adware, shareware, demo, trial, sterowniki, patche, update'y. Głównie pliki z legendarnego serwisu Tucows-ojca wszystkich stron typu dobreprogramy.pl. Ponadto dema-trailery w formacie HD WMV, MP3 z badziewną muzyką i kilka samoupdatyjących się, kompletnych stron www-kompletnie bezużytecznych dla nas. Prędkość stała, gwarantowana zależna wyłącznie od operatora, gdyż nie ma po drodze żadnych pośredników. Od operatora przez satelitę wprost na komputer, bez połączenia naziemnego. Moze go <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie być.

LiveTV (SatTV) - TV w fomacie MPEG4 jako straming do oglądania przez np. Mediaplayer. Nawet ciekawy zestaw: Eurosport, Euronews, MTVItalia, Fasion i parę innych w ilości kilkunastu pozycji. Także offline.

SatSMS - Online - wysyłanie SMSów między użytkownikami OpenSky. Wysyłanie klasycznie a odbiór offline

W Wersji płatnej:

SatKiosk - poszerzony o pełne wersje i komercyjne programy, niedostepne dla "bezpłatnych"

SatSurf - Internet satelitarny Online, powiadamianie o stanie limitu co każde ściągnięte 15 MB jako dymek, licznik prędkości rzeczywistej Unicast i Multicast (bez przekłamań znanych z zewnętrznych programów).

SatTorrent - ściąganie offline zamawianych plików. Dodajesz online do kolejki i się rozłączasz. Pliki zostaną wysłane z prędkością 2 Mbit./s wprost na komputer.

Direct Acces - Odmiana VPN dlatych, co potrzebują połączeń bezpośrednich i publicznego IP oraz stron, które nie działają przez serwer proxy. Ma niespotykaną funkcję - regulację suwaczkiem ilości ściąganych danych przez satelitę i łącze naziemne. Służy do niwelowania dużych pingów. Sami decydujemy ile spada satelitą a ile "naziemnym". Nawet działa na tym Skype jak się dobrze suwaczkiem porusza.

Dokładny opis PL mojego, skromnego :lol: autorstwa, screeny, Klient OpenSky 1.7 i moje tłumaczenie do ściągnięcia jest tu: http://aca.pl/opensky.html
Bez obaw o komercję nie ma tego w sprzedaży w Polsce i nie będzie. Jest po prostu za drogie dla nas biedaków i nie ztanieje.

To najlepsza usługa netu satelitarnego jaką miałem (wariant płatny E-DSL) a było tego trochę.

Z bezpłatnych "parainternetów" jest jeszcze Casablanka Astry. Tam nie ma programów, jest za to Usenet i strony internetowe aktualizowane na bieżąco. Łącznie 12 GB dziennie w offline. Casablanka jest w całosci po polsku i jest nawet parę polskich stron na niej. M.in. Gazeta, Info.Onet.pl, Wprost i parę innych. Strona PL o Casablance tu: http://once.csp.it/polish/homepage.php . Download po wypełnieniu prostego formularza.

Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na ściąganie (bo np. mają SimDatę) obie usługi są świetnym uzupełnieniem internetu, tym bardziej, ze nic nie kosztują. OpenSky jest bardziej użyteczny - wg mnie - od Casablanki ze względu na umieszczanie nowych wersji sterowników, programów itp.
Niestety są nadawane z różnych satelitów. OS - z Eutelsata W3A na poz. 7st. Wsch. a Casablanka z Astry 23,5 st. Wsch. Trzeba z czegoś zrezygnować, mieć dwie anteny, lub siłownik. Da się to od biedy odebrać zezem ale baaaardzo rozbieżnym.

No i znów nie udało się krótko.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: kemott1 »

to wszytko znajduje się na forum.esat.pl :wink: pozdrawiam
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: sardo nunspa »

Dziękuję za to... hm... twarde lądowanie na obcej planecie :)
Latka lecą...
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: raptou »

Drobne uzupełnienie do mojego postu. Zapomniałem napisać o najważniejszym. Każdy może legalnie i bezpłatnie korzystać z Casablanki i Opensky w bezpłatnej wersji.

