Świecą się dwie diody bez środkowej

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Świecą się dwie diody bez środkowej

Post autor: Martekx »

Witam użytkowników
Mialem rozwiązać umowę z era ale jeszcze tego nie zrobilem, natomiast dzis pojawił się nowy roblem. Wczoraj wszystko bylo ok interet działał. Dzis po włączeniu komputera na IDU nic sie nie zmieniło dalej swiecila sie tylko sie dioda power i wireless. Sprawdzałem na dwóch komputerach wiec karty sieciowe działają, kabel też jest dobry. Dlaczego nie ma połączenia IDU-komputer? Uszkodzone IDU?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Świecą się dwie diody bez środkowej

Post autor: Blido »

Martekx pisze:Dlaczego nie ma połączenia IDU-komputer? Uszkodzone IDU?
Być może coś nie styka we wtyku RJ-45 w IDU. Choć to mało prawdopodobne, bo po odłączeniu IDU od kompa dioda Wireless również gaśnie. Nigdy nie widziałem takiej konfiguracji aby świeciły się wszystkie diody prócz środkowej (Ethernet). W końcu IDU to tylko zasilacz PoE. Moim zdaniem to szwankuje coś z ODU, a dokładnie jego oprogramowaniem. Powinieneś zamiast rozwiązywać umowę nalegać na wymianę zestawu, bo po wszystkich problemach które z nim miałeś można wnioskować że jest po prostu niesprawny.
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Świecą się dwie diody bez środkowej

Post autor: Martekx »

Blido pisze:Nigdy nie widziałem takiej konfiguracji aby świeciły się wszystkie diody prócz środkowej (Ethernet)
U mnie zawsze tak było gdy komputer był wyłączony. Gdy wyłączałem komputer gasła tylko środkowa.
Blido pisze:Być może coś nie styka we wtyku RJ-45 w IDU.
Raczej nie, gdyż wczoraj wieczorem wszystko było ok a dziś już taka sytuacja.
Blido pisze:Powinieneś zamiast rozwiązywać umowę nalegać na wymianę zestawu
Szczerze mówiąc pojawiła mi się możliwość założenia internetu od lokalnego dostawcy i już mam dość ery. Teraz tylko się boję, że jak rozwiążę umowę to będę miał problemy, że oddałem niesprawny sprzęt. (I jeszcze pytanie niezwiązane z tematem. Jak oddajemy sprzęt po rozwiązaniu umowy?)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Świecą się dwie diody bez środkowej

Post autor: Blido »

Martekx pisze:Jak oddajemy sprzęt po rozwiązaniu umowy?
Można odesłać kurierem lub odnieść do salonu Ery.
Martekx
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-19, 09:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Świecą się dwie diody bez środkowej

Post autor: Martekx »

Probłem rozwiązany. Dioda nagle sie zapaliła.
ODPOWIEDZ