Preoblem z zasiegiem 3G

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
emil007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-06, 14:29
Lokalizacja: Mężyk

Preoblem z zasiegiem 3G

Post autor: emil007 »

witam jestem tu nowy i mam problem!
mam internet w plusie z telefonu skonfigurowany na kompie. Tele to Sony Ericsson K800i. Dzisiaj robiłem próbe u szwagra gdzie ma 3G i predkosc była bez porównania. U mnie nie ma tego 3G a do najbliższej anteny z 3G mam 8km. Podam linka jak to wyglada http://was.plusgsm.pl/GSIMZ/ImzControl
Sygnał bym chciał ciagnac z Roska. Wpiszcie w wyszukaj miescowosć Rosko i zmniejsz mape. Ja mieszkam w Meżyku i teraz pytanie czy jak zastosuje antene zewnetrzna to sciagnie mi sygnał z Roska??? i jesli mozecie to polećcie mi jakies anteny do tego zestawu zeby sciagło mi to 3G!Pozdrawiam i dziekuje
Ostatnio zmieniony 2010-03-06, 15:44 przez emil007, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Preoblem z zasiegiem 3G

Post autor: sp6huk »

Weź napisz to jak należy. Istny bełkot, przeczytać tego nie można :] Użyj opcji Obrazek
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Preoblem z zasiegiem 3G

Post autor: Sundance_kid »

emil007 najlepiej o jak juz masz zamiar się bawić w 3G to polecam zmianę modemu. k800i ma tylko UMTS co daje prędkośc koło 350 kbps teoretycznie. Lepiej wybierz coś z wejściem na anteną zewnętrzną. Druga kwestia: jak wygląda sytuacja terenowa między Twoim domem a Nodem?
Trzecia: w telefonie chyba jest opcja wymuszenia 3G. Akurat mam taki pod ręką i wychodzi że ustawienia->łączność->sieci komórkowe->sieci GSM/3G->GSM i 3G potem wybierz sieć i 3G jest oznaczone niebieską kulką przy domku. Musisz zrobić wycieczkę i w momencie kiedy znajdzie Ci twoją sieć z takim oznaczeniem wybierz ją i spróbuj się połączyć. Jeżeli się uda to kombinujemy dalej.
ODPOWIEDZ