Wystarczy ustawić antenę na danego satelitę, zainstalować oprogramowanie, ustawić parametry i można ściągać do woli. Połączenie zwrotne jest potrzebne wyłącznie do rejestracji OpenSky pierwszy raz.
Robert p
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-03-19, 17:12

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: Robert p »

A ja polecam DVB SkyStart 2 TV tania z pilotem i można oglądac,oczywiście tylo EDUKACYJNIE zakodowane programy ;)
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: kemott1 »

Robert p pisze:A ja polecam DVB SkyStart 2 TV tania z pilotem i można oglądac,oczywiście tylo EDUKACYJNIE zakodowane programy ;)

ostatnio sporo kanałów zgasło :wink: :D
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: raptou »

Na innych też można. Nie wiem czemu się wszyscy akurat na SS2 uparli. Praktycznie każda karta firm, które wymieniłem w sumie daje dokładnie to samo. B2C2 - to Skystar 2, Technotrent PCL - Technisat SkayStar 1. Twinhan to Twinhan. Też znajduje się na liście ProgDVB "do nauki o zabezpieczeniach". Trochę sprawia tylko problemów konfiguracyjnych przy internecie.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: kemott1 »

kol @raptou mam osobiście karte Twinhan i uważam ,że ta karta jest super.

p.s: Na onecie wystarczy podmienić odpowiedni plik by net działa z onet konekt satelita.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: raptou »

Wiem. Bardzo niedoceniona marka. Ładny design (USB) i wcale nie gorsza od innych a sporo tańsza.
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: pimosz »

Mam IPlusa i jak mam taką kartę satelitarną to mogę przyśpieszyć neta za darmo. Jakiś nielegalny trick? Jak się da to napiszcie, jak możecie. :wink:
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: raptou »

Przyspieszyć to tylko odpłatnie (Onet, Go, Booster - nie wiem, czy działa ze SkyDSL) albo bezpłatnie Casablanka i Opensky a mniej "oficjalnie" Skynet i gigabajty plików do przechwycenia. Twinhanów jest kilka modeli, w tym z możliwością odbioru danych i nie. Jak masz tą z możliwością odbioru danych to jak najbardziej możesz ją wykorzystać do tego samego, co karty Sky Star, czy Technotrend. Najwyżej będzie trochę problemów przy konfiguracji.
MIG
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2006-04-12, 10:47

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: MIG »

kemott1 mozesz napisac cos wiecej na ten temat?
"Na onecie wystarczy podmienić odpowiedni plik by net działa z onet konekt satelita." to chyba jakaś ściema?
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: kemott1 »

MIG pisze:kemott1 mozesz napisac cos wiecej na ten temat?
"Na onecie wystarczy podmienić odpowiedni plik by net działa z onet konekt satelita." to chyba jakaś ściema?
Na standardowym oprogramowaniu nie działa internet z "onet konekt satelita" ,ale po podmianie odpowiedniego pliku internet działa. (czyli oprogramowanie do onet konekt satelita można odpalić na twinhanie) Nie rozum tego ,że niby internet jest za free :lol: . Trzeba normalnie mieć konto :!: pozdraiwam
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: pimosz »

Nie rozumiem :? Mam IPlusa i jak skombinuje kartę DVB i coś odpale (program) to po połączeniu z IPlusem mam neta z satelity za free?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: raptou »

To nie ściema. Koledze nie chodzi o ściąganie "na lewo" tylko o to, że w wykupionej usłudze nie da się zainstalować programu proxy Astry, ponieważ twierdzi on, że nie ma karty satelitarnej w systemie. Dotyczy to właśnie karty Twinhan. Nie da się z kolei uruchomić usługi bez zainstalowanego programu proxy. Trzeba tę kartę dodać do bazy danych (pliku konfiguracyjnego) programu proxy lub skopiować ten plik od kogoś, kto już ten problem ominął lub ręcznie w tym pliku dopisując jej adres IP.

Obawiam się (i od razu upredzam), że ten problem wystąpi też w iPlus booster. O ile z programem Astry nie ma większych problemów, jeżeli chodzi o przeróbkę to w Boosterze wszystko jest zaszyte i skompilowane (czytaj: skomplikowane) w jednym programie-menedzerze iPlus. Nawet nie wiem czy się to da zrobić i się nie dowiem, póki nie trafi to w moje ręce. Rozwiązanie problemu w pozostałych przypadkach jest proste i szybkie ale jak nie wiadomo gdzie szukać i co zmienić to może nieźle wkurzyć. To o to chodziło.

Żeby rozwiac wątpliwości:
Legalne bezpłatne usługi nawet nie internetu tylko parainternetowe są tylko dwie. Casablanka i OpenSky. Więcej nie ma. Onet jest płatny i chodzi o problem konfiguracyjne a nie ściąganie za darmo. Zresztą nie jest to możliwe. Na jednym loginie może pracować i 1000 osób i to całkiem legalnie. Ale tylko jedna może być zalogowana. Co innego przechwytywanie transmisji ale to już inna bajka i ja się do lewizny nie mieszam.


OT. Dlaczego napisałem to o 4 rano a godzina postu wyświetla się 2:55 ?
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: iPlus booster i własny sprzęt

Post autor: kemott1 »

Napisałem wyraźnie przecież, nie można mieć Internetu za darmo:!:
(Onet konekt satelita, Gointernet, Sky DSL, itd.. )

P.S: chodzi tu o kwestie oprogramowania. :!:

pozdrawiam
ODPOWIEDZ